Допускане на правописни грешки при писане на клавиатура

  • 2 593
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Първо се извинявам, ако не съм улучила мястото на темата.  Embarassed Става въпрос, че допускам много правописни грешки, когато пиша онлайн, а по принцип на ръка не се случва. Често бързам и дори не прочитам какво съм написала.  Embarassed Имам отлични резултати по български, но тук по форумите са ми казвали, че съм неграмотна. Наистина почвам да се питам дали не е така.  newsm78 Просто по принцип при писане съм безгрешна, но тук...  #Crazy Възможно ли е да съм неграмотна?  smile3518

# 1
  • Мнения: 10 547
Възможността да си неграмотна съществува винаги и от нея не е застрахован дори член на МЕНСА.
Но ние тук лесно може да решим, е ли си или не си.
Сметни колко е 3х3+3-3х3, виж колко триъгълника има и ако се справиш, значи всичко ти е наред.

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 22:59 от Касита

# 2
  • Мнения: 110
Нямах това предвид... За мен е бебешка игра това, но ме притесняват правописните грешки, които допускам онлайн.  Embarassed

# 3
  • Мнения: 10 547
Давай отговорите на двата въпроса. Ала-балата ги остави. Недей друго, но като го играеш тринайсе годишно, не значи, че няма да ти се смея, ако се провалиш.

# 4
  • Мнения: X
Нямах това предвид... За мен е бебешка игра това, но ме притесняват правописните грешки, които допускам онлайн.  Embarassed
Ами щом е бебешка игра... Колко са триъгълниците?  Grinning
Ако човек пише грамотно, той го прави не само на хартия, но и в мрежата. Може би бъркаш, защото бързаш и не проверяваш.

# 5
  • Мнения: 110
Получава се 3, за триъгълниците не ми се мисли. Утре на светло ще отговоря, защото почват да ме болят очите. Тази година правих матури и резултат ми е 5,794 по мат и 5,306 по бел. Това доказва ли, че съм грамотна? Проблема ми не е математиката, сава въпрос за правописа. И да и аз си го обеснявам, че е от бързане, но тези, които ме убвиняват в неграмотност, не го признават. Те твърдят, че колкото и да бърза, един грамотен човек не допуска грешки. Аз не съм така, когато бързам граша. Имам предвид в нета, на хартия не. Cry

# 6
  • Мнения: 10 547
И колко ти се получава балът? Къде влезе да учиш?
Пред ценката ми за теб е, че ролята не се играе добре.  Naughty

# 7
  • Мнения: 110
Триъгълниците ги искарах 19, но може да съм пропуснала някой по невнимание или да съм повторила някой. Ако греша не ми казвайте отговора, утре ще я принтирам и ще я реша. Просто не съм свикнала да решавам такива задачи от копютъра, обичам да си задрасквам, кои триъгълници съм преброила.  Tired

# 8
  • Мнения: X
Може и да допускаш грешки от бързане, но колкото повече те чета, толкова повече мисля, че не само това е причината. Например - обеснявам, убвиняват, искарах....
Триъгълниците са повечко...  Grinning
Сега видях, че всъщност си се почувствала обидена в този форум.

# 9
  • Мнения: 110
Коя роля??? Веднага мога да дам снимка от документите, ако е нужно. Балът ми е 34,2. Приета съм в ЕГ Пазарджик на първо класиране - паралелка немска-английски и съм на 11 място. Всичките желания да си изброя ли?

Последна редакция: сб, 05 юли 2014, 20:09 от AnMary

# 10
  • Мнения: 110
Може и да допускаш грешки от бързане, но колкото повече те чета, толкова повече мисля, че не само това е причината. Например - обеснявам, убвиняват, искарах....
Триъгълниците са повечко...  Grinning

Както казах такива задачи ги решавам на хартия, но пък някоя друга задача от седми клас може да пробвате.

# 11
  • Мнения: X
Както казах такива задачи ги решавам на хартия, но пък някоя друга задача от седми клас може да пробвате.
Мога да, но не затова е темата. Имаш пропуски в правописа. Очевидно е. Не виждам какво общо имат тук оценките ти от НВО и тези за кандидатстване.

# 12
  • Мнения: 110
А и да виждам ги тези грешки, но дори не виждам смисъл да ги поправям. Не се старая за нета, дори в сега. Твърде мързелива съм.  Rolling Eyes Embarassed Но пък задачи обичам (най-много уравненията.)

# 13
  • Мнения: 110
Дано едно не мога да си обесня... newsm78 Аз тези грешки не ги допускам, когато пиша на хартия. А мисля, че резултата ми по бел го доказва. Все пак на преразказа съм качила, а имено там се допускат правописните грешки.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: X
За трети или четвърти път пишеш " обЕсня"....
28, 5 точки на преразказа от 35 не са чак толкова много.
И още една интересна дума научих от теб - пумяр.  Mr. Green

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 23:47 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт