МАЙСКИ БЕБЕТА, добре дошли :), бъдете здрави, палави, добри!

  • 32 279
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4
Ох,милата,много неприятно.Дано да има кой да помага,че и в къщи се беше спукала тръба,а бях самичка и направо ужас.

# 91
  • Мнения: 173
Mocito, има той ММ си е вкъщи, ама много се ядоса, защото то го чуваме как тече, ама си мислим, че вън вали.Хубаво , че станах за беба та да видя, иначе още бая можеше да си тече.Сега сме спрели водата и съм при мама, да изварявам и да и приготвя водичката, че горе няма вода:) ЩЕ се оправим, малко кофти ама нищо де , ще и върви на беба по вода Simple Smile

# 92
  • София
  • Мнения: 484
Нанинка . много неприятно . сдано поне не сте на паркет в кухнята , че може да се надуе. Дано бързо да оправят проблема. Hug Hug

# 93
  • Мнения: 326
Нанина, ще се оправите.Дано само не ви се съсипат шкафовете и пода. 
 
Ние вчера бяхме на вечеря с една приятелска двойка.Ходихме в някакъв мексикански ресторант, беше забавно.Имаше говорещ папагал и цяла вечер му свирках.Ще взема да им занеса и моя, да получава все някакво внимание.
Сутринта трябваше да ходя да си взема едни документи, оставих Ида на баща ми и ММ ме повози.За пръв път двамата самички.Беше много страшно  Laughing
Да ви питам...дали е подходящо да изведем Ида след природата? Утре ММ почива и ми каза, че може да отидем с колата до Панчарево.Ще вземем коша на сестра ми, той си седи така.
Тя ми каза, че няма проблем.Ама те са сървайвър, влачиха племенницата на 2 седмици в хижа, после из България.На 3-4 месеца беше на палатки и плуване с лодки.
Пък аз не съм такава и малко ме е страх.А и да ви кажа, нямам спомени да съм ходила на Панчарево някога   hahaha Не знам там треволяци ли са, има ли буболечки или е цивилизовано. Та утре пукник искаме да правим, но нещо се двоумя.

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нанинче, много кофти случка, дано няма трайни поражения по пода и мебелите.

Бел, като сте с кола няма проблем, ако не ви харесва винаги може да отиде другаде или да се приберете. Не би трябвало да има проблем да я вземете с вас.

Преди малко докато се оправях с епилатора, забелязах много нови спукани капилярчета по краката ми. Аз си имам отпреди, но просто сега са малко повече. Безпричинно ми излизат и синини понякога. Дължало се на слабост на кръвоносните съдове и т.н. И майка ми е така. Четох, че освен вследствие на генетична или наследствена предразположеност се увеличават и при хормонални промени - вследствие на бременност. Някой има ли подобен проблем? Някакви препарати освен Рутаскорбин знаете ли?

Последна редакция: сб, 08 юни 2013, 12:08 от Мон...

# 95
  • София
  • Мнения: 5 264

Ето ме и мен вече в родени  Hug

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Ето ме и мен вече в родени  Hug


Аре бе, липсваше  Mr. Green Hug
Как сте?

# 97
  • Мнения: 326
Рейни, нещо се цепиш от колектива  Laughing
 
Аз имам слаби кръвоносни съдове. Но не правя нищо кой знае какво.Ако имам някоя твърфе грозна синина, вкъщи има някакви кремове, на които пише, че и за синини помагат и се мажа.
Лесно посинявам и разни червени петна.
Сутринта се борихме с ММ и той нещо по-грубо мина с пръста си по бедрото ми, остана червено петно, а сега лилавее. Имам отзад на прасците, близо до коляното някакви звездички от капиляри.И по други слаби места. Много често ми тече кръв от носа.
Четох, че се дължало на недостиг на някакъв витамин.Р беше, но не знам Р ли имат предвид или П.Май е П  Joy Но то какво ли не ми има на мен, та за някои неща не се замислям, че ме мързи.
Сега съм на тема алергии и обриви. От няколко дни пия и хапчета, мажа още някакъв антибиотичен крем и слагам капки и в очите, че е отишло и натам .Страшно са зачервени, цялото бяло ми е на червена мрежа. Снощи плаших хората  Laughing .
Може би имйнитетът ми е паднал, аз никога не съм имала особено добър.Та от една възпелена дупка на охото, сега съм ходеща бактерия.

# 98
  • София
  • Мнения: 5 264

Свикваме с малката... търсим й цаката...  Twisted Evil
Поне последните дни поспива пу-пу да не й е уроки, а аз и татето спинкаме и ние. Нацелихме капките и сега коликите са си направо търпими, много рядко има силни колики, от които да се превива.
Имаме проблем с очето и ни изписаха Тобрекс  Tired , въпреки че на секрета няма бактерии. Много ми е жал за нея, че има адски много гурелчета и сутрин едвам си отваря очето.
Наддала е за 20 дни 900 грама, което е добре и чакаме 17ти за първата ваксина (страх ме е от нея, ама няма как)

Мон.. а при вас регулираха се нещата?

Белле, а сакън не се цепя... не искам колектива да ми го нацепи  Mr. Green

# 99
  • София
  • Мнения: 484
Здравейте момичета.

Belle, имам въпросче към теб , аз и преди те бях питала но тогава не бяхте правили още погачата. Как точно протече цялата процедура  Laughing Laughing, т.к никой друг не се похвалил да е правил.Аз големи размисли да правя ли , да не правя ли. Но  днес като излизахме харесах една рокличка за бебка , бяла като за малка шаферка и си търсех повод да я купя  Laughing Laughing, пък и реших че с един куршум 2 заека , като направим питка ще поканя тези които още не са идвали да видят бебето . След 40 ден ще стане нашествие вкъщи, много мераци има да ни идват на гости, а пък аз съм много изморена и не ми се иска всеки ден да се приготвя за гости.

Малката пак не спа от 2-5 #Crazy #Crazy и днес мисля да я държа будна от 9-24 , за да спи след това през нощта

# 100
  • Мнения: 843
Рейни,и ние сме постоянно с гурелчета по очите.И на нас ни изписаха същите капки,но ми казаха да изчакам още 2-3 дни и ако продължава да е така да капя.
И аз мисля да правим пита на 40 ден.Ама мисля да не сме само жени,ами да си поканя баби,дядовци и някои приятели и да се почерпим за здравето на бебо.

# 101
  • Мнения: 76
Ние сме поредния случай с гурелчета на които изписаха Тобрекс още в родилния дом.Само че така и не съм му слагала,понеже на моменти няма на моменти има доста.А сега последно е само на лявото оченце.Баткото беше с  абсолютно същия проблем,слагах какви ли не капки и нямаше ефект,по-късно някъде към 4-5 месец си изчезна от само себе си.Дано и сега така да стане. Praynig
Нанина много е неприятно,дано поне да няма поражения. Hug
Аз бях питала преди ама никой не отговори.Някой наясно ли е кога след раждането може да се сложа спирала. newsm78

# 102
  • Мнения: 843
Камбанчо,и аз искам спирала и също се чудя кога може да се сложи.Сигурно има значение дали си раждал нормално или секцио.Аз мисля да питам доктора,който ме изражда като отида на преглед.Тогава ще споделя какво ми е отговорил.

# 103
  • Мнения: 76
Sta_di ти как роди?Аз родих нормално,със сигурност има значение,според мен.Ще чакам да споделиш какво ти е казал доки. Peace

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Малката пак не спа от 2-5 #Crazy #Crazy и днес мисля да я държа будна от 9-24 , за да спи след това през нощта

Oх... и моята не спа доста време и продължава да ака по часовник след яденето около 3 часа  Crazy Joy и понеже е много наведнъж, докато я почистя и оправя сума време минава... После яде, сумтя, ръмжа, ръкомаха, забива си ръце в очите, скуба си косата, пръцка, гука, рева, пръхтя ... и така доста време  Twisted Evil
Днес и аз смятам да не я оставям да спи привечер.
Днес дори и на разходката не спа ... заспива всъщност и в момента, в който спра някъде количката, дори и за момент да е и веднага отваря очите  ooooh! Mr. Green

За спиралата аз не знам.

За очите - аз съм стрелян заек в това отношение ... синът ми беше със запушени слъзни канали и на двете очи. 6 месеца капахме споменатите и още няколко вида капки и кремчета вечер. Нищо не помогна. Точно искаха да му правят сондиране с упойка с райски газ в 7 месец и попаднах на една лекарка в Бс, която му направи промивки. Бях споменала, без упойка се забиват едни дебели игли в каналчетата, пръска се  вътре нещо и т.н. Ужасна процедура. Обаче ни реши проблема. При сина ми се подуваха очите след сън, залепваха от секрета, голям ужас беше ... правих компреси с лайка, слагах капки, мазах кремове, водих го всеки месец на очен лекар, масажи правихме - нищо. Само споменатите промивки помогнаха.

Аз също съм била със запушени слъзни канали, но при мен са се отпушили сами към 6 месец.


Мон.. а при вас регулираха се нещата?


Не съвсем. Една идея по-поносима е, не се дере нон-стоп, а само отвреме навреме, по няколко пъти дневно  Mr. Green
Обаче рядко не скимти и не мрънка докато е будна.
Плюс, че не спи нощем, а аз едва ходя от умора  Mr. Green

Последна редакция: сб, 08 юни 2013, 17:26 от Мон...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт