Августовски мами много се вълнуват, за коледен подарък сърчица ще чуят

  • 25 268
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 240
Момичета благодаря ви за успокоението! Ходих до спешния кабинет на "Майчин дом". Прегледаха ме, бяха много мили, казаха, че всичко е наред с бебчето, и че кървенето е спряло. Няма отлепване или други притеснителни неща. Каза ми да увелича Утрогестана на 3х2 и ми дадоха снимчица. Казаха, че и при най малкото кървене или зацапване, бременната трябва да отиде на преглед за да е сигурно, че всичко е наред. Даже като гледам данните по снимката бебчето си е наваксало и вече си отговаря на термина.
Valeria N  имам позната, която повръщаще през цялата бременност, докато не роди. Сестрата на мъж ми беше с много сериозно повръщане до 4-5 месец и отслабна доста. Добре, че си е пухкава та това и дойде като плюс, но при слабичките е голям проблем и се стига до прием в болница. Сигурна съм, че скоро ще отшуми при теб. При мен така се случи - всеки ден ми ставаше все по лошо и по лошо и извнъж рязко намаля гаденето и сега много рядко се появява и за по малко,

# 661
  • Мнения: 2 965
wafi  ,радвам се че всичко е наред с бебчето  Hug

# 662
  • Мнения: 1 721
Браво, wafi , много се радвам за добрите новини!

# 663
  • Мнения: 2 104
wafi, радвам се ,че всичко е наред.  Hug Утрогестан при зацапване казаха ли ти през устата да го пиеш.
На мен док. ми каза, че през период от дни колкото е норм. цикъл може да се получи леко кървене
/ при мен е по-кратък/ т.н. "цветна бр."
Valeriq N, ако повръщаш доста има опасност от обезводняване. Според мен не е нормално след всяко хранене. Обади се на док. ако трябва. Има хомеопатични Вомитусхил , може да ти изпише.
 Аз днес имам нови екстри - кихане/ ужасно ме срязва корема/, носа или тече или се запушва, Болки в коленете нещо се опитват от 2-3 дни. Топнах си за малко краката в гореща солена вода, май не е препоръчително, но...   "Нагрях" челото с инфрачервена лампа и пратих мъжо за Коризалия.
 На всичкото отгоре днес имах изпит. Приключи ми курса по испанси. Много съм доволна и малко ми е мъчно, че ми минаваше интересно времето докато учех.

# 664
  • Мнения: 240
mama irina  казаха, че е по добре от долу да се слага, защото действа директно и спира зацапването по бързо.

Приемам предложения за заглавие на новата тема, както и доброволци за следващите теми, защото навлизам в сезон и ще ми е трудно да следя подробно темата и да нанасям корекциите за новите.

Моля следните момичета да ми напичат термина си за да ги нанеса в новата тема:

Lunno momi4e

Leyaa

mama irina

# 665
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
Благодаря за топлото посрещане  Simple Smile
Май грипът витае на всякъде и покрай мен всичко живо болно,съответно не ме и пропусна де.Не успях да дигна температура но дразненето в  гърлото си остана и някаква ужасна кашлица при която имам чувството че с нож ми боде някои корема.И  постоянно съм жадна ,не знам на какво се дължи?!
waif добре си направила ,че си отишла на лекар.Радвам се ,че всичко е наред с теб  Simple Smile

# 666
  • Мнения: 2 104
wafi, по мои изчисления- 11 август 2014  Hug За У. , слагай- важното е да помогне. Hug

# 667
  • Мнения: 296
И  постоянно съм жадна ,не знам на какво се дължи?!
waif добре си направила ,че си отишла на лекар.Радвам се ,че всичко е наред с теб  Simple Smile

И аз съм така - ММ казва , че си сменяли водата в басейнчетата  Joy
wafi радвам се , че всичко е наред

# 668
  • Мнения: 68
По моите изчисления трябва да е на 07.08. Утре ще видим лекарката все пак какво ще каже.

# 669
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Моят термин е 29 август Simple Smile

# 670
  • Мнения: 609
Браво wafi! Радвам се, че всичко е наред! Но наистина при най- малко зацапване или кървене е хубаво веднага да се отиде на преглед, най- малкото за да бъдете спокойни! На мен пък ми казаха да спра приема вагинално на утрогестана (май не съм го слагала достатъчно добре) и след прием 3х2  през устата всичко отшумя. Незнам до кога ще го пия, нямам търпение до петък за прегледа и док ще каже....

ValeriaN искам да те успокоя, че и аз имам дни, в които нищо не задържам и повръщам на всеки 30мин, съответно следобед или привечер от самосебе си спира. Но е напълно нормално да имаш такива моменти. Опитвай се поне мъничко вода да пиеш. Питах АГ-то за хапчета евентуално, каза ми ЕМИЛ било хомеопатично и се смучело преди ядене, така и не го взех. Ще се въздържам доколкото мога от каквито и да било хапове, но ми каза, че е напълно безвредно това специално. Иначе незнам попринцип как ти е апетита, но моя хич го няма.... едва едва ям със сто зора.  Rolling Eyes
mama irina с един термин сме!  newsm68

# 671
  • Мнения: 159
Здравейте майчета.
wafi-браво че всичко е наред.Не го обвинявай човека-аз имам чувството че моя мъж е много активен
 след като забременях, а при мен е точно обратното-сигурно защото много ми се спеше отначало и ми беше лошо.Сега обаче ми е по добре.Искрено съжелявам майчетата с повръщане-гадна работа но и аз си мисля че , хомеопатията ще ви помогне.Но се консултирайте с лекар-задължително.
Аз да ви кажа съм станала страшно перде-не ми пука от нищо и никой.Преди по цял ден(когато не бях на работа в почивните дни)бях с парцала, а от както забременях не ми пука , ако ще и къщата да е скраката нагоре.Но то иначе моите мъже цапат ли цапат-викам им ще оставя да ви изедат мишките.,а моя малкия ококори ей такива очи и вика-мишки ли,къде са Laughing Laughing Laughing Laughing
Малко ме хвана страха-понеже следващата седмица ще имам консулт с съдов хирург Sad Sad Sad,дано всичко да е наред.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 672
  • София
  • Мнения: 55
Здравей, wafi. И себе си не виждам в първия списък: 21.08. - първа бременност.

# 673
  • Мнения: 1 423
Може и мене да впишете , въпреки редките включвния. Термин 20 агуст, от Бургас.

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 19
  bouquet  Айде и аз да  се отчета Simple Smile  термин 03.08.2014  първа бременност Simple Smile  Hug

Общи условия

Активация на акаунт