Как да избираме правилните хора в живота си?

  • 5 644
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Един приятел преди няколко дена ми каза следното:Проблемът на повечето жени е че не избират правилния мъж ,а избират ефектния ,тузара ,този който ги манипулира и изглежда, че е мъжкар, а не забелязва този, който я уважава, цени, мисли и доброто и го е грижа за чувствата и!Това провокира да пусна темата и като се замислих ,така е!

# 16
  • Мнения: 0
Само да вметна ,че под правилния нямам предвид идеалния, а градивния, този с когото може да има близки до пълноценни отношения ,ако и двамата положат усилия и любов!

# 17
  • Мнения: 3 371
за мен всичко е до късмет. имаш ли късмет - имаш всичко Simple Smile.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
няма как да знаеш! Евентуално, може би, можеш да отхвърлиш откровените неподходящи в смисъла на обичайните тежки пороци, но иначе и една торба сол да изядеш с някого, не можеш да бъдеш сигурна дали е подходящият с пълноценните отношения.

# 19
  • Мнения: 0
Да, да съгласна съм!Точно ,поне за видимите неща човек да премисли ,а вече оттам на татък търпение !Защото ,то кола човек като си избира я проверява и внимава, а какво остава за душата и сърцето човешки!А вече за скритите ''дефекти'' Божа работа ще си носим кръста.. явно това заслужаваме!

# 20
  • Мнения: 15 619
В живота ми хората се случват тогава, когато е необходимо да влезнат, да свършат някоя работа, да ми преподадат някой урок и да си ходят. Какво тук значи някаква си правилност или неправилност?

# 21
  • Мнения: 2 746
Изборът може да се направи ,ако познаваме себе си ,  другия и  живота и на семействата ни, защото обикновено се въртим в кръг и повтаряме моделите на семействата, в които сме израснали!Ние мислим, че можем да променим хората ,но обикновено това не става и ако има деструкция или в миналото му или в сегашното му състояние, то ние имаме два избора: или да го приемем такъв какъвто е ,или да не го приемем и да търсим този, когото ще приемем!Нещастието и изненадите идват когато го избираме с недостатъци ,които не приемаме само заради мисълта ,че ще накараме човек да се промени...което не става ,ако той не го желае сам!И накрая страдаме, а сами сме си виновни ,защото избора и самозалъгването са наши !

Съгласна съм с това мнение, моят опит показва същото Peace

# 22
  • Мнения: 0
В живота ми хората се случват тогава, когато е необходимо да влезнат, да свършат някоя работа, да ми преподадат някой урок и да си ходят. Какво тук значи някаква си правилност или неправилност?
Случват се, но ти позволяваш да ти се случат като ги избереш, а може да ти се случат и да се откажеш да ги допуснеш !Тогава пак ние избираме ..все пак няма изцяло начертана съдба всичко зависи от избора ни всяка минута!По тази логика бягаме от отговорност за изборите си и виним Бог за всички нещастия ,а те може да са наше дело и сами да сме си виновни!

# 23
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Пак ... Simple Smile Някои неща са непроменими.
 
А по темата - няма и не може да има
правилни и неправилни.  Изборът се
прави, а времето показва кое какво
е. Накрая се разбира и нито миг по-
рано ...

# 24
  • Мнения: 15 619
В живота ми хората се случват тогава, когато е необходимо да влезнат, да свършат някоя работа, да ми преподадат някой урок и да си ходят. Какво тук значи някаква си правилност или неправилност?
Случват се, но ти позволяваш да ти се случат като ги избереш, а може да ти се случат и да се откажеш да ги допуснеш !Тогава пак ние избираме ..все пак няма изцяло начертана съдба всичко зависи от избора ни всяка минута!По тази логика бягаме от отговорност за изборите си и виним Бог за всички нещастия ,а те може да са наше дело и сами да сме си виновни!
Ами да де, същото си казала. Ако не ти е дошъл акълът на място, ще правиш едни и същи избори докато не ти го наместят. Grinning

# 25
  • Мнения: 0
Казано ни е по делата ще ги познаете ,не по думите!Значи имаме все пак някакъв ориентир що за човек стои до нас ,а от опит знам, че много трудно някой се променя кардинално, но става!Така ,че ако сме наблюдателни, какво е миналото му, делата досега може да се прецени, какво да се очаква и занапред!Пак казвам има и промени, разбира се !Но поста не е наръчник за застраховка живот, а просто да ни е в помощ за ориентир !

# 26
  • Мнения: 0
В живота ми хората се случват тогава, когато е необходимо да влезнат, да свършат някоя работа, да ми преподадат някой урок и да си ходят. Какво тук значи някаква си правилност или неправилност?
Случват се, но ти позволяваш да ти се случат като ги избереш, а може да ти се случат и да се откажеш да ги допуснеш !Тогава пак ние избираме ..все пак няма изцяло начертана съдба всичко зависи от избора ни всяка минута!По тази логика бягаме от отговорност за изборите си и виним Бог за всички нещастия ,а те може да са наше дело и сами да сме си виновни!
Ами да де, същото си казала. Ако не ти е дошъл акълът на място, ще правиш едни и същи избори докато не ти го наместят. Grinning
Laughing Joy Да!

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 434
Мисля че трудно може да определя правилните и неправилните хора-може би някакво компромисно решение е най-добрия вариант!

# 28
  • Мнения: 14 654
Не ги избирам, щом са попаднали в живота ми, значи са правилни. Принципно колкото повече внимавам да не настъпя лайно, толкова по-често настъпвам, с хората не е много по-различно. Точно общуването с неподходящи дава добър опит, за да започнеш да срещаш и подходящи. Има някои издайнически знаци, които могат мигом да ме отблъснат, но то е по-скоро усещането за човека, не мога да го напиша като рецепта.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
В живота ми хората се случват тогава, когато е необходимо да влезнат, да свършат някоя работа, да ми преподадат някой урок и да си ходят. Какво тук значи някаква си правилност или неправилност?
Случват се, но ти позволяваш да ти се случат като ги избереш, а може да ти се случат и да се откажеш да ги допуснеш !Тогава пак ние избираме ..все пак няма изцяло начертана съдба всичко зависи от избора ни всяка минута!По тази логика бягаме от отговорност за изборите си и виним Бог за всички нещастия ,а те може да са наше дело и сами да сме си виновни!

Много от изборите ни са плод на случайност, защото сме се оказали в определено време на определено място, но обичаме да си играем на "свържете точките и ще получите герой от книга на Агата Кристи".

виж сега, аз те разбирам, че си объркана и всячески се опитваш да се захванеш за някакви "истини", за да "свържеш точките" в миналото и да се опиташ да намериш "хубави точки" в бъдещето! Но! Ако смяташ, че си отговорна за всичките си минали и бъдещи избори и случки, то тогава ще се побъркаш и нищо няма да извлечеш като полза и знание. Затова просто живей! Не казвам да си безотговорна и да живееш със затворени очи, но не се вглеждай и обмисляй толкова много!

Общи условия

Активация на акаунт