НВ-ВМХ, част 76

  • 39 687
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 20 257
Ясно за сиренето.
И 49 е добре, но понеже 8 месеца си стоях на 48.500, мисля, че е по-добре да сваля още половин-един кг. Нищо, с повече стриктност ще се наместят пак нещата.

И малко плочки  Sunglasses

# 646
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Искам да попитам спортуващите, които гонят заслабване, с колко си намалят калорийния прием?
Смятам да отида на тренировка по кикбокс, да опитам този спорт как е. Та дневно ми трябват 2100ккал, когато не спортувам, със спорта са 2400. Сега съм се ограничила на 1500калории дневно, ходя на йога и  на Пауър плейт, но като стартирам бокса колко калории в повече да изяждам, какво ще ме посъветвате?

# 647
  • Мнения: X
Здравейте,
Магнезиевият карбонат добра форма на магнезий ли е? Смятам да купя разтворимите таблетки на Або Фарма.   bouquet

# 648
  • София
  • Мнения: 10 858
Алма, така е малко условно да се каже, защото не се знае дали правилно са ти изчислени калориите по начало. Влез например тук: http://www.myfitnesspal.com/. Сайта ще ти изчисли точно колко калории трябва да приемаш за да отслабваш при твоето състояние и физическа активност.
На мен например са ми изчислени 1590ккал. за да отслабвам. Спазвам ги от известно време и определено имам редукция на мазнини. Много бавно става, но има резултат.
Давам този сайт, защото ползвам него и не съм проучвала другите. Има най-различни, можеш да избереш друг, ако не искаш този.

Леми, сто процента и аз имам такива плочки  Joy

Да направя един междинен отчет по фаста до момента:
2 яйца на очи на сух тиган + кафе с 11 гр. коксово масло и 1 с.л сметана 30%.

# 649
  • Мнения: 377
Здравейте момичета!
И на мен ми е интересен резултата от фастенето и ще ви следя отблизо  Laughing. Надявам се след Великден и аз да направя за 2-3 дни.
Иначе се стремя да се храня според режима, но имам и отклонения по празници. Вече 3 месеца и половина се храня така и определено това е моят начин на хранене.
Консултирах се и с лекар заради изведената ми жлъчка и той ми каза, че мога да ям мазни храни без да се притеснявам. Така че продължавам така и занапред, като мога да се похваля с видимо свалени мазнинки в областта на кръста.
Откакто съм на режима започнах и тренировки в домашни условия и може би комбинацията от двете доведе до така желания от мен ефект.

# 650
  • Мнения: 9 084
Искам да попитам спортуващите, които гонят заслабване, с колко си намалят калорийния прием?
Смятам да отида на тренировка по кикбокс, да опитам този спорт как е. Та дневно ми трябват 2100ккал, когато не спортувам, със спорта са 2400. Сега съм се ограничила на 1500калории дневно, ходя на йога и  на Пауър плейт, но като стартирам бокса колко калории в повече да изяждам, какво ще ме посъветвате?

А, защо искаш да увеличаваш калориите след вкарването на спорт? Нали искаш да отслабваш или не съм те разбрала правилно  newsm78
Принципно със спорт не се горят толкова много калории, колкото си мислят хората и често се случва така, че започват да качват, защото си мислят обратното и увеличават приема.

Имай предвид, че една тежка едночасова тренировка няма да ти изгори повече от 300 калории, което също така зависи от стартовото тегло и активното такова.
Не знам, колко килограма си сега, но над 2000 калории са не малко храна, ако говорим за качествена такава.

Сега за фастенето  Flutter Mr. Green
И аз от днес съм в групата - до момента 5 броя бадеми, 1 авокадо, 1 кафе.
Довечера съм планирала яйца.

# 651
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Дзак! Ей, какви сладурски фастърчета са се заформили! Браво, момичета! И да отчетете резултата! Супер ми е интересно, признавам и  Embarassed
ИСкам само да кажа за сиренето крема - не знам защо толкова спокойно всички го ползват тук, супер нискокачествено е по принцип. Иначе, по технология се прави даже не от мляко, а от сметана, ама ... дори и филаделфията е растително, не животинско, а растителната му мазнина е гадна палма... Най-вероятно Леми е задържала вода. А и 200 грама за сваляне е ...всъщност нищо, това си е нормално вариране в теглото на човек, дори +-1 кг. не е нищо. Та, място за притеснение няма, а да ви пусна една рецепта за домашно крема сирене - мариетка го беше постнала, направих го вкъщи, много вкусно става и , макар че мъжа ми се смя и каза, че това не е сирене крема /щото е от мляко/, на вкус е перфектно и е истинско http://ilrai.blogspot.com/2014/02/blog-post_2244.html .
Лек и усмихнат ден и да споделите резултати с фаста, да взема след Великден и аз да се пробвам, че бая съм се омазнила и се очаква още ...  bouquet  bouquet  bouquet

# 652
  • Мнения: 10 382
 Привет фастуващи девойки  Grinning. Значи претикахте първия ден. Давайте нататък още 2-3. Неостанаха  Grinning.
[quote author=Cioccolata link=topic=774036.msg27956632#
Обаче интересното, което ми попадна днес по повод на факирстването в една тема във форума на Kostdoktorn, е, че някой (не става ясно дали мъж, или жена) за 6 дена факирстване не свалил(а) нищо, понеже нямал(а) за сваляне.....
[/quote]

Мда за себе си и аз до такъв извод достигнах без да съм почнала фаста та освен тренировките и това ме възпира. Но ще ви видя вие какво ще докарате пък може и аз да се включа на втората масовка.

За махане на калории при спорт съм ползвала формулите от сайта на Милко.

# 653
  • Мнения: 6 347
Вики, сигурно има голямо значение кой как го прави фаста - с какви храни, колко хранения за деня. А и въпросният швед/шведка е правил "факир", а това е малко по-различно все пак - предполага да се ядат месо, яйца и мазнини на корем, но без растителни храни и без млечни, докато Аткинсовият фаст разрешава високомаслените млечни (друг въпрос е, че крема сиренето е боклук), но ограничава стриктно калориите и налага и ориентировъчни съотношения (май трябваше мазнините да са 90%). И освен това причината този човек да прави "факир" е, че е искал да провери дали млечните му причиняват запек. Не знам дали е установил със сигурност, че са точно млечните, защото може фибрите от зеленчуците да са му били също проблем или дори по-голям проблем, но от 6 дни факирстване казва, че се отървал от запека. Обаче темата свършва дотам, не знам как се е развил експериментът по-нататък. Embarassed

Да допълня за факирстването: то може да се прави до 2 седмици, защото все пак храната не е ограничена до 1000 калории, а се яде нормално, само че се консумират само месо, яйца и мазнини. Използват го със същата цел като мазния фаст - преодоляване на плато или ускоряване на отслабването.

А сега, като се замислих, всъщност има хора, които с години си карат по този начин - на факирстване Wink То де факто експериментът на Стефансон е бил кажи-речи същото нещо (не знам за яйцата де), но съвременните му последователи, които наричат себе си carnivores, ядат точно тези храни - месо, яйца и мазнини (масла).

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 18:14 от Cioccolata

# 654
  • Мнения: 3 743
Извинете, нямам никакво време за форума. После ще се връщам да чета дали има коментари за статията за водата, която постнах.
За мен може и да се окаже работеща стратегия. Май досега съм се оливала с водата, което пък води до объркване на организма. Притеснявам се малко да не се дехидратирам така, но засега продължавам с около 1л и нещо вода на ден (44кг съм/155см)

Сега ми попадна този материал за chrononutrition. Какво мислите за него?

http://www.passeportsante.net/fr/Nutrition/Regimes/Fiche.aspx?do … utm_medium=intern

# 655
  • Мнения: 2 275
на мен ми беше любим Laughing
но това мерене не ми хареса ooooh! има ограничение на количеството
аз все търся ядене на корем Joyмакар  сега да ям  малко,не искам да меря Crossing Arms
иначе прилича на нашия,но с повече въглен
принципа е супер:мазна закуска,тежък обяд и лека вечеря
кураж,девойки   Hugденят свършва
аз ще се опитам утре,днес важни срещи имах

# 656
  • SA
  • Мнения: 3 196
Аз така или иначе млечни не ям, даже и масло няма да ям тези дни. Като свьрша с фаста, направо ще премина кьм факирстване. И без това дните след Великден ще са доста подходящи за целта, месо и яйца ще има доста за доизяждане.
Засега се движа по план, изядох купичка с пача преди малко и по-кьсно вечерта ще изям и авокадото.
Изпила сьм и 2 литра чай ройбос.
Никакви трудности нямам до момента. Чувствам се много добре, даже направих основно почистване на кьщата днес и половин час упражнения с пудовката.

# 657
  • София
  • Мнения: 10 858
Много интересно, но до момента аз не съм изпитала и 1 минута глад. Тренирах си както обикновено  и ядох на обяд само защото трябва да ям. Яла съм две яйца, малко кокосово масло в кафето и каймак от 2 л. прясно сварено домашно мляко.
Цял ден мия прозорци и гладя пердета  Joy Чувствам се прекрасно!  Heart Eyes
Моята приятелка обаче се побърква от главоболие. Личи си, че не е адаптирана към горене на мазнини, поне аз така си го тълкувам.

Любче, благодаря за рецептата за кремата! Задължително ще я направя  Hug
Бях сигурна, че тази по магазините не може да съдържа нищо нормално.

# 658
  • София
  • Мнения: 2 995
Мен пък ме е обзела някаква необяснима еуфория, преди малко в градинката подскачах след кученце, ухилена до уши  Mr. Green

В стари теми сега чета че влизането в кетоза е трудно и е необходимо време. Но като се има предвид, че последните седмица бях изключително стриктна (като изключим алкохола вечер Embarassed), като нищо може и да се е случило.

(Мислите ли, че е добра идея да отбелязваме коментарите по фаста с едно Фаст преди поста, за да могат да бъдат прескачани лесно от който не се интересува?)

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 19:46 от Assos

# 659
  • Мнения: 10 382
Шоки   bouquet   
То май аз си факирствам поначало без да го планувам  newsm78.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт