Фотография за начинаещи - 12

  • 27 050
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379
Солей не знам да има някой по нашите земите за почистване на камера....
СлаБе....взех ги Mr. Green

Same road...... another morning by anton.slavi -hera, on Flickr

# 706
  • Мнения: 4 915

Никой ли не знае къде почистват матрици? София?


Популярен е т.нар. Зентекс за тази услуга: ZENTEX ltd..София Младост 1 бл 25 вх 3 тел 0888972776, zentex@abv.bg

# 707
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 848
някой знае ли за месец септември сп. Фотомания на коя дата е излезнало?

# 708
  • Мнения: 302
Лолита, аз си го купих преди няколко дни, мисля че към 14-15 е излязъл броя, преди това го търсих и го нямаше.

# 709
  • Мнения: 1 467
Копирам от другата тема:  Mr. Green

Тази сутрин се посмях във фейсбук докато си пиех кафето. Не издържах да не го копирам и споделя тук  Laughing


"Неотдавна се сдобих с Canon 400D. За кратко време заснех сума снимки и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно да изкарам някой лев със снимки на сватби. Парите са нормални! Запознат съм с практиката на снимането - имам приличен опит със "Зенит". По моя преценка смятам какво е необходимо. Наличният обектив за сега е само стандартния, разбирам, че е нужен друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само със стандартния? Нужна е външна светкавица, предполагам за ххх лв., препоръчайте каква най-добре да взема. Допълнителна карта за памет и акумулатор ще купя. Какво още е нужно? Статив с "кабел" - не знам, по мое мнение, не е задължително.

Отговор:

 Неотдавна се сдобих със скалпел от санитарния магазин. За кратко време вече изрязах кожения диван, едва не отрязах гърлото на кучето си, и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно да поработя като кардиохирург. Парите са нормални! С практиката на хирургията съм запознат - имам приличен опит с консервен нож. По моя преценка смятам какво е необходимо. Скалпелът още не е заточен и е само един, разбирам, че е нужен и друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само със един да се направи аортокоронарно шунтиране? Нужен е също хемостат, предполагам за ххх лв., препоръчайте какъв най-добре да взема.. Памук и тампони ще си купя сам. Какво друго е необходимо за операция? Троакар и форцепс за тъкани - не знам, по-моему, не е задължително да има."

# 710
  • София
  • Мнения: 1 210
Stillness,  Joy
На мен ми изгоря монитора снощи - не се включи изобщо. Верно, че е на 7-8 години, ама никак не ми е момент да купувам. Обективът се мести още по-напред във времето  Sad
Да не споменавам симптомите на абстиненция без ПС вечер в къщи...

# 711
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Копирам от другата тема:  Mr. Green
Тази сутрин се посмях във фейсбук докато си пиех кафето. Не издържах да не го копирам и споделя тук  Laughing
.................................

 Joy Joy Joy Как ме развеселихте само! Joy

Руми, много неприятно!  Confused

# 712
  • Мнения: 510
Един супер бърз тест на новия обектив от вчера Simple Smile


My job Simple Smile by Rossi Koeva, on Flickr

Сега като я гледам ми се вижда тъмна и червена  Crazy


Руми, много неприятно с монитора.

# 713
  • Мнения: 356
Снимам ми се, много ми се снима и не знам какво да снимам. Сутринта си редих разни щуротии, снимах забележете в роу и джипег и пак си мазах само джипега. После ще ида да се хвърля в дебрите на фотошопа и роу файловете за да видя верно ли съм толкова смотана и такъв идиот  Confused
Те това само си харесах и ще моля за критика относно всичко в кадъра. Изобщо не се стеснявайте да ме нахокате  Hug


Un petit désert by Dimislava Todorova, on Flickr

# 714
  • Мнения: 24
Привет!  Simple Smile

Споделям линк за видео training tutorials с Raw формат. Разбираеми, достъпни и добре направени видеа:
http://www.lynda.com/Camera-Raw-training-tutorials/1294-0.html



jhony, на мен също ми се снима много, но като видях какви съм ги свършила с над 700-те кадъра, направени в Белгия и направо  ми се плаче. Не мога да си избера поне десет свестни сред тях.  ooooh!

RумиK
, неприятно! Стискам палци да се реши проблемът.  Hug

Stillness,  мерси за споделеното.  Grinning Хубаво е човек да си вярва, но да има и релна представа за нещата.   Joy

# 715
  • Мнения: 616
Отдавна не бях снимала напълно импровизирано...не ми хареса  Laughing
Виждат ли ви се кастове?


Morgan by Nellinda, on Flickr

# 716
  • Мнения: 368
Привет  Blush
Чета от известно време, половината неща не ви разбирам, но ако позволите да се вмъкна при вас, ще се радвам да сме част от компанията Simple Smile
Накратко, запалих се да снимам покрай блога, всеки ден научавам колко нищо не знам и се надявам с ваша помощ да науча още нещичко  Hug

Ето от мен една снимка за представяне:

# 717
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379

autumn feelings by anton.slavi -hera, on Flickr

Малко мазаници.
Чоколинке...изглеждам, че пътешевствам често...но всъщност пътувам доста - СТара Загора - минералните бани /където живея/ и за това така ви изглежда. Имаше една снимка с част от колата, тя беше посока вкъщи...а днешната е от другата страна на пътя...посока града Mr. Green
Не живя в Рая....той е на о.Мавриций Mr. Green живея в гората - често съм го казвала де и е така Joy
И въпрос - освен другите ми негативи...хоризонта ми е най-големия май Joy Как подравнявате...аз в една програма ACDSee и въртя...обаче явно самата аз не мога да си оправя хоризонта...все криво ми изглежда....всичко  Crossing Arms

# 718
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Хера, почти всяка година ходим семейно на Баните да таласъмстваме с едни приятелчета. И досега да не съм знаела, че мога да те засека там Simple Smile

# 719
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Хера, на страхотно местенце живееш, бяхме там преди 2 години, мисля. Peace Е, и Маврицийй си го бива, предполагам. Mr. Green

Хоризонта го оправям в ЛР най-често, много ми е лесно там. И във ФШ става, но, поне в 5-цата, не е чак толкова бързо. Peace

Mishoka, добре дошла! Направи си профил във Фликр и качвай там снимките, за да можем да коментираме. Rolling Eyes

Ето ми го червеничкото по седмичното предизвикателство:

Did You Hear the Wolf? by chockolina, on Flickr

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт