Минахме средата вече и през МАЙ ще гушнем мъничко човече

  • 25 341
  • 748
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 326
Много са изкушаващи тези баници.Нали сменихме офиса и има една баничарница отсреща.С яйце ги правят(не като стандартните с тесто и извара) и много се купиват, та са все топли.Направо се топят в устата.Щом моя мъж се разтопи онзи ден...а той не обича, защото му били сухи и мазни. 
Много ми се яде тестено, вече съм май + 5-6 кг.Май ще кача и още...Опитвам се да се сдържам, но този глад е като физическа болка.Взех си за обяд салата цезар.Е час след това вече виех...накрая не издържах и за да не е баница си взех едно рогче, че е по-малко. И сега умирам от глад.
На мен една позната ми беше казала, че си сложила зелеви листа на гърдите след раждането  Rolling Eyes Аз много не практикувам такива бабини истории,но тя каза, че подействало.Имало друга родилка в стаята с нея и така направила и я посъветвала.Като започнали да в болят адски, но кърмата не тръгвала(не съм сигурна точно, че я слушах с половин ухо...ядях точно тогава  Laughing) Та сложила си вечерта по едно листо в някакъв сутиен, който и дала другата жена.Заспала по някое време и на сутринта вече не я боляло, а кърмата си тръхнала безпроблемно.Каза, че листото било станало тънко като хартия и прозрачно и мокро.

# 106
  • София
  • Мнения: 4 884
Хихи,слушам ви за разни разходки по 15 мин,аз като кон снова цял ден по срещи с клиенти,без дъх останах CrazyИ въобще тая работа едвам и насмогвам ooooh!

Много зле се чувствам като легна,боли ме насякъде и имам чувството,че ще се задуша,без бачение дали наляво или надясно,направо ужас!!!И всичко това примесено с някакъв постоянен страх да не затисна бебо и разни тъпи кошмари #Cussing out

# 107
  • Мнения: 1 334
Добър вечер и от мен, момичета Hug

Днес пак си пуснах щитовидни хормони, но в друга лаборатория.Записах си час при д-р Начев, защото има малък проблем при тях.След това бях и на преглед.Младежът е станал 775 гр.Добре е и си отговаря на седмиците.Изписа ми желязо в крайна сметка, защото хемоглобина явно тепърва все повече ще пада.Ще пия Малтофер Фол по 1 таб. на ден.
Направи ми забележка за килограмите  Confused Все едно пък аз искам да съм дебела.Имам задача да кача само 1 кг за следващия месец Crazy Цитруси обожавам и само такива плодове ям.На ананаса не съм кой знае какъв фен.
Имам чувството, че отлагам несъзнателно обременяването с глюкоза, защото ако ми спрат въглехидратите направо не знам как ще живея Twisted Evil Понеже ви чета, че говорите за мазни банички сутрин Laughing

# 108
  • Мнения: 0
МОМИЧЕТА!!!!!! Добре съм! И бебето ми ще живее.....А като влезнах във форума направо се разплаках като видях колко много загриженост сте проявили към мен. Не мога да опиша с думи ДОБРИТЕ СИ ЧУВСТВА И БЛАГОДАРНОСТ към всички вас..ЗА ВСИЧКИ!! Hug Hug Hug
Приеха ме в болницата още в понеделник вечерта. Сега за сб и нд ме пуснаха понеже нямат проверки от здр. каса...и в понеделник отивам да ме изпишат. Вливаха  ми магнезии и незнам още какви щуротии, но важното е ,че се отървах  -и себе си и бебето. За серклаж било късно да ми правят понеже се правило до 17-18 седмица...та сега съм на конски дози гинепрал(който се изписва за болезн.контракции май на повечето чак в 9-тия месец), изоптин – за сърцето, магнезий и нош-па.
Anum4e,радвам се,че и ти си се пооправила. Телата ни може да ни предават от време на време, но....и ти и аз и всичките 149 момичета от темата ще си имаме най-прекрасните бебета на света – защото го заслужаваме!!! Това, което  расте в коремчетата ни е нещо СЪВЪРШЕНО и заради него си струва да преживеем всички болки на света!!
Сега се моля да изкарам поне до края на февруари – до към 30 г.с – видях, че anni2002 е споделила,че е родила напълно здраво детенце в 30 г.с....защото сега в 26 г.с – сърце не ми дава дори да го напиша какво можеше да се случи.
MON,  с 2 ръце те подкрепям за изказаното ти мнение относно лекарската простотия. Първия Д-р,който ме гледа на видиозон в понеделник 10 мин върти накрайника в долната част и ми вика – главата му е толкова ниско долу,че не мога да я хвана с апарата...а после вика – а,,чакай,чакай...то това му е дупето ..главата му е горе в дясно на нивото на пъпа ти и и е седалищно,а не главично разположено... ИЗУМИХ СЕ!!В последствие още във вторник сутринта се оказа, че нямам абсолютно изглаждане на шийката,..а шийката си ми е 2,5 мм..и НЯМАМ РАЗКРИТИЕ!! Пускаха ми изследвания да не би да има изтичане на околопл.води......но всичко е  ок. И колко пъти ги попитах това тапата ли беше, което ми изтече – но никой не ми отговори. Няма да споменавам от кой град съм ..но болницата с АГ отделение ни е само една и то е в съседния град....
Добре дошла на deadea ..и от мене...и специални благодарности на jos за хубавата темичка. А колкото до кисилините..сега нямам ,но при предната бременност ме мъчеха зверски и  пиех талцид  - много ми помагаше.
Дано и alenirem да се оправи ...а аз това което написах до тук го пиша през сълзи на очите си...и още не мога да повярвам, че има толкова мили хора като вас момичета...и че хора,които не познавам лично могат да бъдат толкова загрижени за болката и проблемите на едно също непознато за тях момиче. Hug Hug Hug Hug Hug

# 109
  • София
  • Мнения: 285

Слънце,

 

smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525



# 110
  • Мнения: 0
Shuvanni,благодаря ти...синьото ми е любимия цвят. Hug
Аня..за ТСХ-то и аз постоянно си следя моето..високо ми е 3,5 беше последния път..а малко преди това 3,95...но вече не ми пука и спирам да се взирам в хемоглобини,ТСХ, килограми  и т.н ...та това са някакви подробности,който докторите са длъжни да ни коригират по време на бременността...за тях човек не си струва да се притеснява и да хаби излишни нерви...но за съжаление това го осъзнаваме едва когато ни се случи нещо наистина сериозно.ЖИВЕЙТЕ СИ ЖИВОТА момичета и не си предизвиквайте съдбата като мене. Two Hearts

# 111
  • Мнения: 1 334
slantse2013, и все пак посъветвала ли си се с ендокринолог?По време на бременност е хубаво да е до 2.На мен фТ4 ми под нормата, а ТСХ днес ми излезе 3,74 и говори за понижена функция на жлезата.Докторът ще каже какво да правя, де.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
слънце, браво, чудесни новини   Grinning Hug Много се радвам Hug Пий Гинипрала и всичко ще е наред. Много е гаден откъм странични ефекти, обаче има вълшебен ефект, цял живот ще съм благодарна, че с него доносих сина ми.
Ти имаш ли сърцебиене от него? Изоптин помага ли ти?

# 113
  • Мнения: 0
 Да Аня...постоянно всеки месец ми пускат хормона...пия по 50 ел-тирокс...но това ендокринолога ми го определи като доза.
А  ....и Belle-Etoile....и аз баниците много ги уважавам newsm10, но дори и с тях съм качила едва 3 кг от началото на бременността..сега съм 48 кг..а токущо погледнах,че от днес нататък ми остават  точно 100 дена до 12 май...е аз и  до 30-40 дни  да го остискам тва бебе съм съгласна Simple Smile

ХУБАВА ВЕЧЕР И СПОКОЙНИ ПОЧИВНИ ДНИ НА ВСИЧКИ МАЙ-чета!!! Hug

# 114
  • Мнения: 0
МОН Hug..щях да те питам  на лични за гинепрала какви са страничните му ефекти..поне при тебе какви са били....но реших тук да питам,за да може отговора ти да е в полза и на друга мама ако и се наложи и тя да го пие това лекарство.

# 115
  • София
  • Мнения: 451
slantse, радвам се, че се появи с добри новини, че много те мислихме  Hug Стискам палци всичко занапред да е ОК и колкотосе може по-дълго да седи бебчето на топличко   bouquet

Аня  , да влизат в час хормоните Hug

# 116
  • Мнения: 18
Слънце, много се радвам за добрите новини, браво че си сте се справили с бебо. Hug От тук нататък само хубави новини. Почивай си повече и не се притеснявай, сигурна съм  е ще изкараш до края.
На всики останали с проблеми пожелавам да имат добър край, а на всички без проблеми да продължават все така и накрая всики да се раздваме на най-прекрасните и здрави бебета. newsm30 newsm32

# 117
  • Варна
  • Мнения: 478
Слънце,добре дошла,много те мислехме тука.Вече те искаме всеки ден на линия. smile3525 smile3525 smile3525
Моето ТСХ е 6 и пия 50 елтирокс,така че вие сте по добре от мен момичета.Другата седмица ще го видя дали се е понижило.Моето бебе,пък все на едно място ме рита,точно от ляво и отдясно ,хоризонтално,и на никъде не помръдва другаде--чудна работа.

# 118
  • Мнения: 179
цял ден проверявах за новини от Слънце и много се радвам че всичко е наред,БОГ да пази нашите дечица и да си ги гушнем живи и здрави на финала  Praynig Praynig Praynig

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
МОН Hug..щях да те питам  на лични за гинепрала какви са страничните му ефекти..поне при тебе какви са били....

Aз в момента съм само на магнезий.
По време на последното ми разболяване имах контракции, но явно са били предимно заради кашлицата, защото като свърших АБ и спря кашлицата, се оправи и останалото. Та този път още не съм го почвала. Купих си само да си имам вкъщи за всеки случай.
С първата ми бременност го пих до края, буквално до деня на раждането. При мен имаше ужасяващо сърцебиене, чувах как ми блъска сърцето и направо гърдите ме боляха от ударите, така биеше. Но само първоначално, после сякаш организмът ми свикна към дозата и спря да реагира така. Сърцебиенето изчезна, а контракциите, които имах, намаляха драстично. Доколкото ги имаше, бяха съвсем в границите на нормалното.
Обаче тогава ми го бяха изписали в комбинация с някакво лекарство /чието име в момента ми убягва/, на което пишеше, че е възможно да причини вътреутробна смърт. Аптекарката в аптеката каза, че няма да ми го продаде. Като я попитах защо, като ми показа и ми обясни какви може да са последствията, се отказах да го пия. И пробвах, на своя глава и отговорност, да го пия без нищо за сърцето. Оказа се, че и така може при мен. Пих го доста време без проблеми, освен първоначалните.
Но този път ми го изписаха с Изоптин и на мен и ако се наложи да го пия, няма да се правя пак на мъж и ще си пия и Изоптина, че съм на години вече и не ми се рискува. И на Изоптина са ужасни страничните ефекти, но като толкова много лекари го изписват, да се надяваме, че си знаят работата.

Щом го пиеш вече и нямаш проблеми, значи всичко е наред, ако има гадни странични ефекти, те са в началото най-вече, много малка е вероятността да се появят впоследствие.

А и пак казвам - най-важното е, че помага бебето да стои на топло в корема на мама и да не бърза да излиза.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт