Мерки за ръст на подрастващи

  • 20 757
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
jet, погледни тази таблица, ако искаш, доста подробно е даден ръста според месеците и годините:
http://www.who.int/growthref/hfa_girls_5_19years_z.pdf?ua=1

Мерси много за таблицата!
Сега проверих - и двете ми деца са над средния ръст, в 1SD са.

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 22:22 от Анонимен

# 61
  • Мнения: 12 081
Моля, припомнете ми, какво означаваше -1SD Embarassed

Това е колонката за детето ми, малко под среден ръст, но не ми се вижда да е голямо отклонението.

# 62
  • Мнения: 3
А някой чувал ли е за това - http://www.growtaller4idiots.com/ ? Навсякъде четох положителни коментари и отзиви. И все пак ми се струва, че ако наистина помагаше, щяха да го дават по телевизията или поне в пресата ?

# 63
  • Мнения: 8
Моля, искам да попитам как да съсдам тема

# 64
  • Мнения: 127
Щерката е на 17 години гледах таблицата, но нещо не я разбрах.
Висока 164 см, 58 кг. върви малко ниска ако съпоставим с баща/194 см/ и и с мене175 см/. Играе тенис на корт, но той не е от спортовете, които ще допринесат за растежа, по-скоро за укрепване на тялото. Но преди всичко да ние жива и здрава!

# 65
  • Мнения: 2 746
Щерката е на 17 години гледах таблицата, но нещо не я разбрах.
Висока 164 см, 58 кг. върви малко ниска ако съпоставим с баща/194 см/ и и с мене175 см/. Играе тенис на корт, но той не е от спортовете, които ще допринесат за растежа, по-скоро за укрепване на тялото. Но преди всичко да ние жива и здрава!


Marieta, удобно ли е да споделиш на каква възраст дойде цикъла на дъщеря ти? Защото наистина, родителите сте високи, а детето не е, а когато дойде цикъла растежа при девойките спира.

# 66
  • София
  • Мнения: 12 076
Marieta, удобно ли е да споделиш на каква възраст дойде цикъла на дъщеря ти? Защото наистина, родителите сте високи, а детето не е, а когато дойде цикъла растежа при девойките спира.

Това не е вярно. Аз растях поне 2 години след идването на първата менструация.

# 67
  • Мнения: 127
Щерката е на 17 години гледах таблицата, но нещо не я разбрах.
Висока 164 см, 58 кг. върви малко ниска ако съпоставим с баща/194 см/ и и с мене175 см/. Играе тенис на корт, но той не е от спортовете, които ще допринесат за растежа, по-скоро за укрепване на тялото. Но преди всичко да ние жива и здрава!


Marieta, удобно ли е да споделиш на каква възраст дойде цикъла на дъщеря ти? Защото наистина, родителите сте високи, а детето не е, а когато дойде цикъла растежа при девойките спира.

Ами беше в началото след като навърши 13.

# 68
  • Мнения: 2 746
Marieta, удобно ли е да споделиш на каква възраст дойде цикъла на дъщеря ти? Защото наистина, родителите сте високи, а детето не е, а когато дойде цикъла растежа при девойките спира.

Това не е вярно. Аз растях поне 2 години след идването на първата менструация.


А помниш ли с колко см ти се увеличи ръста след това? Едва ли е с повече от 5 см?

# 69
  • София
  • Мнения: 12 076

А помниш ли с колко см ти се увеличи ръста след това? Едва ли е с повече от 5 см?

Помня, че лятото между 6 и 7 клас пораснах с 20 см. След това не съм пораснала нито милиметър повече. А цикълът ми дойде в 5 клас.

# 70
  • Мнения: 2 746

А помниш ли с колко см ти се увеличи ръста след това? Едва ли е с повече от 5 см?

Помня, че лятото между 6 и 7 клас пораснах с 20 см. След това не съм пораснала нито милиметър повече. А цикълът ми дойде в 5 клас.


Цели 20 см? Какво си яла, бе момиче  Laughing

# 71
  • Мнения: 127
Аз си мисля, че всичко влияе на растежа. Може би ако я бях записала да тренира волейбол или баскетбол щеше да израсте повече. Но пусти мерак за тоя тенис ...Явно има някакво наследство от майка ми ли или от баща му на мъжът ми, тъй като и дупето по-голямо, но най-важното да ни и жива и здрава както казах.

# 72
  • София
  • Мнения: 12 076
Синът ми за това лято сложи над 25 см. Бедрата му са целите в хоризонтални стрии.
Явно ни е семейна черта. Но той поне ще продължава да расте.

# 73
  • Мнения: 127
Синът ми за това лято сложи над 25 см. Бедрата му са целите в хоризонтални стрии.
Явно ни е семейна черта. Но той поне ще продължава да расте.

При момчетата е по-различно. 25 см е така доста. Да ти е жив и здрав! А той на колко е?

# 74
  • София
  • Мнения: 12 076
Наскоро стана на 13 години - писала съм и по-назад в темата. При последното мерене бе 175 см и 50 кг.

Общи условия

Активация на акаунт