Работа или не?

  • 9 501
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 156
Не за първи път го чувам  Rolling Eyes Длъжни са да ти го кажат, но явно...

# 76
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
аз съм за работата , аз не съм спряла да работя ,до края на бременностите ми след раждане, абе постоянно съвместявам всичко с децата а и тях ги взимам с мен , за мен няма по хубаво от работата . Не си представям да се затворя в къщи с деца като мога да работя и да давам всичко за децата ,не говоря материално  , успех ти желая

# 77
  • Мнения: 6 627
 *АДРЕНАЛИНКА*, освен ако нямаш собствена детска градина и не взимаш децата си там на работа, не мога да разбера как го правиш това с работата и отглеждането. и аз не съм спирала да работя, но често страдам от угризения, че работата ми отнема време за детето. а пък ако я водя в офиса, работата изобщо не спори и предпочитам да отида сама и да свърша всичко по-бързо, за да имаме повече "качествено" време заедно.

# 78
  • Мнения: 1 463
Хората са различни. Пък може на Адреналинка някой да й помага в гледането на детето.

# 79
  • Мнения: 6 627
radhika, без да се заяждам, но ти прочете ли поста на Адреналинката?  Peace децата са поне две, а тя работи заедно с тях. питам я най-чистосърдечно как се справя, за да обменим опит.

# 80
  • Мнения: 2 156
Ами едва ли е съвсем сама; но и аз не си го представям. Въпреки, че не съм лишена от помощници, едва ли толкова лесно може да се намери заместник на майката в ежедневните грижи.

# 81
  • Мнения: 4 709
аз съм за работата , аз не съм спряла да работя ,до края на бременностите ми след раждане, абе постоянно съвместявам всичко с децата а и тях ги взимам с мен , за мен няма по хубаво от работата . Не си представям да се затворя в къщи с деца като мога да работя и да давам всичко за децата ,не говоря материално  , успех ти желая
Аз няма как да вземам детето в работата, абсурд просто. И аз не си представях как ще се "затворя" в къщи, но определено си гледам детето абсолютно сама, без никаква помощ, таткото е на смени и на него рядко мога да разчитам, сега съм щастлива, разбрах, че това с кариерата е било "въздух под налягане" промених приоритетите си, изобщо не съм затворена в нас, излизам ежедневно, срещам се с хора, и си почивам психически от работата. Но на мен ми е последен шанс да съм в майчинство и му се наслаждавам максимално. Оставих кариерата на таткото. Peace

# 82
  • Мнения: 9
Здр,нова съм.Искам да попитам за надомна работа.Някой да ме упъти ,мнения.

# 83
  • Мнения: 9 944
С бебето ходех в офиса, ама с децата повече от ден не става. Много детски гледат и се зомбират.

# 84
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 409
Прочетох първите страници с отговори по темата и искам да кажа, че мисля точно като Касита - вече!

Имах неблагоразумието да се върна на работа, когато беше на 1,6г. и после напуснах, защото много боледуваше в ясла/от 1,9г. ходи/. А, и аз покрай него бях все болна. Взимах огромна заплата, не е нужно да я цитирам Peace
Останах в къщи, спрях детето от ясла и така до като стана време да е 2ра група в градината.
2 години го гледах и бях много щастлива, въпреки някои здравословни проблеми, възникнали от ходенето болен на ясла, за да градя кариера с голямата си заплата..... Tired
Е, гледахме се и това бяха най-прекрасните 2 години след прекъснатото майчинство.

Миналата година започнах работа отново, но за съжаление напуснах/принудиха ме, а и аз исках да се махна от там/, заплата беше по-малка, на половина, но аз много боледувах....
Вече не знам дали да търся.
Объркана съм. Защото в 1 клас/след 2 години/ не знам кой ще ми го взима от училище и подробностите...
И още нещо, да кажа. Втората си работа напуснах в името на това да направя компромис както със семейството, така и с мъжа ми. Защото, когато и двамата отсъствахме по болнични ни се клатеха столовете на работните места и на двамата. Сега мъжа ми не отсъства по никакви причини и разчитат на него на 100%, той се е утвърдил в работата си и е много важно за нашето семейство поне единия да има сигурна и добре платена работа.
 

# 85
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
*АДРЕНАЛИНКА*, освен ако нямаш собствена детска градина и не взимаш децата си там на работа, не мога да разбера как го правиш това с работата и отглеждането. и аз не съм спирала да работя, но често страдам от угризения, че работата ми отнема време за детето. а пък ако я водя в офиса, работата изобщо не спори и предпочитам да отида сама и да свърша всичко по-бързо, за да имаме повече "качествено" време заедно.
о не никой не ми помага сама си ги гледам , имаме магазини и продавачки , но и доста работа ,която трябва да я свърша и аз , каката на почти 4 г мн ми помага и ми е помагала винаги , тя е отраснала в магазините и знае как да се държи , така двете работим заедно тя ми помага и така , бебето е в количката и обича да наблюдава .
Отделно па зареждаме всичко от борсите и децата много се забавляват обсипвани са с играчки и внимание от служителките. Каката ми ходи по 4 часа само на занималня ,но определено иска да бъде с нас и сама избира стоката за магазина и комуникира със склададжиите .
Така съм си направила и изградила работата ,за да има начин да бъдат при мен децата , Не си представям да се откъсна от тях .
Желая успех на авторката във всяко едно отношение ,

# 86
  • Мнения: 1 463
То много си зависи от работата. Има работа и работа. Особено когато сам си си началник, може да си позволиш доста неща. Но има случаи, когато е недопустимо да си мъкнеш детето на работа.
Освен това, предполагам, че зареждането на магазина не трае 6-7часа ежедневно, да не говорим - 8-9часа.
Представете си, операционна сестра да си вземе 2-те деца в операционната зала! Shocked

# 87
  • София
  • Мнения: 39 170
Щях да кажа - най-добре е да се работи от вкъщи.
Обаче, в момента е лято, няма училище, градина тук-таме и положението е много трудно.
Т.е. почти ми е невъзможно да работя, когато двете деца са вкъщи.

# 88
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
да разбира се зависи от работата ,
а от вкъщи ми е много трудно да работя

# 89
  • Мнения: 9
Здр искам да попитам за тези обяви за надомна работа за попълване на анкета.Дали са коректни

Общи условия

Активация на акаунт