Интериорен стил по аматьорски 14

  • 54 303
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Потвърждавам, че термоплотът е боклук. Peace

# 61
  • Варна
  • Мнения: 927
Амели, на мен ми харесва гърба да ти е червено стъкло и да се слива със стената. Но пък не го възприемам с дървени шкафчета, освен ако не са бели. Техническия камък няма начин да ти излиза по-евтино от термогръб. Някакво недоразумение е станало.  Peace И ако наистина ти е цвят максимално близък до цвета на шкафовете ще стане много изчистено. Мое мнение.  Peace Подкрепям и идеята за дървен плот. Според мен няма сериозна причина да се страхуваш от запалване. Или по-евтиния вариант термоплот имитация на дърво.

Последна редакция: вт, 23 юли 2013, 23:12 от Lady April

# 62
  • Мнения: 5 160
Потвърждавам, че термоплотът е боклук. Peace

Еее, чак пък боклук Simple Smile
200 лв срещу 2000 за камък, идеален е направо.

 marvele, здрав е, не се наранява (освен ако не го ползваш вместо дъска:) .

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Как пък изчислихте, че камъкът е 2000лв. Аз размери на плота не видях Rolling Eyes Или лошо съм гледала.
Тъкмо си сложих моя гранитен плот - почти 5м на едната стена с 8см цокъл + остров 60х130см - всичко това ми излезе към 3000лв.
Ако обаче свободната работна площ е малка, няма смисъл от гранит, защото в цената си влиза и изрязаното от плота на котлоните, а също и мивката. Peace

Какво му е на дървото? С подходящата обработка /масло Осмо/.

# 64
  • Мнения: 1 172
Термоплотът го изключвам, у свекърва ми има, жива пластмаса си е, грубовато, за тия мебели, дето ги глася у дома, ще е излагация такъв плот.
За цените явно ще трябва да питам пак. Казаха ми, че най-евтиният камък е 350лв/ л.м, а при мен изглежда толкова някъде ще ми трябва. Имат от най-евтиния в бяло. Аз вече така си комуникирам с доставчиците " дайте ми най-евтиния си плот,най-евтините си шкафове и т.н."  Mr. Green
Брат ми подозира,че се опитват да ми пробутат някакви остатъци/ изрезки, обаче аз нямам нищо против, даже бих била благодарна  Grinning

Амели, на мен ми харесва гърба да ти е червено стъкло и да се слива със стената. Но пък не го възприемам с дървени шкафчета, освен ако не са бели.

Бели ще са, дала съм пример по-напред. Не снежно бели, с леко жълтеникав оттенък и леко ще прозира шарката на дървото ( байц-майц, обясняваха ми там нещо, дето много не разбирам, в петък ще видя мостри на живо с точно това тониране).

При мен кухнята е разделена на два сектора от една колона. В единия сектор е печката, където покрай котлоните ще има около 30 см плотче, в другия сектор ще са мивка и пералня,където ще има плот над пералнята и малко около мивката(около 70 см). Идеята ми беше около котлоните дърво, а около мивката - камък. Но пък нали ви казвам как ме разубедиха за дърво при котлоните. Има резон. Иначе там,където ще е по-голямата площ, предпочитам да е камък, за да мога да мажа,режа и творя на спокойствие,без да му треперя да не го повредя.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз пък харесвам  снежно бял камък със парченца силикат вътре. За моята тъмна ( имам предвид че прозорецът и е мн малък) кухня си е перфектно решение, а и отразява светлината. Но тук в САЩ го предлагат само 3 фирми и е безбожно скъп. За цялата кухня ще ми излезе повече от шкафовете като цена...но пък няма др вариант.
Ако трябва да сме честни много от качествените естественни камъни също блестят. В канада кухнята ни е с анголски черен гранит. Наложи се да силвам пода за да постигна подобен ефект, защото иначе подът стоеше мн неестественно.
А силикат! Този, който имам предвид направо е с брокат  Laughing Виждала съм налепен на стена - ужас като бар дето девойките се хецкат по коловете. На малка мостра човек може и да се поведе но като блесне на голяма и е ужасно. Но по описанието на Амели няма брокат и мисля че ще е добре.
Колкото до разликата в цената със сигурност няма как термоплот да е по-скъп от камъка, абсолютно нещо има сбъркано!

