2880 лв. накуп за майки-студентки - 14

  • 49 485
  • 809
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 69
Хм, за първи път чувам това, но може би има някаква логика newsm78
А имаш ли информация за таксите Mr. Green Тъкмо се бях навила да опитам няколко специалности там, но май ще се по-профилирани (икономическите) Confused

# 436
  • Мнения: 45
Абе момичета на мен ми преведоха парите тези седмица . Сега обаче си пиша с една приятелка и тя ме убеждава , че имала приятелки , които след като не са ходили са ги накарали да върнат парите ?!?!? Дали е вярно според вас ? newsm78  При положение , че сме спазили условието за да ги получим според мен нямат право да ги вземат. Никъде не пише , че трябва да го завършип #2gunfire

# 437
  • Мнения: 593
 Money 300 държавната поръчка и 370лв. платеното

# 438
  • София
  • Мнения: 1 740
Записвам се да ви следя. Август си чакам бебето и мисля да запиша магистратура платено (т.к. вече имам бакалавър и магистър държавна поръчка и даже докторантура правя, но вече ме отчислиха). По принцип работя и ще съм в майчинство, но до колкото разбирам това не е проблем. Подаването на документи ще е след 25 август, а самото записване ноември. Бебо ще е на няколко месеца и тогава ще подам документите в социалното. Силно се надявам, че няма да има проблем т.к. магистратурата ми струва 800 лв семестъра Sad Със удоволствие бих я изкарала ако можеше след това да прехвърля задочно т.к. хем таксата ще е по-евтина, хем се пак редовно с дете няма да мога. Но ми казаха, че не мога да я прехвърля. А да дам три семестъра по 800лв ми е соленичко (магистратурата е в СУ) а и наистина не знам дали ще се справя с бебе и учене  редовно.

Прочетох ви и разбирам, че не е никакъв проблем че записвам след раждането на детето (стига до 6-тия му месец да подам документите), но все пак искам да питам има ли мами тук които са направили така и са си получили парите? Това за успокоение Simple Smile Че мъжо вече 10 пъти ме пита .....ама сигурно ли е Simple Smile Не смея да отида да питам в социалното, защото ми се струва, че ще ме отрежат само, защото е от ясно по ясно защо записвам. А такса от 800лв не е за пренебрегване с малко дете и без това сме кът с парите .......

Извинявам се за дългия пост

# 439
  • Варна
  • Мнения: 4 979
Astined, тук имаше доста мами, които записаха след раждането, защото така ги устройваше срока. Щом не са минали 6 месеца от края на месеца, през който е родено детето изпълняваш изискването и няма причина за отказ.
Дано все пак се включи и някоя от мамите, които записа след раждането.

Един въпрос от поста ти. Защо не можеш да прехвърлиш после задочно? Доколкото знам при всяко обучение имаш право на една смяна във формата на обучение.

# 440
  • София
  • Мнения: 1 740
Ами така ми каза жената от самата магистратура. Доста момичета били питали именно заради раждане на деца, но не се разрешавало. Явно си зависи от университета и от специалността. Трябва все пак да проверя по подробно, защото все пак съм вътрешен човек Simple Smile В този факултет имам бакалавър, магистър, правя докторантура и сега съм асистент Simple Smile Магистратурата е учител по Химия и даже чувам, че смятат да я правят задължителна за преподаватели в университета и сигурно тогава даже ще ни я поемат. Ама няма как да чакам Simple Smile

# 441
  • Мнения: 45
Момичета знаете ли дали Шуменския университет е акредетиран ? В сайта са посочени само определени специалности с акредитация . Ако искам друга а не е акредетирана ?

# 442
  • Мнения: 27
 Шуменския е акредитиран със сигурност.

# 443
  • Мнения: 1 357
Абе момичета на мен ми преведоха парите тези седмица . Сега обаче си пиша с една приятелка и тя ме убеждава , че имала приятелки , които след като не са ходили са ги накарали да върнат парите ?!?!? Дали е вярно според вас ? newsm78  При положение , че сме спазили условието за да ги получим според мен нямат право да ги вземат. Никъде не пише , че трябва да го завършип #2gunfire
Силно се съмнявам да е вярно.....в закона никъде не пише, че ако прекъснеш ще връщаш парите! Я си представи, че стане нещо непредвидено, нещо лошо да не споменавам, всичко се случва, за да прекъснеш, дори и без ти да искаш.......така че да си гледат работата тези завистливи приятелки! Simple Smile

# 444
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 382

Прочетох ви и разбирам, че не е никакъв проблем че записвам след раждането на детето (стига до 6-тия му месец да подам документите), но все пак искам да питам има ли мами тук които са направили така и са си получили парите?

Аз се записах в унито и подадох документи за помощта след раждането. Бебка беше на 5 месеца. В сряда ми преведоха парите.  Peace

# 445
  • София
  • Мнения: 1 740
баба Яжка определено се чувствам по-спокойна като го знам Simple Smile Ще действам смело пък дано няма издънки Simple Smile Нали не се планират промени в условията за получаване на помощта Simple Smile

# 446
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 382
Ако питаш мен в момента е такава боза в държавата, че едва ли на някой му се занимава с майките-студентки Simple Smile Но си мисля, че няма дълго да остане в този си вид закона и все някой ден ще затегнат положението.

# 447
  • Мнения: 8
момичета, някоя от вас, която е подавала документи в ЛТУ знае ли дали ще обяват класирането онлайн или само на място в университета ще има списък ?  newsm78

# 448
  • София
  • Мнения: 69
Казаха, че ще има информация в сайта, но както виждаш не си спазват сроковете. Надявам се до края на деня да са качили класиранията #2gunfire

# 449
  • Мнения: 9
До коя дата ги изплащат помощите.....аз все още чакам....... newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт