АВГУСТинчета характер проявяват, майките им назад не остават

  • 76 382
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 926
Честито на именниците   bouquet.

Ули момичетата правилно са писали, едва ли ще се отбие за това време, все пак той вече е голям и разбира какво става. Можеш  да компенсираш това, че те е нямало с много гушкане и близък контакт, след като се върнеш и естествено, кърмене на воля.

Оказа се, че трябва да се преместим, туй като къщата, в която се намираме в момента е на лелята, а тя иска след раждането да се нанесе (разбираемо). За нас един от вариантите е в Русе, подала съм за 2 ясли и се надявам да приемат Вики, не стане ли ще трябва да се мисли вариант за тук, на село. В нашата ясла ще я вземат на 100 процента. Не знам как точно ще се развие ситуацията... близките месеци ще покажат.

Относно говоренето, госпожицата казва само отделни думи и то, когато сметне за добре, иначе си бръщолеви на китайски, до степен да не можем да и затворим устата Grinning

Засега това е от мен...

# 631
  • Мнения: 11 054
Честит празник на празнуващите Simple Smile

Силви, не ти завиждам за местенето, но се преживява Simple Smile В Русе как е ситуацията с местата в яслите?

Маймунката добави "мама" в речника си Simple Smile само дето я използва като сме навън и го нося, сочи упорито нещо и повтаря "мама". Още не съм разконспирирала какво е мама Simple Smile Е, понякога ме посочва на баща си и казва "мама"  Grinning
Иначе нещо взе да се страхува от това онова, тъкмо днес си говорехме с баща му, че много внимаваме какво му говорим, точно с идеята да не насаждаме страх (нещо, за което много се ядосвам на свекърва ми, защото само го плаши с глупости, въпреки че й казвам да не го прави). Комшиите отгоре днес ремонтират и като почнат да пробиват едно, че се чува много, но и идва и иска да го взема и се притиска в мен. Отделно протече в банята от този ремонт. Абе ужас.
Аз още не съм разопаковала и подредила, живеем си сред кашони. Да видим колко време ще ми отнеме  Rolling Eyes

# 632
  • До морето
  • Мнения: 7 168
Я, чакайте да се разпиша аз тука, че много сте ми залипсвали всичките и току се питам какво ли прави този, как ли е онзи.....и понеже ми е домъчняло, ще дръпна един дългичък отчетен пост, пък дано повлека крак и се разпишат и други  Grinning Ако ли не, поне ще се информирате как е при мен  Laughing

Ние сме добре като цяло, здарви сме, аз ходя на работа, Самито е с бавачката и долу- горе вече сме в ритъм. В началото ми беше много трудно. Тези, с които се видяхме в София, знаят  Confused После обаче посвикнахме. Даже се оказа, че ми се е работило повече, отколкото съм си мислила  Laughing и даже се чувствам малко гузничка, че ми е толкова добре на работа  Laughing Самито много бързо свикна с жената, тя е много свястна и с доста опит. Знае как да го занимава, по цял ден играят, пеят разни песнички и като цяло го разнообразява. Още на третата сутрин започна да ми казва чао и да дава целувка съвсем спокоен и без драми. Затова засега решихме с ММ  да не го пускаме на ясла. Евентуално на есен с песен  Laughing
ОБАЧЕ, имаме проблем с храненето. Продължава да не яде нищо, освен това, което му се дава с неговата лъжичка - предимно манджички и супички от кухнята или каквото аз сготвя. Нищо друго. Не посяга към абсолютно нищо друго. В ръка взима и яде само бисквита, солета и хляб, мнооого хляб. Нищо друго не му прави впечатление. Никакви плодове, зеленчуци, кашкавал, сирена, месо и т.н. Тотално отказва да пробва. Дори не си отваря устата, плаче и бяга  Sad Не знам защо така, абсолютно никога не сме го насилвали за ядене, а той буквално е стресиран и понякога толкова се разстройва заради някое парченце, което съм му подала към устата, че после въобще отказва храна и кара само на хляб  Confused Иначе вечер за заспиване продължава да пие 240мл. АМ и май скоро няма да го откажем  Simple Smile

С памперса сме до никъде. Имаме си 2 гърнета, но сяда на тях само с дрехите. Ако го събуя не иска да седне. Иначе вече казва, когато му се ака, но ако му махна памперса се стиска. Като му сложа памперса обратно и на третата минута е свършил работата  Laughing

Не спира да приказва, но само на неговия си език. Има едно отчетливо "Мамо" или "Тате" и от там нататък 15 минути на неговия си език. Обаче така се въодушевява, кляка, става, ръкомаха, обяснява, върти главата, ръцете и много се ядосва, като не го разбереш от първия път  hahaha hahaha hahaha Казва още "да", "не" "айде" и "чао" hahaha. С това ни се изчерпва речника  Laughing а и от време на време като си хареса някоя дума и си я повтаря известно време  Laughing Но такива изречения като на Матеа или като Ани на Михи - много сме далеч! Иначе вече разпознава някои марки коли, по цял ден си кара неговата кола, има си един счупен ключ от на ММ колата и с него "отключва", "заключва", "пали" и вика "пиу-пиу" (това е алармата)  hahaha Никакви други играчки не признава, само колички и някоя друга топка.

Ами толкова за нас, отивам да гледам Гришо, че ще е играе с Надал  newsm18 newsm18 newsm18

И накрая да честитя и тук РД на баткото на Матей на Марли! Да ти е жив и здрав Камен, много да те радва, да те слуша и да бъде прекрасен батко на Матюшкин!!!




# 633
  • Мнения: 11 054
Самимами, жива и здрава да си, че се разписа, аз само се каня и не се наканвам Simple Smile
Ти от колко време се върна на работа? Аз даже не съм разбрала  Rolling Eyes
Мен не ми се мисли за този момент изобщо, направо не мога да си го представя, сигурно затова Sad
За храната не се притеснявай, ще мине и това, ще почне да яде и сам.

За говоренето, какви изречения какво чудо Simple Smile Маймунката известно време като сме навън и сочеше нещо и викаше "мама, мама" и аз се посочвах и казвах "мама" и сега той се сочи и си вика "мама"  Joy Joy

Ох, гърне, мисля си, че е време да почвам да го уча, обаче не знам как  Embarassed дайте съвети къде да чета и как се прави изобщо  Praynig

Силви, замислила съм да те питам, като ще го оставям на баба му за 4 дни, да изцедя ли кърма да има?

Хайде пишете  Hug

# 634
  • До морето
  • Мнения: 7 168
Ееее, Ули, ти счупи рекордите по бързо включване  Joy

Вие кърмите ли се още и това пречи ли на храненията? Защото имам няколко торба-акълии около мен, които твърдят, че заради това АМ преди лягане, не искал да яде  Crossing Arms

Върнах се в началото на март, почти 3 месеца станаха  Rolling Eyes

# 635
  • Мнения: 11 054
Хихи, ти така ме зарадва като се разписа, че викам хич няма да чакам до утре  Wink

Кърмим се още и то много. Не мисля, че е от млякото, което пие. Той си яде Сами всъщност, просто има изисквания детето Simple Smile  Ще поиска и сам като реши. Явно за момента нещо го спира. Да не би да не иска да се цапа? Не го насилвайте изобщо според мен, предлагай му, но като не иска, не иска. В един момент ще поиска.

# 636
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Борислав също взе да налита на хляб Crazy Само виси пред кутията, че се научи и да се качва на масата, отваря я, взема торбата с хляба и ми я носи. Къв е тоя мерак да яде сух хляб не знам. Иначе и той като Сами има ограничен набор от храни, които яде, останалото или изобщо не го ще или близва и хвърля. Но на мен ми е предостатъчно това, че вече дъвче НЕЩО Laughing
На гърнето не искаше да седне изобщо, от седмица сяда с голям мерак, без памперс, но не върши нищо там, само си клечи и се кикоти. За говоренето също сме на никъде Mr. Green

# 637
  • Мнения: 926
Относно гърнета и прочее, чакам да се стопли и да махна пелената, за да може госпожицата да стои гола. Все по-трудно ми е напоследък да я обличам, иска да се облича сама, надява дрехите до един етап, после ги смъква и пак и облича до едно положение  ooooh!. Цялата процедура отнема около час, това е на всяко преобличане. Ако се опитам да взема инициативата ми вдига лют скандал и започва да бяга из цялата къща докато вика "Нямаааааа"

Това е любимата и дума  Grinning

Ще си призная, че идея си нямам какво означава да приучиш детето на гърне  newsm78. Моят боен план е да махна пелената и да започна да я изхождам над тоалетната, за да придобие идея за какво иде реч.

*SamiMummy* за много деца млякото остава важна част от храненето Simple Smile. Теди, например, всяка вечер, преди да заспи, изяждаше по едно шише кисело мляко до около 3 годишна възраст.

# 638
  • Мнения: 2 052
Сами, и Ина не яде вечер, хапва 3-4 залъка и това е. Имам чувството, че нарочно не яде, защото знае, че после ще има АМ, а тя го обожава.
И ние имахме период в който искаше да яде само хляб, и сега много често яде сух хляб, но поне количеството е по-малко, преди ядеше много. Като цяло не яде много, но през 20мин. ходи до хладилника и започва да крещи "аааааам, ааааам", все едно е умряла от глад  Mr. Green Това постоянно искане да яде ме притеснява. Вярно, че не яде по много, а и нали уж е хубаво да яде често и по малко, но не знам... Вече се съобразявам какво купувам, гледам в хладилника да има неща които стават за нея. Обикновено иска цял ден да яде кисело мляко. Манджи, супи, само опита и толкова. Ето днес е изяла 1 кофичка кисело мляко и половин банан, като се събуди вероятно пак ще яде банан, довечера може би ще яде таратор и после АМ.

За говоренето, речника и е доста беден, но се опитва вече да казва доста неща, но никак не и се получават  Mr. Green Казва хубаво само "мама", "тата", "не" и "ам"  Mr. Green Опитва се да казва леля   - "ея", "бебе", "папа (памперс)", "попаааа (опааа, като направи беля)".

За гърнето няма да говоря... нито веднъж не е вършила работа там. Поне имаме напредък, преди 2-3 дни поиска да и го дам и отвреме навреме сяда на него, но не иска да сваляме гащите. Иначе казва когато и се ака, но само ме информира, нищо повече. Днес си взе гърнето, клекна пред него и се изака  Joy

Да ви се похваля. че трети ден спи на нормално легло и още не е падала  Shocked Очаквах цяла нощ да пада, а на сутринта в 6ч. тя в леглото си. Вчера на обяд и вечерта пак мина успешно, сега спи, още не е изревала  Mr. Green Като беше в кошарата постоянно се удряше, търкаляше се, не мога да повярвам, че не пада.

# 639
  • Мнения: 11 054
Аз реших докато мога да определям какво се яде, да махна хляба и глутена изобщо всъщност. Не, че не се случва да хапне, но е веднъж-дваж седмично. За сметка на това започнах да правя бисквитки за следобедната закуска или за похапване без глутен, но май основно аз ги уважавам  Rolling Eyes
Много обича мед, може би защото е единственото сладко нещо, освен плодовете, което му давам. Само да види буркана и се нарежда за лъжица Simple Smile добре, че поне меда го знам какъв е.

Гърнето досега го е използвал само да се покачи на него и да достигне нещо, но и аз не съм била много настоятелна с него  Rolling Eyes бях си запазвала един линк точно за приучване към гърне, ще го изровя и ще го пусна.

Ехе, Дафи, браво, сама на голямо легло.

# 640
  • Мнения: 2 052
Ули, вчера реших и аз да дам на Ина мед, такава физиономия направи все едно и давам отрова  Mr. Green И тя най-сладкото нещо което е опитвала са плодовете и явно меда и се стори прекалено сладък. Всъщност опитвала е и торта, всяка седмица ходим на сладкарница с едни приятели и тя винаги иска да си опита, дам и веднъж и повече не иска  Mr. Green Будала  hahaha Това мен само ме радва Simple Smile

# 641
  • Враца
  • Мнения: 800
Хайде и аз да повлека крак, два, пък дано се засили активността още повече Simple Smile
Аз вече забравих за какво точно се разтурихме тук толкова време мина, айде вече всички връщайте се, да си направим пак лафче тук. Simple Smile

Първо да се похваля на всички, че вече сме в София и сме заедно тримата, аз, ММ и детето и ние  много хубаво. По-друго си е като знаеш, че вечерта ще си дойде любимия, ще се гушнете, ще вечеряте, ще си поиграете с детето заедно, ще го "обслужите" и съпроводите до леглото му, после малко ТВ, винце, скрит текст Wink Абеее, идилия направо. То така човек има стимул през деня да готви, чисти, подрежда. Като си знаеш, че това е твоя дом (макар и под наем Wink ) имаш стимул за всичко. Simple Smile

Сами
, Криско напоследък и той ме ядосва с това ядене. Откакто сме в София не му вземам кухня, реших, че ще готвя по-здравословно за нас и той ще яде нашето ядене. Под здравословно имам предвид да не е пържено, иначе не му правя някакви изчанчени неща и кой знае колко разнообразни. Понякога, когато ще ядем пържени неща му спретвам нещо на него. Ноооо проблемът е, че той нещо отказва да яде и аз много се ядосвам, а знам, че не трябва и така най-много само да навредя, ама пусто не съм свикнала да не яде и си се ядосвам. Надявам се да съвпада с израстването на последните зъби, които са останал да растат. Пследно преди 2-3 седмици избиха всички кучешки, но имаме още 2 резеца отдолу, които чакаме да пораснат, но никакви ги няма още. Simple Smile Доста успешно дъвче всичко, но не обича месо, само като го усети и го плюе, трябва да е на много ситно, за да не го усеща. Много рядко се хваща за някое парче пушено филе например и го изяжда.  Напоследък си мислех дали не му се променят вкусовете, защото взе да харесва много всичко "забранено", и не знам да не си вкарам някой автогол ако му предлагам само супи и манджички, които са сготвени за него и така да започне да ми отказва съвсем храна. Снощи например изяде 2 парчета пържени картофи, ако му бях дала и 22 щеше да изяде сигурно, а супата не си я искаше, само като я види и извръща главата и вика "Не". Какво да го правя не знам, идеи?

За речника на Криско мога да кажа, че все повече се обогатява. Отприщи се отведнъж и за 1- 2месеца започна да си служи с поне 20-30 думички. Сега са и повече. Изговаря си ги по негов начин, все още за изречения не можем да говорим. Само от най-простите сглобява: Мама нана, Тати кара... Нарича сее си Коки и от там май почнахме всички така да го наричаме, ще видим до кога. Другото интересно в говора му е, че много успешно казва Р понякога, което ме изумява. То звучи като нещо средно между Р и Л, но пак е нещо. Най-вече го изговаря при думата "кара", това е хобито му, цял ден може да стой в колата и да "кара" - пуска и спира аварийните, ръчка лостовете за мигачите и чстачките, пипа лоста и "превключва" скоростите... Simple Smile)))))) Други думички са му: теши-череши, кау-портокал, апа-цапа, апака-яблка, тони-конче, кану-кално, тини-стотинки, езе-слезе, диш-дъжд, ненууу-казва го, когато иска да го взема и протяга ръце, мона-камиона, ата-прахосмукачката, ара-сешоара, мара-комара - общо взето членува ги думите Wink Знае как се казват мама и тате и едните баба и дядо, ама най-вече си повтаря името на майка ми Simple Smile

Вечер не пие АМ, даже напоследък си отказва и киселото мляко, което ядеше с лъжичка. Но пък обича таратор и мисля всеки ден да му правя или за обяд или за вечеря таратор, за д може да си приема количеството мляко. Simple Smile

Има криви зъби отгоре и даже един излишен израснал в небцето, но ми казаха, е до 3 годинки нищо не може да му се прави и сега ще чакаме да порасне още малко, за да се реши какво ще се прави с този зъб.

За гърнето, той отдавна седи на него, въши си работата там, но когато не си я е свършил реди това в паперса, защото не си казва за нито едно от двете. Пък и мисля, че още не си е осъзнал физиологичните нужди, не може да се стиска сигурно и най-редовно като се събуди сутрин не дочаква докато станем да го сложа да гърнето и си ака в пампито. Ще чакам да стане топло и да го пускам по боди само, за да усети що е то напишкано и ще има да си правим локвичкииии хихих Wink

Дафи, браво на Ина за леглото. И Криско така се мята като риба в кошарата и си мисля, че много ще пада от друго легло, ама току виж може и да не е така Simple Smile

Другоооо, не се сещам сега, но ще пиша пак Simple Smile

# 642
  • До морето
  • Мнения: 7 168
Eeeee, Ferry, много се радвам, че сте в София и сте си тримата заедно  Heart Eyes Права си, че си е съвсем друго като сте си заедно и отделно във вашия си дом (макар под наем). А как сте го измислили с ясли, градини, ти ще почваш ли работа? Тука колко мами се бяха наредили за курс  Laughing

Месечинке, ние с тебе от едно време сме с еднакви проблеми - и за кухнята, и за дъвченето, и за хляба  Laughing

А да ви кажа, че съм пропуснала да кажа, че Самито си казва името - Тами  hahaha и има култова реплика, която постоянно повтаря "Ко тааа, бе" - "Какво става, бе?"  Joy Joy Joy

Със зъбите въобще не знам до къде сме, последно имахме 16 и май повече не са никнали или поне не съм разбрала  Rolling Eyes

Ули, за цапането е точно така - въобще не търпи да е изцапан, само да го докосна с лъжицата някъде около устата и надава писък да бъде избърсан веднага  Laughing Иначе забелязвам, че май цветото ги дели храните - белите манджи и супи не ги тачи. А червени и зелени никога не връща  newsm78

Силвана, аз по принцип съм решила да му давам мляко, докато той реши, щом си го търси, ще го пие. Не се вълнувам от разсъжденията, че АМ било само за бебета, че той какво е - юноша бледен, може би?  Laughing

# 643
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Хах, Борислав като яде сам и се омаже после се опитва да обере омацаното около устата с лъжицата, както е забелязал, че правя аз. В резултат се маже още повече, ама карай hahaha
СамиМами,
и за водата Laughing Помня, че и Самито и Борислав не я тачеха особено и пиеха само с лъжичка Mr. Green
Фери,
супер, че сте най-после заедно Hug

# 644
  • Мнения: 664
Еееее, браво, браво - съживихте се!
Сами, много хубаво, че Самчо лесно приема тръгването ти на работа. Голямо момче е той вече!
Фери, страхотно е наистина, че сте си заедно най-накрая!
Айде и аз да поразкажа по-обстойно за моя синковец. Чудото също много бръщолеви на неговия си език, като всичко е придружено с физиономии и ръкомахане. Напоследък много повтаря думички, които му казвам. Любимата му игра е да ми посочва различни части от лицето и аз да му казвам какво е. По цял ден повтаря "мама, ко пай" докато не му отговоря и след това пак. Най-употребяваната му думичка е "не" - така отговаря на всеки въпрос, който му зададеш.
Нашата кухня ще е в ремонт до началото на юни и аз съм в траур. Мързи ме да готвя, ние ядем все нездравословно май и сега съм принудена ... Чудото също страшно много набляга на хляба, може и само хляб да яде ако го оставя. Много обича кисело мляко и като ме види да отивам към кухнята, се почва "мако, мако, мако" до откат. За бананите няма да говоря - маймуне като баща си. Иначе манджите за обяд ги яде с кеф, вечер иска сухичко, задължително с кисело мляко и така ...
На гърне все още си върши само "сутрин" след сън работите /поне пък ги върши и двете задължително/, нищо не казва ако го питам има ли това-онова.  Crossing Arms
Приеха го в яслата и трябва да тръгне между 1-5 септември. Едната сестра, която ще е в тяхната група е съседка, майка на наш приятел с ММ, така че се надявам лесно да се адаптира. По принцип е общителен и социален като се има предвид, че почти не се среща с други малки деца!  Whistling Може пък и да извади късмет и да не тръгне, но поне за сега не е така ...  Praynig

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт