МАЙСКИ БЕБЕТА, добре дошли :), бъдете здрави, палави, добри!

  • 32 272
  • 748
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 484


Oх... и моята не спа доста време и продължава да ака по часовник след яденето около 3 часа  Crazy Joy и понеже е много наведнъж, докато я почистя и оправя сума време минава... После яде, сумтя, ръмжа, ръкомаха, забива си ръце в очите, скуба си косата, пръцка, гука, рева, пръхтя .


 hahaha hahaha абсолютно същата работа. Ака само веднъж обикновенно след това хранене в 3 , по-рядко в 6 , и съответно дори да й се спи аз докато я изчистя и облека  , тя се буди и тогава ........правим си компания до 5-6  smile3518
 Аз също за спиралата не мога да взема отношение

# 106
  • Мнения: 843
Камбанчо,аз родих със  секцио.

# 107
  • Мнения: 18
Нанинка, ужас с тея наводнения. Знам какво е, като живеех на квартира един път се случи в банята и не беше страшно, но втори път се случи с тръбите, които бяха в гардероба в коридора.

Камбанчо, и ние ползвахме Торбекса, но едното оченце направо течеше секрет и залепваше. Иначе сега си имат много често гърелчета и само ги почиствам с физ. р-р. Не смятам, че има нужда от капки.

# 108
  • Мнения: 326
Аз от 3 часа пиша пост, изнервих се накрая, всичко изтрих  #Cussing out Laughing
Kanye, аз много обичам разни традиции и използвам всякакъв случай да се порадвам  Laughing  Ще го скрия, че видях колко е голямо като го написах.
Скрит текст:
По принцип сутринта преди погачата се минава през църква за чиста молитва.Аз не съм вярваща и не го направих това, та не знам дали можеш просто да отидеш с детето или трябва да запазваш час.  
Бях поканила гостите за 11-11 и 30, защото нали беше 1-ви Юни и да могат после да си излязат с децата. Кратко беше, почерпихме си и някои си тръгнаха.Което беше добре, защото не киснахме с гости до вечерта.Мъже нямаше. Бях поканила няколко приятелки, майка ми, баба ми, двете ми братовчедки и леля, сестра ми, свекърва и и сестрата на зет ми, моята свекърва, сестрата на ММ и баба му.
Трябва да има сладка питка.Всичко на трапезата трябва да е сладко, прави се, за да е сладка кърмата на майката  hahaha Питката трябва да бъде замесена от жена със живи родители.Замеси ми я сестрата на зет ми(нали..мъжа на сестра ми), защото само тя може да меси от хората със живи родители. Може би има рецепти из интернет.
Майката трябва да седи с бебето, не трябва да слугува. Върху питката сложихме една кърпичка и всеки пуска някакви парички(дребни) и орисва бебето.Например"нека е много красива", "Да е здрава и късметът да е с нея", "Мъжете да се редят на опашка за нея".Като се изредят всички се събират краищата на кърпичката и се връзват на хлабав възел-да не е детето стиснато, но и да пръска пари. Слага се на най-високото място в стаята-гардероб, секция.
Подаряват се и подаръци, ако носят парички може в плик с картичка.Може и да не ти подаряват, както ти си решиш.Аз бях казала, че предпочитам материален подарък, а не пари.Обичам да ме изненадват с разни неща и на всичко се радвам, но някои ми дадоха парички, защото поне в моето семейство и как да кажа..компания, среда, е прието, че погачата е много важно нещо и се праща подарък и от съпрузите, родителите на поканената жена.Аз не познавам някой, който да не е правил погача  Rolling Eyes В смисъл от тези,  с които си споделям и се виждам по-често.
В моето село традицията е детето да си е в креватчето и всяка гостенка да минава през стаята и да оставя подаръка при него в креватчето, дори да са пари.Но мен нещо идеята не ме въодушеви  Laughing
На масата имаше торта, мед за питката, орехи(по принцип трябва да са цели и да се счукат преди да ги ядете..за да е отракано детето  hahaha), разни сладки, домашни бонбони, мини щрудели и кремчета бяхме направили в чашки.  
После над майката и бебето застават две девойки(трябва да са най-младите момичета, нераждали)и държат за двата края хавлиена кърпа.Сестрата на ММ и сестрата на зет ми бяха при мен.Над кърпата(и главата ми) трябва някоя много близка жена да разчупи сладката питка.Някои казват, че трябва да е свекървата, но на мен ми я разчупи братовчедка ми. Трябва да се внимава да не паднат трохи от кърпата, защото изчезвал късмета на детето.Първото парче се води, че е за Богородица, второто за детето(чупи се малко залъче от него, топва се в меда и се допира до устата на бебето, но аз това не го правих).двете се качват горе при кърпата с паричките.Третото е за майката и тя го хапва с мед.После на всяка гостенка се дава парче и пак в меда си го топват. Не трябва нищо да се изхвърля и раздава от масата.  
И после седите си си говорите  Laughing Някои от приятелките ми си тръгнаха, че трябваше да излизат с децата.Останахме да си говорим с роднините, после излязохме на разходка навън.А и ММ си дойде, та с него бяхме.
Има и някакви други традиции, но аз не съм ги правила.Връзване на червен конец например, трябва като си тръгват гостенките да оставят конец от дрехата си, за да не откраднат съня на бебето..някакви такива неща бях чела из интернет, ама не сме се занимавали чак с такива глупости  Laughing А кърпата с парчетата хляб се махат минимум 40 дни след погачата.


 
Днес Ида ме изнерви с тия памперси.Изхаби си нормата за акане на ден в рамките на 3-4 часа  Rolling Eyes Смених я, че се беше наакала.Мина се половин час и я подуших, че пак е свършила работата  ooooh! Смених пак...мина се половин час и я нахраних.След час пак се наака. Заспа...и докато я храних звучно се освободи от съдържимото.
Това дете колко метра черва има, та събира толкова нещо  ooooh!
 
 

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
kanye, моята мисия "задръж звяра буден" се провали  Mr. Green след банята пищя като за световно и после се отряза като пън  ooooh! дори не е яла, а вече час спи без да мръдне  Crazy
Да видим после каква нощ ще изкарам  Mr. Green

Бел, Сияна редовно акаше преди в момента, в който я намажа с крем, залепя новия памперс и тръгна да слагам ританките ... и почваше, но в стар памперс не акаше,  hahaha на чистичко обича детето да дриска Mr. Green

# 110
  • у дома
  • Мнения: 258
ей, майчета, докопах се и аз до компа... Сега като видях за пити/погачи на бебче да питам - как се брои 40 дни - 1ви ден е този на раждането, или този след него? Аз все съм в чуденка как се броят подобни неща. Според мен денят на раждането трябва да е ден 1 и оттам натам до 40.  newsm78
Сега се замислих за това и си забравих стоте въпроса, дето имах да попитам.. А, за ушичките се сетих - почиствате ли ги някак, ако евентуално водичка влезе при къпане?

п.п. още ми се пише, но трябва да се отправям за храненето в 00ч.

# 111
  • София
  • Мнения: 484
El Em, , преди малко говорих с вуйчо ми, който е свещеник- брой се 1-ден , този на раждането. не било задължително обаче молитвите да се четат на 40 ден , т.к жената трябвало да бъде чиста ( да няма цикъл), т.е. може и по-късно. На нас 40-тия ден се пада на 19, а аз тогава съм на държавен изпит Whistlingи ще ги правим нещата в неделята. А да погачата ако я оставяте за уикинга не трябва да е в събота, т.к съботата бил ден за помени , а неделята била за сватби кръщенета, и общо взето светли събития .  Само как звуча , но досега слушах такива приказки ... ooooh!
За къпането ми  препоръчаха да слагам в началото на ушната мида памуче с зехтин, но аз мисля просто да внимаваме докато е къпем. почиствам с клечки за уши с ограничител ( бебешки)

Мон, и моята мисия се провали Mr. Green, държах я будна до към 10.30 и заспа, ето сега си проспива вече храненето в 12 . Пак няма да спим след това ooooh! Crazy

# 112
  • Мнения: 1 350
привет, мадами
мм си дойде в полунощ и много му се радвах, и дрбр...
сега кърмих наско и седнах да ви прочета как сте.
rainy, радвам се, че писа. и намираш време.
и малчо имаше гурелчета и ползвах капките, сега не му залепват очите, някой път в ъгълчето му сълзи и се събира секрет колкото топлийка. но док нищо не каза като го видя каза ми как да ги мия само та се надявам с времето да го израсте това  Peace
didoliniq, и при вас дано мине с времето само.
Мон, как сте с баткото през деня? на мили цялата група почти е с варицела, вчера по разходки когото срещнехме все с пъпки. някои ни предупреждаваха, ама други си водеха децата точно по пързалките и катерушките, пейките...на някои им завяхваха пъпчиците, личеше, няма проблеми, ама на други майките въобще не се съобразяват. може пък да не искам насила да се зарази. та, както и да е. навръщане от разходката следобяд минахме покрай аптеката и взех ментолов спирт  ooooh! ее, оплаках се малко.

Belle, сигурно късно ще е като прочетеш, но за разходка - супер сте решили,
ние мислим и за море в края на лятото, живот и здраве.
едно време моето детство съм изкарала по Панчерево, камбаните и Витоша с нашите, всеки уикенд там ни водиха, особено на Витоша. на Панчерево зависи коя местност си изберете да идете, има много места. вземете си спален чувал да разгънете или две одеала. а за бебо - количката да си стои в нея да не го лазят гадини,
и ако имаш мрежа против комари за количката я вземи.
аз найлон нямам за количка, но мрежичка имам и с каката ползвахме особено на морето и хижи.
за денивелация мисля, че е рано, поне на 2-3 месеца да стане бебо - ще питам педи, че искаме на Витоша да идем някой уикенд, ние постоянно сме там.
ако някой иска по-натам може да се засечем, ще ходим на Дендрариума, за бебе там е най-удобно де и барбекююю живи здрави Simple Smile
вземи си в аптечката фенистил гел, също и репелента срещу комари на бочко, ние ползваме, и напръскай превантивно количката като спрете и я позиционирате на тревата. той е с лимонена трева и гони насекомите.
приятно изкарване, ако решите да идете нейде.

naninna,
ама много неприятно това с водата, дано намерите действителната причина защо се е получило така да не се повтаря  Peace
 Hug изчистихте ли или фирма ще изпомпва водата?
вземи си препарат срещу михал и превантивно намажи да не се получи. то най-добре с латекс да се мине пак, ако е с латекс покрито като изсъхне, де. да не избие влага.
то затова в кухнята се прави да има канал, ако нещо се наводни... ние нивелирахме към един отвор, все пак да не се случва на никого  Hug

аз съм правила погача на Мили, неделята след 40тия ден.
без молитва, и още не е кръстена, мисля да е по-осъзната и да се кръсти, ако иска тогава. но да не отплесвам..
традицията си е супер, не знам езическа ли е, християнска ли е, ние обикновено смесваме нещата  Joy
но е голяма забава и хубаво изживяване.
да добавя само че преди чупенето на питката, гонихме злите духове от дома с метлата, тръсках орехи цели и червена чушка да е здраво детето, румено-червено. орисниците наричат, да.
седнах с бебо на книги да е учено и ей такива дребни...
като разчупиха питката и нарекоха орисницитеснимаха се с бебо и мен, който искаше и занесох беба в другата стая да си спи.
ние продължихме дрбр. имаше мъже, кой шофер, кой друго и бяха отделени в друг ъгъл, за тях имаше и мезе, фъстъчки, солетки, баничка. с
също - накрая не трябва никой нищо да взема от къщата си като си тръгва, да не вземе късметът на бебо,
и ако има нераждала жена, която иска много да има бебе, а не може, трябва да си тръгне първа от събитието.
за 2 вече - съвпадение ли е... но е факт.
и така. аа, кърпата се слага на най-високото в къщата. после с паричките, то се събират от монетките в кърпата, се купува нещо на бебо за спомен.
и прощъпулника после е интересен, който прави,де. хубави спомени са после.
сега пак мисля да правим питка, ама няма да я меся аз, та ще видя на кого ще възложа задачката, че моите приятелки не са месачки големи  Mr. Green нито зълвичката ми. на братовчедите жените им също  Whistling
може и купена в крайна сметка..
сори за дългото...

# 113
  • Мнения: 173
Добро утро,момичета.
Белле, и Ния така прави с акането- откакто е родена и сме вкъщи за 25 дена сме изхабили към 200 памперса.Ей сега се събуди и се наака, смених я, и докато я храних още понапълни новия памперс.И тя като Сияна не ака на мръсен памперс само на чисто сменени Simple Smile

Жос, то е нивелирано към един канал и успяхме да го изчистим сами, то хубаво, че не беше толкова много водата и само подът е мокър, стените не.Ще пръскам против мухъл, много гадно мирише едно на запарено.
Рейни, ще минат очичките на беба, не се притеснявай.Май май доста бебета имат такива проблеми.

Ние пак спахме от 10 до към 3 без нещо и после до 6,30.Така поне и аз успявам да поспя, че снощи беше много изнервен ден. И с ММ се скарахме заради роднините му, поставила съм някои забрани и все някой ми е сърдит, ама хубаво съгласна съм аз да съм лошата, но няма да се съобразявам със всички и все аз да съм нервна, вместо да съм спокойна и Ния също.Разбирам, че искат да я виждат, пипат и тн- но няма да е с мръсни ръце, няма да я пипат по лицето и тн  и не съм съгласна като спи да я взимат да я будят.Може да съм луда ама това е положението

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Добро утро  Mr. Green

*ЕлЕм , чистя ушичките с клечки /бебешки/, ама не бъркам навътре, просто подсушавам. Може и само с памук. Гледам като я къпя, да не влиза много вода.

jos, добре сме с баткото, той е много разбран, слуша ме, помага ми и непрекъснато повтаря колко обича Сияна, все гледа да я докопа да я целува и гушка. Гледам да не ги събирам с много деца сега  /особено такива, за които не съм сигурна здрави ли са/, че ми писна от проблеми ... Малко да укрепнат и двамата и тогава.

Мен много ме е яд на майки, които водят болни деца по площадките ... но на хората просто не им пука и това е. Twisted Evil

Нанинче, хич даже не си луда. Аз процедирам по същия начин. ММ не се сърди, защото знае, че съм права, това първо и второ, знае, че с мен на глава не се излиза, та не спори по въпроса.
А и аз имам дете, не маймуна за показване. Който трябва я е видял, другите ще чакат колкото аз преценя Mr. Green

# 115
  • Мнения: 173
Абсолютно , Мон, аз също смятам така.Миналата седмица като ми се изтупаха всички накуп барабар с двете племенници- едната плаче другата скача на главата на бебето, на 3 пъти да падне върху нас докато я храня и никой не прави забележка.Откачих,Ния цял ден не беше спала тъкмо заспа и аз полегнах и айде цирк

# 116
  • Мнения: 326
Jos, мерси за съветите.
Ние още не сме тръгнали, чакам коконата да се нагласи и накани  Tired  Уж в 9 трябваше да тръгнем, защото искал да има малко коли, той тепърва сега се разбужда и се чуди с какви дрехи да е.
Направих сумати сандвичи, досега рязах чери доматчета.Имали били по-хубав вкус, искал чери доматчета  Tired Laughing От снощи ме е изнервил.
 Аз съм по-разхайтена от ММ и не ми пречи ако някой я взима, пипа и мачкоти.Тя така или иначе мрънка, та дали ще е сега или после  Laughing
Той е маниак и като идва някой на гости се изтъпанчва на вратата и почва"ако може си събуй обувките и си измий ръцете в банята".Само ходи по мен и ме пита дали съм си мила ръцете.Навън като кърмя са едни лекции-сега тук на това мръсно мяато ли ще я храниш, изми ли се, сложи от тоя гел, не я пипай по лицето.
Седи моля ви се до майка ми или някой друг и досажда"не я целувай по лицето.Не, внимавай, не я пипай там" . И аз не мисля, че възрастен трябва да си вре лицето и ръцете в лицето на бебето, но не се втелясвам като него.
Онзи ден какъв скандал стана.Бяхме навън с баща ми.Баща ми с една шапка с козирка.И Ида нещо си прави балончета и странни физиономии и баща ми се смее и се радва.Нещо се смееше и си свали шапката и я сложи на главата и. Лелеее...като писна тоя мой мъж.Как може, тази потна шапка, кой знае къде е била. А баща ми не остава длъжен и се скараха.
След половин час на баща ми му мина и почна нещо да се шегува, но мойто добиче не забравя Laughing   
 Нещо ме боли главата, чудя се какво да пия.Ще пробвам с две глътки кафе и се надявам да мине.
 
А за погачата-ние я правихме в събота.Не съм вярваща, а и не сме ходили за молитва.В неделя правихме прощъпулник на племенницата, а свекито на сестра ми беше дошла, нямаше как да е в неделя погачата.
Ние не мислим да я кръщаваме.Някой ден като порасне яко я влече някоя религия, да го направи сама.Сестра ми кръсти детето едва ли не под натиск на майка ми и някой ден да можело да е кръстница или кума. Масово ей за такива причини ги кръщават.

# 117
  • София
  • Мнения: 484
Jos, мерси за съветите.

 Аз съм по-разхайтена от ММ и не ми пречи ако някой я взима, пипа и мачкоти.Тя така или иначе мрънка, та дали ще е сега или после  Laughing
Той е маниак и като идва някой на гости се изтъпанчва на вратата и почва"ако може си събуй обувките и си измий ръцете в банята".Само ходи по мен и ме пита дали съм си мила ръцете.Навън като кърмя са едни лекции-сега тук на това мръсно мяато ли ще я храниш, изми ли се, сложи от тоя гел, не я пипай по лицето.


 Belle Hug Hugмерси за разяснението , аз май не съм присиствала до сега на пита , но и мойте познати не са правили newsm78. Имаче ММ е същия , че даже и по зле в това отношение. Не даваше никой да идва в нас до 40 ден ( аз обаче си каня отвреме няврем някой) , Да не излизало бебето до 40 ден , проблема е че не мога да си изкарам сама количката че е много тежка , заради секциото , затова си взех слинг , но той си мисли че не излизаме  Laughing Laughing. За пипането и аз съм против , по личицето , аз не я цункам и пипам , няма да дам и на друг Naughty.
 За дезинфекцията , да ви говоря , през 2 дни се пускат озонатори и йонизатори, да се дезинфекцирал въздуха ooooh!

Последна редакция: нд, 09 юни 2013, 14:19 от kanye

# 118
  • у дома
  • Мнения: 258
Привет момичета, дано сте добре днес и вие, и бебоците.
kanye, Мон, благодаря за отговорите Simple Smile
Да споделя - от вчера имаме едни малки червени пъпчици по двете бузки (общо по 3 броя на бузка) и по ушенцата са много ситнички пъпчици, ама се виждат... И се притесних - да не е някоя алергия това? Не ми изглежда на претопляне... Не знам, ще взема да ида до педито утре. Мислех си да не е от някоя храна, която през кърмата да му е направила проблем, ядох едни ядки (кашу, орех, бадем - печени) - мисля се да не се изринал от това. Уф че гадно ми стана, пустата ми лакомия Sad Другото което си мисля е да не би да се запарва много като му стои главичката на ръката ми при кърмене, виждам го като стане че е направо почервенял, ама досега не е имал пъпчици от това... Знам ли. Дано не е нищо сериозно.
А по темата за пипанията и роднинските нашествия - и аз ограничавам доколкото мога, с не голям успех, но поне никой не се опитва да го мачка, целува или пипа, освен по краче, ръчичка...

# 119
  • София
  • Мнения: 484
Ел ем не се притеснявай , нормално е и на малката й се появиха към 2-рата седмица, сега почти изчезнаха. Не е алергия , просто кожата на бебока се чисти и по-скоро мастните жлези. На ушенцето малката не е имала , само на бузката . Май в предишната тема пак ги коментирахме, даже някой се беше изплашил , че  са хванали коричка , при нас минават без коричка

Общи условия

Активация на акаунт