JOSEPH GORDON-LEVITT и поколението на 30-годишните, които чупят STARmeter-а

  • 51 492
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 508
Както в края на предната тема- хващаме се всички да кажем по нещо за даден филм, и ако трябва, да спорим и да се скубем за разкошните слънчеви коси Mr. Green

Ха на бас, че моята е най-слънчева  Mr. Green щото при последното боядОсване се получи неочаквано "нацистко" русо  ooooh! Но пък не става за скубане, щото е подстригана много късо.  hahaha


Аз щото не съм гледала още много неща от списъка... ще почна от другаде. Всъщност от началото.  Wink
"10 неща, които мразя в теб" ми е един от любимите ром-коми, защото е много умно и приятно направено осъвременяването на класическия Шекспиров сюжет. На практика историята следва много близко онази оригиналната от "Укротяване на опърничавата", но е толкова органично пренесена в съвременността и вплетена в ежедневието на сегашните (е не чак сегашни, а отпреди петнайсетина години, което не е чак толкова отдавна) тийнове, че мога да се хвана на един бас без да се замислям. А басът е, че 60-70% от гледалите този филми изобщо идея си нямат, че има нещо общо с Шекспир  Mr. Green

Та значи - това ми е любим филм. Периодично през годините съм го гледала ... и въобще не съм се замисляла, кое е хлапето, което играе Камерън.  ooooh! И като гледах 500-те дни ПАК не свързах актьора с онзи филм. Защото тогава все още ДГЛ нищо, ама нищичко, не ми говореше...
Е, след "Генезис" и особено след "50/50" вече се зачетох във филмографията на Джоузеф и останах изненадана, че това е същото момченце.

Иначе за героя му мога да кажа, че е подобрена версия на шекспировия герой, защото в оригиналната пиеса този образ не е толкова интересен (поне доколкото помня). В 10-те неща... Камерън е забавно допълнен и от приятеля/съучастник в конспирациите, но главно ми харесва това, че е изграден хем като типаж (на socially inept nerd), хем като индивидуалност (особено детайла с френския, който Джоузеф реално владее, ама кой да ти знае тогава  Grinning).
И накрая - за изпълнението. Тази роля на Джоузеф я възприемам като паралел с Раяновото участие в "Помни титаните" - нещо като преходна от тийн-телевизионните му образи към киното "за големи". Той е достатъчно "окършен" пред камера и всичко, което прави, е органично и сякаш без никакво особено усилие. Без особено "актьорстване" сякаш. Възрастовата близост с героя също си е положителен фактор.

Иначе като резултати от гласуването е разбираемо, че филмът и ролята имат почитатели. Но от друга страна ми се струва малко не добре за Джоузи, че има зрител(к)и, които все още го свързват с тийн-миналото му.

Е, казах си, каквото ми беше на сърце.
Ако някой ще ми опонира - давайте.  Peace

Последна редакция: вт, 21 май 2013, 18:52 от мячик

# 691
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Но от друга страна ми се струва малко не добре за Джоузи, че има зрител(к)и, които все още го свързват с тийн-миналото му.
Тук само ще опонирам- според мен наистина не говори добре, но не за Джоузи, а за зрителите Laughing.

# 692
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 409
Здравейте мацки Hug
аз преминах към брюнетките почти.... Rolling Eyes - потъмнявам си слънчево русите коси hahaha hahaha hahaha и аз, като Мячик нямам много за скубане, че се попостигах доста Mr. Green
Но, да си дойда на думата - гласувах за 500дни, харесаха ми много и Кожата и Генезис,Черния Рицар и Наблюдателя Peace
За Линкълн и Лупър и Спешна пратка -да, не лоши приятни филмчета, като Джоузи е най-приятното в тях Heart Eyes
За 50/50 -  smile3505 грам, хич не ми хареса!
"Uncertainty" 2009 - и този не ми е нищо особено Wink

Последна редакция: вт, 21 май 2013, 19:23 от Hushpuppy

# 693
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Беее, буквалистки такива- слънчеви като събрали слънцето в себе си, не като жълти hahaha
Мисля пак да гледам "10-те неща..."
Иначе вчера пак се спомена в компроматите приликата между Джоузи и Хийт. Аз ли съм луда, че не виждам такава? Освен в таланта де Grinning
Довечера ще напускам снимки в тоя пост, че да не е спам Mr. Green

# 694
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 409
Джой, много си приличат най-вече в очите, формата, погледа - това е впечатляващото на пръв поглед за мен! И намирам огромна прилика на първо четене, после вече си е съвсем ясно колко са различни Peace

А, забравих, там...на предната страница нали пита как си ги представяме в любовни филми - за Джоузи и Том си ги представям точно като теб Peace
Фаса и Макавой са ми интересни, не секси Mr. Green, както и Франко, не е мой тип мъжага Peace

# 695
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 508
Беее, буквалистки такива- слънчеви като събрали слънцето в себе си, не като жълти hahaha
Мисля пак да гледам "10-те неща..."
Иначе вчера пак се спомена в компроматите приликата между Джоузи и Хийт. Аз ли съм луда, че не виждам такава?

Аз просто си намерих повод да спомена за драстичната си промяна.  Mr. Green
И друг път съм се правила на блондинка (аз смятам, че естественият ми цвят е сватло-кестеняво, фризьорката ми твърди, че е тъмно русо...  Thinking), ама никога не е било толкова радикално.  Crazy

Иначе между Хийт и Джоузи може да се намери прилика, но само ако се сравняват няколко конкретни снимки. Поне на мен така ми се струва.

ЕТА - отговарям на следващия пост - мързи ме да търся.  Embarassed


Няма връзка с горното, но ми попадна този плакат и ми хареса, та реших да го споделя и с вас.

http://i.imgur.com/wCGSrKz.jpg

И специално за Джой - една извадка от интервю на Рефн за ролята на Кристин в новия филм:

Kristin Scott Thomas is totally transformed and extremely Machiavellian? How did you work that?
Nicolas Winding Refn: We are so used to seeing crime and violence as being the work of male characters that the very notion of seeing a woman embody absolute evil – and a mother to boot – it was great fun to write. I had Kristin in mind for the part of Julian’s mother early on. We met in Paris and I thought it would be very interesting to do a combination of Lady Macbeth and Donatella Versace. ( Mr. Green) And of course Kristin was delighted to be acting a part in which she could go all out playing the ultimate bitch. ( Heart Eyes) Yet it was very important that we made her character larger than life, she needed that to be able to play this domineering and diabolical mother.

*
Уффф, вече нямам търпение за утре.
Честно, даже и да не са "уау" ревютата, ама да се свършва с това чакане...

Последна редакция: вт, 21 май 2013, 21:25 от мячик

# 696
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Покажи снимка Flutter
Никаква прилика не виждам, освен в азиатските очи. Всичко, което при Джоузеф е изящно и момчешко (челюст, скули, нос), при Хийт е като дялано (което не е лошо, но просто е много различно).

# 697
  • Мнения: 2 040
Ще почна сега по ред на номерата.  Grinning

За мен "500-те дни" е много хубав не-съвсем-романтичен филм. Grinning Всичко в него ми хареса - начина на заснемане беше много оригинален, актьорската игра и на двамата беше перфектна, идеята за несподелената любов и грешно интерпретираните сигнали от другия също беше някак леко поднесена. Хем ми беше мъчно за героя на Джоузеф, хем не страдах чак толкова много. А и доста се посмях на няколко места. Фаворит ми е отражението на Хан Соло.  Laughing

И на мен "10 неща, които мразя в теб" ми е една от любимите романтични комедии, гледала съм го поне пет-шест пъти и всеки път ми е забавен. Първият път като го гледах и видях Джоузеф в него реакцията ми беше - "Я, Томи!"  Laughing

Джоузеф и Хийт спокойно можеха да играят братя. И аз мисля, че си приличат, но зависи от изражението. На някои снимки наистина има прилика, на други не чак толкова.

# 698
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Ако знаех, че накрая се прави преглед, щях да си запазя коментарите, но аз все бързам след като изгледам филма да се изкажа, че после ги забравям. Crazy
И все пак по 2 думи за изгледаните до тук:
10 неща - приятен, забавен, свеж
Кожата - хубав доста, невероятна игра на нашето момче
Пакетът - изгъзица, но не по моя вкус
500 дни - нестандартен, но не особено впечатлителен
50/50 - невероятен, възхитена съм
Гледала съм още Inception и The Lookout, вече са ми поизбледнели, но знам, че ми харесаха.

Сега тъкмо започнах "Premium Rush", после ще дам отзиви и за него.

# 699
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Мяч, страшно много благодаря за извадката Hug. Малко не в тон с темата, но ще призная, че този филм го чакам много повече заради Кристин, отколкото заради Райън.

Злате, и на мен Хан Соло моментът ми е любим, танцът с птичето на рамото след това- двойно повече Heart Eyes. Много е пластично нашето момче, помня, че му бях засичала и някакво видео как танцува с благоверната, изглеждаха доста профи и двамата.
Иначе аз Том не го съжалявах, според мен неговото си беше по-скоро обсесия с нотка на истерия, отколкото истинска любовна мъка. Съмър добре се откопчи Mr. Green.

# 700
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 508
Мяч, страшно много благодаря за извадката Hug. Малко не в тон с темата, но ще призная, че този филм го чакам много повече заради Кристин, отколкото заради Райън.

Знам, Джой. Затова и специално за теб я дадох извадката. В интерес на истината последните трейлъри са посветени предимно на Кристин и вече се появяват заглавия, че тя "надиграва" Раян.
Лошо няма.
На мен филмът ми е интересен повече концептуално, отколкото специално заради Раян. Пък и доколкото разбирам, това ще е трето прераждане на шофьора за две години - май наистина му беше време да се оттегли от снимането за известно време  Mr. Green


За 500-те дни и ролята на Том също съм съгласна с теб, Джой.
Филмът съм гледала отдавна. Не помня чак детайли. Пък и със сигурност няма да го гледам пак преди да изпишем темата... Така че ще се произнеса по спомени.
А най-яркият ми спомен е, че ми се оформи такава мисъл: "Е, най-после някой има смелостта да покаже, че и мъжете преживяват любовта и раздялата "по-женски".   pletka
Това е основното настроение, което ми остана от филма. Общата идея за "нетрадиционност" - като форма и съдържание.
За нетрадиционността на съдържанието се произнесох вече. Мога да допълня само, че на финала си рекох - "айдеее, всичко се почва отначало (Бриджит Джоунс пасти да яде, един вид)"  Mr. Green
Нетрадиционността на фОрмата не мога да я дефинирам сега, заради размитите детайли. Помня отчетливо пейката. По едно време имах чувството даже, че пейката е герой също...

# 701
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 508
Двойна публикация, извинете, но темата е друга.

Първите реакции за Only God Forgives са адски противоречиви.
Имало е излизания от залата и освиркване след първата прожекция.
Май това е новият "Антихрист" - много кръв, много насилие, много арт (много повече от Drive).
(започвам да си представям насоката на мненията във форОма вече  Mr. Green)

Раян явно не е отишъл в Кан - на фотосесията и пресконференцията го няма.
Предполагам, че кампанията ще е насочена към Кристин. Предполагам го от известно време. Сега вече става доста явно.

Последна редакция: ср, 22 май 2013, 12:53 от мячик

# 702
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Хмм, много любопитно Thinking. На мен и "Драйв" ми е на границата, ще видим сега какво ще е. Пак на този режисьор ли беше "Бронсън", че не помня? Ако да, то значи е много вероятно и аз да освирквам Mr. Green.

Мяч, тук ще ти благодаря за линка към ревюто за As I Lay Dying. Разочарована съм, че очевадно пак не се е получило, но... не съм изненадана Tired.

И новинка- Джоузи е направил Туитър на своя Дон Хуан, а днес очакваме и трейлър Party

И за десерт едно прекрасно и много лично интервю на Килиън. Харесва ми колко непретенциозен и здраво стъпил на земята е Heart Eyes

# 703
  • Мнения: 1 993
Май това е новият "Антихрист" - много кръв, много насилие, много арт (много повече от Drive).

О, съмнявам се да достигне неговите "висоти", но ще видим.

Мяч, тук ще ти благодаря за линка към ревюто за As I Lay Dying. Разочарована съм, че очевадно пак не се е получило, но... не съм изненадана Tired.

Четох го и аз ревюто, Франко го отпочват още от второто изречение. Mr. Green Явно наистина трябва да се концентрира в едно-две неща и да влага усилията си само там.

# 704
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 508
Хмм, много любопитно Thinking. На мен и "Драйв" ми е на границата, ще видим сега какво ще е. Пак на този режисьор ли беше "Бронсън", че не помня? Ако да, то значи е много вероятно и аз да освирквам Mr. Green.


На същия режисьор е Бронсън, да  Mr. Green
Криста да каже, защото тя е гледала първата му трилогия Pusher, ама той май още от първите си филми го има тоя грях с насилието. BTW, Раян именно заради сцените с насилие в друг негов филм Valhala Rising го беше "избрал" да режисира Drive.

За филма на Франко и аз искрено се надявах да се е получил, ама не било писано  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт