Фотография за начинаещи - 12

  • 27 059
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Хера, имам чувството, че все си на път Party Как е новото фото? Flutter

Искам да попитам момичетата, които се записаха при Деймиън, дали всички са си калибрирали мониторите? Нашият вкъщи е калибрибан, но само софтуерно, според мъжа ми това вършело идеално работа, но аз се чудя. newsm78

Една Триумфална арка по залез от мен:

Arc de Triomphe by chockolina - catching up, on Flickr

# 691
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз съм с лаптоп, не е калибриран.

# 692
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Аз съм с лаптоп, не е калибриран.
... и аз съм така Wink

# 693
  • Мнения: 7 009
Аз съм с два - макбук - калибриран преди 2 години  Joy и десктоп монитор - никога не е калибриран.
Чакам догодина, за да си взема калибратор. Иначе един приятел има спрайдър 2 про, но Дамян каза, че е много стар и няма смисъл с него.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз съм с лаптоп, не е калибриран.

Нали това му е едно от изискванията, как те прие?! Flutter Mr. Green

Другото, което все още ме възспира, е, че ЛР ми харесва повече за обработка от КР (в което, признавам си, само влязох и опитах оттук-оттам). Какви, според вас, са предимствата на КР? Rolling Eyes

# 695
  • Мнения: 0
Ей така от никъде да си пусна есенното боке по месечният проект.

Autumn bokeh by NikkPetrova, on Flickr

# 696
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз съм с лаптоп, не е калибриран.

Нали това му е едно от изискванията, как те прие?! Flutter Mr. Green

Другото, което все още ме възспира, е, че ЛР ми харесва повече за обработка от КР (в което, признавам си, само влязох и опитах оттук-оттам). Какви, според вас, са предимствата на КР? Rolling Eyes

Ами това му е първата препоръка, за да е сигурно, че човек вижда правилно нещата, но няма контрол на входа калибриран ли си или не  Laughing. Аз нямам никакви съмнения относно цветопредаването на монитора ми и затова не ми е зор да калибрирам непременно сега, щото той е казал. Но ако имах и минимално съмнение, нямаше да се запиша на курса, защото нямаше да е достоверно това, което правя.
Дамян обяснява и за ЛР в курса, но честно, не съм обръщала много внимание на тези модули, защото не ме интересуват. Няма предимства КР, доста от плъзгачите за клийн процеса специално, са идентични с тези в ЛР. Преди да се гмурна във ФШ действах с ЛР, но честно казано ме изнервя това, че ако имам да правя някакви по-сложни корекции или нещо по-специфично, трябва да прехвърлям във ФШ, предпочитам да си работя в една програма.

# 697
  • Мнения: X
За кастовете - много полезно. Simple Smile Най-вече това, че кожата не може да има червен каст.
http://damiensymonds.com.au/art_casts.html

# 698
  • Мнения: 3 988
Може ли да ми препоръчате фирма, която е в състояние да почисти матрица на един стар длср никон качествено? Бургас - Стара Загора района е за предпочитане.

# 699
  • Мнения: 3 211
Днес работя на нов монитор. Снимах снощи Габи вкъщи за бележник, извадих ги във фото без нищо да променят, доста жълти са. Може и от фотото да е. Като за бележник ще ми свърши работа, няма повече да се занимавам, ама ми се иска по принцип да знам.
Вижте последните ми две снимки. Как ви се струват цветовете и тъмни ли са?

My big ❤ by Veron4e, on Flickr

My little ❤ by Veron4e, on Flickr

# 700
  • Мнения: 356
Аз да не ви изпусна края. Обещах да снимам и нищо не съм снимала  Confused
Един каубой, който контролира излизането от бокса на рали писта  Crazy. Ама е без кон  Laughing.


Untitled by Dimislava Todorova, on Flickr

# 701
  • софия
  • Мнения: 3 425
Аз да не ви изпусна края. Обещах да снимам и нищо не съм снимала  Confused
Един каубой, който контролира излизането от бокса на рали писта  Crazy. Ама е без кон  Laughing.


Untitled by Dimislava Todorova, on Flickr
Конят е при Мимс, остава да ги сберете  Mr. Green
 Пак с последния влак:

IMG_6275e by Svetoslava!, on Flickr

Херо, заменям чавета за небе  Laughing

# 702
  • Мнения: 4
Здравейте Дами ! От известно време пробвам Лайтрум . Нещо ново е за мен , и ми е интересно ползвате ли го на дребно или основно ... ето един кадър обработен само с него
IMG_4079 by danisav, on Flickr

# 703
# 704
  • Мнения: 3 988
Купих си калъфа. По-евтиният е много остър отпред и подозирам, че ще се опъва гадно около 85-цата.

Никой ли не знае къде почистват матрици? София?

ЧБ обръщано от джейпег. Аз още страдам заради нон-роу летните снимки.  Crazy


218/365 by Solley Eaton, on Flickr

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт