Прясно изцеден сок или бутилиран

  • 11 620
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 214
Със същата, която се дава плод, но дъщеря ми още не може да яде плодове и й давам сока от тях с мисъл, че не виждам кой знае каква разлика ако сока се даде веднага. Как може плода да е полезен, но сока му не? Звучи абсурдно.
Плодовете в последно време като цяло загубиха славата си в храненето.
АЗ не давам зор на детето И за плодове. Плодовете са ми от най-малките проблеми в НЕяденето.

# 121
  • Мнения: X
Със същата, която се дава плод, но дъщеря ми още не може да яде плодове и й давам сока от тях с мисъл, че не виждам кой знае каква разлика ако сока се даде веднага. Как може плода да е полезен, но сока му не? Звучи абсурдно.
Сокът е от суров плод, при пюрето са термично обработени! При сокът голяма част от витамините остават по частите нс сокоизтисквачката! Примера, който мога да ти дам е, че марулите е препоръчително да се накъсват с ръка, а не да се режат с нож.
За да дадеш суров плод/ зеленчук на дете трябва да го измиеш добре, морковите се киснат във вода. Вярвяй ми, че при моркова в такъв случай вит. с ди отива с нитратите. Вит. А и Е се активизират само при наличие на мазнина!
Така че аз съм твърдо за пюре! Ябълката, при лека термична обработка губи киселиността си.

# 122
  • София
  • Мнения: 5 499
Със същата, която се дава плод, но дъщеря ми още не може да яде плодове и й давам сока от тях с мисъл, че не виждам кой знае каква разлика ако сока се даде веднага. Как може плода да е полезен, но сока му не? Звучи абсурдно.
Плодовете в последно време като цяло загубиха славата си в храненето.
АЗ не давам зор на детето И за плодове. Плодовете са ми от най-малките проблеми в НЕяденето.

През 2014 г. някакъв си учен в търсене на слава седнал да отрича ползата от плодовете! НО се поинтересувай ти самата как си гледана като бебе. И ако не харесваш резултата, тогава не давай на детето си плодове и техните прясно изцедени сокове. Не научите ли децата си да обичат плодове от малки, няма да ги обичат и като пораснат, а това стеснява диетата им в огромен размер. Плодовете са ценен източник на витамини, минерали и фибри и е добре човек да ги обича, за да се храни здравословно. По-добре една ябълка, отколкото парче торта. Но това, разбира се, е моята гледна точка, която не натрапвам никому.

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 13:34 от Popule

# 123
  • Мнения: X
Аз съм захранена със сок от ябълка и морков на 40 дни! В момента съм зарлъстяла, имам гастрит. Имам доста отключени алерги. Дадох за първи път ябълка, на пара с оризова каша в края на 6 месец. До пети навършен кърмих.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Ох, като кажете, че ние така сме гледани Joy Светът върви напред и не е нужно да спазваме практики от преди 50 години, за които е доказано, че вредят. Само щото ние така сме гледани. Смешно е. Навремето са повивали бебетата стегнато, сега вие така ли ги повивате? И още хиляда примера могат да се дадат за вредни практики в миналото.

# 125
  • Мнения: X
Ох, като кажете, че ние така сме гледани Joy Светът върви напред и не е нужно да спазваме практики от преди 50 години, за които е доказано, че вредят. Само щото ние така сме гледани. Смешно е. Навремето са повивали бебетата стегнато, сега вие така ли ги повивате? И още хиляда примера могат да се дадат за вредни практики в миналото.
Аз не съм привърженичка на соковете! Детето ми е на 1 год. досега сок не е пила.

# 126
  • София
  • Мнения: 5 499
Аз съм захранена със сок от ябълка и морков на 40 дни! В момента съм зарлъстяла, имам гастрит. Имам доста отключени алерги. Дадох за първи път ябълка, на пара с оризова каша в края на 6 месец. До пети навършен кърмих.

Грешката на много родители е, че гледат децата си през лупа докато са бебета, а пренебрегват по-нататъшните съвети за здравословно хранене, докато са подрастващи. Обичайно - за грешките в храненето в детските градини и училищата няма да споменавам - баници, сандвичи, кремчета... Майка ти ти е давала ябълка докато си била бебе, но не ти е давала ябълка, когато си била на годинка-две и по-нататък. А то не трябва така - трябва си последователност при гледането на деца не само когато са бебета, а и по-нататък. Никъде не споменавам, че трябва да се дават плодови сокове от магазина. Подчертавам, че ако се дават плодови сокове, то те трябва да са прясно изцедени. Само тогава има полза от тях. Но разбира се, това изисква повече работа от страна на родителите. Те пък са изморени и не им се цеди плод, купуват готов сок от магазина. Ето това вече е вредно. България в миналото е била на водещо място по дълголетници в света! А сега вече не е така, жалко наистина.

П.С. Демокрацията в България настъпи заради едните банани и портокали...

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 13:43 от Popule

# 127
  • София
  • Мнения: 29 245
Бабите и прабабите ни не са захранвали със сокове. Това във връзка със захранването в миналото.

# 128
  • Мнения: X
Бабите и прабабите ни не са захранвали със сокове. Това във връзка със захранването в миналото.
Подкрепям   bouquet

# 129
  • Асеновград
  • Мнения: 39
Аз съм захранена със сок от ябълка и морков на 40 дни! В момента съм зарлъстяла, имам гастрит. Имам доста отключени алерги. Дадох за първи път ябълка, на пара с оризова каша в края на 6 месец. До пети навършен кърмих.

Сигурно си затлъстяла и имаш гастрит чак сега, защото си пила сок от ябълка на 40 дена хахаха голяма комедия тука и от друга страна пълно отчаяние. Майка ми редовно ми е давала сок и до сега (на 22 съм) съм се разболявала 7 пъти. Спирам да следя тази тема, че чак взех да се дразня глупостите които пишете.

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 20:11 от Somebody stop me

# 130
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Не знам кое ти е толкова смешно, но е научно доказан факт, че ранното захранване може да отключи алергии не само в момента, а и на по-късна възраст, също така силно киселинният сок, какъвто е ябълковият да доведе до гастрит, също в по-късна възраст. Ок, не при всички, но ти би ли рискувала детето ти да изтегли късата клечка? Всъщност това е риторичен въпрос, очевидно би. Еми аз пък не бих, също и всеки разумен родител би надскочил ината си и би се замислил най-малкото.

# 131
  • Асеновград
  • Мнения: 39
Не знам кое ти е толкова смешно, но е научно доказан факт, че ранното захранване може да отключи алергии не само в момента, а и на по-късна възраст, също така силно киселинният сок, какъвто е ябълковият да доведе до гастрит, също в по-късна възраст. Ок, не при всички, но ти би ли рискувала детето ти да изтегли късата клечка? Всъщност това е риторичен въпрос, очевидно би. Еми аз пък не бих, също и всеки разумен родител би надскочил ината си и би се замислил най-малкото.

Детето ти има ли всички имунизации? Същото е.... Когато една майка гледа детето си "като писано яйце" тогава е най-лошо. Племенника ми не яде плодове и е болен по 8 пъти в годината

# 132
  • Варна
  • Мнения: 25 350
И аз не ям плодове, а боледувам много рядко. Синът ми също не яде плодове. Не мисля, че имат нещо общо с имунитета. И не говорим за плодове, а за плодови сокчета, предлагани на малки бебета. Това за имунизациите не го разбрах.

# 133
  • Асеновград
  • Мнения: 39
Ами той имунитета има главна роля и под плодове включвам и соковете, ако не дадеш на време и по-късно няма да иска нито сок, плод пък изобщо. А за имунизацийте нали уж и те били опасни, колко майки има, които не имунизират децата си. В случая също можеш да изтеглиш късата клечка, но пък повечето го правят, предполагам и ти. Ами пък лекарствата и те също са вредни, много неща са нож с две остриета, но ги правим така, че не мисля, че сока е най-опасното, което може да приема едно дете.

# 134
  • Мнения: X
Ами той имунитета има главна роля и под плодове включвам и соковете, ако не дадеш на време и по-късно няма да иска нито сок, плод пък изобщо. А за имунизацийте нали уж и те били опасни, колко майки има, които не имунизират децата си. В случая също можеш да изтеглиш късата клечка, но пък повечето го правят, предполагам и ти. Ами пък лекарствата и те също са вредни, много неща са нож с две остриета, но ги правим така, че не мисля, че сока е най-опасното, което може да приема едно дете.
А какво значи навреме да дадеш сок?
нали нямаше да следиш темата повече? Или пак не съм разбрала н

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт