Простакеса ООД

  • 17 209
  • 175
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 329
joy_r, не е нужно да се чувстваш засегната, трудно ми е да говоря от името на всички, но смятам, че на никого не му е цел да те напада. Нищо лично кьм теб. Не влагам емоции и чувства кьм потребителите тук, с изключение на един, кьм когото не мога да скрия личната си симпатия и уважение заради познанията и отзивчивостта, с която се отнася винаги, но жената не пише в този подфорум. Аз специално реагирах, защото успя индиректно да наречеш "простачка" дамата, която сподели, че не й е приятно да дьвчат насреща й и влизайки в някой магазин, да й ухае на манджа. Но това е според моите вьзприятия. От твоя гледна точка може и да не изглежда така.


И за да излезем от серията за продавачките, имам прясна история от вчера. Simple Smile Седим си отново в едно заведение, а на сьседната маса - двама мьже и една жена. По едно време кьм тях се присьединява втора жена и в момента, в който стьпи в заведението, все едно врьхлетя цунами. Mr. Green Беше видимо набрала на мьжа си (единия от двамата на масата), защото имали среща на някакво място, а пьк те без да я предупредят седнали на заведение. Crazy 10 минути стоя права до мьжа си, тропа с краче и му три сол на главата. Може би и той е имал вина, но да го дрьпне някьде на страни или като останат насаме вкьщи, ако иска и да го натупа с точилката, но не и да се излага пред цялото заведение, така че всички да я разберат коя е и за какво се бори. Така силно бьлваше, че ако бях свьрзал една крушка кьм нея, сигурно щеше да светне. Joy После девойката се поуспокои и започна да нищи, отново на висок глас, лайф стайла на жената срещу себе си и да й чете морал как да храни бебето си. По някое време всички успяха да разберат, че живее в Америка и колко сме зле тук. А за да е напьлно ясно, че знае английски и случайно някой да не си помисли друго, не пропускаше да натьрти на висок глас по някой друг лаф на инглиш. Като гледам, Алеко е актуален и днес. "Пази Боже сляпо да прогледа".

Последна редакция: нд, 07 юли 2013, 13:35 от Argent

# 121
  • Мнения: 7
Joy, толкова безсрамно и отровно мила си, че няма как да не ти кажа едно хард...
БЛАГОДАРЯ!  superuu afwitch af Misc Ghost #Silly Бих сложила и една прегръдка, но съм над тези неща.  Nerd
luna, това наистина е уникален случай! Laughing Една позната работи като аниматор миналото лято и ми разказва за нейна колежка, дето си държала бисквити под шапката. Не знам защо се сетих за нея. Laughing

# 122
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Това ще ми е единственият път, в който ти давам разяснения, Аргент, и ще те помоля след като си неспособен да тълкуваш думите ми, да не се опитваш да го правиш Peace.
Дадох пример на потребителката как от различна гледна точка различни жестове биха могли да изглеждат просташки. Дали тя е простачка е далеч от моята компетенция да съдя. Защото нито знам какво точно тя подхвърля на излизане от магазина към продавачката, нито знам как точно продавачката е дъвкала насреща и защо. Може да си има обедна почивка, но просто да и е кеф да джвака в магазина, нали Laughing? Аз самата обаче, знаейки от първа ръка как се третират момичетата на подобни места в България, не бих ги стъпквала допълнително със забележка- освен ако не са проявили очевадна липса на възпитание спрямо моята персона. И бих нарекла простаци работодателите им, експлоатиращи персонала си по подобен начин.
Не си мисли, че си ме засегнал, наистина няма как да го постигнеш. Но ако все пак успееш, повярвай ми, ще разбереш Simple Smile.

Кirti,  Wink   bouquet

# 123
  • Мнения: 3 736
От друга страна, работата ми непрекъснато ме среща с разни ми ти "големи хора"(и то не само от "новото поколение"), дето се чудя как гимназия са завършили, камо ли университет. Tired


Цитирай ги свободно. Аз дадох примери и с академични люде, хем авторитетни.  Laughing

# 124
  • Мнения: 329
Това ще ми е единственият път, в който ти давам разяснения, Аргент, и ще те помоля след като си неспособен да тълкуваш думите ми, да не се опитваш да го правиш Peace.
Дадох пример на потребителката как от различна гледна точка различни жестове биха могли да изглеждат просташки. Дали тя е простачка е далеч от моята компетенция да съдя. Защото нито знам какво точно тя подхвърля на излизане от магазина към продавачката, нито знам как точно продавачката е дъвкала насреща и защо. Може да си има обедна почивка, но просто да и е кеф да джвака в магазина, нали Laughing? Аз самата обаче, знаейки от първа ръка как се третират момичетата на подобни места в България, не бих ги стъпквала допълнително със забележка- освен ако не са проявили очевадна липса на възпитание спрямо моята персона. И бих нарекла простаци работодателите им, експлоатиращи персонала си по подобен начин.
Не си мисли, че си ме засегнал, наистина няма как да го постигнеш. Но ако все пак успееш, повярвай ми, ще разбереш Simple Smile.

Кirti,  Wink   bouquet

Изцяло съм съгласен с казаното за продавачките в България и "условията" на труд, които им се предлагат. Според мен това си е жива експлоатация за без пари, а не труд, но това е друга тема. Не си мисля, че съм те засегнал, спокойно, не се стремя към това. Може би е време и аз да те помоля да не проектираш собствените си страсти и стремежи върху останалите хора. Wink

# 125
  • Мнения: 15 619
Joy, толкова безсрамно и отровно мила си, че няма как да не ти кажа едно хард...
БЛАГОДАРЯ!  superuu afwitch af Misc Ghost #Silly Бих сложила и една прегръдка, но съм над тези неща.  Nerd
luna, това наистина е уникален случай! Laughing Една позната работи като аниматор миналото лято и ми разказва за нейна колежка, дето си държала бисквити под шапката. Не знам защо се сетих за нея. Laughing
Нямаше да ми направи чак такова впечатление, ако работното място беше друго, а не културна институция, всред експонати и посетители... Grinning

# 126
  • Мнения: 15 960
luna, а тази жена нямаше ли си стая или друго място да яде?

# 127
  • Мнения: 15 619
luna, а тази жена нямаше ли си стая или друго място да яде?
Имаше обща стая. Плюс два часа обедна почивка, по-късно намалена до един час.

# 128
  • Мнения: 15 960
Е, това е друго.  Peace Помислих, че се е чудила къде да яде.

# 129
  • Мнения: 154
Кофти ми беше за бабата, но като знам, че ходят по пазара, само за да се заяждат с продавачите...ставала съм свидетел: "Ама тези домати от къде са, хм не ги ли продавате скъпо, може ли половин килограм...не всъщност искам един, абе я по-добре половин...нещо ми зеленеят, откарваха по половин час пред сергиите.
Или пък... имам левче и 40 стотинки, с които трябва да ям три дни, не съм хапвала домат от миналата година, толкова много искам, но ако си купя килограм, няма да имам за хляба и киселото мляко, които ми помагат да изкарам още седмица от нерадостните си старини....
И понеже не ми стигат парите, ще взема да ги настискам всичките, та и продавачката (която е станала в 4 сутринта, за да обере продукцията си, да я натовари, да отиде на пазара да я продаде, прибрала се е в 10 вечерта и пак се е завъртяла в същия цикъл) да не може да нахрани децата си. Понякога се чудите какво от къде да си изсмучете, за да се заядете.

# 130
  • В Космоса
  • Мнения: 9 887
Простакеси всякакви на вид и положение, но на първо визуализиране ми изниква точно образ на дива фенка на поп-фолк гърлите, Златките и Николета, подражаваща им на изглед, джвакаща дъвка и с речник от сорта: "Аре, маааа... ща пребия, маа!"

# 131
  • Мнения: 329
Ами визираната кукла в пьрвия постинг май беше точно от тази крьвна група. Peace Laughing

# 132
  • Мнения: 17 995
надявам се, да не се разсърдите, че ще мина малко в страни от същината на темата, но ще "зачекна" общуването и това дали е възможно българи от различни краища на страната да се разберат, когато говорят "български".

имах колежка, която е от Бургас, но повече от 10 години живее в София, а има и 2 висши образования. и така.....  вървя по коридора в работата ми и виждам, че въпросната персона чисти една от стаите. абсолютно неподготвено, но напълно "другарски" заставам на рамката на вратата и я питам усмихнато: Как си, кво правиш? спира тя да чисти, поглежда ме и в следващия момент от устата й излиза следното (ще се опитам да съм максимално близка, но със сигурност няма да успея) : "Ам ман ча м са сурка стирката"

точно това е моментът, в който аз замръзвам, вцепенявам се и изпадам в дълбок потрес и размисъл, защото всъщност не съм сигурна..... може и да ме псува, ама знам ли? усмихвам се възпитано и давам назаден, докато правя разбор на опита за изречение. успявам да си преведа глагола "суркам" - тътря, влача......, но тотално забивам на "стирка". започвам да правя проучване, чрез сондиране на мнение от стана на останалите колеги и приятели и накрая успях да дешифрирам изречението, което би трябвало да звучи по следния начин " абе, мани, че ми приплъзва мопа". ако искате ми вярвайте, но такъв потрес преживях, че дори не ми дойде на ум да съм простакеса  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 133
  • Мнения: X
Тази сигурно ш'да е била от нашия край  Laughing

# 134
  • Мнения: 17 995
много тегава комуникация да ти кажа  Joy Joy Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт