Италия, 136 пролетни усмивки

  • 23 214
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 87
Добър ден, дами  Simple Smile
И аз съм между тези с ниско кръвно, а кризи правя когато съм изтощена, така че Льоли, релаксирай този уикенд и по възможност не си вземай работа за в събота и неделя. А, и червено вино с телешка пържола - това ми го препоръча един доктор от Бърза помощ в Пловдив, в началото на 90-те /бях пред дипломиране и бях припаднала на главната улица по гореспоменатата причина  Mr. Green /

Изгледах "Сексът и градът" снощи, хареса ми, съпроводен с едни от най-приятно изядените пататине напоследък.


...мисля, че сте в грешка и двете и че влязох доста след като си имахте тема  Rolling Eyes
може и година-две да е било, не знам, щото, за разлика от Реджи и Калатеа, стари теми не съм чела.
Аз чак първите теми не бях ги чела. Включих се тук юли месец миналата година, а ви бях чела няколко месеца преди това.
Обаче сега като заговорихте всички за Началото се поразрових от любопитство.  Laughing
 

# 436
  • Мнения: 765
Вие имате ли си някакви трикове за раз-нервиране? Ей така, за всякакви случаи. Аз примерно бих яла, но този път не съм и гладна, та се чудя какво да предприема  Rolling Eyes.

# 437
  • Мнения: 87
Мен яденето не ме успокоява. Разходка на въздух има по-добър ефект, но зависи от времето. Днес например е облачно, след 5-дневен дъжд, студено и депресиращо.
Гледането на любим филм ме разтоварва винаги, за предпочитане - комедия, няколко серии от ситком също вършат чудесна работа, поне при мен.

Тралала, близнаците кога се очаква да почнат да подритват?

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 19:09 от calatea

# 438
  • Milano
  • Мнения: 3 709
Мерси, Льоли, Тралала. На 3г. стана.
Сутринта я водих на визита филтро-101см е (прецака ни с Гардаланд Mr. Green Laughing...пише, 4е е безплатно до 100см).
 На колелото съм му хвърлила око-видях една оферта на хубава цена от понеделник натам..но дали ще успея да се дотътря до съответния търговски център-незнам.

Тралала, ама тя ве4е ни ''разпределя'' в колата къде да седнем...тя щяла да ни кара Joy
Преско4и колелото Laughing


Да ви ''припомня'': онова моми4е се казваше Медеа (Росалина) и живееха в Ареццо и Фей се поразправя със съпруга...защото беше привърженик на Берлускони Mr. Green

Даде мом4ето примери, 4е имал по-добри шансове за фирмата си, напр. отпуснали му кредит веднага, докато при комунистите-не....но естествено аудиторията не беше съгласна...и лъскаха ''саби и щитове'' Laughing

Аз първона4ално попро4итах текущата тема, където цареше мир и хармония и затова много се у4удих като се върнах да 4ета назад как ''нападнахте'' Кака ни.
Даже една потребителка я беше пратила...до тоалетната Laughing

За пръв и последен път я видях да направи забележка на някой за правописни грешки, Астреа в слу4ая. По мое мнение, е защото тогава във всеки пост се развяваше американския мастър, италианския университет и колко сме умни....и Кака ни влезе с 4ервената химикалка...да отбележи пропуски в българския.

# 439
  • Мнения: 87
Реджина, ясно е че дъщеря ви иска кола  Grinning , ама в крайна сметка решихте ли какво колело да й вземете?

# 440
  • Мнения: 1 545
Да, определено кака ви беше много войнствено настроена в началото  Laughing, но ман мано се пооцивилизова  Joy. Големи спорове се вихреха навремето.  А всъщност темата на Лени беше сред първите теми по държави, дотогава почти нямаше групички по територии, всички пишехме в общи теми, и беше по-разнообразно. Сега все се затваряме по държави и почти не се познаваме с другите.

Уф, ужасен студ пак настана! Везувий е покрит със сняг, а тук се вихрят едни ледени ветрове, не е за показване навън. Добре, че не пратих децата на училище, малкия ми стана жал да го събудя, а големия, вече готов да излиза на вратата, го сви стомах, та си остана и той.
Утре ще празнуваме 97-мия рожден ден на бабата на мъжо. Желязно е това бабе!

# 441
  • Milano
  • Мнения: 3 709
Калатея, то има ли дете, което да не оби4а да върти волана на колата? Simple Smile

За колело не сме избирали марка, видях една брошура с промоции и ми хареса цената на колелото, марката не я виждам, а и не ми е важна. Незнам дали ще ми хареса ''на живо'', ако успея да отида.

Леле, Десита...жива и здрава да е бабата на съпруга ти...хубаво е да се поглезваш при баба или дядо.
Тук в4ера ве4ерта имаше силен вятър, сега е прекрасно слънце, но в неделя можело и сняг да падне.

Аз пък съм по4ти без глас. Ве4ер направо ме побърква гърлото от болки, 4ак ушите ме болят, взех и да кашлям, незнам какво да вземам, като 4е ли нищо няма ефект за подобрение, то4но обратното.

пп. на мен пък много ми харесва(ха)т постовете на Кака.

Но имаше някои потребителки, които се замозабравяха да правят забележки и да изнасят лекции по правопис, защото ''ги дразнело, тъй като майките им били у4ителки'' #Crazy

Ето това ме влудява мен. Пропускам грешки, гледам дали е по темата, не сме на изпит по бг език.

# 442
  • Мнения: 6 405
Но имаше някои потребителки, които се замозабравяха да правят забележки и да изнасят лекции по правопис, защото ''ги дразнело, тъй като майките им били у4ителки'' #Crazy

Ето това ме влудява мен. Пропускам грешки, гледам дали е по темата, не сме на изпит по бг език.

Аз в душата си също си падам grammar nazi. Blush Майка ми не е учителка и публични забележки не правя, обаче ми е важно на какво ниво са събеседниците. Simple Smile

# 443
  • Мнения: 765
Но имаше някои потребителки, които се замозабравяха да правят забележки и да изнасят лекции по правопис, защото ''ги дразнело, тъй като майките им били у4ителки'' #Crazy

Ето това ме влудява мен. Пропускам грешки, гледам дали е по темата, не сме на изпит по бг език.

Аз в душата си също си падам grammar nazi. Blush Майка ми не е учителка и публични забележки не правя, обаче ми е важно на какво ниво са събеседниците. Simple Smile

И аз тъй. Но то и какво да се очаква от мен, като все с писане, четене и подобни се занимавам. В не-форумен текст забелязвам и се дразня дори само на празните интервали, ако има сбъркано някъде (напр. да има един в повече, или да няма между тирета, такива неща). Във форума съм по-ларж  Mr. Green

И тук е студено тия дни.

Деси, да е жива и здрава бабата на мъжа ти!

# 444
  • Мнения: 87
Калатея, то има ли дете, което да не оби4а да върти волана на колата? Simple Smile
Има, има. На мои близки момченцето от съвсем мъничко обожава мотори. Първото колело, което му купиха, го подкара с подобаващо "озвучаване" и въртейки дясната дръжка, все едно че дава газ! Laughing
Попитах ей така, от любопитство дали сте избрали, понеже нали коментирахме тука. Каквото и да вземете, вярвам че детето ще се забавлява, пък и бабата и дядото ще са доволни.  Peace


Десита, да е жива и здрава желязната баба!

# 445
  • Мнения: 5 710
аз нямам 'памет' много много за виртуални контакти , добре че е Ани понякога да ми припомня  с нейната феноменална памет ... но има момичета, които са ми много близки, независимо, че не сме се виждали никога.  

97 години! Да е здрава и все напред желязна!

# 446
  • UK
  • Мнения: 1 956
Но имаше някои потребителки, които се замозабравяха да правят забележки и да изнасят лекции по правопис, защото ''ги дразнело, тъй като майките им били у4ителки'' #Crazy

Ето това ме влудява мен. Пропускам грешки, гледам дали е по темата, не сме на изпит по бг език.

Аз в душата си също си падам grammar nazi. Blush Майка ми не е учителка и публични забележки не правя, обаче ми е важно на какво ниво са събеседниците. Simple Smile

И аз. И съдя хората за това (негласно, разбира се). В това отношение съм доста нетолерантна- ген, кво да се направи.  Rolling Eyes  ooooh!


Ау, dessita, 97 години, това си е за празнуване наистина! Дано е и в прилична форма жената.

Tук също стана много студено, ужасен вятър, сняг валя малко сутринта, много е гадно. Нямам търпение да се прибера вкъщи и да се свия на дивана. Последните два дни закусвах с хляб с Нутела за пръв път в живота си и хипогликемията вече е мираж.

Tralala, нервно ли ти е? Каква музика слушаш?  Hug


# 447
  • Мнения: 765
Tralala, нервно ли ти е? Каква музика слушаш?  Hug

Ей, вярно! Малко музика слушам напоследък, има накъде да се поправям.
Льоли, на мен сладко и кафе (но по-добре да не е еспресо, а нещо по-дълго и сладко, капучино примерно) тотално ми вдигат кръвното и респективно настроението.
Сега обаче се стремя да поогранича кафето  Rolling Eyes.
Нервно ми беше, не само, че от само себе си  Mr. Green, ами и майка ми ми препоръча да внимавам за фигурата си и се притесни да не наддам дотолкова, че да не мога да вървя към края на бременността. Дано не били големи плодовете.  newsm78 Rolling Eyes

После ядох вафла (от тия меките, дето се правят във вафленик) и ми поразмина  Blush.

# 448
  • Мнения: 1 545
Моето кръвно е нормално, но преди малко спретнах един любим сладкиш, та няма никаква опасност да падне  Joy. Тралала, и аз мноооого обичам гофрети, много често си ги правя.
Льоли, бабата не само е желязна, но и в супер форма. Вече рядко излиза, поради което малко се е сковала, но упорито отказва да използва бастун. Не дай си боже да й кажеш, че е стара. Все още се разказват легенди какъв скандал вдигнала на някакъв непознат преди двайсетина години, който си позволил да каже нещо от сорта "ние старите", имайки предвид себе си и нея. Стар на кого???  Joy

# 449
  • Мнения: 5 710

 Дано не били големи плодовете.  newsm78 Rolling Eyes

То това няма общо с плодовете:) Аз по тая логика трябва да износвам по 10 кг плодове.
Просто гледай лекарите каквото ти казват и в рамките на това, което ти разрешават да се храниш. Аз бих се консултирала и с нутриционист
Има и едни чартове но не знам колко са достоверни за колко кг колко се допуска да се напълнее по време на бременността. Аз бях гледала за моят ръст / и тогавашни/ килограми макс 8 кг.
Майка ми казва, че с брат ми е напълняла 35 кг, ядейки толумбички по цял ден. С мен е яла препечени филийки. Във втория случай плода е бил по-едричък, оформеничък и с мноого коса Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт