Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 56
Аз да се похваля, че си имаме един малък човек, дълъг 21 мм и с тупкащо сърце. Отговаря си на седмиците.
За работодателите - имайте предвид, че сте под закрила само ако не сте в изпитателен срок. И също, че изпитателният срок се прекъсва с болничните - това за да няма неприятни изненади. Аз бих казала веднага, ако не съм в изпитателен, именно заради закрилата - с документи.
За купуването - не съм никак суеверна и ако има нещо, което знам, че ще трябва и го намеря намалено например не бих се колебала. Но аз обичам да планирам и да контролирам, така че предполагам си е до характер.  Laughing Миналия път до към 8-ми месец вече бяхме взели всичко. Аз исках да си изберем нещата, аз да си ги оправя и да знам кое къде ми е.

# 76
  • Мнения: 4
Здравейте, мамчета!
 Бебо реши да ме остави да почина от гадене и повръщане поне за празниците и да мога да си хапна агнешко. А аз пък реших, че вече приключих с тези неразположения,но уви. От вчера пак се започна с пълна сила. Особено днес беше ужасно, цял ден в леглото, гушнала лигена.
За Великден решихме да се похвалим на свекито, че напоследък ме гледаше странно. Мислех, си че ще каже: Еее, точно сега ли!? Само това ни трябваше! (защото сега правим основен ремонт, за да можем най-после да се отделим, а и заявихме , че сигурно ще правим сватба, та разходите ще ни дойдат в повече), но като и показахме снимка от последния преглед тя извика: "Бебе ли чакаме? Честито милички, от кога чакам да ме зарадвате. Днес е най-щастливият ми ден." Наистина много се зарадва.
Скоро ще зарадваме и моите родители. Приятелите вече подозират, но за сега ще ги оставим само да предполагат.
Нямам търпение да се почувствам по-добре и да започнем подготовка за сватбата. Според вас юли месец късно ли ще е, защото по-рано няма да можем се справим?

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 01:04 от Inna8

# 77
  • Мнения: 5 037
Добро утро момичета.Как се справяте с безсънието?Аз вече съм като Twisted Evil.И с предишната си бременност имах такъв проблем ,но след 6 месец(все започваше да рита в 4.00),но продължи докато дъщеря ни стана на 4,6г .Нямаше значение в колко я слагам да спи в 4.00 беше наспана #Cussing outДано този път е по-добре,че вече smile3511
Предният път казах на шефката си чак в 12г.с.,защото бях с цветна бременност,но работих до 5 месец.Този път и казах още в 5г.с. понеже работата ми е свързана с отрови и вдигане на мн тежко.И двата пъти не ми е правила проблем,въпреки е всички ми казваха,че ако съм бременна ссигурно ще ме освободи.Сега съм в болнични от 1.04.не исках да рискувам.
Да ви питам нещо-Вие плащате ли за болничен от ЛЛК?При нас вече се плащало(с предната бременност не съм плащала)между 20-40лв,който АГ както се е разбрал с ЛЛК
Слънчев и усмихнат ден от мен

# 78
  • Мнения: 427
Добро утро момичета,да ви се похваля,аз съм си вкъщи до 06.05.... Shocked голяма почивка,за работодателите....и аз не съм казала още,ама ще трябва...Мисля в петък да ходя на преглед,да видим колкоооо сме пораснали.Сега по честичко ще ви навестявам  Whistling Хубав и усмихнат ден без гадене,болежки и неразположения   bouquet

# 79
  • Мнения: 433
Добро утро, с предната бременност казах на лефа ми точно деня преди да влезна в болница- бях 11гс и нещо. И след това само болнични. Изтърпяха ме ама почнаха и да дават зор да се връщам по-рано. Че имам две колежки - едната се връна на 4м на бебебто, а другата на 1м.
Сега ще им кажа по натам, ако всичко е наред, пак мисля към 12гс. Само да не ме хванат по ужасния ми външен вид. Ходя като отровена от това гадене.

# 80
  • Мнения: 164
Взима се бележка от следящия ви АГ за уведомяване на работодател за бременност, ако мислите, че ще направят проблем или има дори минимална възможност да направят проблем им пращате бележката с куриер и обратна разписка, че са получили бележката, другия вариант е ако можете сами да заведете бележката с входящ номер в деловодството. След представяне на такава бележка и при наличие на трудов договор, няма как да ви пипнат, дори и да искат.


 за бележката, че ще я взема няма проблем, ама ние нямаме деловодство....и нямам идея като я дам на шефката какво ще се случи....а това да я пращам по куриер ще рече, че трябва и да съм в болничен и да не съм в града- а и ми е малко шантаво да я пусна по куриер....не знам, объркано ми е. Надявам се, че няма да реагират нормално и да нямам проблеми, все пак почти 7 години работя там и уж са доволни от работата ми.

За покупки за бебето- мисля че е рано, поне ще изчакам и таткото да си дойде, че заедно да ги правим, но то това май всеки както си прецени.

За неспането- ами....нямам и идея как да се оправяме, но при мен като не мога да спа едната вечер и на другата съм труп и се наспивам.

хубав ден, мами!

# 81
  • Мнения: 209
Здравейте и от мен Simple Smile. И аз да се похваля - вчера бях на преглед при една невероятна жена (имайки се предвид злочестия ми опит). По-дълъг и подробен преглед дори и със сина ми не съм имала. Бебчо е добре, расте, отговаря на седмиците в които съм и си има тупкащо сърчице Simple Smile. С много равен и спокоен ритъм. Много съм щастлива.
Пожелавам хубав, слънчев и успешен ден.

# 82
  • Мнения: 10
Добро утро!!!

scherifka и аз си платих за болничен с ЛКК 30лв. Стана ми много странно, но сестрата каза, че било за ехографа  Thinking

Относно работодателя, всички знаеха защото беше инвитро, а и чакано от доста време и всички много се вълнуваха заедно с мен. Принципно ми се искаше да си работя до края, но с това отлепване на плацентата и с постоянната сънливост няма как  Cry

За пазаруването мисля, че е още рано, единствено за мен мисля да си купя някой панталон, защото всички ми стискат на коремчето и ходя разпасана  Laughing В този ред на мисли, някой да знае някъде около красно село да има магазини за бременни  Rolling Eyes

Слънчев и усмихнат ден!!!

# 83
  • Мнения: 209
Добро утро!!!

 В този ред на мисли, някой да знае някъде около красно село да има магазини за бременни  Rolling Eyes

Слънчев и усмихнат ден!!!


на ъгъла на Гоце Делчев и България има два магазина. Мисля, че в единия имаше и дрехи за бременни мами Simple Smile

# 84
  • Мнения: 1 319
Днес се събудих в 5 ч, защото ми беше зле... едвам се довлачих на работа, как ще изкарам - не знам.
Донякъде се радвам, че още в самото начало казах на шефовете и на колегите, защото стресът иначе е голям, а така ми спестяват доста глупости.
Нямам търпение да мина прегледа и да ми кажат дали всичко е наред... явно съм параноясала.

# 85
  • Мнения: 46
здравей те момичета  Wink аз искам да се обърна към Kaili и Dream $ и MammitaI видях че и вие сте от Пловдив и исках да ви попитам към кой лекар сте се насочили,че аз още не съм избрала някой на 100%

*танита* аз ходя в Селена при доктор Ставрев.Трудно забременях,имам и една лапароскопия при него,благодарна съм му и затова реших той да ми следи бременността

# 86
  • Мнения: 1 622
здравей те момичета  Wink аз искам да се обърна към Kaili и Dream $ и MammitaI видях че и вие сте от Пловдив и исках да ви попитам към кой лекар сте се насочили,че аз още не съм избрала някой на 100%

*танита* аз ходя в Селена при доктор Ставрев.Трудно забременях,имам и една лапароскопия при него,благодарна съм му и затова реших той да ми следи бременността

Аз ще бъда при д-р Ямаков. Все още не съм записала ЖК, а ползвам направлението за преглед. На 28.04. съм за втори път и се надявам всичко да е наред. Предната бременност бях при д-р Карагьозян, всеки път ме гледаше на ехографа, но ако не питаш за всяко нещо не обяснява подробно. Казваше всичко е наред и това е.

Тези дни ще си почивам в къщи, че баткото ни е болен. Надявам се аз да се опазя, че напоследък лесно прихващам вирусите. На работата ходя с маска, да се пазя от инфекции понеже работя с  деца и винаги има някое хремаво и кашлящо.Иска ми се поне до май-юни да поработя ако се чувствам добре.

# 87
  • Мнения: 5 037
Добро утро!!!

scherifka и аз си платих за болничен с ЛКК 30лв. Стана ми много странно, но сестрата каза, че било за ехографа  Thinking

Е при мен нямаше нито ехограф,нито преглед.Отидох в кабинета на единият от лекарите от ЛЛК,оставих картона си ,в който имаше написана молба от моето АГ и си платих.На другият ден отидох и си взех болничния и картона.Не можаха да ми обяснят защо плащам,било се водило за преглед.Нито са ме прегледали ,нито касова бележка да ми издали.

# 88
  • Мнения: 46
Добро утро!!!

scherifka и аз си платих за болничен с ЛКК 30лв. Стана ми много странно, но сестрата каза, че било за ехографа  Thinking

Е при мен нямаше нито ехограф,нито преглед.Отидох в кабинета на единият от лекарите от ЛЛК,оставих картона си ,в който имаше написана молба от моето АГ и си платих.На другият ден отидох и си взех болничния и картона.Не можаха да ми обяснят защо плащам,било се водило за преглед.Нито са ме прегледали ,нито касова бележка да ми издали.

Плаща се за комисията която ти издава болничния

# 89
  • Мнения: 80
благодаря ви Dream $     Kaili
и аз още не съм се записала на ЖК,в петък съм на втори преглед и аз и съм се шашнала дали всичко е наред  Cry
моя позната ми препоръчва д-р Мерджанов обеснявал много подробно и всеки път я е гледал на ехограф мн внимателен , общо взето само добри неща за него, но не израждал.

Общи условия

Активация на акаунт