Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 128

  • 69 494
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
хахахаа Ванче яхна пак метлата и виж почва се старата песен  Mr. Green ама ние нали сме свикнали и знаем за какво иде реч а тя Дитсан си е такава добричка и затова помага на всеки  --аз да ви кажа днес точно чукнах 1 месец откак торта не съм пипала -имам други ангажименти ама вече почнаха да ме сърбят ръцете

Последна редакция: пт, 11 яну 2013, 13:52 от betina33

# 91
  • Мнения: 1 965

Въй, какво стана тук - имате нещо против новите членове ли?
Не! Нямаме! Поне аз нямам. Това което съм написала, не важи за всички. То си личи кой е чел и кой го мързи. Ако работата отива на "Гузен негонен бяга", това е друг въпрос.
аз лично успявам и с по-малко от 500гр да покрия торта (не по-голяма от 24см) ...... с нея се разточва къде къде по-тънко, много по-икономично е и по-лесно се работи..............
Ето тази торта..............
Мислех да ти го спестя, но ме предизвикваш.  Първо, тази торта не ми изглежда 24 см. И второ, с 500 грама ще покриеш такава торта, да. Резултата ще бъде като твоята торта. И преди да ме разбереш накриво, ще кажа, че не те критикувам, а искам да  кажа, че икономията не винаги води до добър резултат. Прекалено тънкото покритие, издава всички грешки. И бубунки, и дупки, и целулит. Освен това, чаршафа става по-малък и ето ти налице плисета по борда. Това е лошото на оцветения фондан, че винаги ти остава фира повече отколкото си използвала за покриване.  За различните фондани си абсолютно права. Различни са. Различно се разтягат, различно се покрива с тях.


# 92
  • Русе
  • Мнения: 23
Въй, какво стана тук - имате нещо против новите членове ли? Ми напишете си го, щом е така!
Благодаря за "топлото" посрещане  Hug
Peace!
По -добре щеше да бъде да замълчиш...аз също съм от "новите" и ми стана не удобно Embarassed

# 93
  • Мнения: 27
тая торта е показана заради цветовете и заради нищо друго, не виждам с какво предизвиквам някого въобще - представих се, обясних,че съм съвсем нова, нямам нито опит нито инструменти няма защо да ме плюеш - знам, че не са ми добри нещата, но аз ги правя за семейството си и няма как да напредна много бързо, ... опитвам се обаче... щом се интересуваш, тази точно торта е 18см в диаметър, и е четвъртата, която покривам с количество от кило фондан, като другите 3 бяха по 20 и по 26см
на мен лично тея дебелите фондани дето са по половин см пльоснати върху тортата не ми допадат не само защото никой не го яде това нещо а защото си личи и изглежда грубо...  по същата причина не ми харесват и детайли направени от дебело разточен фондан.. но това е мое лично виждане и не ангажирам никой с него
та така...
ilariana не разбирам защо е трябвало да мълча? Каква е тая войнствена атмосфера, смятам,че кой знае какво лошо не съм ви направила... опитах дори да помогна, не с опит щото такъв нямам, но поне с това, което съм прочела, ДА -  вашата библиотека не съм я изчела цялата, но правилата прочетох, първата страница също и ДА, изчела съм достатъчно в последните 18 месеца по въпроса, защо не съм започнала на практика по-рано е друг въпрос... ако с нещо съм засегнала някой, много съжалявам, ще ви следя, защото темата ми е интересна, но не обичам конфликти, ще гледам да си мълча щом това е правилното поведение тук, в тоя раздел!

Последна редакция: чт, 10 яну 2013, 22:53 от bibilyana

# 94
  • Мнения: 1 173
Блога на Ирина няма да работи до 17 ти ( 19  newsm78 ) ...обновява се - тя спомена във ФБ .

Ванче май повечко от 10 теми минаха  Laughing , ама аз си мълча че нали съм от тези старите дето се "поизнесоха "  Mr. Green .

bibilyana Доста хора нямат навика да потърсят информация първо и тогава да се почне с питанките . Темата верно е за споделяне , но някакси никой не е длъжен да изнесе бърз урок на някой без той малко от малко да знае за какво става дума .
 Ще ти дам пример " искам бебешка торта , дайте идея "  Laughing . Ами има Гугъл , пуска се дали на български или английски и снимки та снимки . Е когато вече човек има идея какво иска да направи - може да попита конкретен въпрос .
 Друг пример - " искам торта , вкусна ...дайте идеи " . Е , ами аз харесвам тъмнокоси мъже , въпросната дама харесва руси  Laughing...е ,аджеба как сега да знам за нея кое е вкусно . Един харесва шоколад , друг ядки , трети леки парфета . Върви и  отговаряй .
Следващ пример : от къде да си купя бои .... Shocked ъъъъ , ами на 1ва страница пише , този дето си е играл да го напише що ли си е загубил времето .
С примерите можем да продължим , отговаря се , помага се , споделя се на новите , и ние сме били , но всеки трябва да има някаква идея все пак за какво става въпрос все пак . И аз искам да снимам като фотографките , но не съм се намъкнала в темата им да кажа " я сега ми кажете на какви настройки да си сложа апарата и да щтракна " Еми мързи си ме да прочета , признавам си , 5 апарата имам , но няма да тормозя хората сега ...който иска научава .
 Няма да ти казвам когато ние почнахме в тази тема , дали някой е знаел какво прави  Laughing ( това беше някъде около 25 тема) , а за преди това да не говорим . Никой не е дошъл научен , но пък четяхме , ровихме се из сайтове , споделяхме сполуки и несполуки . А сега всеки чака наготово ...та ей затова става въпрос , не за нови и стари . То стари в темата няма , всички се изнесоха на ФБ и на Фликър ...никой не си показва нещата тук - и себе си слагам в това число , че аз и във Фликър не влизам.
редактирам се да добавя за разточения "дебело" фондан ...това как се вижда при покрита торта . Колко ли дебело е разточено тук  http://www.flickr.com/photos/32949043@N03/6974642237/in/photostream ( тази е моя)...или тук http://www.flickr.com/photos/val_1/8259644829/in/photostream/ ( тази е на Вал) . Къде изглежда грубо . И Ванчето е права , икономията няма как да направи красива торта . И в нас никой не яде тестото , бели се и се хвърля  . Никой не коментира техника , а само беше даден пример какъв ще е резултата при тънко разточен фондан . Grinning

Последна редакция: чт, 10 яну 2013, 23:17 от raya_рая

# 95
  • Мнения: 27

bibilyana Доста хора нямат навика да потърсят информация първо и тогава да се почне с питанките . Темата верно е за споделяне , но някакси никой не е длъжен да изнесе бърз урок на някой без той малко от малко да знае за какво става дума .
 Ще ти дам пример " искам бебешка торта , дайте идея "  Laughing . Ами има Гугъл , пуска се дали на български или английски и снимки та снимки . Е когато вече човек има идея какво иска да направи - може да попита конкретен въпрос .
 Друг пример - " искам торта , вкусна ...дайте идеи " . Е , ами аз харесвам тъмнокоси мъже , въпросната дама харесва руси  Laughing...е ,аджеба как сега да знам за нея кое е вкусно . Един харесва шоколад , друг ядки , трети леки парфета . Върви и  отговаряй .
Следващ пример : от къде да си купя бои .... Shocked ъъъъ , ами на 1ва страница пише , този дето си е играл да го напише що ли си е загубил времето .
С примерите можем да продължим , отговаря се , помага се , споделя се на новите , и ние сме били , но всеки трябва да има някаква идея все пак за какво става въпрос все пак . И аз искам да снимам като фотографките , но не съм се намъкнала в темата им да кажа " я сега ми кажете на какви настройки да си сложа апарата и да щтракна " Еми мързи си ме да прочета , признавам си , 5 апарата имам , но няма да тормозя хората сега ...който иска научава .
 Няма да ти казвам когато ние почнахме в тази тема , дали някой е знаел какво прави  Laughing ( това беше някъде около 25 тема) , а за преди това да не говорим . Никой не е дошъл научен , но пък четяхме , ровихме се из сайтове , споделяхме сполуки и несполуки . А сега всеки чака наготово ...та ей затова става въпрос , не за нови и стари . То стари в темата няма , всички се изнесоха на ФБ и на Фликър ...никой не си показва нещата тук - и себе си слагам в това число , че аз и във Фликър не влизам.

Да, напълно го разбирам това, и за това тръгнах да отговарям, на каквото мога... не смятам,че съм веща и можеща, но поне съм чела... просто ми стана обидно защо започнахте с личните нападки към мен, не виждам някъде да съм задавала глупави въпроси като "дайте идея за торта" - напълно съм съгласна с теб,че това е тъпо... и въпреки това някак се стигна до там да се плюе нещото, което и без друго предупредих,че се срамувам да покажа...

# 96
  • Русе
  • Мнения: 23
bibilyana Ти реагира,аз те цитирах и изразих мнение...После разгледах постовете ти...ами ти нямаш един въпрос в темата...само за блата на Ирина(аз го имам записан,ако още го искаш пиши на лични),не разбирам ,защо си се обидила...

# 97
  • Мнения: 1 173
bibilyana не е към теб нападката , стила на Ванчето е такъв , поразрови се из постовете и ще видиш  Laughing . Иначе както споменах , тортата не се изкритикува , само беше даден пример какво се получава с тънко разточено покритие . Е , малко в стил Ванчето беше даден  Laughing Mr. Green , но .
А и тука за срам място няма , и моите първите са били такива ... и на Ани първата да видиш , и на Вал - а тези последните за мен са генийчета  Mr. Green

# 98
  • Мнения: 27
Мир!
Благодаря Ви, момичета, шоколадовата торта я изпекох вече - малко се сгафи работата понеже формата ми пропуска (явно се е изкривила нещо) пък и отново стана ефект вулкан отгоре, но ще го оправя това утре, като ги режа блатовете Wink

Сега мисля по въпроса с какъв крем да ги комбинирам тея блатове - не искам да е шоколадов защото ще стане твърде тежко и шоколадово, по-скоро нещо по-свежо и леко - като продукти имам доста неща в хладилника за които мога да се захвана - имам маскарпоне, заквасена сметана, сладкарска, масло, лимони, портокали - ми май това е, ще взема направя просто едно кремче с крема сирене и лимонови корички, дано стане хубаво

Последна редакция: чт, 10 яну 2013, 23:37 от bibilyana

# 99
  • Мнения: 1 173
Мир  Mr. Green

 Сега за шоколадовия блат , не се пече маслен блат така в малка форма - изпича се отстрани ,става с дебела кора , отвътре не , надува се като балон .Този тип рецепти са по принцип за 2 по 9 инча тави ( 2.45 сме е инча) . А и тъмна тава винаги се пече на малко по-ниски градуси .
 Крем пробвай нещо тип с крема сирене и заквасена  , със сметана . Червеното кадифе си е шоколадова , а е със този тип крем . За плодове или есенции - въпрос на вкус .

# 100
  • Мнения: 27
Мир  Mr. Green

 Сега за шоколадовия блат , не се пече маслен блат така в малка форма - изпича се отстрани ,става с дебела кора , отвътре не , надува се като балон .Този тип рецепти са по принцип за 2 по 9 инча тави ( 2.45 сме е инча) . А и тъмна тава винаги се пече на малко по-ниски градуси .
 Крем пробвай нещо тип с крема сирене и заквасена  , със сметана . Червеното кадифе си е шоколадова , а е със този тип крем . За плодове или есенции - въпрос на вкус .


Ама това на Ирина Купенска маслен блат ли се води? той няма масло в него - само малко олио...
редичка стана сместа и за това май изтече.. не знам, не ми се е случвало до сега, но май формата ми е повредена,  нямам 20см тава- имам още една форма, но тя е голяма (10,5' почти 26см), а не исках голяма торта да правя и за това го мушнах в тая малката 8'  
Червено кадифе съм правила, но не беше чак толкова шоколадова колкото тази - ей по тая рецепта го правих http://www.joyofbaking.com/RedVelvetCake.html -хареса се при нас, но то вече въпрос на вкус..

# 101
  • Мнения: 1 965
bibilyana - Никой не те напада. Защо се засягаш от всичко, което се каже. Познавам Дитсън. Луда е, спор няма, но може да стиска зъби и си трая. За да напише такъв ферман, значи със сигурност и е дошло в повечко. Никой не визира теб, никой не те сочи и никой не се заяжда.
Мене ме подразни думичката "икономия", ще ти кажа защо. Защото в началото и аз все икономисвах. Пусто покритие, много скъпо, бе! И да си го забъркам, пак ми се виждаше скъпо.  Все ми се струваше безсмислено да е дебело това скапано и скъпо покритие на торти, което почти никой не яде.  И аз точех такива цигарени хартийки и си мислех че съм много велика като успявам да покрия торта 30-40 см с половин кило. Да, ама като гледах тортите на другите, и се ядосвах. Ама, много се ядосвах! Накрая се убедих че с трици маймуни не се ловят и вдигнах милиметрите и грамовете. е, почна да се получава. Постепенно, след много, много торти установих, че пак съм почнала да точа много тънко. Този път не е било нарочно. Явно след 800 торти, съм му хванала цаката и вече се получава.
Това е. Пак ти казвам, не скачам директно срещу теб. Никой не те кара да се свираш в ъглите и да траеш като мишка. Питай си. Винаги ще има кой да ти отговори.  Едва ли имаш време да се върнеш назад в темите и да потърсиш всичките тия предишни излишни скандали които са се случвали тук, и то винаги точно заради това. Въпроси... въпроси.... въпроси.... Влита и почва: "Дрън, дрън та пляс /тука разбирай: Здравейте, много сте велики, вие сте най-великите, бля бля бля.../ Нямам време я вие да ми кажете...........................        И се почва изброено в подточки около 25 въпроса. А, има и по-тежки случаи. Влитането няма значение, то си е в отделен пост. и започват въпроси. Всеки в отделен пост. И така 2 страници. Докато ги прехвърлиш, те минали 5 минути. И тогава попадаш на последния И пост. "Ама, защо сте такива лоши? Защо никой не ми отговаря? Не обичате ли новите? мрън мрън мрън. Поглеждаш часовете на постовете и какво да видиш,между първия и последния, минали цеееееееееееели  5 минути.
Тези неща се натрупват и адски дразнят. Ако се позадържиш в темата, ще разбереш сама.
Постой и брой,  до края на тази тема, колко  човека ще влетят и ще попитат как се прави това и онова и колко човека ще обърнат внимание на линка от 1ва стр и новата бележка към него. Само стой и гледай сеир. Ако това не те издразни, значи, евала! Имаш здрави нерви. Аз нЕЕЕЕмам вече.  Mr. Green
Млъквам, докато не се е обидил още някой.
Ааааааа, помирили сте се вече, докато аз се словоизливам тука. Бравос!
Ей ви една топка да си ритате, аз отивам да спя.

На тая Златна топка, всичко трябваше да и е златно, за мой ужас и за ужас на Валерия като я види!!! Дори табелката беше златна, ама се сля съвсем и я префасонирах в последния момент. Цвета е  бакърено перлен, ама тук излезе теракотен. Нормално. Фотографа е перфектен.
Голямата ми грешка беше, че не боядисах под камъчетата и сега белее. Всъщност, на снимката направо вади очи, а всъщност почти не се вижда.
Топката вътре е гумена. Така си пожелаха, защото искат да си я запазят.  Камъчетата са 3 вида. Едни правих на ръка от ММ, другите са ТЕЗИ захарни кристали, които отдавна искам да пробвам. Цветовете им са уникални и ако се минат с нещо течно, са страхотни. Чак ме беше яд, че трябва да ги омажа със златно. Третия вид камънак е.... стафиди  Mr. Green . С тях запълвах по-дребните дупки.

# 102
  • Мнения: 1 270
Дитс, бегИй да почиваш малко.   red Ще те отменя, но мисля да мета
 ********
Айде, да видим кой ще си направи труда да го прочете.
Аз  Embarassed
Много добре написано, но на всяка тема в началото да се сложи пак няма да има полза - лично мнение.
Та така де и аз нахлух, но все още чета, след 1-2 месеца ще се престраша и да пробвам нещо.
Иначе целта ми е съвсем простичка, искам да направя тази торта след 3 месеца  Grinning

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 26 710
Този черен цвят много оцветява уста,зъби,език,а после и нещо друго.... Sick На сина ми бях поръчала преди 2 год. торта с преобладаваща черна глазура и беше голямо мазало на РД...

# 104
  • Мнения: 27
Еваларка за топката - много е готина
Ванче, ама аз не икономисвам умишлено - чеки, че нещо не сме се разбрали - първоначално си правих фондана и той не можеше, ама просто не можеше да се разточи по-тънко - изглеждаше грубо и грозно така дебел (аз си бастисах точилката в опитите да го направя по-тънък), пък и тежеше върху тортите, само 2 или 3 торти направих с него, ама то беше едно свличане, едни грозотии - ужас... за това размишлявах и стигнах до извода,че просто всичко трябва да е добре загладено, а покритието да е тънко и леко и да няма какви кусури да крие отдолу - туй добре, обаче проблем1 - кофти фондана не ми се разточваше и скрибуцаше от кристалчета захар в него, хаха Simple Smile и наистина съвсем никой не го яде... и проблем2 ми как да почна изведнъж пък да заглаждам до съвършенство, даже една шпатула нямам за бога... и така реших да пробвам купения фондан, оказа се,че първия проблем е до някъде решим с него - той може да се разточва и тънко, когато е нужно, обаче 2рия още си е налице... и след като изгледах една камара видеота по въпроса как се заглаждат торти сега търся да си купя шпатула, ама да не е много парици, че вече ще ми оскубе косата тука моя или просто аз сама ще си я оскубя (2 броя безработни сме в момента с един малък пълзящ субект) Simple Smile ... и така... а пък за ядимостта на фондана - ми и тоз купения май не е много стока, ама поне там слагат някви изкуственяшки аромати дето го правят по-апетитен за хората и повече налитат на него (аз торти не обичам и ми е малко трудничко да определям вкусове като не ям, ама имам си виден дегустатор на разположение)

skrita FUstA - и аз започнах да чета и гледам точно с една ясна цел  - да направя хубава торта за първия рожден ден на щерчето - е да ама то кучето не станало касапин само с гледане, а датата наближава, за туй се хвърлих в дълбокото, избрах моделите, да видим кви ще ги скалъпя до тогаз

Общи условия

Активация на акаунт