Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 14

  • 49 056
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 62
Одобрена съм по професионално обучение и езиково.За да не загубя правото си смених професионалното с езиковото.По време на разговора с момичето от БТ ми каза нещо,което много ме учуди.
След като завърша курса по език,да съм се надявала да има още пари,за да получа ваучерите си за проф .обучение.
Та нали ме избират и за двете.
Би следвало да ми се пази ваучер.

Изумена съм от системата ooooh!

# 676
  • Мнения: 1
Цитат
Откъде идва проблем обаче. ДО входира график на дата примерно 01.04 и подава първоначален график с имената на попълнените до този момент уведомления, Лицето Х идва два дни по-късно и логично му се попълва уведомление от ДО с по-късна дата. И когато Х се връща в седем дневен срок за ваучер -  ДБТ прави проблем, че Х не е в първоначалния списък, без да отчита разминаването в датите и това, че по Наръчник ДО не е е длъжен да уведомява, когато записва лица за вече подадена група и никога не се е правило.


На служебното правителство трябва твърдо да се намекне, че някои лица от АЗ заслужават да бъдат входирани в местата за лишаване от свобода. По всичко личи, че ще попаднат в Сливенския затвор, ведно с ромките-джебчийки, които вредят значително по-малко. #Cussing out

# 677
  • Мнения: 118
 Twisted Evil #2gunfire #Cussing out Още от началото има нещо сбъркано в цялата работа! Защо АЗ не дадоха срокове освен за събиране на документите, но и за раздаването на уведомленията  #Cussing out Така се получи - хора взели уведомленията декември-януари започнаха курсове, а другите от февруари-март чуваме - това е спряло, или няма да сформираме до есента повече курсове, и т.н. Така хем Доставчиците щяха да знаят от кога (като дата) да чакат вълната от учащи, хем и ние щяхме да си знаем кога ще учим.

# 678
  • София
  • Мнения: 1
От време на време поглеждам в темата, за да видя как се развиват нещата и при вас. Ето че почти няма развитие за хората, които все още не са получили ваучери (и аз съм от тях). Преди време, когато разбрах, че започва раздаването, се обадих да питам във Възраждане, но от там ми се скараха и ми казаха да си чакам обаждането. Това беше януари или февруари, ето че е вече е април, а от обаждане и помен няма. Сега с новата информация тотално се обърках - да чакам ли въобще, спрели ли са раздаването??? Мислех, че поне това няма да опорочат като практика, но уви!   #Cussing out

# 679
  • Мнения: 118
От време на време поглеждам в темата, за да видя как се развиват нещата и при вас. Ето че почти няма развитие за хората, които все още не са получили ваучери (и аз съм от тях). Преди време, когато разбрах, че започва раздаването, се обадих да питам във Възраждане, но от там ми се скараха и ми казаха да си чакам обаждането. Това беше януари или февруари, ето че е вече е април, а от обаждане и помен няма. Сега с новата информация тотално се обърках - да чакам ли въобще, спрели ли са раздаването??? Мислех, че поне това няма да опорочат като практика, но уви!   #Cussing out

 #Cussing out Ето за това говоря, не само при невзелите уведомления няма развитие, половината от взелите нямат реално къде да запишат курс! 

# 680
  • Мнения: 1
Днес си взех ваучера за дистанционно от БТ Сердика. Попитах дали е спряно присъственото и служителя, който ми изготвяше ваучера каза, че от днес е отново пуснато. Коментара на служителя беше,че нямало пари и заради това го правели.
Не знам какви каши забъркват, но аз карах КК с първата вълна през 2010г, нямаше такива простотии и не съм се разкарвала по 100 пъти до БТ. ДО-то свърши всички работи.
Пожелавам успех на всички да се доберат до заветните ваучери.

# 681
  • София
  • Мнения: 1
От време на време поглеждам в темата, за да видя как се развиват нещата и при вас. Ето че почти няма развитие за хората, които все още не са получили ваучери (и аз съм от тях). Преди време, когато разбрах, че започва раздаването, се обадих да питам във Възраждане, но от там ми се скараха и ми казаха да си чакам обаждането. Това беше януари или февруари, ето че е вече е април, а от обаждане и помен няма. Сега с новата информация тотално се обърках - да чакам ли въобще, спрели ли са раздаването??? Мислех, че поне това няма да опорочат като практика, но уви!   #Cussing out

 #Cussing out Ето за това говоря, не само при невзелите уведомления няма развитие, половината от взелите нямат реално къде да запишат курс!  

Ами чудесно просто! Нашата администрация затвърди всеобщото мнение, че НЕ ФУНКЦИОНИРА...за каквото и да става дума... тц тц тц  Close

# 682
  • Мнения: 11 512
Има ли някой актуална информация за Варна? До кой номер са стигнали?

# 683
  • В Балкана
  • Мнения: 672
.... Преди време, когато разбрах, че започва раздаването, се обадих да питам във Възраждане, но от там ми се скараха и ми казаха да си чакам обаждането. Това беше януари или февруари, ето че е вече е април, а от обаждане и помен няма...

Аз бях одобрена декември. Февруари им звъннах. Казаха, че тъкмо почвали да звънят на номерата близки до моя... До началото на март никой не ми се обади. За това отидох и си взех ваучера. А и вече имах избран доставчик и дата за започване на курса.
Моят съвет е, след като си одобрена, върви и си вземи ваучера, записвай се на курс, че време не остана.

# 684
  • София
  • Мнения: 2 075
.... Преди време, когато разбрах, че започва раздаването, се обадих да питам във Възраждане, но от там ми се скараха и ми казаха да си чакам обаждането. Това беше януари или февруари, ето че е вече е април, а от обаждане и помен няма...

Аз бях одобрена декември. Февруари им звъннах. Казаха, че тъкмо почвали да звънят на номерата близки до моя... До началото на март никой не ми се обади. За това отидох и си взех ваучера. А и вече имах избран доставчик и дата за започване на курса.
Моят съвет е, след като си одобрена, върви и си вземи ваучера, записвай се на курс, че време не остана.
На мен също не са ми се обаждали, става въпрос за Възраждане, но аз отидох и си взех уведомлението без проблем

# 685
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
.... Преди време, когато разбрах, че започва раздаването, се обадих да питам във Възраждане, но от там ми се скараха и ми казаха да си чакам обаждането. Това беше януари или февруари, ето че е вече е април, а от обаждане и помен няма...

Аз бях одобрена декември. Февруари им звъннах. Казаха, че тъкмо почвали да звънят на номерата близки до моя... До началото на март никой не ми се обади. За това отидох и си взех ваучера. А и вече имах избран доставчик и дата за започване на курса.
Моят съвет е, след като си одобрена, върви и си вземи ваучера, записвай се на курс, че време не остана.
На мен също не са ми се обаждали, става въпрос за Възраждане, но аз отидох и си взех уведомлението без проблем

А кой номер си?

# 686
  • Мнения: 0
maka, кога си взе уведомлението, защото от вторник (09.04) уведомления за одобрените не се издават? Става въпрос за БТ Възраждане.

Ако някой има повече информация, моля да сподели...

# 687
  • София
  • Мнения: 1
.... Преди време, когато разбрах, че започва раздаването, се обадих да питам във Възраждане, но от там ми се скараха и ми казаха да си чакам обаждането. Това беше януари или февруари, ето че е вече е април, а от обаждане и помен няма...

Аз бях одобрена декември. Февруари им звъннах. Казаха, че тъкмо почвали да звънят на номерата близки до моя... До началото на март никой не ми се обади. За това отидох и си взех ваучера. А и вече имах избран доставчик и дата за започване на курса.
Моят съвет е, след като си одобрена, върви и си вземи ваучера, записвай се на курс, че време не остана.

Тъпото е, че нямам информация дали съм одобрена - нищо...имам си само талончетата с вх. номера  (тъй като кандидатсвам както за професионално, така и за ключова компетентност).
Даже си нямам идея как да разбера дали съм одобрена...

 Галактическа принцеса - Номерата ми са 11 5**

# 688
  • София
  • Мнения: 2 075
На 22.03 март го взех - за съжаление курса по английски на който мислех да ходя и беше обявен за 25 март, изцяло присъствено, се отложи, евентуално за средата или края на април, не е ясно, поради неуредена документация с БТ. Странното е, че при този доставчик има доста започнати курсове, но явно им искат още документи, или има нови изисквания и аз не знам.

# 689
  • Мнения: 0
Mai4kaa, в БТ има папка с имената на всички одобрени. Може да провериш дали има името ти и за какво си одобрена.

Общи условия

Активация на акаунт