Смути

  • 177 402
  • 770
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
  • Мнения: 26 729
днес при Гала говориха за ползите на пчелния прашец и
реших да го вложа в сутрешното смути,
получи се добре,
направих го от круша,папая,сусамов тахан,прашец и вода

# 136
  • Мнения: 8 163
Нощен гост, точно така - лененото семе трябва да се мели, а ядките - да се киснат (повечето видове по 8 часа).

Аз пък днес започвам 10-дневния детокс със зелени смутита.

# 137
  • София
  • Мнения: 5 606
Момичета, а бадемите след като ги накиснете, белите ли ги? Аз никога не съм ги белила, но сега се замислих не би ли следвало да се белят.

# 138
  • Мнения: 8 163
Момичета, а бадемите след като ги накиснете, белите ли ги? Аз никога не съм ги белила, но сега се замислих не би ли следвало да се белят.
Не. Защо да ги беля?

# 139
  • София
  • Мнения: 5 606
Четох някаква рецепта, в която пишеше да се обелят бадемите и се замислих дали пък не се белят.  Peace

# 140
  • Мнения: 8 163
Било е за конкретната рецепта. Понякога трябват белени бадеми, най-вече от естетична гледна точка.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 246
Имам бланширана коприва във фризера дали мога да я ползвам за направа на смути? С какво според вас да я комбинирам?

Вчера направих смути от киви, ябълка и портокал, стана гъсто и го поразредих с вода. Беше вкусно:)

# 142
  • Мнения: 1 313
Напоследък си пасирам сутрин плодове с малко сусамов тахан и разреждам с вода. Ползвам банани, киви, ябълки, круши. Но се чудя до колко е здравословно това разреждане с вода. Струва ми се, че след като не е сок, а смути, няма как да се избегне, защото иначе е много гъсто. Вие какво мислите? Нямам сокоизтисквачка. Мога да си купя, но не ми се занимава с почистването и всеки ден Blush

# 143
  • Мнения: 3 595
Водата винаги е полезна, няма лошо. Аз избрах вместо сокоизтисквачка блендер, защото така остават фибрите, смутитата като цяло имат повече полезни вещества от соковете.

# 144
  • Мнения: 1 313
Това за фибрите е вярно. Но съм чела, а и като ходих при Гайдурков каза същото - храната да не се комбинира с вода, защото водата разрежда стомашните сокове и затруднява храносмилането. Но аз и супи хапвам и се чувствам много добре. Общо взето залагам на вътрешното си усещане, както и за смутитата, но се чудя до колко е правилно.

# 145
  • Мнения: 8 163
Арлина, при правенето на смути водата се смесва толкова добре с останалите съставки, че стомахът не я възприема като нещо отделно. Съвсем различно стоят нещата, ако ядеш пържола и картофи, докато пиеш вода.

Деси, аз бих ползвала копривата. Ако усетиш, че не ти понася, не я добавяй повече.

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 26 729
за днес- банан,папая,орехи,пчелен прашец,сусамов тахан,вода,поръсено с белен коноп

# 147
  • Мнения: 8 163
Аз моите не ги отчитам, защото са част от 10-дневния детокс. Иначе продължавам да пия по едно смути всеки ден.

# 148
  • Мнения: 114
Тъй като от вчера съм на смутита реших да положа малко услия и да събера всичките си рецепти за смути на едно място, надявам се и на вас да са ви полезни! Simple Smile Иначе продължавам да следя темата с голям интерес и да черпя още свежи идеи Simple Smile

http://www.supichka.com/2015/01/vsichki-retsepti-za-smuti-na-edno-myasto.html

Всички рецепти за смути на едно място

# 149
  • Мнения: 8 163
Благодаря, Гисчо! Някои от рецептите ме заинтригуваха.

Общи условия

Активация на акаунт