БИО / органик козметика - Тема 3

  • 79 795
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 473

Био-то си го произвеждам сам, или си закупувам от селянина, живеещ в съседство, понеже виждам с какво си храни кравите. Например. Демек - снег, живея на село.
Колкото до химията ви моля да имате уважение на 20-годишното ми образование, завършило с докторска степен по органична химия в Германия и с доклади в реномирани университети по света, в т.ч. и в Станфордския. По цял свят го признават, ако тука вземете, че ме вземете за мезе и че си търся някакъв евтинджоски евтин PR ще е просташки.

За това, че живеете на село, съвсем искрено Ви завиждам...
Когато и аз живеех ни най-малко си давах сметка колко е било по-добре...  Tired
За престижното образование - поздравления!   bouquet
У германско не се взима лесно подобна диплома...
(Съвсем сериозно го казвам, без всякаква ирония!)



# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
кажи, че си от севера и спри дотам.  Laughing В кръга на майтапа разбира се, 1/4 съм севернячка и аз.
Благодаря за мнението, особено полезно ми е, когато се споменават продуктите и си ги купя. Ще прегледам предишната страница с изброяването, което правиш отново. (въпреки, че бочко трудно ще взема).
Затова помолих и предишната потребителка да пише за шампоана, който си препоръчал.
  bouquet
Ето я и предишната потребителка Laughing
Чак сега виждам въпроса, шампоана е Baby love - Von kopf bis fuss от DM. Май има лек приятен аромат, но със сигурност не остава след къпането или поне при нас е така.
Цената беше смешна някаква, а количеството голямо.


благодаря, ще го потърся като свърши ербавивата, която купих сега наскоро (впрочем все повече ми допада, въпреки странната билкова миризма, явно е типа продукти, с които свикваш от втория път). ние сега сме с макари в ушите и малко съм разредила къпането на косата, че да не направим беля с влизането на вода в ушите  ooooh!

# 692
  • София
  • Мнения: 611
CI, имам въпрос към теб и се надявам да ми помогнеш. Ще ми се наложи след някой друг месец да използвам нещо за слънцезащита, най-вече за малкото ми дете, което е с много светла кожа. Принципно хич не обичам да ползвам козметика за децата и съм я свела до минимум (кремче за дупе и шампоан). Прочетох в нета, че маслото от семена от малина "Притежава естествен SPF между 28 и 50 и е естествена защита срещу UV-A и UV-B лъчите". Това вярно ли е, т.е. мога ли да разчитам, че мажейки децата с това масло, ще имат някаква слънцезащита? Ако не, би ли ми препоръчал някакъв слънцезащитен продукт подходящ за деца. Благодаря предварително.

# 693
  • Мнения: 4 370
Аз от 3-4 години само малиново масло ползвам за слънцезащита за цялото семейство.  Peace

# 694
  • Мнения: X
Доколкото си спомням, CI беше писал, че това за малиновото масло не е вярно.


# 695
  • Мнения: 267
И аз си спомням ,че CI  каза,че не е вярно.

# 696
  • София
  • Мнения: 611
И аз си спомням ,че CI  каза,че не е вярно.
Извинявам се, явно е коментирано, но не съм чела темите назад. Какво ще ми препоръчате да ползвам за децата?  Embarassed

# 697
  • Мнения: X
Аз ползвам това: http://m.iherb.com/Badger-Company-Sunscreen-SPF-34-Unscented-2-9 … fl-oz-87-ml/23746 и това: http://m.greenpeople.co.uk/lavender-childrens-sun-lotion-spf25-150ml.aspx
Но преди всичко не ги извеждам между 11 и 17 часа през лятото и стоим на сянка

# 698
  • Мнения: 4 370
Аз от опит казвам не сме имали проблеми с малиновото масло, дори и малкия си син с това мажа още от малък. Не се излагаме на слънце в най големия пек, но до към 13ч най късно сме оставали на плажа. Но то ако не се пазиш с каквото и да се намажеш е все тая.

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз от опит казвам не сме имали проблеми с малиновото масло, дори и малкия си син с това мажа още от малък. Не се излагаме на слънце в най големия пек, но до към 13ч най късно сме оставали на плажа. Но то ако не се пазиш с каквото и да се намажеш е все тая.

На коя марка използваш малиновото масло?

# 700
  • Мнения: X
Няколко мои познати изгоряха с малиновото масло и се отказаха да го ползват.

# 701
  • София
  • Мнения: 611
Lexie, благодаря за отговора!
Аз също не ги извеждам в големите жеги лятото, или сме на сянка и не се налага да ги мажа. Когато сме на почивка избягваме ходенето на басейн/плаж между 12 и 16 часа. Опитвам се да ги държа на сянка, но все пак влизат във водата, играят. Там вече е желателно да са намазани с нещо.

# 702
  • Мнения: 720
Без да съм се излагала на много силно слънце, вече 2-ра година ползвам кокосово масло Peace  Знам, че прави лек бронзов тен.
Неслучайно се препоръчва и за готвене, заради по-голямата си устойчивост на високи температури спрямо другите растителни масла.

CI, споделям напълно философията ти относно био продуктите, вкл. и мнението за Зоя.
 

# 703
  • Мнения: 4 370
Аз от опит казвам не сме имали проблеми с малиновото масло, дори и малкия си син с това мажа още от малък. Не се излагаме на слънце в най големия пек, но до към 13ч най късно сме оставали на плажа. Но то ако не се пазиш с каквото и да се намажеш е все тая.

На коя марка използваш малиновото масло?
Не помня марката, прехвърлих го в пръскалка, защото така ми е по лесно за нанасяне.

# 704
  • Мнения: 1 254
CI, имам въпрос към теб и се надявам да ми помогнеш. Ще ми се наложи след някой друг месец да използвам нещо за слънцезащита, най-вече за малкото ми дете, което е с много светла кожа. Принципно хич не обичам да ползвам козметика за децата и съм я свела до минимум (кремче за дупе и шампоан). Прочетох в нета, че маслото от семена от малина "Притежава естествен SPF между 28 и 50 и е естествена защита срещу UV-A и UV-B лъчите". Това вярно ли е, т.е. мога ли да разчитам, че мажейки децата с това масло, ще имат някаква слънцезащита? Ако не, би ли ми препоръчал някакъв слънцезащитен продукт подходящ за деца. Благодаря предварително.
може да пробваш със същия успех зехтин или слънчогледово олио.
Ако искаш изпържи едни филийки с яйца преди това, белким не е на халос мат'риала.

Общи условия

Активация на акаунт