Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - 6

  • 51 344
  • 890
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 6 791
Здравейте отново,
Аз отново съм с безумните си питания, но вече ще откача.
До преди 3 дни се хранехме на всеки 3 часа от 1 гърда и после доизцеждах само нея, на следващото хранене същото, но с другата, докато преди 3 дни не ме заболя адски едната и не вдигнах над 39 градуса. Бях на гинекологичен преглед там, където раждах и уж нямаше запушване, но тя си ме болеше. Пуснахме ПКК, левкоцити и ЦРП и се оказа, че последните 2 са завишени, даже искаха да ме вкарват в болница, но аз отказах и сега съм на Зиннат на 12 часа. За мен е по- добрия вариант, защото не мога да си позволя да си изоставя 20- дневното бебе.
Позната акушерка ме посъветва да й давам и от двете гърди по 10 мин и после да доизцеждам и двете. Но малката по този начин суче около 40 до 50 мин. Аз се цедя още 20- тина и до час тя плаче, че е пак гладна. Стигнах до извода, че ми намалява кърмата, но това може да се дължи и на температурата. Доизцеждах само по 20- 30 грама от двете заедно ( при положение, че на другия режим изцеждах след хранене минимум 50 мл само от едната).
Та същината на въпроса ми е... От тази нощ започнах пак да й давам само една гърда. Страх ме е, че от толкова цедене ще си докарам свръх лактация. Мислите ли, че е редно. Не знам някак усещам, че трябва да е така. Дано не доведе до запушване, защото така все едно изцеждам всяка гърда на 6 часа. А и нали все още съм на АБ, та докато го пия още да предприема тази крачка.

Моля дайте ми съвет.
И се извинявам много за дългия пост, но трябваше да обясня някак ситуацията.
Благодаря ви и дано успеете да ми помогнете, както досега.

Защо изцеждаш след кърмене? Според мен цеди само ако имаш дискомфорт, препълване на гърдите. Така лъжеш организма, че на бебето му е нужно повече мляко. Или това е целта, да увеличиш количеството? Според мен, спазвай си режима да храниш от едната гърда като ги редуваш, но след хранене не цеди. Ако видиш, че бебето е още гладно като свърши с едната, предложи и другата и толкова. Аз също кърмя така. От едната и редувам. Не доизцеждам след кърмене. Цедя единствено ако изпусне хранене и то колкото да облегча твърдостта. Обикновено вечер е по-лакома. Като видя, че иска още, давам и другата гърда. Време никога не съм засичала и не мисля, че е редно. Това от моя скромен опит. Съветвам те да се свържеш с консултант по кърмене. Много ще ти помогне! Успех!

# 871
  • Мнения: 52
Запис да следя темата   bouquet

# 872
  • Мнения: 105
 Deissie. това за кърменето под време е пълна глупост,и на мен в родилното така ми казаха-маскимум 15 минути.Я си слушай инстинкта - кърми от едната и после можеш да предложиш и от втората - повярвай ми,ако кърмиш по часовник,скоро няма да можеш.А бебето най-добре се справя със запушванията.Няма смисъл да цедиш на общо основание,ще си докараш хиперлактация.   bouquet

dejie
при всички положения няма да го взимаме с нас бебока,има кой да го гледа.Притесняваше ме само това,че дори като го приспя към 9,като се изцедя към 11.30 успявах към 70мл да изкарам,но нещата вече са добре - с помпата изцеждам към 150.
А иначе вече го водихме на бал,на юбилей,тренираме го за купонджия! Crazy Crazy Crazy

# 873
  • UK
  • Мнения: 4 311
Супер, щом ще успееш да събереш нужните количества и има кой да го гледа, разбира се, че няма да го водиш с вас. Предложението ми беше продиктувано единствено, заради притеснението, че няма да изцедиш достатъчно. Щом проблемът отпада, весело изкарване Simple Smile
Аз без сина ми никъде не мърдах, защото упорито отказваше да пие изцедена или размразена или каквато и да е кърма извън опаковката, както и се сърдеше на биберони. Сега щерката ми се наложи да я понауча, но пък повечето ни рода и познати вече се изпожениха и сега не ни канят никъде.  Laughing  Чакаме да дойде времето на кръщенетата. 

# 874
  • Berlin
  • Мнения: 11 361
Sianchys, а когато бебето не е с вас, по време на сватбата какво ще правиш с пълните гърди? Blush Питам, защото и аз бях на сватба и с 2м. бебе преди време и сега живот и здраве пак ще е такова положението. Аз по средата се прибрах вкъщи, за да изцедя хубаво, а после вече малко позакъснях с изцеждането и изчаках да се прибера. Сега се чудя как ще е положението, в друг град ще сме и всичко зависи дали ще кърмя по това време или не.

И понеже не виждам специална тема - дали имате мнение за новата ел. помпа на Авент ? Гледам, че не предлагат вече старата електронна, която имам, но вече не работи толкова добре.

# 875
  • София
  • Мнения: 5 262

С бебе на месец издържах 3 кърмения пропуснати на сватба, че и хоро играх и танцувах (което не е добра идея ама никак). Гърдите ми почти щяха да експлоадират, като се прибрах и включих помпата за около 30 сек се напълни догоре само от едната  Shocked Shocked Shocked (медела мини това). Сменях тампончетата често, особено към края, но беше забавно и се издържа. Съвсем спокойно и без притеснения ще е с 2 пропуснати кърмения  Peace Ако има нещо може да се носи помпа и на сватбата и в тоалетната да поизцедиш. Електрическите работят и на батерии, а ръчните е без проблем  Peace

# 876
  • Мнения: 105
Ами най-вероятно ще мъкна помпа в чантата(което означава,че трябва да съм с най-голямата чанта,а официалният лачен плик отпада),защото при мен като се препълнят гърдите,и подплънките не ме спасяват,колкото и често да ги сменям.Като текне,няма спиране! Crazy Crazy Crazy

# 877
  • Мнения: 1 152
Може да пробваш изцеждане на ръка,  много добър вариант е и няма дс се налага да носиш помпа!
На мен в много ситуации ми е помагало, ръцете са си навсякъде с мен и е много лесно след няколко опита!  Peace

# 878
  • Berlin
  • Мнения: 11 361
Аз мисля поне 1 кърмене да направя, но това е доста напред във времето, като дойде, ще го мисля.

# 879
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ох,какви ли системи ще мисля аз тогава...кума съм Crazy бебка не я оставям за нищо на света Heart Eyes ще ме чакат! Mr. Green

# 880
  • Berlin
  • Мнения: 11 361
Хаха и аз така. Laughing

# 881
  • Мнения: 105
Ох,късно е малко за утре да се уча да се цедя на ръка.

Армира,кумата има право на желания,нали знаеш?  smile3521 smile3508 newsm47

# 882
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Дами,дайте съвет как да се лекува млечица,за една дружка,че е на зор пък не живее в Бг Praynig

# 883
  • Мнения: 2 837
За млечницата трябва противогъбично мазило, но се третират и  устата на бебето, и гърдите.

# 884
  • Мнения: 6 791
Дами,дайте съвет как да се лекува млечица,за една дружка,че е на зор пък не живее в Бг Praynig
Редно е лечението да се назначи от лекар след преглед, като се установи наистина ли се касае за млечница. Не мисля,че лечение предложено във форума ще е в полза на бебето.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт