Пролет идва засмяна,радва се всяка АВГУСТовска мама

  • 37 550
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 127
 Adanna явно не е или поне и за мен, много съм разсеяна напоследък даже докато говоря си губя мисълта  ooooh!

# 46
  • Мнения: 31
напоследък даже докато говоря си губя мисълта  ooooh!
Ох, не съм сама ... Вече си мислих, че са ми нужни повече от 2 книги да чета на куп, че направо ми изчезват думите от речника - ей така, както искам да обясня нещо. Моя мъж се шегува със - "По-малко говори с непознати. Само се усмихвай..." Simple Smile

Благодаря и аз за чудесната, цветна тема. Дай Боже само позитивизъм!

# 47
  • Мнения: 127

Ох, не съм сама ... Вече си мислих, че са ми нужни повече от 2 книги да чета на куп, че направо ми изчезват думите от речника - ей така, както искам да обясня нещо. Моя мъж се шегува със - "По-малко говори с непознати. Само се усмихвай..." Simple Smile

Благодаря и аз за чудесната, цветна тема. Дай Боже само позитивизъм!
[/quote]
 Joy твоя мъж много ме развесели, но съвета е добър

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 808
chockolina,

Хот Ели,
Благодаря Ви, пак ще пиша щом отида на преглед по съвет на много мила августувска мама, която за сега само ни чете  Wink ще посетя доктор Мариета Петрова в 19 ДКЦ.
Благодаря и на теб     Honey Deer   bouquet

# 49
  • Мнения: 1 073
Щях да ви питам нещо но забравих, какво ...

 Grinning Аз постоянно забравям разни неща и си мърморя сама "Сега какво щях да правя...". Не е ли рано за тази работа? Има ли други като мен?

Преди около час приключих един служебен разговор, за който ползвам слушалки към компютъра и току що се осетих да си ги сваля. И това а ко не е разсеяност и забравяне....... Simple Smile Grinning Laughing Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 073
Бързам бързам да ви кажа,
бебето ми вече шава Simple Smile Grinning
Бях забравила каък кеф е да го осетиш Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 1 740
Здравейте и от мен в новата темичка. Дано да ни е на късмет и да я напълним с много хубави резултати от прегледи.
Вчера мина моя преглед. Взеха ми кръв за БХС, т.к при първия риска беше височък предвид възрастта ми /37г./ Бебчо е добре, док.каза, че е момиченце. Това, което ме притеснява, обаче е, че още на предния преглед се е видял обратен кръвоток на сърцето, тогава док. не ми е казала, за да не ме тревожи толкова рано. Записаха ми час за м.април за фетална ехокардиография при д-р Маринов. Е, сега вече съм много  Weary притеснена. Много се надявам всичко да е наред. Някоя от вас имала ли е подобен проблем?

При миналогодишната ми бременност бебето имаше обратен кръвоток, но в комбинация с много други проблеми та беше ясно, че става дума за хромозомен дефект и трябва да прекратя бременността. До колкото знам ако само кръвотока е проблем и нищо друго има шанс всичко да си е Ок. Просто така или иначе трябва да чакаш времето за втора фетална за сърце специално, за да видят дали всичко е Ок и може би затова лекарката ти е постъпила по-добре като не ти е казала, защото просто нищо не можеш да направиш през това време, а само ще се притесняваш и може да си навредиш. Прегледа ще покаже, стискам палци да е супер сърчицето му.... Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 52
  • Мнения: 18
Имам стрии от пубертета и за това миналата бременност се мажех сутрин и вечер с Elancyl и до раждането нямах нови стрии. Прибрах се у дома и видях че на корема ми се бяха появили няколко червени стрии, явно в последния момент или точно след секциото. После докато кърмех не си мажех гърдите с нищо, и там също ми се появиха няколко стрии, в което няма нищо чудно защото много ми се препълваха с мляко. После когато поотслабнах малко забелязах че са ми се появили и няколко  нови стрии по бедрата. Този път ще се мажа редовно и след като родя, само не знам с какво бих могла да мажа гърдите.

# 53
  • Мнения: 1 073
Имам стрии от пубертета и за това миналата бременност се мажех сутрин и вечер с Elancyl и до раждането нямах нови стрии. Прибрах се у дома и видях че на корема ми се бяха появили няколко червени стрии, явно в последния момент или точно след секциото. После докато кърмех не си мажех гърдите с нищо, и там също ми се появиха няколко стрии, в което няма нищо чудно защото много ми се препълваха с мляко. После когато поотслабнах малко забелязах че са ми се появили и няколко  нови стрии по бедрата. Този път ще се мажа редовно и след като родя, само не знам с какво бих могла да мажа гърдите.
Аничка и аз миналата бременност се мазах само с Елансил - през цялото време.
Нямам никакви стрии. Сега ми се досвидяха парите да си призная честно и ползвам Палмърс и се надявам да няма проблеми пак. Точно днес един колега ми каза, че жена му се била мазала с Лансинох ( което е за гърди по принцип) на местата на които са й се появили стрии. Сега нямала нищо останало.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 740
Уж днес на ЖК трябваше да ми пускат изследвания, но лекарката свършила направленията та чак за края на април остава. Досега само веднъж да ми пускали и се чудя дали пък да не си ги пусна сама. Пълната кръвна катрина и урина не са кой знае колко скъпи. Какво мислите? На вас колко пъти вече ви пускат и какво точно.....?

# 55
  • Мнения: 367
Асти,на мен само веднъж.На 14.04 съм на ЖК и ми казаха,че тогава ще ми пускат

# 56
  • Мнения: 18
Ymemansi и аз сега в началото се пробвах с Palmer's Massage cream for strech marks а после и с пак тяхното Tummy butter, обаче ме сърби кожата като се мажа с тях и ги оставих. Пробвах и едно масло Maternea,  с него по добре се усещах но накрая се върнах на Елансил. Който за беда не се внася в момента и се наложи да си поръчам от чужбина.
Лансинох дали действа и за вече побелели стрии или само за червени? Май най-добре се повлияват още докато са червени, но не пречи нищо да се пробва Simple Smile

 Astined и за мен нямаше направление за изследване, доктора взе да се извинява, но аз имам допълнителна здравна осигуровка и ми ги пусна през фонда. Много ми е странно как нямат направления като уж по закон ти ни се полагат тези изследвания.

# 57
  • Мнения: 127
Astined и на мен са ми пускали само веднъж до сега изследвания. Предполагам другия път като отида на 03.04. ще ми пусната ама моито АГ е малко разсеяно, така че ако не попитам може да остане и за по - нататък.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 948
Уж днес на ЖК трябваше да ми пускат изследвания, но лекарката свършила направленията та чак за края на април остава. Досега само веднъж да ми пускали и се чудя дали пък да не си ги пусна сама. Пълната кръвна катрина и урина не са кой знае колко скъпи. Какво мислите? На вас колко пъти вече ви пускат и какво точно.....?

Досега са ми пускали 1 път на 30.01- 13г.с. На 01.04-22г.с. са ми 2рите изследвания.

# 59
  • Мнения: 1 073
ani4k@  аз намерих Елансила в две аптеки когато го търсех, но наистина цената ме отказа.

Ти от къде си го купуваш, излиза ли по на сметка от чужбина?

Astined,  и аз съм май с една кръвна картина до сега, урина ми пускат всеки месец обаче, но аз съм с повишено внимание заради бъбреците.

Общи условия

Активация на акаунт