Депресията

  • 133 299
  • 406
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 124
Ще дам шанс на АД, но няма да увеличавам дозите, а ще пробвам с най-ниските, защото си ме е страх от химията. Като се върна за постоянно в БГ ще пробвам с хомеопатия. Peace

# 361
  • Мнения: 193
Дозата в зависимост от състоянието и според състоянието ПСИХИАТЪР, а не съветници във формумите, решава.

Аз пиех 75 мг Тритико + 25 МГ Хедонин и бях в постоянна дълбока депресия и паника. Отидох при професор и той ми каза, че проблемът не е от изписаното от другата докторка а е а) хората спират АД, защото им се струва, че са по-зле след 3-4 ден, а АД действа с натрупване и ефект има след поне 3 седмици б) много пъти дозата е малка и ефектът идва по-бавно, или просто не е съобразена със сериозността на проблема. Между "подтиснат съм" и "мисля да си тегля въжето" има огромна разлика!

Сега съм на 200 мг Тритико + 50 МГ Хедонин само вечер- спя дълбоко и съм съвсем в час през деня. Паник атаките ми и тревожността ми определено намаляха драстично. Преди това се будех всяка нощ след около 2 часа сън, потна и със сърцебиене. Здравето ми пострада, а да не говоим, че ходех като полу-умряла по цял ден. + Тичане по болници и клиники, защото постоянно си болен.

Моите проблеми са също и соматични. Аз имам болки по мускулите и ставите всеки ден на различно място. Пия и витамини и се храня с колкото се може по-хубава храна. Сега опитвам да спра цигарите, които са си отрова.

Разберете, че много пъти не е от лекарството (доста лекарства са с една и съща основна съставка), а в търпението и следването на предписания. Ако не сте добре, веднага звъните на психиатъра, за да нагодите дозата.

# 362
  • Мнения: 1
Здравейте, дори не знам защо пиша в темата, може би искам просто да споделя, а може би очаквам някакви съвети..и аз не знам... Последните месеци ми се струпа много и изпаднах в някаква дупка. Не знам дали е депресия или просто съм потисната, но не виждам смисъл в нищо, нямам мотивация за нищо и просто искам да си легна и да заспя. На пръв поглед всичко ми е наред, имам семейство, което ме подкрепя, мъж до себе си, приятели, но просто аз не съм щастлива от нищо. Започнах да се притеснявам, защото  вече започнах да имам и физически симптоми, постоянно плача и то за всичко, имам болки по цялото тяло и световъртеж, гади ми се постоянно, не мога да ям и още и още... Трябва да се фокусирам предстоящите няколко дни, защото имам много важен изпит и трябва да уча, но просто нито мога да се концентрирам и постоянно си представям някакви ужасни сценарии как ме късат и не го взимам този скапан изпит и същевременно се събуждам посред нощ от чувство за вина, че трябва да чета, не си отпочивам и на другия ден съм отново като парцал. Просто не мога повече да живея така. Пила съм Деанксит преди време, но честно казано не видях някакъв ефект. Лошото е, че всички вкъщи ме гледат все едно съм паднала от небето, питат ме защо плача, как това било само един изпит и т.н. но просто не виждат нещата така, както ги виждам аз. Постоянно се обвинявам, че съм много критична към себе си. Писна ми с този мой перфекционизъм за всичко. Аз дори не го правя от амбиция, не желая да бъда първа, да ме хвалят или нещо подобно просто така съм свикнала. Още от малка все гоня някакви върхове, не знам и аз защо... Осъзнавам, че промяната трябва да дойде от мен самата, но просто нямам сили да го направя, даже се чудя как изобщо успях да стигна до тук, как не се сринах по рано...просто нещата ми изглеждат най-черните на света в момента...Стана дълго, благодаря на тези, които имаха нерви да го прочетат до края.

# 363
  • Мнения: X
Проблемът е че хем имам нужда да ги пия, хем ме е страх като чета за тях в Интернет. АД влияели антисъсирващо на кръвта и затова било хубаво да се избягват други антиколагуанти като аспирин, куркума и дори прекалената употреба на чесън когато си на АД. И както имам страх от удар четох че можели да предизвикат вътрешно кървене и от там мозъчен удар. Rolling Eyes А никой алопатичен доктор не предупреждава за тези опасности. Има и изследвания, че хората употребяващи АД са с по-голямо наличие на удари и инфаркти, което си е плашещо. Друго което за сега ме спира да започна АД е, че има изследвания, че въпреки че наистина помагат, то след време мозъка като спреш АД сам започва да абсорбира излишния серотонин и се връщала още по-страшна депресия, тоест АД прави организма зависим към него и като го спреш още по-малко серотонин произвеждаш.

Като прочетох листовката на Золфт ми се изправи косата, като че ли Сероксат е една идея по-безопасен за сърдечно-съдовата система и мозъка, въпреки надебеляването и трудното спиране. Витамин К може би трябва да се пие заедно с АД, за да уравновесява нещата, но прочетох че пък намалявал действието на АД. Може би кратката употреба на АД при голяма дупка е най-добра и от там нататък да се пробват алтернативни методи като хомеопатия, хипноза, молитви. Peace

# 364
  • Мнения: 193
Проблемът е че хем имам нужда да ги пия, хем ме е страх като чета за тях в Интернет. АД влияели антисъсирващо на кръвта и затова било хубаво да се избягват други антиколагуанти като аспирин, куркума и дори прекалената употреба на чесън когато си на АД. И както имам страх от удар четох че можели да предизвикат вътрешно кървене и от там мозъчен удар. Rolling Eyes А никой алопатичен доктор не предупреждава за тези опасности. Има и изследвания, че хората употребяващи АД са с по-голямо наличие на удари и инфаркти, което си е плашещо. Друго което за сега ме спира да започна АД е, че има изследвания, че въпреки че наистина помагат, то след време мозъка като спреш АД сам започва да абсорбира излишния серотонин и се връщала още по-страшна депресия, тоест АД прави организма зависим към него и като го спреш още по-малко серотонин произвеждаш.

Като прочетох листовката на Золфт ми се изправи косата, като че ли Сероксат е една идея по-безопасен за сърдечно-съдовата система и мозъка, въпреки надебеляването и трудното спиране. Витамин К може би трябва да се пие заедно с АД, за да уравновесява нещата, но прочетох че пък намалявал действието на АД. Може би кратката употреба на АД при голяма дупка е най-добра и от там нататък да се пробват алтернативни методи като хомеопатия, хипноза, молитви. Peace

Преди да започна АД четях не само листовките на лекарствата, а и какво ли още не в интернет. Оттам спрях да спя от притеснение, а да не ви казвам, че като започнеш да си мислиш за симптоми и те започват да се появяват. Тук е моента да спомена как от ужас ми изтръпнаха крайниците и ходих дори на ЯМР на глава.

После обаче някои хора ми казаха- а ти чела ли си страничните ефекти на Аналгина и на други лекарства, които поглъщаш цял живот и не те е шубе? Мой роднина лекар ми каза- някой си пил това лекарство, ама заедно с него пил още 6 лекарства и ял и пил нам-си-кво..после взел та припаднал и те пишат в листовката "припадъци", за да се застраховат. Далеч не мисля, че пиенето на лекарства е хубаво нещо. Но понякога, както в моя слуай, близо 2-месечните ми опити да се оправя сама не дадоха резултат. Даже по-зле. Развих дълбока тревожност. Моите роднини ми казваха- дори да предстои нещо кофти, дори да си болен, с разклатена психика и 2 часа сън на ден ти не можеш да посрещнеш никаква трудност. А пиенето на АД е нещо, което може да откажеш както пиенето на антибиотик. Антибиотик съм пила веднъж в живота си, но ако се разболея тежко и една седмица се влошавам, нима няма да го изпия накрая, когато лекар ми каже?

В заключение мога да кажа, че ако все пак спите и се храните, може да опитате с хомеопатия, аз искам след спирането на АД да пробвам само с билки и прочее. Но ако не спите, плачете, губи ви се разсъдъка, помислите си сериозно кое ви вреди повече.

# 365
  • Мнения: X
Аз си спя - по 10 часа и пак ми се спи. Ям си по много. Проблемът е, че ми го няма удоволствието от живота, онази вътрешна еуфория, която изпитвах преди. Simple Smile

# 366
  • Мнения: 193
Аз си спя - по 10 часа и пак ми се спи. Ям си по много. Проблемът е, че ми го няма удоволствието от живота, онази вътрешна еуфория, която изпитвах преди. Simple Smile

Говори ми. Не съм се радвала на нищо от месеци. Живея по план. Работа, у нас, АД, лягам си...

# 367
  • Мнения: X
И аз да се оплача, пък макар и анонимно Embarassed Друг анонимен съм Wink
Чувствам се по същия начин, описан в предишните постове.
Не се радвам на нищо, всичко ми се струва безсмислено. От известно време започнах да си мисля, за кръговрата на живота. Училище, студентство, съпруг, деца,  честа смяна на работата, поради скапаната ситуация в държавата ни в момента. Знам, че човек трябва да се радва и на малките неща и да е благодарен на това, което има. Знам, че има толкова по-страшни неща-болести, страдания...Но не виждам смисъл нито в амбициите, нито в професионалната реализация, нито в семейството, нито в нищо. Знам, че децата ми един ден ще се разпръснат и всеки ще си има свой живот. Писна ми да работя, за да плащам сметки и да съм доволна, че имам пари за това и за основни нужди. Е това ли е животът- основните нужди и сметките. Нито умирам от глад, нито имам кой знае какви проблеми в семейството, но ежедневието ме убива...Не знам какво да правя, не взимам никакви лекарства, защото смятам, че те няма как да ми променят светогледа. Вероятно ми е нужна специализирана литература, психолог, промяна на стила на живот, не знам...Тъжна съм, нямам настроение и ми е скапано. Дори и с приятелки почти не се виждам вече, защото всеки е угрижен, всеки говори само за проблемите си и така скапва и настроението на събеседника. Абе направо омагьосан кръг.

# 368
  • Мнения: X
Аз от няколко седмици започнах "Биоформула 1 - комфорт при стрес и безсъние", Деанксит, "Алое Вера" и "Магне Б6".
От няколко дена насам имам усещането, че ми е по-добре. Дано има ефект.

# 369
  • Бургас
  • Мнения: 6 555
Здравейте, дори не знам защо пиша в темата, може би искам просто да споделя, а може би очаквам някакви съвети..и аз не знам... Последните месеци ми се струпа много и изпаднах в някаква дупка. Не знам дали е депресия или просто съм потисната, но не виждам смисъл в нищо, нямам мотивация за нищо и просто искам да си легна и да заспя. На пръв поглед всичко ми е наред, имам семейство, което ме подкрепя, мъж до себе си, приятели, но просто аз не съм щастлива от нищо. Започнах да се притеснявам, защото  вече започнах да имам и физически симптоми, постоянно плача и то за всичко, имам болки по цялото тяло и световъртеж, гади ми се постоянно, не мога да ям и още и още... Трябва да се фокусирам предстоящите няколко дни, защото имам много важен изпит и трябва да уча, но просто нито мога да се концентрирам и постоянно си представям някакви ужасни сценарии как ме късат и не го взимам този скапан изпит и същевременно се събуждам посред нощ от чувство за вина, че трябва да чета, не си отпочивам и на другия ден съм отново като парцал. Просто не мога повече да живея така. Пила съм Деанксит преди време, но честно казано не видях някакъв ефект. Лошото е, че всички вкъщи ме гледат все едно съм паднала от небето, питат ме защо плача, как това било само един изпит и т.н. но просто не виждат нещата така, както ги виждам аз. Постоянно се обвинявам, че съм много критична към себе си. Писна ми с този мой перфекционизъм за всичко. Аз дори не го правя от амбиция, не желая да бъда първа, да ме хвалят или нещо подобно просто така съм свикнала. Още от малка все гоня някакви върхове, не знам и аз защо... Осъзнавам, че промяната трябва да дойде от мен самата, но просто нямам сили да го направя, даже се чудя как изобщо успях да стигна до тук, как не се сринах по рано...просто нещата ми изглеждат най-черните на света в момента...Стана дълго, благодаря на тези, които имаха нерви да го прочетат до края.

Просто си под напрежение, събрал ти се е повече стрес и големи очаквания, а организма ти има нужда от почивка.И аз съм се чувствала така, когато имам много работа и нямам време да релаксирам.Най-малкото може да си вземеш комбинирани витамини и да отделиш време за физ.активност, може да е малко, но пораздвижи скованото си тяло.


