Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 723
  • 751
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 84
пропуснах да напиша, че съм си пресяла и пудрата захар

# 211
  • Мнения: 368
Момичета, имам спешна нужда от помощ. Съвсем начинаеща съм в правенето на торти, покрити с фондан. Вчера си направих тортата и я оставих в хладилника да стегне. Започнах да приготвям масления крем и дойде проблема. Правя го по рецептата на Димитрана. Но захарта не иска да ми се разтвори. Стои като пясък в крема. Бъркала съм повече от час и не става. Накрая добавих и няколко лъжици прясно мляко, пак бърках и си стои така като пясък. Сега ще се опитам пак да го направя на ново, но къде греша ... Маслото ми е немско. Моля ви за съвет какво да правя!
Млякото затопли ли го? Сложи масления крем на водна баня, само на пара, не да кипи, колкото леко да разтопи захарта, като същевременно биеш с миксера. И можеш да добавиш един разтопен бял шоколад - от топлината ще постопи захарта.

# 212
  • Мнения: 84
Благодаря ти за съвета! Сега ще опитам и ще пиша за резултата.

# 213
  • Мнения: 60
Здравейте, може ли да ми препоръчате торта за дете - естесвено по лесна за приготвяне( блатове и крем). Малката се  е спряла на смърфове, смятам да я покрия с фондан и да направя къща-гъбка. Благодаря

# 214
  • СОФИЯ
  • Мнения: 6
Здравейте! Аз съм  новобранец в правенето на торти и имам нужда от помощ. Искам да направя за рожденния ден на сина ми френска селска торта, а си взех и диск от фондан който да сложа отгоре. Въпросът ми е   върху последния блат трябва ли да слагам от крема от заквасена сметана или директоно маслен крем за да залепя фондана. Дали посления - най-горния блат няма да остане сух? Ще съм ви благодарна ако ми помогнете. И поздравления за нещата които правите. Невероятни сте.

# 215
  • Мнения: 46
eli_viki, ако това ще е първата ти торта с фондан, съветвам те да не рискуваш с такива "грандиозни" проекти или поне направи репетиция преди големият ден  Simple Smile В началото на всяка тема е пълно с рецепти за кремове и блатове. Всеки има различен вкус. Но ако искаш да е супер лесно направи пандишпанови блатове (които аз лично мразя, но това си е мое мнение) и крем на Йоткер с желатин и разни плодчета.. например.. така на прима виста си говоря  Whistling Има толкова варианти.. просто започни да изпробваш и ще откриеш този, който ви допада най-много. Успех  Peace

naska82, и ти си се хванала с нелесна задача, ако си начинаещ  Thinking Но на въпроса ти - не, най-горният блат няма да е сух. Не го мажи с крем със сметана, а с маслен крем (или ганаш). Всички блатове се напояват (не сипвай с лъжицата, а навлажнявай с четка) или с кафе, или с портокалов сок, или с мляко.. дори и последния. Така че няма да ти остане сух, не се притеснявай в никакъв случай за това Peace

# 216
  • Мнения: 84
опитах да поразтопя захарта на водна баня, но нищо не стана, отново се усеща като пясък в масления крем. Явно не съм попаднала на хубава пудра захар или не правя нещо както трябва. Добавих и разтопен бял шоколад, но отново се усеща.

# 217
  • Мнения: 686
Момичета, имам спешна нужда от помощ. Съвсем начинаеща съм в правенето на торти, покрити с фондан. Вчера си направих тортата и я оставих в хладилника да стегне. Започнах да приготвям масления крем и дойде проблема. Правя го по рецептата на Димитрана. Но захарта не иска да ми се разтвори. Стои като пясък в крема. Бъркала съм повече от час и не става. Накрая добавих и няколко лъжици прясно мляко, пак бърках и си стои така като пясък. Сега ще се опитам пак да го направя на ново, но къде греша ... Маслото ми е немско. Моля ви за съвет какво да правя!
  Сигурно е от захарта, явно не е била много ситна. Следващия път може да я пресяваш за всеки случай. Ако измажеш много тънко едва ли чак толкова ще се усеща.

# 218
  • СОФИЯ
  • Мнения: 6
Здравей  teditoS и благодаря за съвета и обясненията. Аз правих една проба( мисля че се получи) преди седмица но без да слагам диск от фондан. Надявам се и сега да се справя. Благодаря много.

# 219
  • Мнения: 46
naska82, няма за какво Wink Само моля те обясни ми какво имаш предвид под "диск от фондан"  #Crazy Нали знаеш, че фондана се разточва и се покрива цялата торта с него? Прощавай, може и аз да не съм те разбрала, но фондана не е твърд и не е във формата на диск. Да не би да говориш за някаква платка?

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
naska82, няма за какво Wink Само моля те обясни ми какво имаш предвид под "диск от фондан"  #Crazy Нали знаеш, че фондана се разточва и се покрива цялата торта с него? Прощавай, може и аз да не съм те разбрала, но фондана не е твърд и не е във формата на диск. Да не би да говориш за някаква платка?

Диск е готова кръгла фонданена плака. По-долу давам пример Wink


Диск от фондан

# 221
  • Мнения: 46
naska82, няма за какво Wink Само моля те обясни ми какво имаш предвид под "диск от фондан"  #Crazy Нали знаеш, че фондана се разточва и се покрива цялата торта с него? Прощавай, може и аз да не съм те разбрала, но фондана не е твърд и не е във формата на диск. Да не би да говориш за някаква платка?

Диск е готова кръгла фонданена плака. По-долу давам пример Wink


Диск от фондан
Мерси, _Пепи_, грешката е в моя телевизор.. в началото помислих, че naska82 говори за обикновен чаршаф от фондан. Щом е за платка, тя явно си знае как да действа  Peace Ще чакам с нетърпение да видя резултата  Laughing

# 222
  • Мнения: 22
Здравейте! Имам малко време и рекох да надникна тук Simple Smile Не мога да се включа по въпросите за френската селска торта и домашния фондан Rolling Eyes Не съм правила такива неща за съжаление... Но мога да отговоря на вилана с какво съм вапцала рамката  Laughing Първо пръсках с черен спрей и върху него- златен спрей. Редувах ги няколко пъти, докато свършиха  Laughing След това с четка минах само релефните елементи със златната боя на Америкалър, повторих два пъти.
Сладка Мими, много шоколадово-сладка изглежда тортата за празника ви! Честит ви празник!! Hug
Вилана, китарата е станала добре. Дори изглежда пропорционална. От какво мислеше да са струните, та се отказа?
Дидка, е бива ли сега такава лошо декорирана торта да показваш,м?! Wink да беше казала- щяхме да те оттървем от нея, да не се излагаш 'начииии  Mr. Green Laughing
Сладуранке, сладурска серия тортички си показала! Харесва ми моделирането на фигурките, детайлно, чисто! Фаворити са ми катеричоците на Росен, ама аз съм пристрастна към тоя вид гадинки!!!
Сега ще ви покажа и последната ми/ засега/ торта, която беше за една прекрасна млада дама, навършваща изключителните 20 години!

Вътре беше с ванилови пандишпанови блатове и ванилово-сметанов крем с ананасови парченца. Ето тук има още малко картинки, ако ви се гледа и от другите страни Grinning
https://www.flickr.com/photos/79235175@N03/with/10722769794/
Аз излизам сега в тортена почивка до средата на юни Laughing Ще се радвам на вашите творения! Heart Eyes

# 223
  • Мнения: 148
Vilana,много добре си се справила със китарата но тоя надпис много ме дразни.Огромен е и разсейва от всичко.Не ми пречи че няма струни и така ми харесва.
Сладката Мими,тортичката изглежда зпетитна.
Hahah,Marinke за твоята торта се изказах вече.А ти си уникална и си го знаеш.И за да не скучаеш сега ще пусна още една зле декорирана торта.
Сега да ви досадя със някои мои неща.Утре най-малкото ми внуче има погача та по този повод някои неща.
Първо официалната торта,която трябва да седи на масата през цялото време/така иска дъщерята/и плюс  това празника ще е на два пъти от 11,00 и 16,00ч.Та поради тая причина тя не искаше да се реже за да не изглежда сякаш втората смяна гости ще хапват друга торта.Решихме да е дъми,а отделно да направя две торти за двете празненства.Съответно и две погачи и т,н.
Тортата е на тема малкият принц,защото такъв е и надписа на вратата на стаята му.

Белият борд съм го изрязвала на ръка че нямах нищо подходящо толкова широко.Не съм особенно доволна но постигнах това което исках,да се вижда и от синьото но да не е прекалено,и двата борда да образуват някаква форма.
Ето и тази която ще режем на пасти.Две са на брой не са покрити,само измазани със моят крем без много да се престаравам.

и малко сладки,открадната идея от Силвето за което и се извиних.

Дано не ви досадих много.Лек ден!

# 224
  • Мнения: 22
Налиииии, ама я изядохте много бързо оная, зле декорираната..... Joy
Малеееее, Дидеееее, страхотна е станала!  Heart Eyes Бордът, такъв широк, много ми харесва!   Да ви е жив и здрав Малкият принц!!! Много да ви радва и да те вдъхновява за следващи торти  Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт