Бърз сладолед от една съставка

  • 17 933
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Отдавна правя такъв "сладолед", само че първо го пюрирам и после замразявам. От руски източник ми е рецептата, авторката е написала, че е от американски сайт за отслабване. Ето с банан и малини, а на следващите снимки със сини сливи. Някои добавят какао, малко сметана, изобщо дава възможност за импровизации според вкуса. Дори и в комбинация с печена тиква върви. Heart Eyes Grinning

# 16
  • Мнения: 10 700
Аз имам няколко вида формички и правя всякакви комбинации. Винаги обаче първо пюрирам сместта и после замразявам. Към плодовете добавям мляко и мед. Правила съм и със замразен фреш с мед. Важното е детето да се радва Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 2 545
Много обичам банановия сладолед Grinning
Предпочитам първо да го замразя, а след това да го пюрирам - става нещо средно между сладолед и кремче. Ако ми остане - повторно замразявам и става по-твърд. И като крем и като сладолед ми харесва еднакво.

Банановият сладолед може да се подслади допълнително с малко мед и да се подправи с лъжичка тъмно какао - става шоколадов.

Снощи пробвах банан с ягоди, но не съм възхитена особено.
Правила съм по-сполучлива комбинация от банан и пъпеш в съотношение 1:1.
Сладоледът става малко по-воднист, т.е с повече кристалчета в него, но е приятен на вкус и аромат.

# 18
  • Мнения: 25 733
Пробвах само с ягоди. Понеже бяха много замръзнали, ги оставих да се отпуснат леко за половин-един час. За по-сигурно добавих малко течна сметана (сладкарска) и разбих с чопъра. Получи се много бърз, пухкав и вкусен сладолед. Точно сладолед, а не кремче. Предполагам, че същият ефект може да се получи, ако се прибавят няколко лъжици кисело мляко (за който обича).
Любителите на сладкото може да добавят захар или друг подсладител.

# 19
  • Мнения: 2 545
Това със сметаната и киселото мляко е добра идея Peace.
Само с едни "голи" ягоди ще се получи най-много нещо като ледено сокче Grinning

Имам замразено пюре от ягоди и ще пробвам този вариант.
Трябва само да си набавя сметана и пускам в действие сладоледаджийницата Wink.
"Който разбира, тук се спирааааааааа"  Joy Joy Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 10 958
Когато този вид сладолед се приготвя с банани, а те не съдържат сокове, след като се замразят и се разбият, се превръщат в кремообразен мус. При тях, тази консистенция спокойно се получава и без добавянето на млечни продукти (за разлика от повечето плодове). Peace

Освен това се получава един доста диетичен сладолед, в сравнение с останалите.  Wink

# 21
  • Мнения: 25 733
Някаква ревност към рецептата ти ли усещам?  Laughing
Добре, да се върнем тогава към нея. Изрично подчертаваш, че бананите трябва да са замръзнали "добре". Не знам какво разбираш под това, но от моя фризер излизат на камък и няма начин да бъдат нарязани. Освен това не смея дори да опитвам да меля толкова твърди продукти, жал ми е за чопъра, а уж не е от най-слабоватите.
Та, колко добре трябва да са замръзнали тези пусти банани, та да могат да се режат с нож и да се смелят до кремообразна субстанция?  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 545
Как` Сийка, чопърчето задължително трябва да се пази!
И моят не е от тези, с които може да се реже лед.
А в рецептата, по която правя сладоледа се споменава, че преди пасиране бананите трябва леко да се поотпуснат.
Изчаква се едно 10-тина минути да омекне повърхността им. После става супер - лесно и най-вече безопасно!
Няма такъв сладолед Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 10 958
Бананите ги държах 4 часа във фризера. По принцип може и цяла нощ да се замразяват.

Рязането е лесно, като се има предвид, че са замразени.

Млях ги в кухненски робот, без да ги изчаквам да омекнат. Проблеми не съм имала. Започват да се разтопяват още докато ги режеш. Разбиването трябва да продължи 4-5 минути, докато се получи хомогенна смес. Peace

# 24
  • Мнения: 2 545
А аз се старая винаги да имам няколко замразени банана в камерата.
Знам ли кога ще ми се дояде сладолед?  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 265
Привет момичета, искам да попитам някоя опитвала ли се е да добавя сухо мляко като пълнеж. Имам в предмид когато се използват и други плодове - по сочни.

# 26
  • Мнения: 1 906
Вчера направих на дъщеря ми сладолед само от банан. Тя не беше очарована, защото "не е в кутийка с капаче", но определено надмина моите очаквания! Многократно! Идеята е гениална - благодаря за споделената рецепта   bouquet

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 487
Рецепта като рецепта  Rolling Eyes Аз правя пюриран банан с добавено кисело мляко. Сипвам във форми и така замразявам. Също здравословно и също лесно.
За 4 часа във фризера ми бананите стават на камък, немислимо е да ги срежа с нож, още повече да ги джуркам в блендера.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
може да се нарежат преди да се замразят

# 29
  • Мнения: 12 674
С ягоди дали няма да стане?

Само с ягоди не става, защото имат много вода.  Но банани с ягоди, и с каквото си поискаш става. Като не е толкова сложно - слагам всичко в робота и го смилам.



Имаме подобни формички от ИКЕА.

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 09:11 от Трещерица

Общи условия

Активация на акаунт