Дестки депозит - къде?

  • 1 803
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, имате ли опит с детските депозити. Искаме да сложим парите някъде уж на по-сигурно, но нямам конкретни наблюдения за детските депозити - условия, лихви и тн.

# 1
  • Мнения: 15 066
Ще си позволя да се запиша в темата, тъй като и мен ме вълнува това.

# 2
  • Мнения: 50
Надолу имаше няколко такива теми, но нищо което да ми свърши работа.

# 3
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Винаги съм се чудила какъв е смисълът на детските депозити?  newsm78
Защо да са по-сигурни? Освен ако мъжът ми е пияница (и искам да му попреча да изпие парите за детето), друга полза не виждам...

# 4
  • Мнения: 50
Мисля, че би трябвало да няма някои такси и малко по-висока лихва, което би било атрактивно.

# 5
  • Мнения: 54
Да лихвата е по- висока, а таксите по- ниски, НО... тегленето става само с разрешение на дежурен съдия, т.е. нито бързо нито евтино, което според мен обезсмисля всичко. Освен ако нямаш излишни Х- лева, които да си убеден, че няма да се ползват в близко бъдеще...

# 6
  • Мнения: 1 540
За да не отварям нова тема, ще си позволя да ползвам тази - дано Iva_07 не ми се разсърди   bouquet

Вчера един познат, агент на ING, ме убеждаваше колко добри са техните спестовни програми.. С конкретни суми изглежда така: месечна вноска: 88 лв и стотинки за 13 години, накрая получаваш 6000 евро + годишна лихва, която варира, но към момента е 3.95 (гарантираната лихва е 1.95%). Някой има ли реален опит с подобни програми? И по-изгодни ли са от детски влог?

# 7
  • Мнения: 50
Месечна вноска 88 лв. защо ти определят чак месечна вноска или това е вашето желание. С доходност от под 4% това означава, че инфлацията ще изяжда от сумата и в крайна сметка ще се окажа, че сте назад. Ние обмисляме да си отворим една сметка при Адмирал Маркетс и да инвестираме в злато, в дългосрочен план този вариант ми изглежда най-доходоносен.

# 8
  • Мнения: 1 540
При тях месечната вноска е непроменлива т.е. сключваш договор, че например 13 години всеки месец ще внасяш 88 лв.

Сега ще погледна тези Адмирал Маркетс, за първи път ги чувам  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 50
Това ми изглежда все едно теглиш кредит, но без да ти дават парите сега, а чак след като са се обезценили...
За Адмирал мога да ти кажа, че предлагат и money management, като тази доходност от 3-4%, от които няма и 2% гарантирани, може да се постигне месечно...отделно, че можеш да теглиш и внасяш, колкото искаш.

Общи условия

Активация на акаунт