# 66
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ето технически камък http://eshop.skv.bg/products/kitchen/1/material/1?page=5На времето на изложение ми бяха обяснили, че това е цената без обработка.

# 67
# 68
  • Мнения: 4 293
 А тези стъкла в кухнята, могат ли да се демонтират безопасно после и да се сменя цвета, и скъпо ли е това упражнебие ако е възможно.
Амели, не те ли е страх, че след година може да ти омръзне червената стена и да ти се иска съвсем друг цвят?

# 69
  • Мнения: 1 110
А тези стъкла в кухнята, могат ли да се демонтират безопасно после и да се сменя цвета, и скъпо ли е това упражнебие ако е възможно.

Лакобелът в моята кухня е залепен върху много тънък друг материал, нещо подобно на шпертплат. Така, може да се премахне цялото стъкло наведнъж.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 4 057
А тези стъкла в кухнята, могат ли да се демонтират безопасно после и да се сменя цвета, и скъпо ли е това упражнебие ако е възможно.
Амели, не те ли е страх, че след година може да ти омръзне червената стена и да ти се иска съвсем друг цвят?
Скъпо е, самият лакобел си е цена, а като се има предвид, че обикновено се слага по-дебело закалено стъкло за безопасност. При Amelly може да е закалено само зад котлоните, а зад мивката обикновено. Не съм сигурна дали няма да се отрази на цвета, по-дебелото стъкло е по-зеленикаво от по-тънкото и може би цвета би изглеждал променен. Скоро гледах кухня на едни приятели - горни шкафове бял лак, гръб бял лакобел - белия лакобел леко зеленееше.
И демонтажа не е много лесна работа, лепят ги със силикон и става доста здраво.

# 71
  • Мнения: 6 410
Аз лично не бих сложила гръб от оцветено стъкло в същия цвят като боядисаната с латекс стената, понеже разбирам идеята, че Амели иска да се слеят, но проблемът е, че те няма да се слеят, дори и цветът да е много точен. Това са две различни повърхности, с различна фактура, материал, по различен начин отразяват светлината и ще се вижда, че са различни, а когато две неща са почти еднакви, но все пак различни - е, тогава е най-дразнещо и седи като кръпка. Разликите (по принцип, за всичко важи) или трябва да са очевидни (нарочни, търсени), или изобщо не трябва да има разлики, дори и най-дребните, които само да дразнят окото с малките си неперфектности.
Сега, това е така само на теория и без око да е видяло и ръка да е пипнала. На практика, Амели да си вземе мостри и да помедитира малко на място у дома и тогава да си реши. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 6 410
По повод на техническия камък и Кориан, се сетих да ви покажа една кухня от Кориан на Жан Нувел, по която бях загубила ума и дума преди няколко години.
Извън разсъжденията дали бихме или не бихме си сложили нещо такова у дома, мисля, че кухнята е впечатляваща! Вратичките са от Кориан, който освен всички страхотни технически качества, които му приписват, е и леко прозрачен материал. Предполагам, че тук за вратичките са използвали съвсем тънка плоскост, за да са чак толкова прозрачни. Не знам, аз Кориан съм виждала наживо само броени пъти. 33uu

Скрит текст:
   




P.S. И понеже сЪрце ми не трае да спомене Жан Нувел и да мине между капките, добавям линк: Simple Smile
http://sepphora-design.blogspot.it/2009/10/jean-nouvelle.html

Последна редакция: ср, 24 юли 2013, 17:54 от Barbabeau

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Това е технически камък?  Shocked Извънземно е. Харесва ми.

# 74
  • Мнения: 6 410
Tова е Corian. Какви са приликите и разликите с "техническия камък", на мен лично не ми е напълно ясно. Laughing
Първата най-очевидна разлика е в цените. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт