Университети в Германия и в други държави с немски език 3

  • 73 302
  • 766
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 273
   Казабланка,МНОГО БЛАГОДАРЯ!От всички хора,които съм попитала,тук в мамата и в групата във фейса ,сте най-отговарящи.От моите познати,всеки се дърпа,всеки ми казва,абе чети,иди си наеми фирма,на нас никой нищо не ни е казвал.
  Аз също бих помогнала,ако мога.
   Аз съм си "учредила" един тефтер по случая и започвам да синтезирам в него инфо-срокове,адреси,банки,поредност.По този начин искам да спестя време на детето,а и искам аз да съм в час.
  Само да свърши училище и започва да разглежда унита,да търси специалността,която иска да учи,за да се ориентираме вече конкретно.Това тя ще го прави,защото аз не разбирам немски хич.
   И да питам пак за акъл-иска да учи ПР,комуникации,но по-скоро как се организират събития,как протича подготвката-ако някой има идея,накъде да я насочваме?
   И един сигурно тъп въпрос,но се чудя от доста време-как има деца,които още април,нач.май знаят,че са приети да учат в Германия?Преди да са взели дипломите.Има ли нещо,което аз изтървам? 

# 691
  • Мнения: 9 273
  И друго да питам-ако мама ходи и се занимава с печати и легализация,нужно ли е някакво пълномощно,или не?

# 692
  • София
  • Мнения: 18 405
Казабланка, благодарности и от мен Simple Smile

# 693
  • Русе
  • Мнения: 662
Здравейте мами, имам следния въпрос:
Безопасно ли е филми, музика и книги изтеглени безплатно да си стоят на компютрите им? Не е ли по-добре да са на флашки?

Тя всичката Мара втасала, ама и аз какви проблеми имам  Embarassed

# 694
  • DE
  • Мнения: 9 068
Абе хора не се шашкайте толкова с интернета в Германия. Глобяват за нелегално разпространение, не за това че си теглил нещо. При торентите просто не сийдваш, за изтеглена книга няма как да те глобят, тъй като е предоставена безплатно  Peace
На тях им е проблем скоростта, забравете за супер-бързия и качествен интернет в България, а и цената е космическа в сравнение с БГ.

# 695
  • София
  • Мнения: 13 311
Teзи дни съм се сетила за случай от тази тема от преди година или повече. Студентът/ката трябваше да отиде на зъболекар в Германия с наша здравно-осигурителна карта. При немския зъболекар всичко беше минало добре, но ми е интересно дали след време Здравната ни каса не е създала проблеми? Все пак, дори и тук, тя поема само част от пломбата (май е около 20 лв. на зъб), а останалото го доплащаме.

Ще се радвам ако майката на въпросния студент се включи, за да каже как е минало?   newsm78

# 696
  • Мнения: 3 410
Абе хора не се шашкайте толкова с интернета в Германия. Глобяват за нелегално разпространение, не за това че си теглил нещо. При торентите просто не сийдваш, за изтеглена книга няма как да те глобят, тъй като е предоставена безплатно  Peace
На тях им е проблем скоростта, забравете за супер-бързия и качествен интернет в България, а и цената е космическа в сравнение с БГ.
Ааа, недей тъй, наши познати ги глобиха 2000 евро за една изтеглена песен Sad  И с някаква врътка платиха 1000 евро на адвокат, който да ги спаси от глобата. Тъй че да си теглят всичко оттук, никой няма да им каже нищо стига да не е теглено от там.

# 697
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Абе хора не се шашкайте толкова с интернета в Германия. Глобяват за нелегално разпространение, не за това че си теглил нещо. При торентите просто не сийдваш, за изтеглена книга няма как да те глобят, тъй като е предоставена безплатно  Peace

Откъде Ви е инфото?

-> по изр. 2: Ако си теглил, дори за лично ползване, без да разпространяваш, пак си в нарушение.
-> по изр. 3: За сийда - нека не навлизаме в ИТ-детайли, но да кажем само, че дори и да спреш сийда на торент клиента, никога не спира напълно, дори и да показва 0 мб сийд. Винаги се трансферират някакви килобайти, за да работи програмата (съвсем грубо казано), т.е. винаги сийдваш.
-> по изр. 4: Няма такова нещо, подлежат и книгите на авторски права, някой ако ти я предостави да си я свалиш, не значи, че авторът е съгласен и и той ти я е предоставил безплатно...

Та, извинете, ама Вие на кой закон се уповавате?

И аз знам за глобени хора, но наистина за студентите няма защо да се шашка човек - те свалят доста често от големи сървъри на университета и/или влизат с едно ИП и не може да се проследи. Теоретично може, но не съм чула някой да се занимава, ако си през университетската мрежа или тази на общежитието.

Това с влизането за проверки вкъщи и изземането на комп също не е така лесно - тр да стане с прокурорска заповед И полиция или съдия-изпълнител. И тези от от Рундфунка се опитваха да влизат и пускаха писма (за таксата за нац. тв и радиото, които тогава още не бяха задължителни за всички), щото знаеха, че не всеки си е регистрирал тв и не плаща такса, но ако дойдат, влизат само ако доброволно ги пуснеш у вас. Та да кажем, че не е невъзможно, но не е и толк лесно.

За здравната застр. и зъболекаря - дано не се налага, че ако те таксуват като частен пациент имат право да увеличат сметката по закон до 6,5 пъти над нормалната ставка (ако не се е променил този коеф., но мисля, че не е), дано не им се налага на децата. Спешните случаи са друго! Принципно е само за спешни случаи тази бг здравна карта, мисля, че го пише и някъде из сайтовете на Бг здравно министерство...

Между другото - студентите освободени ли са от таксата за тв и радио? Би ми било интересно да знам, ако някой знае Simple Smile

П.С. Дописвам, че не видях:

Здравейте мами, имам следния въпрос:
Безопасно ли е филми, музика и книги изтеглени безплатно да си стоят на компютрите им? Не е ли по-добре да са на флашки?

Тя всичката Мара втасала, ама и аз какви проблеми имам  Embarassed

Ако не си параноик, по мое мнение е безопасно. Говорим ако са свалени в Бг, нали?

# 698
  • София
  • Мнения: 944

Между другото - студентите освободени ли са от таксата за тв и радио? Би ми било интересно да знам, ако някой знае Simple Smile


Не са освободени, но таксата е на жилище и студентите, живущи в един апартамент, могат да си поделят  сумата.

# 699
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Да, тя е на жилище, ако си във ВГ, това го знам. Аз имах предвид ако са на общежитие, сори, забравих да уточня.  Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 944
Да, тя е на жилище, ако си във ВГ, това го знам. Аз имах предвид ако са на общежитие, сори, забравих да уточня.  Simple Smile

За общежитие става дума- в апартамента на сина ми са 6 стаи с общи сервизни и кухня. За тези, които са с общи сервизни на етаж- не знам

# 701
  • Мнения: 1 064
Здравейте. Други неща коментирате, но мен ме мъчи този въпрос: дъщеря ми 5 години поред настояваше, че иска да учи архитектура, и изведнъж, като гръм от ясно небе, по време на прием при консултантката изпраска, че май предпочита ландшафтна архитектура. Има я в ТУ - Берлин, където тя желае да отиде, но се чудя има ли някакви ограничения за магистратурите след това. Тя искаше вътрешен дизайн да специализира, а дали би могло това да се случи от ландшафт... Не мога да питам във фейса, защото всичките й съученици са накачени там и ще стане тъпо, че майка й разпитва за нея. И въобще - някой има ли някакви наблюдения и инфо за това ландшафтно чудо.. Ще съм благодарна да споделите.

# 702
  • София
  • Мнения: 13 311
Бланка, не мога да ти помогна с отговор, но ако формулираш въпроса си и ми го пратиш на лични, ще мога да го задам вместо теб във Фейсбук. Все се каня да напусна групата, но досега не съм го направила. Поне една полза да има от това, че непрекъснато ми излизат ненужни за мен съобщения.  Wink

# 703
  • Мнения: 1 365
Alpen-Adria Universitat Klagenfurt, ISM International School of Management GmbH, Ludwigshafen University of Applied Sciences, някоя с дете там?

# 704
  • Мнения: 598
Благодаря за отговорите, май наистина ще е по добре да тръгне от тук с лаптоп дори и стар. Това, че е на немски не мисля, че трябва да я притеснява, нали отиват да учат на немски и ще им трябва на немски.Все пак имат сертификати за знанието на езика , които е доста висок.
Второто което искам да питам децата и мамите, които вече учат в Германия. Може би ще тръгне сама от тук  , ще се опитаме да потърсим квартира от тук . Като чета доста трудно, но пък дано успеем. Някои тръгвал ли е съвсем сам от тук без нищо да му е подсигурено? Оправят ли се децата? Дъщеря ми се е ориентирала за Карлсруе или Берлин. Ще съм ви благодарна, ако споделите

Общи условия

Активация на акаунт