НВ-ВМХ, част 74

  • 33 716
  • 724
  •   1
Отговори
# 660
  • SA
  • Мнения: 3 196
W'A'S'P',  Hug
Танче, много хубаво си го обяснила.   bouquet Само дето вашата лекарка ще остане с впечатление, че лекарствата, които ви изписва са супер ефикасни и ще започне още по-горещо да ги препорьчва на другите си пациенти.
Шоки, в Бьлгария се изследва ароВ  в някои лаборатории. Според някои автори даже е добре да се изследват различните подкласове - А и В, тьй като основно последните са причина за атеросклероза.
А пьк за тези мерки, теглилки, проценти по отношение на телесните мазнини, и аз не сьм им голям фен. Определено сьм от подгрупата, дето карат на око повече. Важно ми е да сьм здрава и да харесвам вида си в огледалото, пьк колко ще тежа и с какьв процент мазнини ще бьда , не ме интересува особено много.

# 661
  • Мнения: 6 347
Камелот, абсолютно съм съгласна! Hug Аз имах предвид, че не изследват LDL-P като показател, но пък наистина на няколко места, например в Токуда, изследват apoB.

Скрит текст:
По повод на мерките, суетата и здравето: ето, аз съм се затюхкала тези дни, че много рязко качих вода, защото ми наближава овулацията, виждам си признаците. Да, но сега пък имам повод да се радвам Embarassed Усещам, че ще овулира левият яйчник, а това не се беше случвало сигурно от половин година Embarassed Понякога така се случва единият да заспи за няколко месеца, вероятно заради повече кисти. Но много се зарадвах сега, че има шанс да се събуди Simple Smile Ето, това са важните неща и не трябва да се забравят.

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 10:59 от Cioccolata

# 662
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз мисля, че човек трябва да работи върху самооценката и самочувствието си, за да може да приеме, че винаги ще има по-добри и по-лоши от него във всяко естество и във всеки аспект от живота.

Давам един пример със себе си - всички тук знаете английски, аз не знам. Значи трябва тотално да се депресирам и да обвинявам другите, че го показват?
Това не мисля че е правилно. Правилно е, ако желая да науча английски - да се насоча към научаването му или най-малкото да не карам околните да се чувстват виновни, че го знаят.

# 663
  • Мнения: 6 347
Вивиан, и ти си права. Обаче има и друго: жените в днешно време, колкото и да са успели в професията си, колкото и да могат и да знаят, все пак в крайна сметка са оценявани по външния си вид Rolling Eyes А нерядко това влияе върху самочувствието, особено на по-лабилните.

# 664
  • София
  • Мнения: 2 995
Шоки, много хора тук нямаме здравословни или въобще сериозни проблеми, свързани с теглото, и понякога започваме да се чувстваме изолирани, когато коментирате лабораторни резултати, например.
Та от време на време отклонения за външния вид са не само безопасни, но и полезни като мотивация. Особено като се има предвид настъпващото лято  Hug

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 11:16 от Assos

# 665
  • Варна
  • Мнения: 283
Кам, честит празник и от мен!   bouquet

За мерките и теглилките да си кажа и аз: цял живот съм била с комплекси, че съм дебела и чак в последните 2-3 години почнах да се оглеждам в очите на другите и да осъзнавам, че това (вече) не е факт. Като тийнейджър бях доста пълна, често бях обект на подигравки от съученици и т.н. Доста тежко го изживявах, но вътрешно - никога не съм споделяла или отвръщала. По тази причина съм гладувала със седмици, развих булимия, пила съм китайски хапчета за отслабване (мненията ми още са в бг-мама). Грозна история, надявам се да съм я преодоляла. Все още имам части, които не харесвам (краката и дупето) но правя каквото мога в рамките на здравия разум, за да променя това и да се харесам.
Извод, който мога да направя след всичко това, е че всяко нещо идва когато му е времето. Влизала съм и съм чела тази тема много отдавна и в различни моменти, но лампичката не светна. Явно не бях "доузряла" за някои истини. Сега на този етап се чувствам добре и се надявам да продължавам да се развивам, като никога не изключвам възможността истината да е някъде другаде. Peace

# 666
  • SA
  • Мнения: 3 196
Вивче,   remybussi абсолютно си права. Но мен например едно от нещата, които ме привличат в тази тема е, че научавам много нови неща от пишещите по вьпроси, в които не сьм особено компетентна.  Човек цял живот се учи, никой не се е родил с готови познания. А в темата пишат хора от 18-19 до кьм 60 годишни и е естествено един да го вьлнува едно, друг друго.
Цитат
Извод, който мога да направя след всичко това, е че всяко нещо идва когато му е времето.
Ето и с това сьм много сьгласна!   bouquet

# 667
  • UK
  • Мнения: 727
Кам честит рожден ден. Да си жива и здрава, много любов и късмет ти желая  Heart Eyes
 Аз съм от тези кукумицини, които си имат самочувствие и без изрядни мерки. Отварят ми вратите, обръщат се разни мотористи по пътя докато тичам, имах и 2 покани за среща миналия месец.....еми к'во като съм 64кг на 167см  Whistling Я, стига комплекси. Пък и една жена привлича и с характера си, чувстовото за хумор. Има разни мадами с перфектни фигури , ама като не се усмихват никога са направо неприятни  Peace
  Гърдите продължават да ме болят и сутиенът се напълни   Shocked

# 668
  • София
  • Мнения: 10 858
Ами нашата тема е може би единствената в този подфорум, в която отслабването не се дискутира почти никак, т.е тук рядко си споделяме нещо, касаещо текущите ни резултати относно отслабването.
А когато някой търси диета за отслабване  иска да прочете как тя се отразява на тези, които вече я правят. Има много момичета, които нямат здравословни проблеми и търсят единствено отслабващият ефект и за тях мисля, че е полезно да чуят, сравнят и видят какво става, когато си на НВ-ВМ хранене.
Дори мисля, че ако повече е застъпен физическият аспект на режима - ще има наистина много, много нови момичета тук, което като цяло е в плюс не само за тях, но и за семействата и децата им.
Не на всеки му се чете и го интересуват аспектите свързани с кръвна захар, инсулин, холестерол, диабет, ССЗ и т.н. Има хора, които просто искат да отслабнат и хабер си нямат, че за да го постигнат трябва да регулират инсулина си. И като влязат тук, и като четат страници наред за него, просто не виждат "същината" на режима, ами решават, че това е диета за "болни" и се насочват към друга, която да им донесе така желаното отслабване.

И друго -
А ако аз съм например с по-лабилна психика и не мога да приема, че има по-млади и по-красиви от мен, еми проблема не е в по-младите и по-красивите, нито в тези, които знаят английски, а аз не, нито в тези, които са космонавти или астрофизици, а аз не съм. Проблема е в мен, че аз се чувствам зле, и трябва да се насоча към това да го променя, работейки със себе си, а не да карам хората да ме щадят, само и само да не се чувствам зле.
Все едно да спрете да си пускате статии на английски, само защото видиш ли аз, или някой друг не го знае и да ме щадите, защото съм с по-лабилна психика ...

Дали е английски или размер на дънки - все тая. Ако човек не се обича и е с ниска самооценка, всяко нещо е проблем, независимо какво е.

# 669
  • София
  • Мнения: 10 858
Кам честит рожден ден. Да си жива и здрава, много любов и късмет ти желая  Heart Eyes
 Аз съм от тези кукумицини, които си имат самочувствие и без изрядни мерки. Отварят ми вратите, обръщат се разни мотористи по пътя докато тичам, имах и 2 покани за среща миналия месец.....еми к'во като съм 64кг на 167см  Whistling Я, стига комплекси. Пък и една жена привлича и с характера си, чувстовото за хумор. Има разни мадами с перфектни фигури , ама като не се усмихват никога са направо неприятни  Peace
  Гърдите продължават да ме болят и сутиенът се напълни   Shocked

Право в десятката, абсолютно е точно така.    bouquet

# 670
  • Мнения: 1 273
Камелот, честито и от мен!   bouquet
Бих искала да ви благодаря за подкрепата, която ми оказахте вчера с добрите си думи.

На мен ми харесва да се дискутира инсулин и подобни, защото така логически си обяснявам нещата с храненето. Мисля, че тези неща не са просто за болни, а за обща култура и превенция на заболявания в бъдеще, също за дълголетие.

Днес хапнах пипала от октопод. Оказа се, че това е много вкусно нещо. Комбинирах с няколко лъжици тахан, за да се заситя.
Вчера пък в Лидл продаваха унгарски патки, замразени, 4 лв./кг. Днес си мисля евентуално пак да ида и ако има още да взема една за след постите. Доколкото знам те са доста мазни. Би трябвало да са подходящи за ВМ НВХ. Пробвали ли сте ги?

Мерките ми не са идеални, както и кг. Така че няма да ги споделям за сега  Blush Дано с ваша помощ да се справя с проблема. След като поспорихме с вас започнах да ви намирам много мили.  Blush

# 671
  • UK
  • Мнения: 727
Патки и гъски ям горе-долу редовно. Препоръчвам. Много мазни и много вкусни са    Blush Blush Blush Пълня ги вътре с моркови, орехи и кестени  Laughing Ама и без плънка стават  Joy

# 672
  • Мнения: 9 084
И аз обичам много патици и гъски  Heart Eyes
Във фурната на бавен огън и стават върхът. Понякога мятам и по някоя кнедла към тях - не се удържам  Laughing

На мен темата за инсулина ми е интересна. Принципно винаги съм се стремила, когато правя нещо, то да е подкрепено научно, а не да е поредния нов хит на пазара, който се бута със средствата на маркетинга. Та в този смисъл се доверявам на този режим, точно защото е достоверен.

Иначе чисто обсъждането на лабораторни резултати ги прескачам, защото първо са лични, второ към момента не са актуални за мен и здравословното ми състояние.

# 673
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
kameloth, честит рожден ден!   bouquet

# 674
  • Мнения: 84
Кам, ЧРД   bouquet Страхотна почерпка си спретнала!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт