Ще имам близнаци! Тема с продължение....26!

  • 34 571
  • 758
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 351
Извинявам се взимам си забележка. Embarassed

# 646
  • Мнения: 59
Добре дошла Ivanovaus ! Каквито и да са ти близнаците трябва да се радваш. Дали са еднояйчни или не се вижда на видеозона. Като отидеш следващият път лекарят ще ти каже.
Моите са двуяйчни и са се хванали в двата края (поне няма да си пречат в началото).
Аз утре съм на консултация. Едва 10-та седмица, но доктора иска да ме види и не прие моето предложение да отложим с 1-2 седмици. Незнам дали е възможно , но се чудя дали е възможно да е сбъркал и да си е само 1 бебе? Rolling Eyes То, че са близнаци си ми беше шок известно време. Е, утре ще видим.
glezotiika_1 не се притеснявай за разтройството, по-добре така. Това не е страшно, стига да нямаш симптоми на истинка, че сега точно върлува някакъв вирус точно с такова. Дано не е това. Почивай си, спокойно и всичко ще е наред.

# 647
  • Мнения: 59
Grimalkin честити бебоци !   bouquet Да растат здрави и много да ви радват!

Тралала, ти този филм, който гледа само за еднояйчни близнаци ли беше? Защото въпросният , за който говорих е също на national geographic, но обхващаше всички видове близнаци.

# 648
  • Мнения: 351
desystef Благодаря ти.На видеозон когато са двуяйчни близнаците не се ли виждат две отделни точици а когато са еднояйчни се вижда едно.Незнам аз така съм го чела но може и да се бъркам и да не съм права. newsm78

# 649
  • Мнения: 681
ivanovaus, ти не знаеш ли колко ембриона ти върнаха? След като е било ин витро на естествен цикъл вероятно е бил един и следователно няма как да са двуяйчни. Според мен на ехографа се вижда всичко.

grimalkin, честити бебенца! Къде ги роди? (Извини ме, не си спомням.)

glezotika, наистина много сполучливо име си си измислила! Човек би помислил, че след запека ще се радваш на разстройството....

Последна редакция: пн, 18 мар 2013, 11:40 от Bemol

# 650
  • Мнения: 59
Много зависи в момента на прегледа как са се разположили. Също така и в какъв стадии на развитие са. Възможно е да се видят и еднояйчните в доста ранен стадии, но обикновено се виждат по-късно , когато са по-големи и оформени. Именно затова в много случаи има изненада - в началото казват, че е един плод, а после два, защото единия е бил зад другия. При двуяйчните също зависи как са се закрепили към маточната стена. Може да са много близо , или по-далеко един от друг. Принципно на добър ехограф и с опитен лекар се вижда.
tralala81 филмчето можеш да го гледаш и директно от сайта на "колибка". Отвори тази страница http://kolibka.com/2.html, намери "In the Womb: Multiples" и вместо да сваляш файла, просто му дай да го отвори с някакъв плеър "Орen with" ,а не "Save file". При мен става, виждат се и субтитрите. Успех, дано и при теб стане. За гледане през някакъв сайт на видео не би трябвало да ти правят проблем.

# 651
  • Мнения: 765
Десистеф, благодаря за идеята! За съжаление като му дам Орen with, с кой да е плеър, пак почва първо да си го сваля, за да може да го плей-не.  Confused Ще го търся още де, все отнякъде трябва да изскочи  Simple Smile.

Ivanovaus, по принцип ако са в една плацента, със сигурност са еднояйчни. Но ако са в две плаценти, могат да са както едно-, така и двуяйчни. Другият критерий е полът, като се види. Ако са от един пол и в две плаценти, тогава само ДНК тест показва дали са еднояйчни или двуяйчни.

# 652
  • Мнения: 59
Чакай да питам мъжлето как може да избегнеш свалянето

# 653
  • Мнения: 59
Тааака, оказа се , че неможеш да избегнеш свалянето на филмчето. Обаче, ако ти го пратя примерно през скайп, ти го гледаш и след това го изтриеш дали ще имаш проблеми? Просто незнам как стои въпроса там с пиратските копия Sad а искам да ти помогна.

# 654
  • Мнения: 82
Здравейте бъдещи и настоящи мами, вече съм по-добре ставам сама от леглото , но съм с мускулмна треска на ръцете от изправянето Wink Още сме в болница, утре ни изписват . Започнах да кърмя , вчера една от акушерките ми връчи една помпа и ми каза почваш да цедиш и цял ден през 3 часа ме следеше колко изцеждам . Вечерта ме накара да сложа бебетата на гърда и взе, че се получи или поне така се надявам. Айла като се приберем ще имам нужда от помощ,но затова по скайп:) Добре че избрах клиника Щерев за раждането си . Такова отношение и грижа получих за мен и децата , като изключвам неонатолога им д-р Дачева , която не е фен на кърменето и доста подигравателно се отнесе към мен и съквартирантката ми като видя да се цедим. Но е добра с децата , което за престоя ни тук е важно . Акушерките са просто брилянтни мили , отзивчиви , без натрапване, когато имаш нужда от тях са до теб , но без да досаждат. Другото , което ми хареса е как се грижат за бебетата, професионално бързи , но им се радват и не ги подхвърлят като парчета месо. Чистотата е безупречна , всички консумативи за твоето удобство са ти на разположение така че да ти е комфортно. Аз съм лепена така че няма да ми се махат конците. Относно праг на болката, никога нищо не ме е боляло, както тялото след операцията . Не съм някаква лигла да се тръшкам , просто много тежко го преживях физически като разкъсана се усещах , да ходя и да говоря ми беше невъзможно , всяко усилие ме изтощаваше . Даже децата си видях след 24 часа, защото нямах и сили и желание, знам че звучи гадно , но е истина .При мен майчиният инстинкт не проработи веднага. Сега искам да се прибера в нас и да видя ка ще се адаптираме с бебета. Те ще учат мен , аз тях, май е хубаво да си мама.  bouquet

# 655
  • Мнения: 351
Grimalkin много се радвам за теб и бебетата че всичко е наред.Искам да те питам отделно ли имат неонтоложка и педиатърка .

# 656
  • Мнения: 59
Grimalkin радвам се, че сте добре. Болката ще отмине, неизбежна е , но всичко е минало добре и най-вече твоите сладурчета се родиха живи и здрави. За майчиния инстинкт - не се притеснявай. Аз също с първото си дете бях доста , как да кажа... ами не го усещах както ми се искаше. Но раждането ме беше изцедило и нямах сили за нищо, също като теб. Като се приберете и си останете на спокойствие в домашната атмосвера, с любящия татко, ще видиш, че ще е много по-различно. Когато ги гушкаш, кърмиш, гледаш как спят или ти се усмихват....няма по-прекрасно нещо. Може даже да станеш за известно време доста емоционална от много чувства, които ще напират в теб. Нормално е. Пожелавам ти успех с кърменето. В начмалото може да те болят зърната, така че ги мажи /с Гермастан примерно/. После ще стане приятно Simple Smile Нямам опит в кърменето на близнаци, но и аз ще се уча Simple Smile Ако имаш нужда от помощ или нещо те интересува бих се радвала да ти бъда полезна.

# 657
  • Мнения: 765
Грималкин, браво, добре звучиш! За инстинктите не се притеснявай, абсолютно нормално е, на мен ми се случи пък с второто дете. Въпрос на изтощение и на хормони освен това, не само на емоции. Малк овреме трябва, всичко си идва по местата  Hug.

# 658
  • София
  • Мнения: 12 309
  Грималкин радвам се че звучиш по-добре.
  За майчинският инстинкт, при мен беше същото. Макар да нямах проблем със секциото, след като ми ги дадоха, сядах и ги изучавах буквално. Знаех, че това са моите бебета, но емоционално в началото не чувствах абсолютно нищо. Нещата обаче категорично се промениха с течение на времето.
  За кърменето няма проблем да ми пишеш или звъннеш когато прецениш. Лек дискомфорт може да се усеща в началото, но ако засукват правилно не се стига до разранявания или други по-сериозни проблеми. Ако има такова нещо, то е нужна корекция на позата най-често. За мазане препоръчвам ланолин за кърмачки, има го на повечето известни марки, лансинох, авент, медела, ардо и тн. Хубавото при него е че няма нужда от измиване след поставянето му, за разлика от гермастана, тъй като измиването допълнително изсушава кожата. На самата ареола има едни малки бабунки, наричат се жлези на Монтгомъри, те отделят специален секрет, които почиства и омекотява кожата на зърното, отделно наподобява мириса на околоплодната течност и помага на бебчетата да се ориентират. Затова и не се препоръчва миенето със сапун всеки път и отмиването на този секрет, както и изсушаването на кожата вследствие на това.
   Браво на акушерките  Simple Smile

# 659
  • Мнения: 232
Grimalkin, мен също много ме болеше след операцията. Единия близнак го оставиха при мен на следващия ден и ми беше ужасно трудно от болки, но пък бебето се оказа най-добрият стимул за раздвижване. За инстинкта мога само да кажа, че в мига в който гушнах бебето и кърмата ми тръгна. Преди това нямах никакви признаци. Закърмих без проблем едното бебе и усетих силно привързване. Другото бебе беше 3 дена в общата стая, защото беше на антибиотик. Едва можех да стигна до там да го видя. Изпитвах ужасно угризение, че ходя да го видя как е, както бих ходила да видя всяко едно друго бебе. Един ден дори се разплаках, че не го усещам. И така докато ми го донесоха и него и всичко си дойде на място. Чудесно е, че утре ви изписват! И времето обещават утре да е хубаво...  Peace
glezotiika_1, не се притеснявай, че си споделила притеснението си! Аз мисля, че когато някой има нужда от съвет или подкрепа и ги потърси там където се надява да бъде разбран и подкрепен, би трябвало да може спокойно да го направи по всяко време на денонощието или седмицата. Дано не е вирус, но и вирусно да е, не се тревожи, ще се оправиш с подходящо лекарство. Само внимавай да не се обезводниш!  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт