жена ми е бременна и се караме заради пари

  • 13 934
  • 128
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 121
Без да съм чела цялата тема го съжалих това момче.
За мекиците не е прав обаче.

# 106
  • Мнения: 84
 wflag

Изчетох цялата тема,
исках да кажа някакви неща,
после ми се доядоха мекици,
и сега забравих рецептата ...  newsm78

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 23 997
Томи, брат, ти се оплакваш за едни мекици, а я виж пешънчето ква е кобра Simple Smile Седи мирен там край печката и меси кротко, че винаги има и по-лошо, приятелю!
Ай ся, да меси, купува си готово тесто от близкия магазин, слага в едно тиганче олио на печката, и действа Simple Smile

# 108
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Ако обичате, да спазвате добрия и приличен тон...!
Не се нападайте, не се обиждайте...!
В противен случай ще бъда принуден да изтрия темата...
Позамел съм ви изстъпленията...
И не на последно място...
Продължавайте по темата, моля...!

# 109
  • Мнения: 0
Стига,бе ,жената  ,не четете ли,че работи!Много жени работят почти до последно ,не е чак такъв прецедент.

Само случаят с мекиците показва колко е дребнав автора.

не знам защо всички сте се хванали за тия мекици. общо взето това беше ябълката на раздора но не от там дойдоха проблемите. За да разясня ще повторя, че същият ден предложих тя да умеси тестото за мекици а аз да ги изпържа. при което ми се направи сканадал защото не съм отишъл да ги купя. Проблемът са парите, че не стигат и, че колкото и да работим го правим за заплати и двамата. Но вече предприемам нова тактика. реших да оставя жена ми да решава какво и колко ще се купува. А колкото се отнася до мен колкото и да ми е неприятно да виждам че се харче на вятъра за някои ненужни вещи  #Crazy ще е така докато има заделени пари (" за ремонта на къщата преди да се роди бебчето") после ще се чудим какво да правим.  newsm78

# 110
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Защото тези мекици са показателни  повече ,отколкото си мисли6.

# 111
  • Мнения: 0
Като жени веднага застанахте на страната на бременната. Никой не помисли обаче, че авторът може да познава повече от добре широките пръсти на жена си.
Въпросът с мекиците е принцинен- защо да се купуват навън, когато за същите пари може да се направят не две, а двадесет и две у дома? Ако тепърва ще се учат на финансова дисциплина, рестрикциите трябва да са пълни.

благодаря за разбирането. Точно това се опитвах да кажа през цялото време. Човек би трябвало да знае колко голяма му е чергата и колко точно може да излезе от нея. следователно после ще трябва да се свие повечко за да си възвърне старите граници.

# 112
  • sf
  • Мнения: 10 283
Това с безразборното харчене не е добра идея, ще останете без пари и съвсем ще се изпокарате, само заради удоволсвието после да й навреш "казах ти"
Все пак не говорихте ли за бюджета, сядате, пишете, приходи, разходи и обсъждате  Thinking

# 113
  • Мнения: 0
Хм  Confused...човекът каза,че дом изплаща и ремонт прави.Според мен не е чак толкова лош математик.
Питам се обаче дали жената работи и дали изобщо участва във формирането на семейния бюджет? Плащала ли е някога сметка?Знае ли колко им е дохода,колко са сметките?
От страни ми изглежда като някакво разлигавено дете,което се тръшка за всичко и не приема обяснение.
Вярно,че бременността е деликатно състояние и понякога изисква повече търпение и внимание от страна на половинката.Но пък не е извинение за подобно поведение.
В моето семейство и двамата работим,но се е случвало аз  да не работя.Винаги съм била в течение с колко разполагаме,какви са ни сметките....и на мен са ми се приисквали дадени обувки,чанта,дреха,но пък да се затръшкам като малко дете,като знам,че има по-важно нещо този месец...
Вярно,че последно е станал скандал за едни мекици,ама то само това да беше...Авторе,ти къде гледа преди да правиш бебе?Преди да забременее пак ли се държеше така жена ти?

честно да ви кажа. веднъж имаше подобен скандал малко след като се оженихме. И тогава седнахме и писахме всички приходи и разходи на листи. И и показах че парите не стигат за всички джунджурии които си харесваше тогава. после влезнахме в една схема с кредити и дори тя правеше изчисленията за това как и колко ще харчим за да ги върнем. Изведнъж пак започна да си харесва и купува. А точно сега не е подходящо да се случва. Но го прави и после ме гледа като малко детенце което знае че е направило нещо неподходящо с едни големи очи и ми вика виж какво купих!!! Направо ми иде да се разплача ама от всичко. Дано да се оправи това положение след бременността.

# 114
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Добре,де ,не се заяждам,обаче да се набуташ да слагаш газова уредба на трошка е глупост страшна.Или да си мислиш,че пестиш,след като си приятел ти е направил колата,ти е излязло по-евтино ,не е много спестовно. .Да се нагърбиш с кредит,който не можеш да изплащаш,също..Не може за всичко да обвиняваш човека до теб.Ако цената на кредита е мърморенето от сутрин до вечер от твоя страна  и лишаването и от храна,е не мерси Stop

Не знам какво толкова си позволява жена ти .Нейната заплата само за нея ли си я харчи

# 115
  • Мнения: 1 545
Бях се заканил да не пиша в теми от семейни отношения и Отглеждане на деца,ама ей го на...

Не мога да разбера какво толкова се хванахте за слагането на газова уредба-признак за ниски доходи ли е?Ми то има автомобили за 100-на хиляди с фабрични уредби за газ...
Човекът си преценява,че нова кола не му е важна.

Мекиците определено са кофти пример.Сега се вижда,че мацката просто обича да си харчи и с това оправия няма.Винаги ще е такава.Сори,приятел,няма да я превъзпиташ.Обаче така,както си поставил нещата,излиза,че си евтин на брашното,на триците-скъп.
Чудих се на семеен приятел защо все се караше на жена си ,дори за дребни покупки,но с него се случи най-лошото и жена му пропиля всичко до дупка.Сега разбирам,че е бил прав.

Мое - пак приятелско семейство,допреди няколко години,живееха доста нашироко,имаха много добри доходи и си угаждаха здраво.След време стана така,че доходите секнаха,те смениха работата си,сега и двамата остават без нея, две деца.Познайте-спестявания нямат.Това в рамките на 4-5 години.

Как се преценява дали ще можеш да изплащаш ипотечен кредит? Аз никога не бих могла да съм сигурна,че няма да остана без доходи.Извинявайте,че така многословно и с примери от този и онзи приятел,но на мен ми се изправя косата,че нещо такова може да се случи на мен,а примери имам много.
Мисля,че във всичко трябва да има мяра,абсолютно във всичко.
някой по-напред беше писал,че 30-40 лв не са много за обувки.И 100 не са,но в някои ситуации са дори разхищение.
Да взема да млъкна вече...

# 116
  • Мнения: 38
Изникват ми няколко въпроса. Жена ти харчи цялата си заплата, без да мисли за общите ви разходи - сметки, кредити, пазаруване? Или харчи своята заплата за джунджурии и "хранене на работа" и като я свърши, те врънка тебе за пари? При третия вариант тя дава за общите разходи, но ти се лакомиш да ѝ вземеш цялата заплата, за да покривате кредита с нея, а ти твоята си преценяваш как да я харчиш и я благоволиш да ѝ отпуснеш 30 лв. за обувки за пред хората, я не!

Аз бих направила общ фонд, в който отива част от доходите и на двамата (ще си се разберете кой колко да дава в него). С тия пари да се покриват харчовете по кредита, сметките и храната.  
 Могат да се сметнат месечно колко  излизат.  Разберете се, че е важно да се пести и за бебето, че тогава идва големият зар откъм разходи.

Така с остатъка от нейната заплата жена ти ще има определени личнни пари да си ги харчи както си иска, докогато си ѝ стигнат. Това си е нейна работа, тя трябва да си ги разпредели и да си прецени дали ще ги даде за обувки, рокли или сладолед.  

Като и свършат, може да и покриваш поне мекиците. Но бъди категоричен, че нямаш намерение да спонсорираш прищявки за парцалки и герданчета.  Peace



Последна редакция: сб, 31 авг 2013, 14:45 от Moli88

# 117
  • Мнения: 84

t00my, предполагам, че когато бебето дойде, до голяма степен приоритетите на жена ти ще се променят.....
С едно дете идват както големите отговорности, големите радости, така и понякога още по-големи трудности .... Едно дете би променило много неща ... помага ни да станем по-здравомислещи, по-търпеливи, по-уверени /е и неуверени също Rolling Eyes/.

Никой не се е родил научен как да бъде родител. Такива ставаме в момента на раждане на детето, и се учим докато сме живи.

Така че, само спокойно ... всяко нещо ще си дойде на мястото. На жена ти леко бременеене Simple Smile

# 118
  • Мнения: 18 759
Бях се заканил да не пиша в теми от семейни отношения и Отглеждане на деца,ама ей го на...

Не мога да разбера какво толкова се хванахте за слагането на газова уредба-признак за ниски доходи ли е?Ми то има автомобили за 100-на хиляди с фабрични уредби за газ...
Човекът си преценява,че нова кола не му е важна.


Това щях да напиша и аз. Пътуваме ужасно много и досега не се е случвало парите за гориво да са проблем, който да ни откаже да отидем на по-далечно разстояние. Не че да караш на газ е без пари, но едно е да дадеш 40 лв, за да стигнеш примерно до морето , друго е близо 100, нали.

Аз в цялата тема само не разбрах какво пречи на въпросната бременна сама да си плати мекиците, че иска разрешение от мъжа си? Нали работи, къде й отива заплатата, щом за едни мекици и едни обувки от 30 лв. се накърнява семейния бюджет.

# 119
  • Мнения: 38
Започвам да подозирам, че човекът ѝ прибира заплатата (отива за кредита/ стои си в банката за черни дни), а на него му се свиди да отпуска дневни за "обяд" и обувки, щото нали.. ги дава той.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт