Срещата с ЮНЧЕ наближава, мама на покупки смело се отдава - тема 15

  • 26 801
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 109
Запис и от мен, The same myself bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 0
Таня,и аз съм на 26-ти термин и съм си накупила почти всичко освен количка и някои дреболии.Като се сетя таткото как търча по магазините първия път докато бях в болницата,а аз по телефона диктувам,не ми се ще да го подлагам пак на това.Друго си е да се прибереш в къщи и всичко да си е както ти си си го направила...но всеки си решава сам.Свеки отдавна не давам да ми се меси за каквото и да е Laughing
Колкото до лилавато,на мен все ми се струва,че подхожда повече на момиченце,само като погледна в гардероба на каката Simple Smile

# 47
  • Мнения: 19
Вие като чухте възглавница да не мислите че е колкото вашата  Joy та тя е тънка колкото пелена сгъната на 4 ,на мен с каката ми вършеше идеална работа защото главичката и беше постоянно изпотена и една пелена не би попипа,но всеки сам решава.

# 48
  • Мнения: 11 496
Да, когато не е изрично забранено от докторите, движението и ходенето пеша е супер полезно - за нас самите, за раждането, че и за кърменето после. И на мен ми е тежко, опъва ме, заболяват ме краката, но гледам да се движа колкото се може повече. Държа да отбележа, че нямам проблем със скъсена шийка, контракциите са ми в рамките на нормалното.

# 49
  • Мнения: 471
Благодаря за новата тема!

За възглавницата: според мен не е нужна до 1 годинка на детето. Аз слагах само една малко калъфка за възглавница под главата на дъщеря ми.

За разходките: за някои са полезни, за други противопоказни. Зависи от състоянието на бременната.

# 50
  • Мнения: 5 128
Привет и от мен в новата тема  Hug

Моят термин също е на 26 юни, но си мисля, че си е време да си взимаме основните неща поне. Аз лично предпочитам да съм подготвена, защото при нас няма да има баби, лели и прочие да ни помагат и изобщо не искам да подлагам ММ на изпитанието да търчи по магазините за неща, които изобщо още не разбира и познава. При нас кошарата вече е купена, дрешките също, количката тези дни също ще я вземем, а останалите аксесоари и консумативи след около две седмици.

Колкото до разходките и движението, нека всяка мама да си преценя колко й позволяват силите. Ние днес с ММ си направихме една разтоварваща разходка, но някъде по средата така се изморих, че и стягания на корема имах безброй, после правихме постоянно почивки, въобще, кой каквото иска да си говори, но само ние си знаем какво е да носим тези големи кореми + всичките кила, които сме качили ...  #Crazy

На мен също ми е интересно, ако някоя от мамите от Бургас е ходила на отворените врати в Дева Мария, нека да сподели впечатления  Party

# 51
  • Мнения: 0
Най- много се дразня на съвети от типа: движи се повече и то от хора, дето хабер си нямат- най- често мъже Laughing или пък: яж повече Laughing
При положение, че лекарите казват да лежа и съм качила 20 кила Laughing
Joy при мен също се наблюдава такова явление, а мисля, че за вбъдеще броя на подобни "ценни съвети" ще се увеличава... а предвид и че сме с близнаци съвсем - има си доста особености и специфики и в самата бременност, а доколкото чета и в кърменето, и в отглеждането на близнаци, така че "ценните съвети" са си направо гарантирани Simple Smile

# 52
  • Мнения: 219
Идеята за вестителки ми хареса много Simple Smile)))) Звучи ми почти като орисници Simple Smile

# 53
  • Мнения: 903
Запис и от мен...цяло чудо е, че сварвам да се включа преди 10-та стр., предвид темповете ви на писане Mr. Green Whistling
The same myself, благодарност и комплименти и от мен!  bouquet

little afternoon вестителките са мами, които си дават телефоните и когато някоя от нас роди и пише или звъни за да извести тук в темата за новото бебенце Simple Smile
Аз минах по реда си, така че съм на линия, ако има нужда  Peace
Нямам против да съм вестителка за тези,които нямат достъп до нет през телефон,а желаят да ни споделят най-голямата си радост.Ако искате ние с Белисима ще си разменим телефоните и може от утре да пишете на която и да е от нас лично съобщение и тя ще ви даде и двата телефон  Peace
Щом родите пускате смс на един от телефоните с пол/кг/см/име и как се чувствате  Hug
Белисима, Мики, чудесно е, че сами инициирате   bouquet ...точно си мислех, че най-подходящи за тази роля ще са някои от първите родили мами, защото тези, дето сме за по-нататък, особено след средата на юни, не се знае пък по кое време рязко може да зачезнем към родилните отделения  и съответно да ни стане невъзможно да си осъществяваме вестителските функции в няколко поредни дни Whistling

Девойки, бях попитала в предната тема, но то е такава оживена говорилня Mr. Green, че може въпросът ми да е останал незабелязан.  Тааа, тези които ще или са раждали секцио преди, какво бельо непосредствено след раждането възнамеряват да/ са ползвали, така че хем да е удобно за честите прегледи, хем да не се виждат в чудо как да свалят и вдигат гащи без да си напрягат операцията. Споменати бяха преди време пампер-гащи, но какви точно - с лепки както са памперсите за възрастни или някакви, които се нахлузват като пликчета.  Ще съм благодарна, ако споделите, защото съм в голяма чуденка как да съчетая хигиена и удобство.

# 54
  • Германия
  • Мнения: 170
The same myself благодаря за поредната прекрасна темичка   bouquet
Моят термин е на 25ти, но не съм започнала дори с пазара. Само списъци (цял тефтер) съм съставила. Иначе дългоочакваните количка и легълце ще ми пристигнат малко след празниците. Най-нарая, след толкова месеци отлагане,  ooooh! нямам търпение!  Като цяло като пристигнат започваме и със същинския пазар, решихме с милото да вземем всичко в един ден, набелязала съм маршрут на магазините даже  Joy 
Бабините деветини ме налегнаха и мен зимата още, и точно защото ги послушах и не си купих количката когато си бях в Бг сега се занимавам с ангажиране на 101 човека и само главоболия.. "Не било на хубаво"...  ooooh!

# 55
  • Мнения: 1 952
Мис Блонди, според мен ще ти трябва памперс тип гащи, тези с лепенките като ги събуеш веднъж, няма обуване пак. За марки не съм в час.

# 56
  • Мнения: 219
Miss Blondy - аз съм с едно секцио ( но преди 9 години). Тогава нямаше екстри - еднократно бельо, специални превръзки за бременни. Доколкото си спомням си изкарах 7 дена в болницата с бельо и превръзки. Нямам спомен да съм ходила без бельо  Joy Ама тогава най-много мислех за бебка, та може и да не съм обърнала внимание  Joy Joy Joy

Някой май беше писал за Мивекс

# 57
  • Мнения: 64
 Малко отсъствах и 3 теми съм изостанала... Аз гостувам с малката на наште в Бургас и се изкошавам повече да поостана и дори на преглед да отида тъкмо и друг специалист да си каже мнението само да не закъснея с някое изследване по каса като микробиология... има ли нещо важно към 35- та семица...

# 58
  • Мнения: 19
КалиоБалио  и аз бях със секцио и с памучни гащурки и превръзки (които не ми и трябваха).Всъщност първия ден без то нама как но като те вдигнат няма проблем.

# 59
  • Мнения: 2 343
Привет! Една бъдеща мама от темата, която не е много активна ми прати това:

Цитат
В Амазон има памперси и мокри кърпи, намалени на 50%:
 http://www.amazon.co.uk/b/ref=amb_link_181142067_2?ie=UTF8&n … zon-mom-edit-info Намалението се отразява в кошницата, след въвеждането на кода. Тук има описано всичко по поръчката: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=775145.525

Аз няма да поръчвам, защото ще ползвам многократни, но на някой може да му е изгодно!

Общи условия

Активация на акаунт