Дано да четеш Peace Маже би още нещо ти се е насъбрало, но не оставяй това чувство да се задълбочи.

# 370
  • Мнения: 45
Аз от няколко седмици започнах "Биоформула 1 - комфорт при стрес и безсъние", Деанксит, "Алое Вера" и "Магне Б6".
От няколко дена насам имам усещането, че ми е по-добре. Дано има ефект.

според мен-няма да ти помогнат...

# 371
  • Мнения: X
Аз от няколко седмици започнах "Биоформула 1 - комфорт при стрес и безсъние", Деанксит, "Алое Вера" и "Магне Б6".
От няколко дена насам имам усещането, че ми е по-добре. Дано има ефект.

според мен-няма да ти помогнат...

Засега се чувствам добре с тях. Тръгнах на фитнес за физическо (на)разтоварване + отдавам се на любими неща: книги, филми и т.н. Peace

Дано нещата се стабилизират!

# 372
  • Бургас
  • Мнения: 6 555
Който иска може да опита с Бахови есенции, но иска малко повече четене докато намериш точните цветя за теб.Загубата на радост от живота винаги има причина.Моите знам какви са и опитвам да променя най-вече нагласата си/очакванията си към живота и хората, не спирам да работя по този въпрос и мисля, че през годините успях да си създам вътрешната стабилност.

# 373
  • София
  • Мнения: 715
Здравейте,
Аз, както казва мъжа ми - съм постоянно в депресия. Но вече по мое мнение нещата стават нетърпими, не само за мен, ами за цялото семейство. При мен проблема идва от това, че съм трета година по майчинство с по голямо дете на 9, което вече отговаря и се опитва да се налага. Аз от своя страна започвам да викам и да се чувствам безпомощна и така всеки ден. А като ми дойде вече ми се иска да се хвърля през терасата.
Аз нямам кой знае какви финансови проблеми, но мъжа ми постоянно работи, вкл. И у дома и цялата грижа за децата и домакинството е моя грижа. Нямам баби и дядовци и никаква помощ! Същевременно всичките ни приятели са с по голями от нашите деца. При нас все някое е болно и много рядко се виждам с други хора! Почти никъде не ходим заедно. Дори и до магазина. Опитах ме се миналата седмица да отидем на Огняново за няколко дни, но дребното на втория ден вдигна температура с повръщане и разстройство и се прибрахме. Още не се е оправило.
Аз искам да изляза да се видя с някой, да поговоря, но няма с кой всички са си със семействата. На всичките ни познати бабите им гледат децата събота и неделя и те излизат. На нас няма кой да ни гледа децата. Веднъж лятото излезнахме с тях с децата и в крайна сметка се върнах по зле от колкото отидох. Не успях да поговоря с никой, храних се на пресекулки и се изнервих максимално.
Освен това съм перфекционист, трябва всичко да е идеално. Вечерята, прането, наредбата на играчките и т.н. Това допълнително ме натоварва и мен и децата ми. Мислила съм да си тръгна някой ден, но незнам какво да правя после. Със сигурност ще са по добре, като няма кой да им крещи постоянно.
Пия разни хранителни добавки, но около цикъл нищо не помага.
Общо взето незнам какво да правя. Преди ходех на спорт, но мъжа ми взе допълнително работа и каза, че не може да отсъствам...
Мислех си дали има някъде такава група за подкрепа на жени в депресия? Просто да си седим и да си мълчим или пък да пием по едно.
Друго нещо ми прави впечатление, че вече дори и не ми се пие алкохол. Не че съм била пияница, но просто не ми минава през ум дори.

Последна редакция: пт, 05 фев 2016, 23:10 от geryger

# 374
  • Мнения: X
Намери време за себе си, защото иначе ще откачиш. Може да е 1 час на ден, но да е само за теб. Знам, че е лесно да се каже, но си го наложи.
И перфекционизмът ти пречи. Просто приеми, че няма как с деца всичко да е по конец. Много дълго време и аз мислех, че прането, готвенето, гладенето и т.н. трябва да са свършени на 101%. Е, след като се върнах на работа, видях, че няма как да стане и гледам да не е кочина, да е чисто и що-годе подредено. Другото са бели кахъри. Като не е изгладено днес, ще е утре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт