Красотата на земята сме събрали във цветята! Лятото и цветята, тема 61

  • 43 694
  • 735
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 826
midkoo Като не им обръщаш внимание-петунии двора се напълни от самозасадили се. Laughing
Паднало семенце,вятъра ги е раздухал и ето на всякъде поникнали.Дори от тези,които са хибриди и от тях имам поникнали и тук там има шарени даже.Иначе купените ги торя със зелен камък,веднъж седмично,но сега от около две седмици не съм торила.Убедих се,че всяка седмица в началото искат торене и растат и лудеят.
st. Dobri ами копър е,защото от него слагах на краставичките,а пролетта за таратор. newsm78
По повод на астрите имам само две коренчета лилави,а другите са еднакви. Crossing Arms

# 286
  • DE
  • Мнения: 971
Да се покажа и аз с малко актуални снимки

Част от мушките





На петуниите почнаха да пожълтяват листата, но имат още цвят



Тази бугенвилея "спасих" от магазина тази пролет. Беше само едно пречупено клонче и едно листо.
Бях я отписала вече, тя пък се надигна сега за няколко седмици



Тези тук не спряха това лято да цъфтят



И градински разни






# 287
  • Мнения: 1 826
matze страхотни цветя пак показваш!
А аз да ви почерпя виртуално със плодове малко.


# 288
  • Бургас
  • Мнения: 204
Ммм,вкусно.Аз ябълката почти я обрах.Ама нещо се разболя и взеха да гният.
Както винаги страхотни китки  smile3501
На мен ми е цъфнало плумбагото от семе.Много му се радвам защото си диря от доста време.Миналата пролет купих две,разсад,едното беше много зле и го оставих за мен а другото дадох на брет ми.Моето естествено се гътна и февруари си посях пет семки.Поникнаха 4,едно подарих и имам 3 Grinning
Ето го

Аз с калдърмчетата нямам проблем,не знам защо така на някой им се получават.Където е падало семе и никнат,имам почти във всички сандъчета.
А петуниите ги орязвам и покарват наново.
Ааа,бугенвилеите растат много бързо наистина,аз вече се чудя с какво да ги подпирам.Обаче май си е и до вид защото имам две по дребнички.Четири вървят като луди а двечките по скромно.

# 289
  • Мнения: 1 693
Момичета здравейте.
Минавам за малко. Много е красиво при всички.  Hug
Искам само да честитя рожденния ден на Андриан на Мариетка. Да ви е жив и здрав и много да ви радва. Разкошно дете е.  Hug
Стегнах почти багажа. След малко ще правя сандвичи и  това е. Живот и здраве татко ще ни закара на автогарата към 3 часът и ще се започне великото преселение на народите.  ooooh! Само се моля всичко да е наред и да се прибираме вече.
Лека вечер от мен.

# 290
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Хриси,  Hug, лек път и да сте здрави най-вече!  Hug

                          Честит рожден ден на Андриан!

Мариетка, желая на порасналото ти момче здраве, много здраве, да расте умен и  добър и да ви радва непрекъснато!

 Покажи тортата задължително!  Wink

 

# 291
  • Бургас
  • Мнения: 204
Честито на рожденика!!!Да е жив и здрав и много да ви радва! nbirthday
Хриси,лек път и от мен Hug

# 292
  • Бургас
  • Мнения: 610
Здравейте момичета  Wink
Чак ме срам, че отдавна не съм се появявала тук, но бях се вкиснала малко   Embarassed ужас
Много красоти има на зад в темата Денима, Хада със прекрасните теменужки, вкусна лютеница сте правили,мушката, есени астри които обожавам! И всички останали  момичета си гледате прекрасни цветенца! Heart Eyes
Хекси лек път и като се прибереш да качиш снимките със астрите  Heart Eyes
За жалост от мушката нищо не се хвана, само едничко стои ни живо ни умряло  Blush
Аз също се занимавам със зимнини в последно време, така ще е и през септември
 Цветята при мен нищо по-различно от показваното не цъфти!


# 293
  • DE
  • Мнения: 971
Да е здрав и бодър малчо на мама Мариетка

Денима, показваш винаги различни цветя. Цветна фея Hug
Беше преди споменала , че и двете ти деца са родени Август. Да са ти винаги здрави!
Прекрасни са момиченцата ти!
Мидко, по принцип градинските петунии се разсейват сами. Имаш ли един път-отърване няма.
При мен само на покрива не са изкарвали още.
Но с разсад на саксийните бих те посъветвала:
Скрит текст:
Започваш края на Янури.
В тарелка с пръс, поръсваш семенцата, притискаш добре и поливаш лекичко.
Петуниите са светлокълняеми
Слагаш някъде на топло и светло(не препоръчвам в никакъв случаи покриването с фолио) и потдържаш влага на семената.
Като покълнат тогава на по-хладно и вече не много поливане, иначе загниват
Като са на 4 листенца е добре да се пикират

Табакова, тези малките мушки няма какво да им отделяш.
Като ги поразчистиш, остави на някои прозорец на хладно да презимуват.
poepie , Агнесана имате си много работа и грижи около бебешоците Hug
pisenxeto и на мен ми заприлича на фенел копъра ти.
Аз моя като го опасох си мисля че и другите нямат hahaha
Наръсила съм пак семена и се надявам поне за киселите краставички да порасне малко Laughing
Слънчогледа е с много хубав голям цвят...видях една тъмна и много сладка далия. Знаеш ли и името на сорта?
Нели, още малко сте "мързелешко" с Мариетка и пак почвате училище Heart Eyes
Кучо, благодаря, че ни представи малката Дара. Красавица ще да е тя- мамина Hug

Понякога раглеждам мои снимки от старите ленти...родена съм била и аз с много коса Mr. Green
И типично за време "оно" все с кордела на главата
Скрит текст:
По-голяма от главата ми



Била съм с тайфата от детската градина на морски лагер...всички сме с еднакви гащи. Някои с шапки и без. Само аз с фръцка на главата. Докато са се приготвяли за плаж аз съм си правила кукуригу да си закачам корделата Joy(четвъртата изправена от ляво)


След време...малко по-голяма, откъсната от уличните игри, помъкната насила към градското "Фото". Със свити пъсти на краката, да не се вижда че са мръсни и... предадена щафета.
Корделата е на главата на сестра ми, ю-пииии


Преди много-много години в яслата. Няма маркови дрешки, розови якенца и барбита.
Kak простичко сме били облечени. Моята кукла беше гумена и се казваше "пенчо"(аз, от ляво шестата стояща, дето зяпа на някъде си Mr. Green)


Простете за отклонението Embarassed


# 294
  • Мнения: 945
Хей, Матце, страшни снимки! Hug
Ама много сърдито гледаш на първата hahaha
И мен ме мъчиха с кордела Crossing Arms
Беше много модно да ти е кацнала на главата Crazy
Ех, какви спомени Hug

Аз днес си купих едни чушки, ама едва ли ще се осмеля да ги опитам - изглеждат много люти Crazy
И едни гербери, които ми ги дадоха за стотинки. Поорязах им листата, пресадих ги и да видим дали ще тръгнат. Никога досега не съм гледала гербер.

                                       

                                       

                                       

# 295
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
 matze,Благодаря за инструкциите.
Еех каква носталгия към изминалия ,спокоен живот ме обзе ,като гледах снимките ти... Weary

# 296
  • Мнения: 1 826
matze върна ме в детството ,а очите ти -черни като маслинки и големи. Heart Eyes
И един въпрос-каква е разликата между копъра и резенето,дивия копър?Това си покарва всяка година в двора и няма оттърване от него-като плевел е. Laughing

# 297
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Добро утро! Дано да е прекрасна седмицата , последната от август...

Маце, ти посред нощ не спиш ли? Издебнала си ние да заспим и да се покажеш.  Simple Smile

 
Скрит текст:
И аз се върнах с носталгия в детските си години. Обичам черно-белите снимки.
 Много хубаво дете си била. И аз се мусех на снимки, никога не се чувствах готова за снимката. И сега не обичам да се снимам, по никакви поводи, но понякога се налага да се овековеча.

 Маце, момичето на първата снимка, с бялата лента на главата , ми направи страшно впечатление. Голяма красавица е.

 Броени дни остават до започването на работа, но аз чакам началото с нетърпение. Омръзна ми да стоя в нас, чувствам го като губене на време. И как никой не ми вярва, че ми се работи.  Mr. Green

 Днес имат имен ден Адриан и Наталия. Но синът на Мариетка е Андриан и мисля, че празнува на Андреевден, затова не честитя имен ден.

 Много хубави цветя показвате, с кеф ги разглеждам. Но чушлетата на Изма ме грабнаха и почувствах лютото само като ги гледам. Какви са наперени само.  Laughing Щръкнали.  Joy

 

 Това е стара снимка. Имах ги преди години. Като ги обрах, мъжът ми ги подари на негов колега, любител на лютото.

   bouquet

# 298
  • Бургас
  • Мнения: 610
Честит рожден ден на Денима момиченцето на Мариетка детенце и на всички с поводи за празнуване през последните дни...Живи и здрави

Матце какви красиви ретро снимки си ни показала, навяват ми спомени от моето детство  Wink
Изма много симпатични чушчици в саксия и аз ги харесвам много, ще се поогледам по наще магазинчета  Heart Eyes
Матце малкия Виктор е във някаква фаза постоянно хленчи и иска на ръце, само като спи мога да си позволя интернет или хобито!

# 299
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Вижте как ми цъфна това цвете! Не очаквах!

Общи условия

Активация на акаунт