Ами сега...име за момиченце с буквата Ж?

  • 8 760
  • 137
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Здравейте на всички! Прави ми впечатление, че в този форум за Имената пишат много момичета, които наистина имат вкус, идеи, разбират от имена и техните значения. Затова реших отново да се допитам до вашето мнение...Майка ми се казва Желязка, баща ми Красимир. Решила съм детето да е кръстено на един от двамата. За име с буквата К ми е доста по-лесно и май-вече съм се спряла на Катерина, но ако решим да е на мама се затруднявам...

# 1
  • Мнения: 14 523
Жасмина ми харесва най-много, но Жаклин има много хубаво значение, идва от библейското Яков Peace

# 2
  • Мнения: 7 009
Жана като по-класическо избирам от твоите и Жара като по-интересно ти предлагам  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 5 659
Жана ми харесва, гласувах за него - кратко, силно име, обръщението Жани ми е сладко.

Жасмина също е хубаво - много женствено и романтично ми звучи.

# 4
  • Мнения: 4 569
Жана.

Дано да е с К името.

# 5
  • Мнения: 2 832
Добавям Жоржета, ако ти харесва разбира се.
Гласувах за Жасмина.

# 6
  • Мнения: 4 696
Жасмина Peace
Предлагам Жулиета!

# 7
  • Мнения: 21 364
Жаклин  Hug

# 8
  • Мнения: 25 926
Чувала съм име Желана (сигурно вариация на баба Желка).  Simple Smile
Давам го като идея само. Нито едно от имената с Ж не ми харесва по принцип.
С К има повече възможности.

# 9
  • София, България
  • Мнения: 3 631
Катерина е едно от любимите ми имена  Heart Eyes

Иначе от изброените с Ж, гласувах за Жасмина. Можеш и само краткото на Евгения - Жени, което е така по-разпространено.

# 10
  • Мнения: 1
Жасмина.  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 2 187
Жасмина

# 12
  • Мнения: 6 833
Жанет и Жаклин ми харесват.. Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 3 784
Жасмина в моите уши звучи като име на родена сред определен етнос. Лично усещане.  Peace

От изброените харесвам само Жаклин, може би защото го свързвам с много симпатична ми форумна потребителка.  Laughing

Как Сийке, в една от детските ми книжки имаше принцеса Желана - предполагам, че в оригинала е била Дезире (приказките бяха френски). Много красиво име, но ще спукат детето от подигравки, че и след като порасне.

# 14
  • Мнения: 1 679
Жасмина Heart Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт