Мами чакат първите ритници от ноемврийските мъници - ТЕМА 4

  • 24 467
  • 722
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 231
Магнезия е за да предотврати контракциите и мускулните крампи

Полижинакса се използва при бременни без проблем за лечение на гъбички обаче, а не профилактично
Знам, но аз нямам гъбички, пускахме и микробиология. Казвам профилактично, защото така се изрази доктора. Притеснявам се по скоро за самите контракции, а не толкова за лекарствата, защото знам, че магнезия е добър в такива случаи.

# 91
  • Мнения: 5 037
И аз имам от около седмица сълзене на коластра.И спредната бременност пак започна от около 15 г.с. и тогава бях много притеснена.АГ ми обясни,че при всяка жена е различно време кога ще започне отделянето на коластра.Имам чувството ,че гърдите ми ще гръмнат особено ,ако е много топло или след горещ душ.

# 92
  • Мнения: 1 871
Здравейте мами,

Едвам смогвам да ви изчета и докато напиша нещо, 10 нови отговора са публикувани  Laughing

За кърменето, което ми е болна тема, мамата, която беше написала за желанието е напълно права, но когато не знаеш как точно да сложиш бебето и кое засукване е правилно кърменето е болезнено и лека полека ентусиазмът преминава. Затова мисля, че е важно човек и информация да има. За Ла лече лига нямам идея дали ще се отзоват на обаждане и дали оказват помощ и по домовете, но така пише на сайта им.

Защо джинджифилът да е вреден  newsm78 ей сега се сбърках и до края на деня ще се информирам от нета. Истината, е че аз 1 месец поне си го хапвах всеки ден...  ooooh! Много ми помогна за кашлицата.

Относно хемороидите има едно мазило мноооого добро, казва се Троксевазин, мисля че е на основата на див кестен и може би не е противопоказно при бременност. Аз за момента нямам такъв проблем  Praynig

Иначе бебето не го усещам изобщо, но вече мноого ми личи, според мен и килограми съм качила доста, но нямам кантар и не се меря.

Нямам какво да се оплача, освен че за пореден път съм в колебание дали да се върна да раждам в родината или да раждам в Белгия...

Хубав ден на всички мами и само добри новини да имаме!!!

# 93
  • София
  • Мнения: 383
Май е време и аз да се  запиша при вас официално, въпреки че ви чета от първата тема. Терминът ми е на 7 ноември, като това ми е трета бременност. Въпреки това се чувствам все едно ми е за пръв път, раждала съм доста отдавна.
От съботата и аз съм с болки и си лежа вкъщи. Доста се бях притеснила, тъй като до сега, с изключение на гаденето и отпадналостта през третия месец, съм се чувствала добре. Пия максималната доза но-шпа и 3 по 1магнерод и днес почти не съм имала болки.
Успешно оздравяване на болните и лека бременност на всички.
Ако може да ме добавите и във фейсбук групата.

# 94
  • Мнения: 62
Вече със коремче, мами чакат ноемврийското човече!!!

 Laughing Laughing Laughing

Моят корем е колкото с каката в седмия месец, а тогава качих общо 30 кг  Joy

В работата само най-близките колеги знаят, а другите май не подозират - такива дрехи нося. Сигурно ще ги шокирам  до 1-2 седмици с огромен корем.  preggo

# 95
  • София
  • Мнения: 276
На мен корема като че ли ми порасна за няколко дни.  Laughing Но все още приличам повече на леко преяла отколкото на бременна. Около мен хората, които не знаят, съм сигурна че дори не подозират.
А днес ходих на зъболекар и всички зъби ме болят, та готвих пюре, че да мога да ям нещо.  Sad

# 96
  • софия
  • Мнения: 17
Момичета, пиете ли витамини за бременни, или само ФК? Може ли за и против? Много се чудя да пия ли....

# 97
  • Мнения: 62
Момичета, пиете ли витамини за бременни, или само ФК? Може ли за и против? Много се чудя да пия ли....
Аз съм "за". Колкото и естествени витамини да приемаш, не може да си набавиш всичко особено с продуктите, които купуваме. Пия Пренатал от началото на бремеността и се чувствам много добре, дори гадене и повръщане нямах.
Моята докторка обаче каза, че от витамините се пълнее и затова ми изписа Огестан - това само омега, фк и още нещо. От него не се пълнее. Пих го три дни, но се почувствах зле и се върнах на Пренатала.

# 98
  • Мнения: 481
Аз пък съм точно обратното. Пиех пренатал, но се чувствах кофти от него и ми се повръща. От месец пия огестан и съм много добре.

# 99
  • Мнения: 98
Здравейте и от мен, да се запиша в новата тема. При мен не се случва кой знае какво, чакаме си видеозона след 10 дни за да видим в какъв цвят ще пазаруваме.
Миналата седмицата успях да си сдобия с настинка в офиса. Болните колеги, не само не си стоят вкъщи, но и не правят нищо за да предпазят останалите. smile3511

# 100
  • Мнения: 433
Аз започнах да пия биозин мама, което било коластра. За имунитета, защото боледувам за трети път от както съм бременна.
Вчера извадих инхалатора на детето и си направих една инхалация, днес ще продължвам, дано вече се оправям, че утре имам и дипломна защита Sad

А да ви кажа въпреки, че съм болна, само сънувам разни мъже и само си мисля глупости, явно това въздържание си казва думата Simple Smile)

# 101
  • Мнения: 1 871
Здравейте мами с днешна дата,

Фортунче успех на дипломната защита  newsm10

Относно витамините мога да споделя опит с първа бременност в България където докторът ми беше забранил да пия такива защото нямал нужда организмът от изкуствени витамини и в Белгия, където е почти задължително да ги пиеш, в смисъл убеждават те, че каквото и да ядеш няма как да си набавиш всички необходими витамини в достатъчни количества.

Аз витамини не пия, продължавам единствено с фолиева киселина докато не свърши опаковката, после не смятам да си купувам.

Относно джинджифила изчетох какво ли не и мненията са противоречиви, но все пак се поуспокоих защото пише че го препоръчват именно на бременни против сутрешно гадене и повръщане. Ехографът ми е чак в края на следващия месец, остава ми да се  Praynig

Аз сълзене на коластра нямах когато родих та сега  ooooh!

Пожелавам хубав ден на всички мами и бъдещи такива!

# 102
  • Мнения: 117
Ох, горе долу успях да ви поизчета Simple Smile
Бяхме в Гърция с малката и много съм пропуснала тук, но пък изкарахме чудна почивка.
Да си кажа мнението да количките, ползвах тежка количка high trek bebe confort 6та употреба Wink и пак нея ще ползвам, уникално удобна и за мен и за бебето.  Ако трябваше да си я купя обаче със сигурност щях да търся по евтини варианти.
За кърменето, аз "кърмих" 8 месеца. Слагам го в кавички защото детето ядеше кърма, но самж изцедена в шише. Аз сш направих свръхлактация и цедях около 500 мл. на 3 часа, получавах запушвания и се мъчих ужасно, доно имам по- голям успех този път.

# 103
  • Мнения: 172
Добро утро! Аз вчера бях с болки пих но шпа, пия си магнезия, аспирин протект и фолиевата, витамини не пия, но ям много и разнообразни плодове всеки ден. Вчера явно от жегата съм се обринала и кожата ме сърби, аз по принцип през годините съм го имала този проблем, даваха ми да се мажа с кортикостероидни кремове, но ефект никакъв, а само блъскане с годости. Сега незнам какво ще правя, надявам се да премине.  Хубав ден на всички, на болните да се оправят бързо и нека сложат край на боледуванията!

# 104
  • Мнения: 209
Момичета, да ви питам на някои от вас май вече им се подуват краката?
Аз не бях усетила, но вчера бях с тънки 3-4 чорапи на работа под панталона и като свалих вечерта  Shocked
така ми се бяха впили, че буквално без да преувеличавам като ги свалих локално на мястото ме болеше поне 15-ина минути и сутринта още се виждаше  Rolling Eyes

Не знам дали е нормално толкова рано да се случва това. Имате ли представа дали може с някакъв крем да се маже?
знам, че например за разширени вени се мажат с някакъв с див кестен.

Слънчев ден на всички, че от утре в София пак ще вали  ooooh!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт