Стягайте се, ЮЛСКИ мами, щото време не остана! - тема 30

  • 24 867
  • 713
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 237
Baby I, какво да ти кажа,.....аз все повече се отчайвам. Седя и ми се реве. 7 месеца тази жена ме следи и ми знае кътните зъби. Толкова време станахме близки и аз си знам, че при нея ще раждам. И сега изведнъж това Sad Просто още не мога да го осъзная. Има и други лекари, да, но аз съм в тая болница именно заради тази жена и не искам друг. А и никой друг не познава състоянието ми както нея....Скапвам се все повече и се чуствам в безизходица.....

# 46
  • Мнения: 318
Здравейте сладурчета  Hug
wwwaz, честит рожден ден, мила   bouquet

За мое съжаление, или облекчение ( ще разбера като мине ) , лекаря ме съветва за секцио . Даже вече имам и дата, освен,ако не се разраждам по-рано . Причините са комплексни и всички си тежат на мястото... не ми е казано, защото така му е по-лесно .. Сега ми е едно такова объркано, хаотично, не мога да мигна , а ми се спи ужасно ...

Вчера Дари паднала на глава и си цепнала кожата отзад над тила. Мен ме нямаше, че бях на съученическа среща и може би е по-добре,че стана така. Оправили са нещата, днес вече е добре, но много е плакала и бая кръв е изтекла  Sad  Малкия дявол е бил ..

Един виц за разтуха :
Мъж отива да дава сперма за проба. Дават му списания, чашка и го пращат в стаичката. Свършил той работа, отива да предава и що да види - засукана сестричка прави свирка на друг пациент  Shocked Човека пита - "Ей, ама защо не казвате ,че има и друг начин ??? " И му отговарят - "Ааааа ти си по здравна каса, а този е с избор на екип "  Grinning Grinning Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 1 832
wwwaz честит рожден ден! Бъди  жива, здрава и много щастлива!
Близначе, дано изпишат докторката ти, за да си по-спокойна и ти!

# 48
  • София
  • Мнения: 50
Хаха, Лили, добър и много актуален за нас виц Simple Smile

Аз днес бях цял ден насам-натам, изпуснала съм много, та ще се включвам по темите със закъснение. Такаа:

За пеенето на бебето: Gina, абе друго си е мама да тананика, пък било то и фалшиво, друго е да му пуснеш уредбата. Аз тъй като не знаех почти никакви детски песнички, на дъщерята пеех самоизмислени от рода на: "Ма-ми-но, беее-бее-нце, сла-дич-ко дее-тее-нце..." и т.н. и т.н.  Mr. Green Много се кефеше, веднага се успокояваше, а повярвайте ми, определено пея фалшиво, та фалшиво. То ако е тичхико, и фалшивото звучи добре Wink

Сега вече покрай каката научих един куп песнички, та да ви дам варианти, освен Зайченцето бяло, ако не ви идва отвътре измислянето: Зеленчуци който не яде; Тихо се сипе първият сняг; У дома часовник трака; Хей ръчички, хей ги две, Високи сини планини. Текстовете ги има в нета.

Сандалке, пък на нашта щерка татко и и пееше "Папагала във тава" на Хиподил, докато я къпеше  Mr. Green Който не е запознат - нецензурна, пиянска песничка за след 5тата ракия. Е няма такъв кеф и усмивки, като онези, които бебето раздаваше като я чуе!

За изплакването на устата с водичка. Първо, ако решите да го правите, трябва да става с лъжичка, а не с биберон. Щото биберонът тече директно в гърлото и никакво плакнене не става. Второ, ние по едно време бяхме решили да го правим, но просто не успяхме, защото бебчето заспиваше толкова сладко като се накърмеше, че ни беше жал да я будим с някакви лъжици и да я давим с вода. Та без плакнене, нито веднъж не хвана млечница или някакъв друг проблем, но действително има бебета, които получават такива проблеми, до предразположеност си е. На една приятелка близнаците - гледани и кърмени абсолютно аналогично и едновременно даже, едното бебе никога не беше хванало млечница, другото периодично си я имаше. Поне като се появи лесно се маха, с няколко намазвания с някакво си лекарство.

Мартина, и на мен ми се струва, че е много горещо в стаята.  Thinking Даже има една теория, че е по-добре на детето да му е студено, отколкото да му е топло, щото имали ниско кръвно и някакви други физиологични особености. Това беше и обяснението, защо дечица, изоставени в кофите за боклук през зимата оцеляват дъъълго, дълго време без увреди.

Пък аз днес бях на запис на тонове и за взимане на вагинален секрет. И тъй като така и така ме разчепотиха на магарето за взимане на секрета, доки вика: чакай да проверим и за разкритие. (Винаги съм мислела, че това се проверява хем с опипване, хем с надникване вътре  Shocked. Е не било така, само с опипване става.) Каза: хич никакви признаци за раждане нямаш, разкритие - нула, шийка - ригидна, отдръпната (май така се изрази), няма да е скоро! Та така, ще си чакам явно.   Rolling Eyes




# 49
  • varna
  • Мнения: 871
Ох, писна мииии - аман от тия от НАП, пак нещо не са направили или са направили, не знам, ама ще трябва лично да ходя да се обясняваме за н-ти път  #Cussing out
Близначе, много кофти ситуация, ама не се настройвай негативно, като се пооправи жената заедно ще измислите най-добрия вариант.
Карли, евала на мъжа ти. Нашата щерка вече е чула и Светльо, и Хиподил, и Обратен Ефект, и Бон Джови, и Депеш, и Пърпъл, и Черно Фередже и маса руски групи, тъй че мисля с това да си продължаваме и след като се роди  Mr. Green И като Сандалка, има мнооого готини руски детски песнички, тва зайченцето бяло направо ми е писнало от него Laughing
Гери, не трябва ли долу на лентичката да сложиш снимка на Магито, че така като видя Джиджа и се натъжавам съвсем  Cry

# 50
  • Мнения: 425
Момичета, благодаря за пожеланията. Ние вече сме си в къщи и всичко е наред. Бебо се роди 2660 гр и 47 см. Спадна 160 грама първите два дни, а от днес наддава. Много е послушен, само с кърменето трудно се справяме защото бързо се изморява и не може да суче. Цедя се и му давам в шише. Раждането ми мина светкавично - много неочаквано. Получих болки в 7 сутринта като до обяд положението беше на кантар. В 13 и 30 ми падна тапата и в 15:00 постъпих в ОБ-Пловдив с 6 см разкритие. В 15:50 ми спукаха водите, а в 18:00 бебо вече плачеше. Не се изплаших, болеше адски ама мина много бързо. Екипа беше страхотен, имах уговорка с лекар, но той не беше в града и родих при дежурния екип. Много съм доволна от всичко!  Hug Пожелавам на всички ви такова леко раждане и успешен финал. Целувки на всички!

# 51
  • Мнения: 4 709
Спешно съвет, краката ми почнаха и нагоре да отичат, вече има отоци и отпред като натисна на голямата кост пищял ли беше и там вече хлътва, ужас, а докторката е чак утре сутринта на работа.

# 52
  • Мнения: 2 328
Спешно съвет, краката ми почнаха и нагоре да отичат, вече има отоци и отпред като натисна на голямата кост пищял ли беше и там вече хлътва, ужас, а докторката е чак утре сутринта на работа.

Мисти,аз съм същата.Предписа ми Неоренал МР.Вдигай краците нависоко,пий вода,не яж солено.Преди ми помагаше,вече определено не.
Кръвното как ти е?

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте мами, от много отдавна не съм писала но ви следа редовно. Искам и аз да се впиша в списъка с навите бебта Simple Smile
 на 17.06. Ми се роди бебе Йоана, 2850 кг. 46 см. На всички останали леко добременяваане. Родих в майчин зом и за сега съм доволна, само чакам да ме изпишат и с вишката да си  ходим в къщи! Wink ако накой то интересува нещо за МД да ми пише Simple Smile

# 54
  • Мнения: 100
wwwaz честит рожден ден,много здраве и успех ти желая!
djorgova_d честито бебе!
karlie нас като ни изписваха неонатоложката каза да давам вода,колкото и се пие(отделно,че бяхме с жълтеница),но понеже е лятно бебе,за да не се обезводни.Аз и давам и тя пие,явно наистина и на тях им е топло.

# 55
  • Мнения: 0
djorgova_d, миличка честита Йоана, да ти е жива и здрава и много, много да ви радва   bouquet

Аз днес щях да пукна от жега- хем съм вкъщи на климатик, а задуха е страшен  Confused Ходих до църквата, където се венчахме да си се помолим с ММ да имам леко раждане и бебчо да ни е жив и здрав, както и мама,оставихме си и малък дар на Богородица, а една от бабите там ми даде светена водичка и ми каза като тръгна да раждам да изляза с десния крак през вратата и да кажа едни думички- беше много мила и ми каза- да знаеш, че много лесно ще родиш... така се разчуствах и ми стана едно мило, а и много спокойно  Flutter

oceanlab, браво на тебе  Hug

wwwaz честит рожден ден,много здраве и успех ти желая!

# 56
  • София
  • Мнения: 188
djorgova_d, честито бебе  Hug Hug

Добре съм, момичета  Grinning При мен нищо интересно няма  Peace

P.S. Честит рожден ден, wwwaz Много здраве, щастие и успех  Peace

# 57
  • Мнения: 14
.....Отивам да изиграя един танц за дъжд пък дано.. Praynig



 rotfImbo rotfImbo smile3501 Хахаха , трябва да ми кажеш стъпките , да обменим опит  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 96
Здравейте,момичета!Доста сте писателствали от снощи до сега,от 3 чАса ви чета,за да наваксам kaffeetrmker_2
Wwwаz,Честит РожденДен!Дълги години здраве и щастие ти пожелавам!
Честит Рожден Ден и на Грийн флауър!ако още ни чете
Кате,благодарско за темата и старанието за пореден път! Flowers Sunflower
Терп,благодаря,вече са много по- добре очите,благодарение на съветите на момичетата Hug
Весе,поздравления за новия живот,който живееш без зъб!
Пина,не е фатално,че не знаеш песнички,или че пееш фалшиво,дори вестник "Капитал" да му четеш на бебето,то би се успокоило.За него най-важно е да чува гласа ти,който е чувало още преди да се роди,това го успокоява,а не вярно изпята песен.
Данче,ако си такава секс машина,грешка няма да имаш,мъжът ти ще е най-щастлив на Земята  Grinning Hug
Споделям мненията на Несторова и Сандалка,аз също ще предлагам вода,по-скоро това ще бъде скоро след ядене,та ако бебето не иска вода,то ще откаже и ще избегна излишното пълнене на коремчето.Знам,че кърмата е 90% вода и задоволява изцяло нуждите от течности,но в тези жеги ми се струва грехота да не предложа поне,пък то ако иска да пие.
Иве,ти пак си с много натоварена програма,да не прегрееш,имам чувството,че днес е по-горещо,или по-задушно от вчера,но днес както си лежа,така се стича пот по слепоочията ми,ужас Tired
Жалина,това припадане е супер неприятно,по-лошото е,че може да бъде и опасно,в смисъл да паднеш по корем,или на главата си.Може би не е зле да имаш в чантата си нещо за вдигане на кръвно-кола,шоколад,не съм много запозната,кое го вдига,де.
М-тина,и аз да дам акъл-бебетата издържат повече на студ и по-добре да им е по-хладно,отколкото да ги претоплиш.Охладителната им система още не е усъвършенствана и те не се справят с горещините.
Гърлинблу,просто не мога да повярвам,че ти може да си такава истерична майка като комшийката ти,та на теб човек душата с памук може да ти извади Hug
Хей,Полямитко,я пописвай и ти повечко,когато имаш време,че с тези близначета си от тези дето ги мислим.Втази връзка - Мъхчеее, wavey
Гери Д.,ти си майка орлица
Цитат
ма Боровец е далече. ка ще следя процеса аз.
Имай му доверие на детенце,то ще се справи,колкото по-рано се научи на самостоятелност,толкова по-лесно ще ви бъде в бъдеще и на двете Hug
Гифт,аз нещо съм изтървала кога си питала за рецепти с тиквички Embarassed,обаче пък се възползвах от рецептите,които момичетата дадоха,благодаря,момичета Grinning Hug.В тази връзка-Пина,моля за рецептата за миди с ориз,може и на ЛС.
Лили,и секциото,и падането на Дари са много неприятни новини,важно,че с детенце всичко е наред,а защо такава промяна в плана,толкова ли е безнадеждно положението с естествено раждане,освен ако и ти не искаш секцио,де?
Оушън,браво за раждането,оказва се,че винаги очакванията за болки са по-големи от реално изпитаните такива и щастието после те кара да забравиш всичко,което си преживяла. Hug
Карли,съчувствам ти за прегледа за разкритие,снощи го преживях почти същото.Отидох на тонове с едни леки,но постоянни контракции и му обяснявам на док как се чувствам,та той реши да ме погледне и за разкритие.Както бях опасана с каишите ме накара да събуя гащи,нахлузи една ръкавица и ми вика:"Сгъни крака и се разкрачи."Разкачих се и той бръкна #Shocked.Като задълба,почувствах се изнасилена,както от 9 месеца нищо не беше смущавало спокойствието ми там,мисля,че по едно време направи вагинален преглед и на черния ми дроб,но накрая всичко приключи.Резултатът- напълно изгладена шийка и един пръст разкритие,но недостатъчно ефективни контракции.Изпратиме вкъщи с уговорката,ако до неделя не родя,да отида пак на тонове,но с това разкритие,пък и трето раждане... newsm78,абе когато - тогава. Grinning
Мисти,ако ги накиснеш в студена вода,дали няма да те облекчи... newsm78
Djorgova,добре дошла на Йоана,да ви е жива и здрава!
Герито,включвай се по-честичко Hug

Последна редакция: чт, 20 юни 2013, 19:03 от fly2

# 59
  • Мнения: 2 237
djorgova_d, честито бебенце ! Да ви е живо  и здраво !  Hug  bouquet

Герито, радвам се да те видя  Hug

ЧРД и на Грийн Флауър ако наистина още ни чете. Защо така не пише вече, никой ли не знае?

Лили, милото детенце, пожелавам ви скоро да се оправи и да забравите бързо  Hug

Относно водата на бебето и аз мисля да давам. Никой не може да ме убеди, че в кърмата видиш ли си имало всичко. Ама никой. Водата е жизнено важна и аз няма да лиша детето си от нея в чистия и вид, а не от кърмата. На дъщеря ми давах, след кърмене. Пиеше си и то доста настървено, като не е отказвала и кърма. Всеки сам си преценява какво да прави все пак  Peace

Общи условия

Активация на акаунт