Юлката не мъти вече като квачка, а е горда тя кърмачка! - тема 33

  • 27 999
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Разредих писането,защото имам чувството,че на вас-бременеещите още не ви е интересно ли,приятно ли да разискваме теми на вече родили,не знам как да го кажа,но го казвам с най-добри чувства,не искам да засегна никого,може би като се родят всички бебенца ще сме на една вълна и разговорите ни ще са пак като преди - на една вълна.Прегръщам ви и ви стискам палци за леко и безпроблемно раждане! Hug

Оооо, не, не....можеби аз не съм се изказала като хората че съм те накарала така да мислиш Simple Smile На мен ми е толкова интересно да ви чета, просто тези неща ги чувствам толкова далечни, все едно че скоро няма да ми се случат  Joy Но въпреки всичко искам да ви чета и да трупам опит още преди да се е появила бебка...така че моля те не спирай да пишеш Simple Smile

# 706
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте и от нас Simple Smile

Аз ви чета редовно, ама аха да пиша и човечето вземе, че огладнее Simple Smile

Първо, портокалче, стискам палци скоро да си приберете мъничето вкъщи и бъди спокойна, всичко ще бъде наред, вярвам, че скоро ще се гушнете както трябва!

Честито на Гери, Агнес и всички, които съм изпуснала тези дни, да сте живи и здрави и вие и децата и каките и батковците, че и мъжовете покрай вас да ви помагат и да слушат (да, да, за мъжовете става въпрос Simple Smile)

Стискам палци вече и на всички нетърпеливки, ама ви разбирам напълно, че и колко преносили има, дай боже всичко да се нареди точно както си го представяте, кой с предизвикано, кой с естествено, кой с упойка, кой без, че ако има и някой желаещ за секцио, няма значение, важен е резултатът  Hug

За семейните драми тези дни...да ви кажа ние с мъжа ми с първото дете минахме такъв период, мисля че е съвсем нормално и в реда на нещата, а на който не му се е случвало мога само да кажа, че е голям късметлия, ще се наредят нещата, само да установите новия ред вкъщи, няма да се плашите, сега е къде къде по-спокойно при нас, като си знаем какво е Simple Smile

Аз и малко отчет да дам, Калина расте, вече е 3040, на 20 дни е, значи е качила от най-ниското си тегло до сега 730 гр., кърмим се къде на 2 часа, къде на 4, понякога даваме и АМ, ако е много гладна, но повече от 30-40 не изяжда, значи кърмата си и стига, щом качва, ака като бебе на АМ (2-3 пъти на ден, ама по много), пишка си много, не давам вода, залъгалка много рядко, да не кажа в най-екстремните моменти, понякога 1-2 пъти на ден, понякога без, но ще давам като попорасне, тогава ще й стане по-нужна...и на сантиметри сме дръпнали, нали се роди мъничка, 47 см, всичко й беше голямо, моят мъж пазарува по спешност мини дрехи, размер 48 см, и такъв имало, та сега вече са й малки Simple Smile))))) Моят мъж голям шегаджия се оказа, аз й казвам "бебе Лини", а мъжът ми се бъзика, че била "бебе Мини" Simple Smile))) Мини, мини, ама голямо гладниче, яде като невидяла, чак се е стреснал как ще я изхранва като порасне, напомня ми за разказите на Агнес и Зар Simple Smile)))))

Ходим си на разходки отдавна, преди ден-два бяхме в парка, голям кеф, най-вече за мен, с приятели бутахме количките по алеите, беше суууупер Simple Smile))))))

Ами за сега това е от мен, че свеки има рожден ден и ще се приготвяме с багажи и колички...а заведението е отсреща на улицата Simple Smile))))))

Аааа, като казах рожден ден, честит имен ден на всички Юли-та в темата, и майки и татковци и каки и батковци и най-вече на нашите бебета Юли и Юлия, да сте живи и здрави и много щастливи!!!

Шуши, как нагоре пишката бе, надолу я буташ преди да залепиш лепенките Simple Smile)))) Аз пък, ако имам нужда от съвет за девойки ще те питам, гледам, че големите ни деца горе-долу на една възраст, малките очевидно и те, ама вие сте мъж с кака, ние девойка с батко Simple Smile))))) За секциото четох, че пишеш, че сега по-трудно се възстановяваш, нормално е, защото, може да си имала някакви сраствания след първото и сега те си наболяват, защото при второто ги разкъсват, позашиват и така, ще ни мине, малко по-малко, но всеки ден се чувствам все по-добре и по-добре Simple Smile

Моят болничен дето го занесоха в четвъртък в НОИ още се обработва, дай боже скоро преминем към другия статус Wink)))))

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 12:02 от iva_angel

# 707
  • София
  • Мнения: 802
Ихааа, това да се чува!  smile3501 newsm68
 Като мед ми е на сърцето! Хайде повечко мами да споделят същите емоции  Hug
Пиши, Флай, пиши, защото не ти е вярно усещането  Naughty
Стана ми интересно това за чорапчето с морска сол... ти в ролята на грейка ли го ползваш? В смисъл, къде го слагаш - до коремчето на бебето ли?
Аз навремето ползвах класическа грейка с вода + чай от анасон, ако се влоши положението - помагаше  Peace

Шуши, сега си спомних смътно за пишката  Laughing
Да, и нас ни караха нагоре да я нагласяме, само че не помня съвсем добре, за какво беше това  newsm78 Може би, за да не се инфектира от урината и запарването, ако е поставена надолу... забравих. И дааа, беше доста опишкано положението, но само с горнищата  Peace При момичетата пък е напротив - по-често са мокри долнищата, защото... то си пропуска надолу, ако е много урината. А натам става наистина повечко.

# 708
  • Мнения: 96
Таничка,никого не визирам конкретно Hug,просто общото ми усещане е някакво такова,но явно наистина е грешно... newsm78,ще пиша бе,няма да се отървете така лесно от досадната муха Grinning,само че ще ядавам по-кротко,изчаквам ви всичките да се окотите и почваме да нищим кърмене и наакани дупета.
Скрит текст:
Исках само да ви споделя,че още в деня след раждането госпожицата ми  си върна старите размери,вече нямам Биг Мак в гащите newsm44,обаче конци-колкото искаш,до месец трябвало да окапят,тогава ще се и фризирам.
Сандалка,да,за грейка го ползвам,затоплям го до поносима Т,и го мушвам на коремчето в ританката или в гащеризона,тя както е настрани,чорапът  си прилепва,завивам с одеялцето и се успокоява.Четох за тези възглавнички с костилки,но черешите преминаха,шише с топла вода не мога да го позиционирам добре,а и ме е страх да не се отвори и разлее,реших,че чорапът върши същата работа и така.

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 12:09 от fly2

# 709
  • Мнения: 49
честит Оги на мама агнес да им е жив и здрав и много  да ги радва  Hug
честито на Гери Добрева да им е жив и здрав  Момчил и много да ги радва  Hug

# 710
  • Мнения: 251
Джине, аз се успокоявам, че в болницата няма свиждане, има само от 4 до 4 и половина и то само за най-близките. Аз мисля да идват само мъжа ми и Марти. Най-много и сестра ми да се изръси, иначе, на всички останали ще казвам, че свиждания няма. Мъжа ми е много доволен, че няма свиждания, защото от толкова много болести с Марти сега е решил да редуцираме гостите с малкото за да няма болести.

И аз снощи както имах контракции, днес няма нищо, събудих се свежа като краставичка, но вече с мъж до мен Simple Smile колко е хубаво да не съм сама, че изперквам вече. Вчера доизгладих последните дрехи, парите за раждането са приготвени, най-много да оправя и леглото и дано реши девойката да излиза.


Жалина
, решила съм да направя и аз нещо като обиколници, ама не съм сигурна точно какво. Приемам идеи. Нали сме с преносима кошарка и тя е синя от племенниками. Ама нещо не ми се вписва, първо в цветовете на стаята, зелено, жълто и лилаво, отделно и за толкова синьо за девойката и искам да купя нещо с което да обиколя леглото и да не се вижда толкова синьото и да е някак по-момичешка. Мисля после да ходя до Екзарх Йосиф и да си купя някакъв тънък детски плат като шифон да го обиколя отвтре и отвън и да наслагам розови цветчета. Не съм го доизмислила още как точно да стане. Но мисля с това да се занимая.

Шуши, слагай я нагоре да, но гледай като сложиш памперса да не излиза над лепенките, може да пробваш да я слагаш вдигната но леко настрани. Не знам дали ме разбра. И се пази от струйки пишо.На мен ми се е случвало точно решавам да сменям и нашият решава да пишка и става олелей Simple Smile)))

# 711
  • varna
  • Мнения: 871
Опа, добър ден и от нашето 2 в 1 - днес вали няма плаж, за който ми следи графика  Laughing
Пак се ококорих в 6 часа и до 8 гледах детски филмчета, нали са ми страст. В тази връзка съм ужасно възмутена - по рекламите в тия часове вместо играчки или други детски продукти... хапчета за простати, ерекции и менопаузи - бива ли такова нещо, къде са СЕМ сега, а  #Cussing out
Снощи адско бушуване имах в корема, направо като си сложа ръката и усещам как изскачат някакви крайници, даже се зачудих дали не са контракции, ама пък нали трябвало коремът да е твърд, пък моя не се втвърди, само тва придърпване и бодежи, освен фигурките като от пришълеца  newsm78 Зачудих се дали изобщо ще позная кога имам контракции, защото се сетих за Бейбито...
И пак са ме подгонили едни еротични сънища, едни оргии, едни чудесии, вече явно много ми идва монашеството  Embarassed
Портокалчо, не знам какво да кажа, освен, че сме с теб и стискаме палчета, и ти пращаме искрени прегръдки да си силна  Hug
Флай, не е вярно, пиши де, на мен пък ми е интересно да видя какво може да ме чака пък  Twisted Evil
Пина, добре, че ме успокои, че иначе ако с кърменето взема и порастна още нагоре от чашка Е, направо ще се гръмна #Crazy И недей така, това си е втори празник за детенцето, освен именния ден и то ще му се радва също толкова, поне като по-малко.
Честити именници на мама Гърл и мама Пина!
Честит Огнедар на мама Агнес, жив и здрав да е!

# 712
  • Мнения: 1 350
Искам да споделя на кърмещите майки как аз борех коликите едно време .Понеже моето бебе не искаше да пие чай от копър и анасон,лекарката ме посъветва АЗ да пия по един литър на ден .Да ви кажа ,не е лошо на вкус ,даже до 2 литра на ден го докарах ,вместо водичка и определено имаше ефект.Отделно поемането на толкова много течности ми помогна да си върна  бързо старите килограми.
Другото нещо ,което според мен помага ,е т.нар."бял шум".Пусках сешоар да работи в легълцето на бебето ,нещо да бръмчи (и епилатор става),но сешоарът има допълнителна екстра - от разстояние  поне 50 см леко нагрявах с топлата струя коремчето му и много се кефеше  Mr. Green Но с това трябва да се внимава много ,че в тези жеги не знам дали е удачно.
Хера ,насън и аз съм една развратница ,чак срам ме лови...но като знам ,че скоро секс няма да видя и  ми минава.МОнахиня ще съм още дълго време Crossing Arms

# 713
  • Мнения: 4 709
Да ви се оплача, тия от СУ срам нямат, още няма резултати в сайта им, а от утре тече тридневният срок за записване, нямам думи  #Cussing out
Хера аз пък това си мислех днес, че ако съм на морето, времето е идеално за плаж, щото вече се диша, поне до следобяд де, щото като завърти слънцето и пак ще пукясвам от жеги. Иначе незнайно защо моята мома заспа, вчера беше същата, голямо беснеене в корема на майка си, по едно време си мислех , че съм като във филмите на ужасите, дето все има по някоя бременна от извънземно  #Crazy днес е една идея по-добре. Ето и таткото пак тръгна за Дупница, а ние двете има да си дремем и пак да изтървем автобуса  Laughing
Флай пишете си, не ни пречите  Joy то вие - родилите сте повече, така че няма проблеми

# 714
  • Мнения: 4 255
А добър ден и от мен!Значи като гледам колко родили майки изчезнаха,а аз си се отчитам всеки ден поне с по един пост и ме хваща срам.Той за това ММ ми вика,че съм пристрастена към форума. LaughingМи к'во пък?Не мога без вас!
wwwaz,не се притеснявай за добрите приятели.И аз първите дни след раждането пишках права,че ме беше страх за шевовете.С 2 хемороида отидах да раждам,с 4 си тръгнах.Сега са се успокоили,но са си там,2 от тях.Те по-скоро не са и хемороиди,ами само едни кожи,дето висят и адски ме дразнят,но..това са жертвите,които прави една жена с тялото си за да бъде майка.
Да кажа на всички не родили и най-вече на тези,които се страхуват.Родих нормално, без абсолютно никаква упойка или обезболяващо(въпреки,че за такова молех по едно време,но не получих),без избор на екип.Болеше,но съм готова да го направя още 100 пъти за да имам Аделина Heart Eyes !!!!!
Флай,благодаря за идеята!Добре си го измислила това с чорапчето!Аз за сега не съм видяла зор(даже тихичко да прошепна,че Аделина май няма колики/не знам колко е възможно това/)Плаче понякога,но не всеки ден и не постоянно.Обикновенно има един период след яденето в 5 след обяд започва да мрънкоти и да иска да я държа на ръце и на цица без да се храни.Но и това не е много редовно.Ако обаче усетя че я мъчат колики,твоя метод ще използвам!  bouquet
Друго да кажа.Гърл беше питала за бодежи в гърдите.Тогава отговорих,че нямам.Сега обаче се появиха едни странни болчици...Точно като пробождане с нещо остро.Какво ли е това?Да се притеснявам ли?
А и друго.Дени,как така 120мл на хранене.Ми,че няшата бебка,не изяжда повече 80/в най-добрия случай Naughty/Тези 120мл в никакъв случай не мога да ги изкарам аз от моите гърдички, newsm78Не съм я мерила,но така като я гледам видимо е наддала.Оформи бузки,гушка..А и между храненията спи 3 часа непробудно и спокойно,което ме кара да си мисля,че се наяжда. Thinking

# 715
  • Мнения: 1 350
Мисти,успех на Ивета ,дано да успее да влезе мечтаната филология ! И аз едно време много исках,така се надявах....е ,не успях и оттам нататък като че ли тръгна назад при мен Sad
И моето човече днес е спокойно ,даже цяла нощ не се обади и сутринта го поразбудих с кафе и кола.
Аз пък съм на мнение ,че времето е с нас и големите жеги ни подминават това лято.
Който знае в низината какво е при 40 градуса ,ме разбира.Пловдивчанки най-вече  Laughing
Искам да питам мамите ,които вече са родили.С какво изписахте бебето - с къс ръкав или с дълъг?Това ми е гоям проблем ,защото съм взела дрехи с дълъг ръкав и всички ме убеждават ,че трябвало с къс.Тревожа се ,защото все пак ще пътуваме поне 40 минути до вкъщи,все ще отворим прозорец в колата и не ми се вижда редно да е с къс ръкав и голи баджаци newsm78 Как беше при вас  newsm78

# 716
  • Мнения: 11 747
Бързам преди да съм прочела, ето каква ми беше издънката...

Честит Момчил на Гери Добрева! Да е жив и здрав!

# 717
  • Мнения: 4 255
Данче,ние я изписахме с дълъг ръкав.Но то пък и когато се роди тя,се се бяха заредили едни дъждове и си беше леко хладничко.По-скоро подухваше гаден ветрец,иначе на слънце беше добре.Струва ми се обаче,че са още твърде крехки за да ги събличаме по къс ръкав още от болницата.Не знам,обаче как ще бъде в деня на изписването ви.Може да си приготвиш и вариант с къс ръкав ако е много горещо.Нали ще има и пелена отгоре.Ти сама можеш да прецениш най-добре!

# 718
  • Мнения: 4 709
Данче то да ти кажа Ивета смени желанието в последната минута, щото преценила, че за първото желание няма да й стигне бала, та сега аз се моля да не я приемат на първо желание, че ще е войната вкъщи  Laughing Но каквото дойде. Иначе и аз като теб, ще пътуваме поне 30 мин и имам същата дилема с комплекта за изписването, обаче се сетих, че нали отдолу е по боди, ако видя че не става сваляме дрехите и остава по боди и сме готови  Wink

# 719
  • Мнения: 11 747
С боди без ръкав я изписахме ние, и с тънко одеалце отгоре, ама го махнахме веднага след като излязохме от болницата. Тя и в болницата така си стоеше - с голи кълки и ръчички, евентуално с чорапи, че ги събува. Също бодита с къс ръкав обличаме. В снимка.бг сложих 2 снимки, едната от болницата, другата от вкъщи, може да ѝ видите тоалетите.

Общи условия

Активация на акаунт