Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Всичко е в реда на нещата , подскачам отвреме навреме все пак и аз имам мнение . Естесвено ,че темата е за всички и всеки може да си каже каквото мисли . 

Обичала е и все още обича , мисля с повечето жени е така . Но както описах обстоятелствено , понякога се получават разминавания поради много от вече изброените причини .. и такива за които не съм се сетил.
Варианта любовник винаги се върти в главата на мъжа ...
Ако е това и ако някога е имало чувства за мен е най-тъпото нещо - да лъжеш себе си и човека до теб .
Е това все пак се отнася за хора които имат някаква съвест нали ?!

Мамите най-добре знаят ,че след раждането нещата стават различни .
Това не означава ,че животът спира нали .
А ние татковците се опитваме да се нагаждаме ,че вече не сме единственото нещо .

# 16
  • Мнения: 2 674
И на мен жената ми се струва отегчена и според мен вече не я привличаш сексуално, което не означава, че не й се прави секс  Sunglasses Не вярвам там, където нещата са изстинали да пламне огън отново - може, но за малко. Нали знаете - в началото на връзката като те докосне другият, направо избухват усещания и емоции, с годините - все едно си се докоснал сам и без да искаш  Laughing
Но аз и не вярвам в моногамността на хората в сексуално отношение - просто някои се примиряват.

Не съм чела другите отговори по темата, но с две ръце се подписвам под този пост  Peace
Скука, рутина, досада, обичайните битови ангажименти-ето това е убиецът на страстта във почти всяка връзка. Някои наистина се примиряват, някои се пробват извън семейното огнище, въпрос за морал и гледна точка  Wink Ако държиш да възродиш сексуалният ви живот трябва да измислиш нещо нетрадиционно, което да накара жена ти да те „види“ с други, чужди очи. Почивка в чужбина, екскурзия за уикенда, покупка на нещо голямо за в къщи... И престани да й мрънкаш и да й натякваш, че не правите секс. Това отблъсква още повече, повярвай ми!
Любовник едва ли има, защото ако имаше нямаше да е отегчена и изморена, а щеше да ври и кипи от енергия и емоции и ти определено щеше да „намажеш“ в сексуално отношение. Щеше да е приповдигната и в еуфория, да се държи мило с теб, за да не събуди подозрения.
И още нещо искам са допълня-има едно златно правило в отношения ни с хората-каквото даваш, това получаваш! Ако даваш любов, ще получиш любов, ако даваш лошо настроение, хронично мрънкотене, глупави претенции, ще получиш абсолютно същото от партньора. Много е просто, само трябва да дадеш това, което искаш да получиш.

Последна редакция: пт, 11 апр 2014, 19:48 от мамичка мекичка

# 17
  • Мнения: 1
Няколко пъти мисля описах какво ме е подтикнало да създам темата .
Всъщност първоначално беше някаква криза , както и да накарам всеки да се позамисли .
Повтарям ,потретвам .. или май вече пошеснайствам - ВСЕКИ ИМА АНГАЖИМЕНТИ ,ВСЕКИ Е ПОДЛОЖЕН НА СТРЕС .
Това глупаво деление "аз правя повече , ти нищо не вършиш " мисля е доста отживяло .
Или май .. това е един от основните проблеми ...
Жалко че толкова дами мислят по този начин , надявам се да не са били изкрени отговорите ...
Защото ако е така и причините за Вас са "Скука, рутина, досада, обичайните битови ангажименти.."
Лошооо Седларооов това означава ,че не можете да се справяте със стреса - лично мнение ( то кой ли може .. ама докато не опиташ  няма да знаеш дали можеш).

Интересни твърдения ми направиха впечатление почивки в чужбина ( хъх ама ние сме в България със смешни заплатки ...)
Нещо голямо да се купи ( нещо като 100 литра бойлер ли ... )... отдавна не сме материалисти  в нашето семейство .
Съжалявам ако е прозвучало като "мрънкане" .. не е било такова .. описах няколко пъти .

Стига с това - като видим "секс" и само за това се хващаме , то не бяха любовници , то не бяха чудеса . " Секс " без чувства си е нещо като платено забавление .
Това си е просто нормалната стъпка , кулминацията на чувствата .
Просто не позволявайте чувствата да хващат паяжини !


Единственото със което съм на 100 % съгласен е :
"И още нещо искам са допълня-има едно златно правило в отношения ни с хората-каквото даваш, това получаваш! Ако даваш любов, ще получиш любов, ако даваш лошо настроение, хронично мрънкотене, глупави претенции, ще получиш абсолютно същото от партньора. Много е просто, само трябва да дадеш това, което искаш да получиш."

Та така .. уважавайте се бе хора ама двустранно .

Форумът е публичен , всеки може да изрази каквото си пожелае мнение , но смятам че въпросите зададени са важни - нека не ги омаловажаваме със недомислени коментари ( ако може ).

Доста семейства се сблъскват с подобни проблеми и ако това ще бъде от полза на някой - ще бъде най-доброто нещо .

Честно почувствах се много добре когато няколко дами споделиха "как са погледнали с любов съпруга си " - това е просто супер и много се радвам за всички хора които изпитват истински чувства .

Ако съм наранил чувствата на някой/я - искрено съжалявам , но така разсъждавам аз .

Нямам претенциите да се съгласявате с мен , а просто да изчетете темата(ако искате) и да си направите сами изводите - ако имате желание да си запазите връзките за по-дълго време действайте - ако ли не пускайте когото трябва по пързалката .

Пожелавам Ви една хубава вечер с вашият човек  Wink

# 18
  • Мнения: 2 674
.. същество .., какъв всъщност ти е проблема?
Питам, понеже в последният ти пост имаше перефразирани извадки най-вече от моето мнение Wink Кое те обижда, кое те засяга? Ми да-точно рутина и скука ви е проблема, казвам ти го като 100%-това жена с 11 годишен брак. Задаваш въпроси, споделяш лични неща, а когато отговорите не ти харесват, се врътваш нацупен... Инфантилно, много инфантилно...Акъл се дава на човек, който възприема.
Сори, нищо лично, оправяй се както можеш  Peace

# 19
  • Мнения: 1 127

Единственото със което съм на 100 % съгласен е :
"И още нещо искам са допълня-има едно златно правило в отношения ни с хората-каквото даваш, това получаваш! Ако даваш любов, ще получиш любов, ако даваш лошо настроение, хронично мрънкотене, глупави претенции, ще получиш абсолютно същото от партньора. Много е просто, само трябва да дадеш това, което искаш да получиш."

Та така .. уважавайте се бе хора ама двустранно .


С горното + допълнението/задължително/ и аз съм съгласна. Щото иначе можеш да даваш кооолкото си искаш, и да преливаш от пусто в празно.... Принципно говоря, не конкретно.

# 20
  • Мнения: 1
Хей  "мамичка мекичка " извинявай , не се сърдя и аз изразих мнение ( с някои неща не бях съгласен просто ... а и леко съм поизнервен .. боря се с това повярвай  ).
Не се и цупя на никого , много уважавам форума принципно - най- добрият форум в България е за мен .

Не ме изненадва ,че получих и доста лични съобщения за подобни проблеми .
Пожелавам на всички да се вземем в ръце и да не изпускаме щастието което сме намерили .

Цункайте сега половинката , нищо ,че спи или сте се сдърпали днес за нещо тъпо  Wink

# 21
  • Мнения: 46 675
...Почивка в чужбина, екскурзия за уикенда, покупка на нещо голямо за в къщи...

Това мен би ме настроило зле. Въобще всичко, което е свързано с пари. Така че трябва много да внимава и да е сигурен, че я познава и й харесват подобни финансови стимули.
За мен е много по-важно нещо, което е направил с двете си ръце, независимо жест или нещо др.

ВСЕКИ ИМА АНГАЖИМЕНТИ ,ВСЕКИ Е ПОДЛОЖЕН НА СТРЕС

Можеш ли с 2 думи да опишеш как минава времето ви след работа - нейното и твоето?

Ама ти много говориш/пишеш. Ако си така и с нея... действай, не се обяснявай много  Mr. Green

# 22
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Цитат
Не си спомням баща ми
някога да е казвал на мама:
- Обичам те!
Но щом болест я връхлетеше,
той переше и готвеше
и я поглеждаше толкова ласкаво,
че тя се изчервяваше,
като момиче.
А когато мама умря –
татко се смали,
залиня
и набързо пое
към небето.
На гърба
на тяхната сватбена снимка
прочетох: “Василке, чакай ме.
Скоро ще дойда при тебе.”
След тези простички думи
колко ли струват
всичките
любовни антологии?
Николай Гюлев

Удобно извинение са рутината ,скуката, досада, битови ангажименти . Ама не е прилично да се каже "омръзнали сме си". Защото това води до по-сериозни последици, които ще развалят рахата.
Не я разбирам тази логика и мислене. И защо трябва да прави котешки каваци, за да го погледнела с други очи. Тя какво е направила, за да я гледа той така? Бабите и дядовците ви само в чужбина са ходили да си разнообразяват браковете, мхм. Пък за тях битовизми не е имало. Хич.   
Евала ти, същество, че не си се примирил! Peace

# 23
  • Мнения: 1 040
Аз не мога да си представя секса да ми отпадне от мераците,
независимо от битовизмите и умората от деня,
едно приятно нещо, което ти е без пари - и да се лишиш от него, е глупаво...  Simple Smile
 

# 24
  • София
  • Мнения: 258
Тъжно писмо...единственото, което ми хрумва като чета 19г брак е,  че проблема може й да е хормонален, не знам жена ти на колко е ,но след определена възраст май либидото спада. .. за щастие има хапчета за тази цел... Не съм специалист. .. но това ми хрумва... Дано нещата ви се наредят, защото те разбирам от личен опит.

# 25
  • Мнения: 3 168
Така и не каза колко често правите секс. Фактът че отказваш да мастурбираш навежда на мисълта, че едва ли оставаш на сухо за повече от 2-3 дни. Иначе не виждам как се удържаш да не мастурбираш.

А секс на 2-3 дни след 19 години си е мечта за повечето семейства, така че стига си мрънкал.

Ми то и много секс пък и все един и същ на всеки ще омръзне за 19 години.
Така че това за рутината, и за това че каквото дадеш това ще получиш не би трябвало да те дразни толкова. Вземи се замисли малко.

И друго: недей да ни пишеш писма на нас, дай го на жена си. Хич не прави добро впечатление, изглежда че те е страх да се изправиш срещу проблема, а само си го заобикаляш.

# 26
  • Мнения: 3 168
"Вярно е ,че повечето отговорности ги поемаш ти .
Но кажи ми как да поема повече отговорности , след като виждам ,
че нищо не се променя ( опитах много пъти ...)"

Опитай да ги поемеш за по-дълго, не за ден-два.

Или за постоянно, може да даде резултат след няколко седмици.

# 27
  • Мнения: 1 136
Какво направи днес , за да я накараш да се усмихне , колко пъти я прегърна и й изпрати поредния "инфантилен " смс с шега или просто обичам те? А жената заспива в 22.00 , а ти си се загледал във филм , който на теб ти харесва или на нея ... Та тя е около 40-те може би /мин/ , бори се с менопауза и т.н - къде си ти , когато е болна , изчервява ли се като момиче като я погледнеш и пазиш ли сватбена снимка , за да напишеш"чакай ме , ще дойда скоро при теб"?

# 28
  • Мнения: 6 365
Едно време е имало семейства, които след като си родят децата, са се обричали на безбрачие. Това е прието за православни двойки. Просто се е знаело, че способността и желанието за секс намаляват естествено, а човек може да се занимава с други неща.

Друго нещо: прекалено честият секс има тенденция да става "токсичен". Знам, сега е модерно всеки да е супер сексуален, уж сексът не вредял, но над определена честота започва да изтощава нервната система. Стига се до един момент на пресищане, ако не спазиш технологичната пауза. Не знам след 19 години брак дали един път седмично е малко, но с мъжа ми сме млади и пак гледаме да се изчакаме 2-3 дни, за презареждане. Понякога ако е жега или ни мързи, може и по-дълго да "презареждаме". Не се умира, ако не се гологъзиш всеки ден.

Освен това нищо не убива мерака, както човек, който излъчва нервност. А на автора дори стилът на писане изнервя. Жените сме интуитивни същества, не даваме да ни накацват мъже, когато не са в добро състояние на духа. Ама наистина добро и хармонично- защото е заразно, особено ако се прави секс.

Сексуалността на жената е "реагираща". Няма тя да ти скочи, нито да планира секса, ако не я пипнеш както трябва. А за това трябва акъл и креативност.


# 29
  • Мнения: 46 675
Едно време е имало семейства, които след като си родят децата, са се обричали на безбрачие...

 newsm78
Безсексие?

Общи условия

Активация на акаунт