ЮНИ на вратата чука, скоро с бебчета ще бъдем всички тука!

  • 23 443
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 28
За пътуването - аз се опитах да уплаша моят доктор с плановете ми за пътуване до началото на 9-ти месец и той ми разказа за своя пациентка. Скривам го, да не спамя, на който не му се четат историики

Скрит текст:
Значи идва при него мацката в средата на 8 месец и казва:
- Докторе, имам болки. Гледа той, нищо не вижда. Тя казва
- Ама аз ги имах същите миналия месец (смятай средата на 7-и)
- Е, защо не дойде тогава
- Ами, бях в Индия
- Е как така бе жена пътуваш 20 часа до Индия в 7-и месец?
- Нее, пътуването беше супер, проблема беше, че се водих на камила няколко часа и се оказа, че много друса
- И тогава ли те заболя?
- Тогава малко и мина бързо, а най-много ме заболя после като отидохме в Тайланд. Качихме се на моторна лодка, която се оказа много бърза и много силно подскачаше по вълните. Тогава ме заболя сериозно от друсането , но се изправих и се хванах за мачтата, та се водих права 2-3 часа, не успях да падна.
- Виж какво, отивай си вкъщи, щом от всичко това не си родила, значи и сега няма да родиш.
И вика доктора, прав бях, наистина не роди до термин.
Така че, има и по-тежки случаи, мен такива истории ме приземяват да не се шашкам и притеснявам за всичко  Peace

# 31
  • Мнения: 7
Да се отчета в новата тема ,днес бях на преглед всичко е бебка е на 6 Simple Smile ,вече даже се е обърнала главично  Hug

# 32
  • Мнения: 0
mariana__m тази мацка голям каскадъор,направо ме кефи Mr. Green
Аз не смятам да пътувам никъде по празниците,че моята доки ще отсъства и ме е строила да си почивам повече,да не тръгна да раждам докато я няма,пък и не ми се ще да раждам в някой друг град Hug

шмокси ще взема да го пробвам аз тоя сироп,че и при мен не се издържа,желязото колкото и да ми понася малтофера(повече от ферофолгамата) пак имам чувстовото че ми прецаква стомаха ooooh!

Ааа и да ви се похваля,вчера много се изнервих за първи път толкова..първо тръгнах в центъра с едни неудобни обувки дето уж бяха удобни едно време.... после на всеки 2 мин ми се пикаеше и обиколих всички заведения в резултат ми се подуха краката и едва се прибрах толкова бях разгненвена Mr. Green от тежестта,че си викам вече никъде няма да ходя докато не родя  Laughing ама днес пак съм в настроение,май е най-добре да си нося по едни резервни обувки с мен:)

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 324
запис и от мен в новата ни тема, връщам се да ви чета, че няколко дни ме беше хванала липсата и трябва да наваксам  Hug Hug Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 547
Запис и от мен! Загубих последните няколко теми, но тази няма да я пропусна!  Peace

# 35
  • Мнения: 13
Благодаря  за новата темичка   bouquet

.... Тези от вас, които са бременни с термин в началото на юни - мислите ли да пътувате някъде за празниците около Великден. Много ни се иска да отидем до един приятел на около 160км от София, но малко ме е страх, тогава ще съм влязла вече в 9ти месец и да не вземе да тръгна да раждам...
Аз няма да пътувам. Миналата събота щях да се прежаля, за да си взема детето, но той пък беше спокоен и мама и татко ще го докарат тази събота. Иначе си карам колата из София.
Дори мама и татко за Великден ни предадоха... ще ходят при свекърите да купонясват, ние тримата сами в София  Mr. Green

А сега и отчета: - Малката шушонка е 2622 гр, едното мерене, другото 2618гр. Доктора реши, че нещо той не е премерил хубаво и пак ... по ехограф са 36w3d ... Но при положение, че баткото беше 3960 10 дни преди термин, няма къде да мърда бузанка. Има много хубави големи бузки. Сърдечна дейност перфектна. Връчиха ми списък за какво да нося в болницата. Определихме дата за секциото, сега затварям краката и стискам  Mr. Green Мъжа така се надяваше да може да практикуваме  luvbed нооо ще устиска още 2 месеца някъде.
Направиха ми и ЕКГ, от 30-ти усърдно започваме да записваме и тонове.
Та това е. Довършвам едни неща в офиса и си тръгвам.
За всички   bouquet

# 36
  • Мнения: 7
Здравейте, най-сетне да се включа и аз.
казвам се Диана и чакаме момиченце през юни.
Следя темите през цялото време, но все не успявам да пиша. Тази ми е последна седмица на работа и съм доста по-свободна, така че ... приятно ми е Simple Smile
С нетърпение чакам момента да си остана в къщи и да започна да посещавам лекциите на които ходите и вие, да пазарувам и т.н.

Това е за сега от мен, благодаря ви Simple Smile

# 37
  • Мнения: 17
fashionmama страхотна великденска тема,за пореден път си се справила изключително Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 6 139
Запис и от мен в прекрасната темичка!   bouquet
При нас нищо интересно, освен че постояноо тичам след малката и съответно съм с постоянни болки в корема и кръста. Утре съм на преглед при моя док от Втора градска да ме види и евентуално да се разберем кога да вляза за изследвания за секциото. Знам само, че трябва да устискам до 1 юни, защото него го няма целия май месец, ама дали ще стане, не се знае.  Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 116
Ей нямате изчитане  Joy

fashionmama страахотна тема  Hug Мерси за гласа, той ни беше фаворит при първата бременност  Mr. Green 
Допълнението от вчера:

Борис
Борил
Самуил


inna_pr_84 аз ще раждам в Окръжна  Peace

Алекс и на мен ми става лошо, когато пътувам. Според мен бременелките-шофьори се мобилизират и нямат проблеми, но който има мегдан да се лигави .... Аз даже от няколко дни не мога да седя много време, защото бебо ми слиза много ниско долу и когато стана вървя като патица  Joy

# 40
# 41
# 42
  • Мнения: 0
Fashionmama  Hug!

Ох, Деметра, извинявай! Наистина не искам да те засегна! Hug
Мисля, че сме разумни хора и всеки може сам да прецени за себе си, как ще изгледа детето си. Peace

П.С. В темата за свекървите наскоро пак се разискваха такива традиции и практики. Направо се шокирах! Ето отук четете няколко страници:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=714096.375


не ме засягаш, спокойно.питам от любопитство.на мен също ми се струва излишно и ненужно,въпреки че едно време бившата свеки солеше баткото.той е вече почти на 12 години.и понеже разликата на двете ми деца е доста голяма.......се чудех дали все още битуват такива стари практики и как гледат сегашните мами на това..............не мисля че има място за засягане,обиждане или нещо такова......всеки споделя хубави, лоши преживявания или задава въпроси които са му любопитни.......даже четох един пост в който се казва, че много се уважава солето но след употребата на брадвичката...........и аз съм с две ръце за такова осоляване Simple Smile

# 43
  • Мнения: 17
fashionmama прекрасна темичка  Hug   bouquet

# 44
  • Мнения: 748
Интересно ми е, че не съм видяла нито един глас ЗА осоляването, но въпреки това се практикува и при това не са единични случаи. Предния път като родих, не бях и чувала за подобно нещо. А свеки много се напрегна, че казах твърдо не на подобни глупости. Според нея по техния край по това се различавали турците - че НЕ си осолявали бебетата...ужас и безумие.
Другото с което искаше да къпем бебето беше "тетра", аз и това не знаех какво е. Оказа се, че това било другото име на смрадликата. На въпроса ми защо даваме пари за козметика, с която да овлажняваме кожата на бебето, а пък със смрадликата да му я изсушаваме, не получих разумен отговор. Все още не съм на ясно каква е идеята да се правят подобни бани на бебче.

Клече, на нас едно от фаворитите ни беше Калоян, но аз го отхвърлих, защото не знам как можем да му викаме на галено. Идеята за "Коко" нещо не ми допада.

ММ не е шофьор и аз си шофирам всеки ден. Но той ми отказа да ходим някъде по празниците, защото нямало да мога да издържа. Той пък как разбра  newsm78 И на мен, като на Шмокси, ми е трудно само сядането и ставането, иначе няма проблем. С предната бременност пак много шофирах и питах АГ докога мога да продължа без да се притеснявам. Тя каза "Докато ти опре корема във волана". Е не опря до последния ден  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт