Кой е виновен?

  • 5 328
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Разбирам те, Октопод, и на мен директорката не ми е любимка, нито охраната, нито чистачките.
Вероятно обаче след онзи случай със зеленото училище и старото даскало на голямото, вече не се вторачвам толкова.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
оградата се боядисва от петък.
Но едва днес виждам цели 3 бележки с предупреждение...
Поне това си постигнала, Окти  Peace
Виновен обикновено е арменският поп.

П.П. директорката ако е със сако днес, то беше на инспекция и разговор с бояджията преди 40-50м.

# 17
  • Мнения: 5 234
Е, не, реакцията на директорката е потресаваща.  #Crazy

# 18
  • Мнения: 3 634
Но едва днес виждам цели 3 бележки с предупреждение...
Поне това си постигнала, Окти  Peace

Колко простичко и напълно достатъчно!  thumbsup

# 19
  • Мнения: 2 302
Неадекватната реакция на директорката и персонала няма да коментирам!

Но друго простичко решение е тези пролетни освежавания да се извършват през почивните дни, когато рисковете от отравяне, изцапване, алергии и др. са минимизирани. Това са деца все пак!  ooooh!

# 20
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 386
Боядисването през почивните дни се заплаща по-скъпо. На скорошна среща на настоятелството беше повдигнат въпроса за оградата, по-скоро в посока ограничаване достъпа на външни лица в  двора. Директорката тогава каза, че няма пари за ремонт на оградата изобщо.

Октопод, благодаря!

# 21
  • София
  • Мнения: 595
Неадекватната реакция на директорката и персонала няма да коментирам!

Но друго простичко решение е тези пролетни освежавания да се извършват през почивните дни, когато рисковете от отравяне, изцапване, алергии и др. са минимизирани. Това са деца все пак!  ooooh!

Или по време на ваканция, каквото беше цялата минала седмица  Peace

# 22
  • Мнения: 10 547
Е, добре, де, на тая ограда не й ли намериха решението вече? Колко му е с волята на родителите да намерят начин да се постегнат липсващите й елементи и да се сложи врата там, където сега боядисват?

# 23
  • Мнения: 3 634
При подобно отношение не знам как се достига до волята и даренията на родителите.

# 24
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 370
В този случай всичко е много сбъркано. Първо, имаме на лице клас от 18-20 деца с ЕДИН учител и никой не се е омазал по време на учебния ден. Децата са били наглеждани /според думите на директорката/, но на всички е ясно, че 20 деца няма как да нагледаш, та вероятно учителката ги е И предупредила за боята. 6-годишните се впечатляват и едва ли предупреждението просто им е минало край ушите. Госпожата забранява е то е изпълнило указанията, но вече е с мама и няма причина да не опита да се допре до оградата  Wink Второ, лъжа за замазване на положението ми е подмолно.

След това се върнах в училището защото реално отивах там за среща с класната. Директорката ме пресрещна във фоайето и ме попита къде отивам. Отговарих, че съм се запътила към най-близката тоалетна, за да измия ръцете и лицето на детето от разредителя.

Това дете прави ли бели вкъщи?

# 25
  • Мнения: 5 259
смея да твърдя, без да съм била свидетел на сценката, че и нашата съфорумка едва ли е била хрисима и непредизвикваща с нищо раздразнение.  
И слава богу! Да си хрисим в такава ситуация е възможно най-погрешното. Поздравявам авторката за реакцията, а за директорката нямам думи просто. Много е трудно да се извиниш и да признаеш, че си допуснал грешка и вместо да се репчиш и оправдаваш, да помислиш как да я поправиш. Но когато си на ръководен пост това е едно от първите неща, които трябва да можеш.

# 26
  • Мнения: 3 634
Саморая, разсъжденията ти са напълно погрешни. Първо до оградата децата няма причина да ходят с учителката защото се предавата на родителите от фоайето,  а двора за игра е от другата страна на сградата. Второ, този ден детето ми не беше на училище и отивайки на там не е имало кой кого да предупреди, ако няма надпис. И накрая,  какво остава за всички хора, които минавата покрай тази ограда?
Какво значи прави ли бели? Дали беси улични котки или се случва да разлее чаша с мляко?
Цитатът с коментар за подмолна лъжа не ми е ясен. Аз ли съм излъгала?

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 08:08 от Октопод с рокля

# 27
  • Мнения: 24 467
Това неадекватно поведение на ръководството не следва да се покрива. Само жалба е нормалната реакция в случая, хубаво, че сте стартирали. Сбъркали- сбъркали- като организират боядисване, теренът се обезопасява и се съобщава писмено, независимо дали това се прави от общината или школото. Но последващата реакция може да бъде отчетена като нормална само за помрачено съзнание.
Пиши какви резултати имаш.

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 08:31 от Judy

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Освен изхабени нерви, не вярвам да има развитие по отношение на д-рка и ръководство на 10то.

Значи случаят е такъв...
През двора на въпросното школо се минава от всички пешеходци в района, защото това се явява най-пряк път. И ВСИЧКИ минават покрай въпросната ограда.
Детето на Окти се е изцапало... и още деца се изцапаха. Но дори и възрастни бяха омазани. Те на кого да се оплачат?

Най-тъпото е, че боядистването започна в края на ваканцията. Отделно работи само един човек и става много бавно. Непрекъснато му се смеят ученичките от по-горните класове, че те ще завършат училище, а той няма да е до средата на оградата.

Но понеже това школо ми е пред очите повече от 8-9г, бих казала, че само в последните 2 или 3 някой се грижи за двора му, за оградата, за визията като цяло.
Та вината е само на пишман-бояджията, че го домързя да сложи няколко табелки.

# 29
  • Мнения: 24 467
Точно табелите биха онеправдали онзи, който е възложил работата. Едни табели и толкоз. Хората и лентичка поставят по белия свят, ама ние, да речем, в него не живеем.
А какво му е пречило на този бързак да си боядиса по време на ваканцията, когато поне деца няма толкова в района?

Общи условия

Активация на акаунт