Жега иде, зной, ЮЛИ месец бебета ще имаме безброй. - тема 29

  • 27 755
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 802
Роси, прегръдки и целувки и от мен!  Hug
Виж сега, Арапя може и да почака месец-два, ти гледай да си защитиш Кара (би могло и да спазариш едното за другото Wink Какво да се прави... семейство сте вече, а не просто гаджета - ще имате и пазарлъци, и сделки..)
И отново да кажа: не се прави на герой, от изключителна важност е да пазиш раната от инфекция, да следиш изкъсо 1-2 месеца коремната кухина. Това не е шега работа, момиче!  Naughty Може след седмица да не усещаш и болка, но това не значи, че всичко е минало. Направи така (постъпи отговорно), че да не застрашиш живота и здравето си  Peace
Тук ще напиша нещо страшно в скрит текст
Скрит текст:
Извинявам се предварително, но я се замисли и прехвърли наум: всички скандали по медиите, всички случаи с починали родилки и съдебни дела с лекарска немърливост са именно след секцио  Naughty И това е така, защото там се получават различните му усложнения. Сори, че плаша така, но е от отговорността на всяка жена сама да проследи процесите си след операцията - иначе няма кой да те потърси и замъкне за превенция...
Бъди по-отговорна, вече имаш и детенце, което още днес сигурно вече ще усетиш колко много разчита на теб и само на теб  Hug

Нестерова, аз съм ти колежка по изпадане в дупки  Crazy Не съм готова вече да раждам!  Crossing Arms Цяла бременност бях готова, сега не съм вече. Ще стоя в темата до октомври, ако може и до декемри  Crossing Arms
А може скоро да ти стана и колежка по гъбарник... чакам си резултата... никога не съм имала такова, а сега е най-неподходящият момент.

Мисти, глупости говориш за късите крачка  Mr. Green Ако знаеш моите колко са къси (като на Лъжата  Laughing ) пък не съм могла цял живот да се отърва от мъжко внимание, та чак и досега  Sunglasses Ние, безбедрените и безцицовите си имаме също фатки, дето да магнетизираме мъжкия интерес, та не го мисли отсега девойчето  Peace

Джине,
Скрит текст:
Флай и Луиза са моят залог - само тях ги мисля последните дни. Наистина. А пък и Терп... но може би, защото тя изчезна напоследък  Thinking

Шуши, горкинката, съчувствам ти  Hug Макар и много да ме разсмя разказа ти - описала си го така хуморески  Laughing
А знам точно какво си преживяла, защото и аз като една достойна Юлка се бях изтърсила баш по същия начин  Laughing Беше в деня на изборите, точно пред избирателната секция. И щото ние бяхме на сватба след това, та до мен върви ММ, натоварен в едната ръка с букет, а в другата с подарък. А аз се нося до него като горд шкембест облак. И сме на прага на училището, отпред стои ченгенцето и тъкмо ме погледна, и аз с поглед успях да му дам знак, че падам, той се втурна като вратар към мен, оттам мъж ми захвърли и букет, и всичко и също се втурна към мен, но аз успях да измамя и двамата - излавирах като мечка-балерина няколко почти акробатични движения, и се пльоснах по коляно и ръце, настрани, в горда самота и локва  Mr. Green (Първите ми думи бяха: М*мка му, чорапогащника ли ми се разпра пък сега!)

Белла, браво, браво на теб! Желая ти всичко да върви по план - така, както си го замислила!  Hug

Ники, абе кво го мислиш шефа. Най-много да му оставиш офиса един ден отключен, обилно полят с течност  hahaha  Hug Hug Hug

# 46
  • Мнения: 1 350
Роси,не си давай Кара,има време и за Арапя,сезонът едва започва Hug Hug
Гушкай си Далия сега и си свиркай !
Шуши,тук всички сме спънати коне ,аз си нося синката птпреди месец.
Аз съм леко озадачена да ви кажа.Като ми вземаха вл.секрет лекарят каза ,че имам гъби яко ,течения разни ,направо ми изписа Полижинакс без да изчака резултата от микробилогията.Днес го взех ,пише "Нормална микрофлора" Shocked Shocked Как така ,аз ли нещо пропускам...не разбирам нещо.

# 47
  • Мнения: 14
Данче, аз нито тека, нито сърбя - абе нищо ... никакви симптоми и оплаквания , ама... след малко ще ходя да се гъзурча за първата "доза"  Embarassed

Жени , ама как така ? newsm78 Ти, нали беше нашата упора, нашият оптимист и позитивист ....? Как така октомври/декември ?  Какво ще го правиш това зимно бебе ? Shocked Я.... няма се даваш на тези състояния! Горе главата!    love001

# 48
  • София
  • Мнения: 802
Данче, абе ако ония гъби се виждаха с просто око (било то и лекарско!), щяха ли да пращат мат'рял за изследване?! Честито за хубавия резултат  Peace Обади му се, според мен, за всеки случай, да му измъкнеш разрешение да не провеждаш лечение... на д-р Компетентност  Crazy

Абе, я кажи, какво знаеш за таз, предната плацента?  newsm78
Че майка ми някъде прочела за нея, че в последния месец можело да падне (точно от физическо натоварване) и тогава нещата завършвали задължително със секцио  Shocked Вярно ли е това?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 318
Дългоочакваният майстор изведнъж се сети да дойде, махна всичко от стаята и два дни - ремонт. Оказа се, че за съжаление от земетресението стаята е пострадала много тежко и не просто мазилката, а цялата стена е разцепена на две. Та много разправии. Днес вече измазахме - стаята е в три различни цвята - зелено, прасковено и жълто.
Започвам да си мисля, че ние сме големи задръстеняци Crossing Arms Ето, вие правите ремонти за 0 време, а например нашата стена в спалнята още съхне от шпакловката.....

Абе, я кажи, какво знаеш за таз, предната плацента?  newsm78
Че майка ми някъде прочела за нея, че в последния месец можело да падне (точно от физическо натоварване) и тогава нещата завършвали задължително със секцио  Shocked Вярно ли е това?
А, не! И аз съм с предна плацента, а имам да измия още няколко прозореца+ щори, да посреждам и какво ли още не....Не, че секциото ми пречи, така или иначе със секцио ще раждам, но не сега Naughty

# 50
  • Мнения: 1 350
Сандалка ,мен ме наплашиха яко.С първата бременност пак съм била с такава плацента,но нали съм патка заспала ,не се интересувах и само знам ,че при ехографски преглед лекарят диктуваше на сестрата да пише за някаква плацента превия,ама кой да се сети да се информира ooooh!
Като бях на 4д в Пловдив,лекарят ме успокои ,че не усещам бебето все още ,защото съм с предна плацента.Всъщност ,това чудо било закрепено по предната стена на матката и "омекотявало" ударите на бебето.Та си бях спокойна.Един ден търсих в нета и се учудих ,че даже е причина за секцио #Crazy А не мен никой такова нещо не ми беше споменавал.
Страшното било,ако се "отлепи" най-образно казано , и запуши родовия канал.Тогава спирал достъпа на кислород до бебето и било фатално .Пише нещо за обилно кървене,много рисков фактор било ,но на мен лично никой не ме е предупреждавал да се пазя повече или нещо подобно...Лекарят ми ИЗОБЩО не го притесни таз плацента и аз гледам да не я мисля много,много...Между другото ,като се заговорихме предния път с доки за килата,правих си сметка аз 3 кг бебе + 300 гр плацента примерно.Тогава той ми сподели ,че има и такива с тегло 1 кг  Shocked
Относно мойте гъби,той предположи  и настоя веднага да започнем с глобулите Положинакс ,защото течението било "чак зеленикаво"  ooooh!Ще ги слагам ,почнала съм ги така или иначе.
Преди първото ми раждане пак ми излезе чиста микробиологията ,пък бебо се роди с някаква инфекция ,конюнктивит и пъпки ,които лекувахме месец след това.Та не ми се рискува и ще ги слагам.

# 51
  • Мнения: 53
момичета,какво ще ме посъветвате,да искам ли епидуралка за раждането?

# 52
  • Мнения: 61
Като гледам момичетата как са се ошашкали с бебетата при тях и си давам сметка че това са ми последните спокоини вечери за сума време напред. Те и двете са много младички ама от няма нищо и изпадат в паника. Като ми доведат Далийка сигурно и аз ще съм така. Ох това ми е 3та вечер. В неделя ме изписват. Но времето минава неусетно тук. Не го очаквах. Мислех че ще изкрейза, но се оказва че няма време за скучаене.

# 53
# 54
  • Мнения: 96
Роси,много ми беше интересен разказът ти за раждането,изглежда,сякаш е било супер спокойно и под контрол всичко,а и браво за коластрата,надявам си и аз този път да имам поне достатъчно.
Това с падането е колкото смешно,толкова и опасно,но то си има своето логично обяснение.Четох,че като натежи коремът и се измества центърът на тежестта на тялото,затова и бременните има опасност да падат или да се блъскат в различни мебели.
Хаха,Сандалка,ако си заложила прилична сума,може и да се напъна малко,като съответно после ще делнем печалбата Grinning
Иска ми се да споделя за тези плаценти.Това,че е по предна или задна стена няма никакво отношение към вида раждане и не пречи да се роди естествено.Проблем е,когато е превиа,т.е. когато покрива частично или изцяло отвора на матката/цервикалния канал/,тогава е невъзможно бебето да излезе първо и се налага оперативна намеса,има риск и от кръвоизлив,вследствие отлепване на плацентата.Позволявам си това включване,понеже предишното секцио ми се наложи точно по тази причина.http://www.moetodete.bg/problemna-bremennost/placenta-previya-ri … bremennostta.html
Белла,стискаме палци да си вземеш изпита и след това да си получиш подаръка от щъркела!

Последна редакция: чт, 13 юни 2013, 22:05 от fly2

# 55
  • София
  • Мнения: 802
Да де, и аз така разбрах - както Данчето е обяснила - че от предна може да се отлепи, да падне дет не трябва и да стане "превия". Хммм, превия - на лат. означава също 'предна'  newsm78 ама може и термин да е някакъв, кой знае...
И моят док се отнася супер спокойно към предната ми плацента  Thinking ООООО, ама следващият път ще го питам непременно кво праим. Че така много ми бърка в плановете таз предна-превия  Close Баш си исках натоварващи упражнения да правя за по-ранно изгонване на бебето  Crossing Arms

Флай, ние много с малки суми играем, направо символични - колкото да се покрие едно раждане  Wink Не си струва да делкаме

Слънчицето мярнах днес на балкона, да влезе 2 думички да каже, що ли  Thinking
И Ангелската видях... само да не ни е чела през Щеревски нет  Thinking

Мерси, Флайче, за линка!   bouquet

# 56
  • Мнения: 100
Момичета влизам да ви се похваля набързо,че най-накрая и аз си купих количка ESPIRO VECTOR PRO [color=black,много е готина,но утре ще ви разкажа подробности за избора си,че съм страшно уморена от дългия ден.
Днес ми махнаха и конците,и бебка я разходих с новата количка,и къпане,и кърмене и баткото да го окъпя и да прочета приказка и вече съм на финала.
Лека вечер на всички!
[/color]

# 57
  • Мнения: 181
Роси,  Hug
На мен моята док ми каза, че имам киста в матката, още на регистрацията. Не се притесни въобще, каза, че щяла да се махне с раждането.  Praynig
За проплакването, на моята кума синът й прорева с краката вътре, докторите го казаха.  newsm78

Моргана, дано малчо бързо надвие гадните баки!  Praynig

Мисти, ама и ти като мен си го затворила това дете, че и на тясно го държиш. Нали племенницата ми ми предложи да му отворя на моето  Laughing
Майка ми се чуди как ще помага, като не може да влиза в асансьор, аз съм на 5-ти етаж, 4-ти жилищен. Мисли план за действие как ще качва и смъква количката  Grinning

girlinblue182 Малко от предходната тема но имаш ли представа дали ако си нормално раждане в АГ трябва да си купувам конци или само при секцио. И аз също знам за тези спринцовки и игли. Този списък от АГ ли го взе? И да ти кажа в ОБ също има списък но е доста по кратък Cry . Няма как като сме се хванали на хорото ще го играем  Confused
Мая, аз уж за нормално се глася в АГ, но ми връчиха списъка. Ако трябва да се шие, уж с тези конци ставало. Ти при кого ще раждаш?

Бела, ти кой курс си? Стискаме палци!

Шуши, недей сега и ти с краката, пази се!  bouquet Радвам се, че сте добре!

Сандалка,  Hug Hug Hug Успя да ме разсмееш с твоето падане с фасон  hahaha

Флай, като чета в каква еуфория си, направо ти се възхищавам. И аз като Сандалка и Несторова не съм готова, страх ме, така като си го нося ми е добре, после не знам как ще е. Направо ми се реве, не преувеличавам!  Cry

# 58
  • Мнения: 2 381
Нито един лекар от практиката (трима са) не ми говори за плацента превия и секцио, само защото е предна плацента и моята. На последния УС се видя, че се е вдигнала и с това въпросът приключи. (Беше ниско в 20 г.с. и специално се поинтересувах).

Роси, най- вероятно лекарката те е успокоила, че дробчетата са развити  Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 11:04 от Niki1

# 59
  • Мнения: 181
Ники, при вас няма ли болничен преди термин? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт