Епилепсия - ТЕМА 18

  • 68 022
  • 751
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 308
Здравейте момичета  Hug

Днес на обед ще се явяваме пред комисията на ТЕЛК.
Стиснете по едни палци  Praynig  Praynig  Praynig
Успех и пиши, как е минало! Praynig

# 631
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Нас пак ни приеха в "Св.Наум", този път вече ще пускаме сънно ЕЕГ. Sad

Последна редакция: вт, 07 яну 2014, 19:00 от romanol

# 632
  • Мнения: 55
Момичета, чудя се въобще има ли някой, който да се е излекувал от епилепсия. Sad

# 633
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
lololo Имам една комшиика, нейното момиченце е с миоклонична епилепсия. От 6-месечна възраст не са променяли дозата на конвулекса, не са имали пристъпи и не са били хоспитализирани повторно. Сега започват да спират Конвулекса и всичко си е ОК, в момента момиченцето е на  3,5г.
Тъй че има и такива късметлии  Peace

# 634
  • Мнения: 2 860
Е защо да няма, има много такива случаи. Има случаи с години на ремисии, при всеки е индивидуално.

# 635
  • Мнения: 506
И аз познавам доста излекувани деца при това само с конвулекс. Лошото е, че ако един медикамент не помогне при монотерапия, вероятността при включването на всеки следващ е само с 10% вероятност да спре пристъпите. Поне така съм чела. При нас специално точно това се получи. И с един медикамент и с четири едно и също положение.

# 636
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
И аз познавам доста излекувани деца при това само с конвулекс. Лошото е, че ако един медикамент не помогне при монотерапия, вероятността при включването на всеки следващ е само с 10% вероятност да спре пристъпите. Поне така съм чела. При нас специално точно това се получи. И с един медикамент и с четири едно и също положение.
Много правилно казано и ние сме така,минах ме през всички възможни лекарства и комбинации и никакъв резултат.

# 637
  • Мнения: 55
Момичета, благодаря за коментарите. Явно изчезването на заболяването е твърде рядко явление. Но може би трябва да ни крепи надеждата, че както се е появило, без видима причина, така може и да изчезне. И дано това се сбъдне. Пожелавам го на вашите дечица от все сърце.

# 638
  • Мнения: 549
 Hug Пожелавам ти кураж. Дано се стабилизира. В голям град ли сте в Белгия? Ако е така, може би имат някакви опции за обучение на деца, с вариант детето да е с придружител?

В групата на сина ми има едно момиченце, което посещава детска градина, придружено от майка си, която е с него през цялото време. Мисля, че ходи на градина до обяд, после се прибират. Нашата градина е обикновена държавна дет. градина. Щом може да има такъв вариант в Ихтиман, си представям, че в Белгия сигурно също има начин  Hug

# 639
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
Hug Пожелавам ти кураж. Дано се стабилизира. В голям град ли сте в Белгия? Ако е така, може би имат някакви опции за обучение на деца, с вариант детето да е с придружител?

В групата на сина ми има едно момиченце, което посещава детска градина, придружено от майка си, която е с него през цялото време. Мисля, че ходи на градина до обяд, после се прибират. Нашата градина е обикновена държавна дет. градина. Щом може да има такъв вариант в Ихтиман, си представям, че в Белгия сигурно също има начин  Hug
Има да дори тука има опция ако детето е болно пращат медицинска сестра в къщи да го гледа докато си на работа.Ние утре за първи път отива ме на училище и дано всичко е наред.От два дена забелязвам че малката няма пристъпи и дано по-дълго се задържим така.

# 640
# 641
  • Мнения: 55
Дано обстановката в училище й се отрази добре и позитивно. Simple Smile

# 642
  • Мнения: 817
Ох, и ние започнахме новата година с лошо... Бебо направи на улицата в количката голям пристъп, който продължи над 15 минути, въпреки че сложих диазепам ректално  Sad . Едва не си отиде пак - разпени се, посиня и гърчът не преминаваше, а линейката така и не идваше. Махах на колите да спре някой да ни закара до спешното, но колите само ме заобикаляха. Като дойде линейката пристъпът отминаваше, но след като свали ръчичките надолу, не идваше в съзнание, а ръчичките и крачетата потрепваха още доста време, чак докато стигнем до болницата - помислих, че получи инсулт. Стабилизира се трудно, но вече е добре. ЕЕГ-то отчете промени, но скенер така и не направиха... В "Свети Наум" правят ли ЯМР?

# 643
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
LifeIsBeautiful УЖАС в егати държавата живеем няма да коментирам  #Crazy
Много съжалявам миличка за това което си преживяла  Hug  Hug  Hug

daqna_diqnova Успех в училище  Hug
Ще видиш, че всичко ще е наред  Heart Eyes  Hug

На нас вчера ни направиха ЕЕГ-то и ни взеха кръв. Днес ще научим и резултата. Peace

# 644
  • Мнения: 118
Мисля, че в "Свети Наум" не правят ЯМР, поне преди година не правиха, ние правихме в "св. Иван Рилски".

Общи условия

Активация на акаунт