Фотография за начинаещи - 12

  • 27 052
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 848
добро утро.  Simple Smile Флорабела ми се струва, че имат  нови екшъни http://www.florabellacollection.com/florabella-muse-photoshop-actions.html

Последна редакция: ср, 28 авг 2013, 08:55 от Лолита

# 61
  • Мнения: 23
Докато се запиша и то 5страница ,благодаря за новата темичка   bouquet
следя неуморно темичката и красотите който показвате !
За да не ми е празен записа един залез от мен

DSC_8912 by Ninsan, on Flickr
Хубав ден дами Wink

# 62
  • Мнения: 510
Добро утро Simple Smile
Имам въпрос.. този наклон много ли е смущаващ и с разрез с правилата или е приемлив?


Apple girl by Rossi Koeva, on Flickr

# 63
  • Мнения: 41
След сутрешната мъгла над Велико Търново, надникнахме през прозореца за малко слънчева светлина Simple Smile


Light by m0n14ca, on Flickr

# 64
  • Мнения: 1 178
Благодаря за новата тема   bouquet

Нямам време да хвана апаратчето  Sad Вчера снимах нещо...но се струва, че ми е мноооогоо светъл кадъра...Заиграх се и с фотошоп малко  Whistling


IMG_5482 by besyто, on Flickr

# 65
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
шушулче, единственото, което ги интересува Гети е модел релийза. Можеш да помолиш някой от роднините да подпише със задна дата, ако са съгласни.

# 66
  • Мнения: 0
Снимката ми от днес...

Feet by NikkPetrova, on Flickr

Може би, утре ще пусна снимките за оставащите три дни от проекта на веднъж. Заминаваме на почивка за няколко дни. Бройте ме за Септември!

# 67
  • Мнения: 1 425
И аз обичам да винетирам, на някои кадри много им отива.
Miaa, като Госпожичка Клавèл и аз по дилемата ти за двата кадъра.

И аз с въпрос - кой метод използвате за общ шарп на кадъра? Аз сигурно не умея да ги ползвам като хората, но все нещо не ми харесва, независимо дали го правя с Unsharp mask, High pass или Smart sharpen.

Аз шарпа го правя така: накрая, преди да запазя снимката - на нов лейър - Unsharp mask 125%, 1.0 Pixel, 3. Това го повтарям и после сменям mode на Luminosity и намалям на 40-50% както ми хареса.

Снимка нямам, но имам идея и може би ако моделите съдействат, ще я щракна днес.

# 68
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Аз днес се записвам със снимки по седмичния....


light by hotnaf, on Flickr

и


light 2 by hotnaf, on Flickr

И отивам да опитам шарп метода на Катя    Mr. Green Благодаря   bouquet

# 69
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 848
нещо интересно http://vk.com/ideasdecor?w=wall-31963425_21944

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 423


Аз шарпа го правя така: накрая, преди да запазя снимката - на нов лейър - Unsharp mask 125%, 1.0 Pixel, 3. Това го повтарям и после сменям mode на Luminosity и намалям на 40-50% както ми хареса.



Искаш да кажеш, че това го правиш два пъти един след друг върху новия слой ли?
И още нещо - как на нов лейър? Сега, толкова тъпо звуча сигурно, но ми е страшно мътно това във фотошопа. Правя разни неща върху разни слоеве, обикновено дублирам бекграунд-слоя, за да извърша разни корекции, ползвала съм екшъни, тонални корекции на отделни слоеве, пък накрая надписа и какво, как най-отгоре слой, върху който да шарпя, как да го създам?

# 71
  • София
  • Мнения: 294
Здравейте, пуснах във фликър снимка на едно бебе на 12 дни, но е  видна само за приятелите ми. Няма да качвам линк тук защото не искам да го виждат всички които влизат в темата. Моля за коментари и идеи за обработката   Praynig
Момичета забелязвам огромен напредък във вас и ме е срам , че така изоставам , ще трябва да се взема в ръце  .
 NikkPetrova последните ти кадри са жестоки , браво на теб   Hug

# 72
  • Мнения: 5 173
шушулче, единственото, което ги интересува Гети е модел релийза. Можеш да помолиш някой от роднините да подпише със задна дата, ако са съгласни.
Благодаря Hug.
Ровя се по архивите:
IMG_9484 by Galika_, on Flickr
Тази е от първомартенската сесия. Прабабата мн добре го играе фон. По едно време научи доста тънкости във фотографията покрай отзивчивостта си. Crazy

# 73
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106

Искаш да кажеш, че това го правиш два пъти един след друг върху новия слой ли?
И още нещо - как на нов лейър? Сега, толкова тъпо звуча сигурно, но ми е страшно мътно това във фотошопа. Правя разни неща върху разни слоеве, обикновено дублирам бекграунд-слоя, за да извърша разни корекции, ползвала съм екшъни, тонални корекции на отделни слоеве, пък накрая надписа и какво, как най-отгоре слой, върху който да шарпя, как да го създам?

Аз опитах това, което е написала Катя, обаче на нов лейър (празен), не мога да сложа филтър, затова правя дубликат на основния и тогава..... и след това, останалите стъпки Simple Smile
Ако имаш толкова много слоеве, може да ги обединиш и после да дублираш, а ако не искаш да ги обединяваш, предполагам че трябва дубликат на последния лейър със снимка Simple Smile..... Дано да съм помогнала, а не да съм те объркала повече....

# 74

Общи условия

Активация на акаунт