Най-идиотските въпроси, които са ви задавали за България

  • 87 557
  • 1 440
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Мнения: 3 168
Ставаше въпрос за съвсем друго, а не кое е национално ястие. Някакси е тъпо да отидеш в съседна държава, където малко или много готвят същите ястия и да им казваш кое как се готви, защото видите ли аз съм от Бг и шопската салата е измислена от нас. И в крайна сметка никой не е длъжен да знае, че ние също имаме шопска салата.

Тъпо за теб, за мен не. Пишеш shopska salad в менюто, значи ще се постараеш поне лук да сложиш. Защото това, което ни донесоха - мъничка купичка с домат и краставица, обилно полято с оцет и бучка сирене, НЕ Е шопска салата..без значение дали е измислица на Балкантурист или на баба Мара от Божурище.

Българка от плевенско пък ми заяви, че в шопската салата не се слагало лук. Било много селско Laughing

# 1 426
  • София
  • Мнения: 12 374
Бе нека съм селянка, но аз си искам лука. Обичам го Heart Eyes  Laughing

# 1 427
  • Мнения: 12 701
Характерно е за селяните да не ядат лук.  Да не ги помислим за селяни.  Laughing

# 1 428
  • Мнения: X
Характерно е за селяните да не ядат лук.  Да не ги помислим за селяни.  Laughing

Ааа и тиква  Mr. Green
Инае лапат като невидели сладкиш с тиква, докато не разберат какво е това вкусното в него
 Joy

# 1 429
  • Мнения: 4 120
 Ох, и аз съм така, но не защото гражданея, ям си шкембета, лук, чесън, но тиква сварена или печена  Sick Sick Sick
 В тиквеник обожавам.

 За салатите, не знам, не би ли трябвало при приготвяне на ястие, станало известно с определено име да се спазва някаква рецепта? В Несебър познат яде "Цезар", на която май само името и беше такова, нито една съставка не беше както трябва, не с айсберг, а с маруля, някакво пушено филе нарязано, майонезен дресинг, настърган кашкавал  Mr. Green Някаква импровизация.

# 1 430
  • Мнения: X
Салата Цезар се прави с айсберг само по нашенско, щото е много куул.  Tired Има рецепти и с пушено пилешко месо, както и с "кашкавал".
https://www.google.com.mt/search?q=caesar+salad+smoked+chicken&a … p;ved=0CAYQ_AUoAQ

# 1 431
  • Мнения: 4 120
 Всъщност сега се порових за създаването на салатата, оказва се, че в оригиналната няма никакво месо, нито пилешко, нито аншоа.

# 1 432
  • Мнения: X
Да де, но вариациите сега са доста, а с пушено пилешко е много популярна. Не и с айсберг. Защо в България държат на нея не знам, като е възможно най-скапаната зелена салата. Хрупкава вода, нищо друго няма в нея. И с вкус на зеле, но не вкусно.

# 1 433
  • Пловдив
  • Мнения: 23 998
Аз слагам айсберг в салатите защото придава "структура". Иначе самия айсберг е безвкусен. Затова се комбинира добре с много зеленчуци.

# 1 434
  • Мнения: 12 701
Да де, но вариациите сега са доста, а с пушено пилешко е много популярна. Не и с айсберг. Защо в България държат на нея не знам, като е възможно най-скапаната зелена салата. Хрупкава вода, нищо друго няма в нея. И с вкус на зеле, но не вкусно.

Де, бре, изказа се. На мен ми е вкусна. Зелената ми иде на трева.

# 1 435
  • Мнения: X
Коя да е друга зелена салата ако не е нарязана и се изсуши предварително (с центрофуга например) ще даде структура. Горе има снимки.

# 1 436
  • Пловдив
  • Мнения: 23 998
Коя да е друга зелена салата ако не е нарязана и се изсуши предварително (с центрофуга например) ще даде структура. Горе има снимки.
Не е така, копф салатата е мека и се смачква например. Айсберга си седи твърд и хрупкав. Мога да направя разбор на 3-4 вида салати-марули, които употребявам.   chef  chef  chef  chef

# 1 437
  • Мнения: 4 120
 С пушено месо само тогава в Несебър видях. С печено да, дори на повечето места е с такова, няма опция за аншоа. А виждала съм в меню и с вариант с риба тон  Crazy
 Аз обичам айсберг, защото ми е лесна за почистване и късане Simple Smile За вкусна не толкова, тази зелена салата с червените връхчета ми е по вкусна, не знам как се води.

Ама то оригиналната Цезар си е почти нашенска великденска салата, Цезар сложил крутони, ние репички:)

# 1 438
  • Мнения: X
Мога да направя разбор на 3-4 вида салати-марули, които употребявам.   chef  chef  chef  chef

Айсбергът при всички случаи е твърда, но не виждам за какво трябва да е така. Още повече, че никой не я ползва, особено за Цезар.

тази зелена салата с червените връхчета ми е по вкусна, не знам как се води.


Тази ли? Ако е тя, и на мен ми е любима.
https://www.google.com.mt/search?q=lollo+rosso&espv=2&bi … p;ved=0CAYQ_AUoAQ

# 1 439
  • Пловдив
  • Мнения: 23 998
Мога да направя разбор на 3-4 вида салати-марули, които употребявам.   chef  chef  chef  chef

Айсбергът при всички случаи е твърда, но не виждам за какво трябва да е така. Още повече, че никой не я ползва, особено за Цезар.
Не за Цезар Simple Smile Но е хубаво, че има и твърда салата Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт