2880 лв. накуп за майки-студентки - 14

  • 49 486
  • 809
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 69
Момичета, вече има качена информация за класирането в ЛТУ

# 451
  • Мнения: 33
Момичета, вече има качена информация за класирането в ЛТУ
момичета приета съм , но никъде не намирам инфо какви документи да  носим магистрите за записване. при бакалаврите пише да се носи някаква медицинска бележка, дано ние не трябва.

# 452
  • Мнения: 13
необходимите документи са: оригинал диплома за бакалавър, комплект документи за записване, бележка за платена семестриална такса, 4 снимки и медицинско.

# 453
  • София
  • Мнения: 69
Какво е това медицинско? За първи път от университет ми изискват медицинско??

# 454
  • Мнения: 13
медицинското се издава от личния лекар. същото е като за шофьорска книжка или пък за работа (някои работодатели го изискват). това медицинско се изисква обикновено за всички, учащи в технически университети.

# 455
  • София
  • Мнения: 152
Момичета, аз днес се записах в лту и бях без медицинско. Може и на есен да им го занесете….ако ще учите де!

# 456
  • София
  • Мнения: 69
Мерси момичета за информацията  Hug
Ще опитам да се запиша без медицинско, все пак не ми се дават допълнителни 15 лева и за това.

# 457
  • Мнения: 13
А дали веднага могат да издадат уверение за студент? И може би няма вариант да не си оставяш дипломата?

# 458
  • София
  • Мнения: 69
До колкото знам си оставяш дипломата за да те запишат и веднага след това можеш да си вземеш уверение. А дипломата може да си я вземеш когато се отпишеш ( ти ще си решиш кога )

# 459
  • Мнения: 1
А дали веднага могат да издадат уверение за студент? И може би няма вариант да не си оставяш дипломата?

Момичета отклонихте се от темата. #Cussing out

# 460
  • Мнения: 289
Здравейте момичета, някой може ли да ми каже дали като подам, когато бебо е на 4 месеца, ще ми платят само сумата, която се пада от 5-я месец до годинката или цялата сума. Аз родих миналия месец, сега се записах магистър, но днес ме върнаха от социалните, защото учебните занятия започвали октомври месец. Не разбрах дали изплащат цялята сума или броят оставащите до годинката на детето месеци? Ако някой е бил в тази ситуация, моля да пише.

# 461
  • Варна
  • Мнения: 4 980
Сумата се изплаща или отказва. Няма такова нещо лато частично изплащане. Към момента на подаване на документите ако отговаряш на изискванията ще ти бъде отпусната, а ако не-отказана.
От социалното нямат правоа те върнат. Можеш да си оставиш документите срещу входящ номер, а те ако имат възражения и забележки да ги изразят писмено.




П.с. защо не чете темата? Обсъждам се едни и същи въпроси постоянно! Вече стана адски отекчилна и не за помощ и разяснения.  Отговора ми го има даден поне 50 пъти само в тази тема...

# 462
  • София
  • Мнения: 230
С извинение, че не е много по темата, но се заговори за това че дипломите остават в уни-то. Честно казано за мен това е голяма простотия - как да съм сигурна, че ще ми я съхраняват в огнеупорна каса, примерно. Ако стане пожар или я загубят, после аз трябва да се разправям да си вадя нова, а до колкото знам е наистина голяма разправия. И честно казано до сега и при Бакалавъра и при Магистъра не са ми взимали дипломите. Сега съм приета в ЛТУ и като ходя да се записвам ще си ги задам тия въпроси. Каква ми е гаранцията, че накрая ще си взема дипломата и тя ще е в същото състояние, в което съм я оставила.
И още нещо ми стана интересно - ако си я вземеш като се отписваш, то тогава това не се води просто прекъсване, нали така. И в този случай ако някой запише фиктивно, вземе помощта и след това си вземе дипломата, т.е. се отпише, то тогава какво следва...

# 463
  • Мнения: 160
Ами, не записвайте фиктивно... Сега остана да започнем да променяме законите за удобство на хора, които записват фиктивно Joy hahaha
 
Не знам къде си карала бакалавър и магистър, но във всички сериозни университети изискват дипломата за средно (ако си бакалавър) и дипломата за бакалавър (ако записваш магистър) да се съхраняват при тях. По същата логика като влизаш в гимназия, ти взимат дипломата от основно образование. Такъв е законът. Иначе, ако нещо стане с дипломата ти, просто подаваш молба и в срок от 1 месец ти издават нова, не е голяма хамалогия.

# 464
  • Мнения: 222
Аз уча в ИУ- Варна и сега ще съм 4-ти курс. Дипломите ни ги взеха в началото и ни ги върнаха като раздадоха студентските книжки. Трябваха им само да си ги заверят с направените копия. Мислех,че вече навсякъде ги връщат,но явно е само при нас. Миналата година и сестрата на мъжа ми я приеха и също й върнаха дипломата. Явно всеки университет процедира по различен начин.  Simple Smile Успех на всички,които искат помощта, но ако имате възможност по-добре не прекъсвайте,а си изкарайте учението. Аз също се притеснявам как сега ще завърша като родя,ама все ще си го доизбутам някак- все пак съм на финала.  Laughing
По повод това,че не се четяла темата,ще кажа само,че едва ли на някой му се четат 14 теми по въпроса и накрая да се окаже,че все пак няма това,което търси. Оправдавам ги и с това,че не всеки има време да седне и да чете цял ден и да се надява да има късмет да намери отговор в настоящата тема. Без лоши чувства, просто оправдавам хората, които пускат повтарящи се въпроси  Hug
Приятна вечер на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт