Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 964
Добре, че почнахте темата с мерките. Аз май ще почвам освен за кг и за см да си водя отчет, че положението е WoW - 91см, а в легнало положение(както мери акушерката)-88см. Предня път на ЖК ме мериха, но аз не проявих интерес, защото не очаквах все още да има голяма разлика, въпреки че корема ми расте както казва ММ - 'с часове!' И само за инфо започнах от талия 62 см. Мацки до края какво 'габарити' ще достигаме?  Joy

# 31
  • Мнения: 475
здравейте, мами ! Да се похваля-днес бяхме на преглед и всичко е ОК. Доктора сподели мнение,че най-вероятно ще е момиче. newsm44 Имах си едно такова усещане! Аз ще записвам час за втората ФМ за началото на април при д-р Мазнейкова и тогава ще разберем със сигурност дали ще е момиче.Записах се и на ЖК и съм на преглед на 19.03 . Все още не усещам бебчо,но се надявам скоро да го усетя!
Много прекрасни моменти и усмихнати дни !!!  love001  love001  love001

# 32
  • Варна
  • Мнения: 64
Момичета, някоя от вас знае ли какъв е проблема ако ти е много тесен таза и не се разшири до края. Чувала съм, че при такива случай се процедира със секцио. Някои запознат ли е с този проблем.

# 33
  • Мнения: 24
да така е прави се секцио, но само ако има съмнения че бебето е по-голямо, като за по-голямо се смята и 3,300 кг(които са нормални) в деня на раждането. Поне в Сливен в такива случаи май се подсигуряват със секцио. Аз иман 4 приятелки оперирани така по тази причина.

# 34
  • Мнения: 609
Ели благодаря за новата тема!    bouquet Hug

# 35
  • Варна
  • Мнения: 64
Gattina, мерси за отговора. Аз толкова да искам нормално да родя и накрая 100% ще излезе нещо което ще е пречка... Нищо, важното е да е здраво бебето Simple Smile

# 36
  • Мнения: 469
Според мен някои лекари спекулират с понятието "тесен таз", за да избегнат това да им звънят пациентките по всяко време на денонощието с изтекли води и да им се налага нощем да се занимават с детеродни процеси. Мое мнение е разбира се, но познавам 5-6 момичета, които родиха при една и съща лекарка и всичките бяха с тесен таз....

# 37
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Честита ни тема-да се разпиша, преди да сте я изписали. Simple SmileНе ми остава много време за писане покрай работата и детето.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 415
И аз благодаря за новата тема  Party
След днешния преглед вече съм по-спокойна. Още един лекар потвърди, че всичко е наред и бебка си има всичко и се развива добре  Heart Eyes Може да ми слагате розов щъркел  newsm30

# 39
  • Мнения: 2 104
 Miss-know-all много се раадвам , честити розови гащи! При мойта препоръка ли беше? Hug

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Miss-know-all много се раадвам , честити розови гащи! При мойта препоръка ли беше? Hug

Да, благодаря ти мама Ирина. При д-р Крумов отидох.

# 41
  • Мнения: 2 104
Няма грешка той, много ми липсва и жалко , че съм далече Hug

# 42
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Miss-know-all, много се радвам за добрите резултати! Честити розови гащи! Party

Момичета, някоя от вас знае ли какъв е проблема ако ти е много тесен таза и не се разшири до края. Чувала съм, че при такива случай се процедира със секцио. Някои запознат ли е с този проблем.

xxxyyy, това, че тазът ти външно е тесен, няма нищо общо с раждането. Важно е какви са размерите му вътре, т. е. дали ще може да мине главата на бебето оттам. Моят таз също е тесен външно, а две деца съм родила по естествен път, синът ми беше 3700 кг. и с доста голяма глава.

# 43
  • Мнения: 24
Честита ни нова тема   Simple Smile Днес бяхме на 4д и нашата мома най-накрая се показа по-добре . Лекарката потвърди , че сме с розови гащички   stork-girl

# 44
  • Мнения: 24
не вярвам xxxyyy да е имала предвид външните размери на таза

Общи условия

Активация на акаунт