Ще имам близнаци! Тема с продължение 31

  • 40 904
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • UK
  • Мнения: 5 999
Ами може и така да е, щом имаш направление, явно е за теб. Ама идея си нямам какво представлява.
Успех и да се похвалиш после, че всичко е наред  Peace

Питах гугъла http://www.puls.bg/diagnostic/procedure/procedure_125.html Не е страшно  Peace


Дааа благодаря  bouquet

# 106
  • София
  • Мнения: 135
toridim, в Щерев съм, но ако тръгнат малките близките 10 дена ще ме местят в МД или Токуда, по мой избор. Дано  не се наложи  Praynig Нито знам къде да отида, нито къде са по - добри... Някоя мама, ако има мнение да споделя  Peace
Аз родих в МД-София и съм безкрайно доволна. Специалистите са много добри, апаратурата в неонатологията за момента е най-модерната в България, което според мен е много важно. Грижата за бебенцата е на много високо ниво, персоналът и докторите си разбират от работата.
Препоръчвам МД от опит, там родих мойте недоносени бебенца в последния ден на 31г.с.
Стискам палци всичко да е наред при теб  и да ги задържиш по-дълго време сладурите Simple Smile

# 107
  • Мнения: 277
toridim, в Щерев съм, но ако тръгнат малките близките 10 дена ще ме местят в МД или Токуда, по мой избор. Дано  не се наложи  Praynig Нито знам къде да отида, нито къде са по - добри... Някоя мама, ако има мнение да споделя  Peace
Аз родих в МД-София и съм безкрайно доволна. Специалистите са много добри, апаратурата в неонатологията за момента е най-модерната в България, което според мен е много важно. Грижата за бебенцата е на много високо ниво, персоналът и докторите си разбират от работата.
Препоръчвам МД от опит, там родих мойте недоносени бебенца в последния ден на 31г.с.
Стискам палци всичко да е наред при теб  и да ги задържиш по-дълго време сладурите Simple Smile

Много благодаря  Hug Стискам още, но с тези болници, вече се изнервям, знам че нямам право и малко остана, но като че и точно на края ми се разклати психиката и си искам вкъщи Sad Знам, че малките са добре, наддават, но ако се родят сега кувьозите не им мърдат. Последно вчера док каза, че вляза ли в 36-та седмица сме прескочили всички рискове. Броя дните и го мисля постоянно  Rolling Eyes

Някой има ли новини за djudju  newsm78, не е писала отдавна, а секциото и беше планово за понеделник ?

Поздрави на всички и се надявам, че сте добре  Hug

# 108
  • Мнения: 316
Здравейте мами и аз съм бременна с близнаци в 19г.с. + 5дни. Много съм щастлива, защото това е една дълго очаквана бременност! Звяра, и аз съм пациент на Щерев - моя лекарка е д-р Савова! Искам да те попитам дали за всеки ден престой в клиниката ще заплатиш по 90лв, защото в началото на август аз бях с бъбречна криза и платих х 90лв за леглоден. Наистина бях изключително доволна от внимание и грижи, но за съжаление тези суми не са ми по джоба. Моля се в бъдеще да не се налага да лежа в болница именно поради тази причина. По отношение на раждането - по принцип бих искала да родя в Щерев, но ако се случи бебетата да подранят, със сигурност ще избера Майчин дом, защото разполага с най - добрата техника и грижи за недоносени бебоци - това е така със сигурност имам две приятелки, които след лежане за задържане в Щерев по спешност родиха бебетата си в Майчин дом в седмия месец. Но имай впредвид, че ако не си избереш някой лекар за "избор на екип" няма до получиш нужното внимание, за сега съм се спряла на д-р Дяволов - харесах го от нета. Има много добри отзиви за него и живот и здраве смятам да го посетя през януари месец. Успех на всички! Целувки!!!

# 109
  • Мнения: 277
velina-malina, добре дошла сред нас и ти желая лека бременност до края  Hug
Да точно толкова е един леглоден в Щерев. За задържане, както съм аз може да се ползват 10 дена по здравна каса на месец, но понеже аз лежах тук и септември, та чакам да дойде утре (да са минали 30 дни от последната пътека) и десет дни да ми е безплатно. Парите и на нас не са ни в излишък, но след като  лекарят ми е тук, в държавните болници никой не ме поглежда... За малко заради това в 5-ти месец в ТК да ми изпуснат дечицата ...  #2gunfire Това е друга тема. Благодаря и на теб за споделянето за избор на болница, ако малките тръгнат по рано  Hug Док ми каза, че те тук  не ни препращат ей така на произвола, звънят си на определени лекари да те поемат, в зависимост от ситуацията, състоянието и тн., т.е не се очаква аз да си избирам или те първа да търся лекар  Peace

# 110
  • София
  • Мнения: 135
Момичета, аз също бях пациентка на Щерев и по-точно на д-р Савова. При последния ми преглед ми каза, че ми е скъсена шийката и ме прати да лежа в къщи, като ми назначи преглед чак след 3-4 седмици (точно вече не си спомням колко). Два дена преди прегледа ми изтекоха водите. Нямах никаква представа какво да правя и се запътих към МД без да знам при кого всъщност отивам.
Оставиха ме да лежа в родилна зала 1 седмица, минах кортикостероидната терапия, задържаха децата доколкото можеше и ги извадиха.
Имах възможност да се запозная с повечето доктори и мога да кажа, че една огромна част от тях са на много високо ниво.
Мен ме оперира д-р Райчева и д-р Атанасова и съм безкрайно доволна от операцията и от отношението. Бебенцата ми са родени през 1 минута, а белегът ми почти не си личи вече.
Мислете позитивно и всичко ще е наред!

# 111
  • Мнения: 277
Трикси, как така бебетата са издържали една седмица без води  newsm78 Извинявай, ако си писала, но аз не съм прочела, не беше ли опасно? Аз на твое място щях да се побъркам така с толкова лекари и все непознати  Rolling Eyes Но важното е да са ни живи и здрави дечицата и ние покрай тях  Hug

# 112
  • Мнения: 7 803
зависи колко от водите са изтекли. доколкото знам те рядко изтичат всичките. с първите близнаци също се опитаха да задържат работата, но не успяха. те бяха решили да се раждат  Mr. Green проблема при изтекли води е възможна инфекция. щом мехура вече е пукнат някъде оттам е възможно да попаднат бактерии. в такива случаи даже и до тоалетната не трябва да се става, но не е невъзможно

# 113
  • Мнения: 316
Благодаря ти за бързият отговор Звяра,но до колко те разбирам излиза, че 10дни лежиш в болницата /Щерев/  и не дължиш пари?! Чак малко не ми се вярва! triksy_81, а твоите думи ми дойдоха доста обнадеждаващо. В коя седмица се случи да ти изтекът водите и извини ме за глупавият въпрос, но къде отидохте в Майчин дом - веднага ли ви поеха, обърнаха ли ти внимание и дали лекарите, които спомена си ги избра за "екип"? Питам защото моя приятелка, която по спешност от Щерев я откараха в МД, преди да се срещне със съответния лекар, който в последствие го избра за "избор на екип", получи доста грубо отношение от т.нар. прием за родилки. Не знам какво ти е мнението за д-р Савова, но аз лично я боготворя - тя е много добър специалист и това, че въпреки че те е изпратила в къщи, имайки в предвид, че си била със скъсена шийка, мисля, че е по добре, защото в болница освен магнезий друго не вливат и не е гаранция, че пак няма да ти изтекът водите. Както писах по - горе две мои приятелки лежаха на системи в Щерев в 7мес, но въпреки това бебетата им се появиха в този 7месец! Или с две приказки всичко си е Божия работа - писано ли е всичко ще бъде ок, независимо дали сме бременни с 1, 2 или 3бебета, и дали раждането е в 7мия или 9тия месец. Успех сродни души !

# 114
  • София
  • Мнения: 135
Zviara,  първият близнак си беше пукнал мехура много високо и аз през цялото време си имах голямо количество околоплодни води, т.е. без води той не е оставал. За да се следи за инфекция през 12 часа ми взимаха кръв и през цялото време бях на някакви вливания. Доколкото разбрах с тях подтискаха и контракциите.
Valina_malina, аз също съм със страхотни впечатления от д-р Савова и не я упреквам в нищо, просто споделям моя опит. В МД не съм правила избор на екип, според видяното от мен там зависи на какви хора ще попаднеш, а не дали си платил. За мое успокоение бях решила да направя избор на екип и бях говорила с д-р Гунев, но за 1 ден не можах да изчакам да се върне от провинцията. За мен това беше може би и по-добрия вариант. Като отношение, наистина не са от най-любезните, но за мен беше важно децата ми да са в добри ръце и апаратурата да е на ниво.
Родих в последния ден на 31 г.с., Атанас 1600 гр. и Пламена 1350 гр.  Two Hearts

# 115
  • Мнения: 277
velina_malina, Щерев работят и със здравната каса, но при тях пътеката за задържане по здравна каса е 10 дни, и да тези 10 дни ги поема държавата, ти не плащаш. Аз съм в Щерев вече от една седмица, но престоят до тук го заплатих и от днес имам право пак да ползвам тези 10 дни по пътека, като минат, пак плащам и така ... На мен ми вливат Кормагнезин и Гинипрал + Изоптин.

трикси, с подробния разказ, историята звучи наистина под контрол, но с предния ти пост си представих как и двете бебета са без капка вода и ги мъчат цяла седмица и тях и теб. Радвам се всички сте добре и всичко е минало по най-добрият начин, целувки на бебоците  Hug Колко бяха големи на килограми бебоците като си ги взехте вкъщи ?

# 116
  • UK
  • Мнения: 5 999
На мен досега, винаги са ми казвали околоплодни води ОК, обаче сега от вас разбирам, че те са отделно ли, един вид за всеки близнак newsm78

 triksy_81браво, всичко е приключило вече и то с щастлив край Hug

Звяра малко остана и при теб Hug

Добре дошла на  velina_malina Hug Лека и безпроблемна!

# 117
  • Мнения: 148
 Здравейте и от мен. Най- накрая намерих малко време и аз да се включа.Благодаря на всички за милите пожелания.Бебоци се родиха с планово секцио в 36 + 2 сед.Всичко мина отлично благодарение на професионализма на доки и екипа му. Бебчетата изплакаха веднага,не са слагани в кувиоз.На втория час се пробвахме да се кърмим и на следващият ден ми ги дадоха и се започчна кърмене и дохранване,та до сега.В болницата където родих подкрепят кърменето и помагат на майките.От две седмици сме в къщи и се опитваме да си направим режим.Повечето време спинкат,но ни започнаха коликите и поплакват по малко.Имам голяма подкрепа в лицето на майка ми и ММ,не на последно място и каката:))))))))).Сам човек мн. трудно се справя в началото с две бебета.
  Честито на другите родили мами,а на тези,които са в очакване,желая бързо възстановяване и здрави бебчета.

# 118
  • Мнения: 1 290
Алекс ,чудесно ,че сте добре ,сигурно и работата ти е много?Браво ,че в болницата подкрепят кърменето. Hug
При кой доктор ражда,питам понеже сме градски. Hug
Добре дошла на новата мама.  bouquet
Тази седмица съм на Фм,още не съм ходила през тази бременност ,дано всичко е наред с малките,за пола ,ако го видим...видим. Hug
Днес е Св.Петка,закрилница на бременните. Hug

Последна редакция: пн, 14 окт 2013, 09:19 от mari:)

# 119
  • Мнения: 163
Здравейте, момичета!

aleks12, радвам се, че всичко е минало толкова добре и че се кърмите от самото начало. Коя е клиниката, в която подкрепят кърменето, полезно е да знаем? Да са ти живи и здрави помощниците Simple Smile!

Добре дошла на velina_malina!

И аз започвам да се замислям за раждането, но ми е рано за избор на екип. Насочила съм се най-общо към МД и всяка информация, която споделяте от личен опит е добре дошла.

mari:), вярвам, че ФМ ще мине добре. Как издържа толкова време, без да знаеш подробности за бебетата Simple Smile? По-важно е, че не си имала сериозни оплаквания, най-вероятно бебчетата се развиват добре.

Общи условия

Активация на акаунт