Имението Даунтън

  • 44 938
  • 725
  •   1
Отговори
# 255
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 508
Точно така.
Трябва във всеки един момент да се знае кой наследява титлата и имението, ако нещо внезапно се случи с бащата... А не да търсят наследника след смъртта му. Порядки.

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 41 117
  bouquet
 а от къде сваляте сез.1 с бг субс Rolling Eyes

# 257
  • София
  • Мнения: 5 795
  bouquet
 а от къде сваляте сез.1 с бг субс Rolling Eyes

Аз от замунда.

# 258
  • Мнения: 5 397
Само искам да споделя, че на мен лично "Имението Даунтън" все повече ми допада, а и отдавна не е имало сериал, който да се харесва на цялото семейство и да го следим с интерес.

# 259
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само искам да споделя, че на мен лично "Имението Даунтън" все повече ми допада, а и отдавна не е имало сериал, който да се харесва на цялото семейство и да го следим с интерес.
А аз да споделя, че скоро имаше такъв(в смисъл да се харесва и гледа от цялото ни семейство) и ми казаха, че ще дават следващите сезони скоро. Това е "Легенда за Испания".

# 260
  • Мнения: 5 397
Само искам да споделя, че на мен лично "Имението Даунтън" все повече ми допада, а и отдавна не е имало сериал, който да се харесва на цялото семейство и да го следим с интерес.
А аз да споделя, че скоро имаше такъв(в смисъл да се харесва и гледа от цялото ни семейство) и ми казаха, че ще дават следващите сезони скоро. Това е "Легенда за Испания".
Него го гледахме с майка ми и много го харесвахме. Дано наистина да дадат нови епизоди.

# 261
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Аз от началото явно изпуснах нещо и не мога да схвана,защо бащата не е наследник,а някакъв далечен братовчед Thinking

Защото няма син,ако е имал син,тогава той е щял да бъде наследникът,нещо свързано с техните закони по онова време.

Част от романите на Джейн Остин се въртят около този казус /"Гордост и предразсъдъци", "Разум и чувства"/.

# 262
  • София
  • Мнения: 23 157
Момичета, свалих си първите три сезона. Правилно ли виждам, че всеки сезон е от по 7-8 серии? Много малко... Щеше ми да са повече.  Crazy

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 14 143
Аз от началото явно изпуснах нещо и не мога да схвана,защо бащата не е наследник,а някакъв далечен братовчед Thinking

Защото няма син,ако е имал син,тогава той е щял да бъде наследникът,нещо свързано с техните закони по онова време.

Част от романите на Джейн Остин се въртят около този казус /"Гордост и предразсъдъци", "Разум и чувства"/.

В  "Разум и чувства" наследник е синът. Дъщерите са от втория брак на мъжа.

Иначе доколкото знам в Англия наследник можеше да бъде само мъж. Ако няма син се търси най-близкият роднина. Сега не знам дали не е променено с промяната на закона за наследник на короната. Нали преди няколко години приеха, че и жена може да бъде престолонаследник ако е първородно дете и след нея има момчета. Но дали има промяна при наследство на титли и имения не ми е много ясно.

# 264
  • Мнения: 686
  Легендата за испания започва втората седмица на януари по БТВ  Peace
  За онаследяването, миналата година се говореше много засилено да се наследява и от момичета, но незнам дали се прие окончателно, то нали се роди и момче на затихнаха нещата.

   За реалната история на имението, където е сниман филма беше попитано - от 18 век до ден днешен е собственост на  Carnarvon фамилия. Те са графове. През първата световна война Алмина 5тата графиня на Carnarvon го превръща в болница за ранените. През 1922 е отново частен дом на графовете. Графа и Howard Carter откриват гробницата на Тутанкамон. И в момента има египетска изложба там. През втората световна война замъка е дом на евакуирани деца от Лондон. В момента 8мите граф и графиня на Carnarvon живеят там отчасти и отчасти близо да замъка, но са много близко свързани с живота и бъдещето на замъка.  Peace
  

Последна редакция: нд, 22 дек 2013, 11:44 от Miss Fine

# 265
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

В  "Разум и чувства" наследник е синът. Дъщерите са от втория брак на мъжа.


 Peace Имах предвид "Доводите на разума" .

Наследяването на английската корона е малко по- извъртяно, за да се запази титлата в семейството все пак. Ако няма син, наследява най- голямата дъщеря /напр. днешната Елизабет/, но ако тя имаше по- малък брат, той щеше да я "изпревари" на трона. Сега искаха да променят закона така, че най- голямото дете да става крал/кралица, независимо от пола. А при аристократите преди е било дъщерята изобщо да не наследява титлата, за сметка на най- близкия родственик от мъжки пол.  Сега мисля, че е променено. newsm78 

Последна редакция: нд, 22 дек 2013, 12:46 от Вселена

# 266
  • София
  • Мнения: 23 157
mystic woman, разцъкай малко от по-предните страници в темата - дадени за достатъчно линкове с торенти. Аз си свалих от Замундата.  Peace

Е, аз докато ти отговоря и ти си изтри поста... нищо де.

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 3 597
Момичета, свалих си първите три сезона. Правилно ли виждам, че всеки сезон е от по 7-8 серии? Много малко... Щеше ми да са повече.  Crazy
И аз останах изненадана като теб, но и друго ме учуди - епизодите са по около час. В сериали с по 20 епизода на сезон продължителността е 40 мин.

Скрит текст:
Бейц ще се върне ли в имението? Много тъпо ми стана за него и Ана.

# 268
  • София
  • Мнения: 5 795
Момичета, свалих си първите три сезона. Правилно ли виждам, че всеки сезон е от по 7-8 серии? Много малко... Щеше ми да са повече.  Crazy
И аз останах изненадана като теб, но и друго ме учуди - епизодите са по около час. В сериали с по 20 епизода на сезон продължителността е 40 мин.

Скрит текст:
Бейц ще се върне ли в имението? Много тъпо ми стана за него и Ана.
Скрит текст:
Да.

# 269
  • София
  • Мнения: 23 157
Признавам си, че е цяло удоволствие гледането на сериала със субтитри. Далеч по-въздействащо е.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт